Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.05.2020 18:33:32   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14077 príspevkov
tu mas podrobny vysledok prieskumu
https://www.postoj.sk/55069/az-80-slovakov-chce-mat-obchody-v-nedelu-zatvorene-ukazal-prieskum

zaroven sa spytam ze preco je ta tema pre Teba taka bytostne dolezita? z Tvojho pohladu neveriaceho by podla malo byt logicke povedat si ze o nic nejde
mne to pripada ako pseudotema

Poslať 20.05.2020 18:57:32   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19379 príspevkov
misojogi píše:
mne to pripada ako pseudotema
Tak NACO s tym ti krestania v parlamente potom PROVOKUJU ?
Ked je to presudotema ? :roll:

Poslať 20.05.2020 19:20:47   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1654 príspevkov
Citácia:
ono to nie je len tema krestanov, ale aj SMERu a LSNS. Ono to je skor tema na politicky boj , je to tem ktora ma za ucel prizivovat rozkol medzi Matovicom, ktory je za volnu nedelu a Sulikom, ktory je proti

Poslať 20.05.2020 19:37:01   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 19379 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
ono to nie je len tema krestanov, ale aj SMERu a LSNS. Ono to je skor tema na politicky boj , je to tema ktora ma za ucel prizivovat rozkol medzi Matovicom, ktory je za volnu nedelu a Sulikom, ktory je proti
Presne.
Ale keby vladnuce strany a vsetci ti "krestanski aktivisti" jasne ukazali, ze "toto nie je a nebude tema dna" (=keby SPLNILI SVOJE SLUBY, ze nebudu otvarat kontroverzne temy), tak SMER aj LSNS stiahnu chvost a budu hladat INU zadrapku, na ktorej by vyskusali, ci sa im podari zachranit si zadky pred basou a dokonca znovu prist k moci !
Ak prave s tymto v podstate "predbehli krestanov" a "ukradli im ich agendu spred nosa", tak je cela vec nad slnko jasnejsia. (Najma, ked to 12 rokov z pozicie moci zmietali zo stola!)
Im ide o krk a, v pripade, ze sa zase dostanu k moci, tak aj o velke prachy.
O NASE PRACHY !
A je uplne jasne, ze tych "krestanskych bojovnikov" vyuzivaju pre SVOJE CIELE ako uzitocnych idiotov ...

Poslať 20.05.2020 19:40:13   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 19379 príspevkov
Este je mozny aj fakt, ze krestania toto vsetko robia prave V NADEJI, ze v predcasnych volbach uspeju lepsie ako v minulych (=ved ako oni bojovali za "krestanske hodnoty"!) a dostanu sa konecne do toho vytuzeneho parlamentu ...
Mozno by potom aj sekera strelila a KU sa "spojilo" s KDH ... :lol: :lol: :lol:
(Ale pocitam, ze skor so SMEROM - ved Pelle je taky dobry a pekny chlapec ...)

Poslať 20.05.2020 19:52:34   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 512 príspevkov
legionar píše:
Este je mozny aj fakt, ze krestania toto vsetko robia prave V NADEJI, ze v predcasnych volbach uspeju lepsie ako v minulych
To sa mi nezdá - ak sa na to pozrú realisticky, tak musia vidieť, že OĽANO získalo také vysoké percentá nie preto, že zdôrazňovalo orientáciu na "tradičné" hodnoty, ale preto, lebo sa vyhraňovalo ako protikorupčná, protimafiánska strana, nenaviazaná na finančné skupiny.
A naopak, "obrodené" KDH, ktoré ako tradične túto svoju orientáciu na kresťanské hodnoty zdôrazňovalo, sa do parlamentu ani nedostalo.
Pochybujem, či by strana, ktorá by ako priority dávala tieto "kresťansko-konzervatívne" hodnoty, nejak výrazne lepšie zabodovala.

Pripadá mi to skôr tak, že títo "hodnotoví kresťania" neuvažujú viac, ako jeden krok dopredu. Im ide proste o presadenie ich kresťanskej agendy, a nejaké následky neriešia. Aj keby došlo k rozpadu vlády, je to pre nich "nutné zlo" za to, že sa podarí presadiť tieto veci.

Písal som o tom už dávnejšie:
jerry píše:
Fico (a v podstate celé "podnikateľské" krídlo Smeru) si uvedomuje, že očistu súdnictva, čo začala Kolíková a prípadnú ďalšiu snahu o vyšetrovanie korupcie z minulosti musí zastaviť stoj či stoj. Inak môžu byť ohrození viacerí "sponzori" Smeru.
To, že keď prejdú tie zákazy potratov a povinne zavreté všetko v nedeľu dôjde v koalícii k rozporom a pravdepodobne aj ku koncu koalície (SaS a zaĽudí jednoducho ak nechcú stratiť tvár pred voličmi, nebudú môcť ostať vo vláde, čo presadí toto všetko) je presne to, čo potrebuje a čo chce. A preto určite dodá tých pár chýbajúcich hlasov pre kresťanských fundamentalistov, keď sa o tom bude hlasovať.
Títo "hodnotoví kresťania" sú pre Fica doslova dar z nebies.

Hlavne pre toto som veľmi nahnevaný a sklamaný z toho, čo začali "praví kresťania" teraz vyvádzať.

Poslať 20.05.2020 19:57:54   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4217 príspevkov
Citácia:
.Pripadá mi to skôr tak, že títo "hodnotoví kresťania" neuvažujú viac, ako jeden krok dopredu. Im ide proste o presadenie ich kresťanskej agendy, a nejaké následky neriešia. Aj keby došlo k rozpadu vlády, je to pre nich "nutné zlo" za to, že sa podarí presadiť tieto veci.
Možno by mali mať na zreteli aj správnu taktiku, nielen stratégiu.

Poslať 21.05.2020 10:27:00   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
sklamaný z toho, čo začali "praví kresťania" teraz vyvádzať.
podla mna su tlaceni do aktivity este pravejsimi krestanmi z LSNS rovnako ako v pripade potratov, Kotleba si z toho uspesne spravil agendu na ktorej sa aj zviditelnil aj odpisal KDHkov ako nedostatocne ideovo jasnych

Poslať 21.05.2020 10:27:31   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
o tom je ale politika ... su to take hratky s batolatky

Poslať 21.05.2020 10:35:51   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
Pozri, úprimne ja rozumiem tomu, že kresťanský politik nemôže povedať "ja som za to, aby sa v nedeľu pracovalo", prípadne "ja som za uvoľnenie potratovej politiky". A dokonca dokážem aj pochopiť, že ak by bol súčasťou vlády, čo takéto veci presadí, tak by bol donútený odísť, aby nestratil svoju tvár pred voličmi.

Ale mám pocit, že vy ako keby ste nechápali, že toto platí aj v opačnom garde. Že SaS a ZaĽudí rovnako tak budú donútené odísť z vlády, ktorá presadí opačné veci v "kultúrnych témach".
(ako si napísal svojho času "...podla mna staci prijat zakony v inej forme ako ich Fico navrhne a dohodnut to dopredu s ostatnymi v koalicii aby boli spokojni..." - toto mi prišlo ako naivita par excelance.)

Jediná cesta je ponechanie status quo a neotváranie týchto tém zo strany vládnych poslancov. Ponechať tieto témy len LSNS a Smeru, zdržať sa pri hlasovaniach a riešiť to, čo ich v koalícii spája. A normálne to vysvetliť voličom "rozhodli sme sa v tomto volebnom období neotvárať témy, na ktoré máme zásadne odlišné názory. Ako vláda sme od občanov dostali mandát na riešenie korupcie a očistu súdnictva a to je naša priorita".

Poslať 21.05.2020 10:39:23   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
zdržať sa pri hlasovaniach
pokial viem prave v tychto otazkach maju pravo hlasovat podla svedomia cize nie su viazani koalicnou zmluvou .... cize LSNS navrhne a oni odsuhlasia (zmena je najlepsie mozne kompromisne riesenie)

Poslať 21.05.2020 10:43:13   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
Ak by boli kresťanskí politici vo vláde, počas trvania ktorej by liberáli z opozície navrhli úplné uvoľnenie potratového zákona, a tento návrh by bol (vďaka hlasovaniu ostatných koaličných partnerov) schválený v parlamente, myslíš že by tí kresťanskí politici naďalej podporovali takúto koalíciu?

(asi musím dávať fakt polopatistické príklady).

Poslať 21.05.2020 12:20:26   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4217 príspevkov
V tomto národe nikdy nebude taký stav parlamentu, ako opisuješ.

To je ako si predstavovať, že raz väčšina bude chcieť fajčiť marišku, alebo niečo oveľa horšie.

Taký ľud je určený na zánik už aj z prirodzených dôvodov.

Poslať 21.05.2020 12:52:19   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
úplné uvoľnenie potratového zákona
aj v sucasnosti j mimoriadne liberalny, navyse v tomto pripade ide o zivot co v pripade nedele zjavne nejde (tam ide len o pohodlie a urcity poriadok)

Poslať 21.05.2020 12:52:42   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
toto je ale iny pohlad
https://www.aktuality.sk/clanok/792276/komentar-lubomira-jaska-nedela-bez-obchodov-nie-je-katastrofa-vydrzime-so-skromnostou/
Tri štvrtiny ľudí (podľa prieskumu agentúry 2muse je za zákaz nedeľného predaja.
https://www.aktuality.sk/clanok/792087/prieskum-az-80-slovakov-chce-mat-obchody-v-nedelu-zatvorene/?AT=wgt.hp_hp-spravodajstvo-najcitanejsie.c.x...A.
Citácia:
V prieskume sa zúčastnila aj vzorka ľudí pracujúcich v maloobchode. Z výsledkov vyplýva, že im súčasný stav (cize nedelny klud) vyhovuje. Vyjadrilo sa tak 99 percent opýtaných, čo je o desať percent viac než u zvyšku populácie. Až 88 percent pracovníkov v maloobchodných predajniach si praje, aby ostali tieto obchody zatvorené v nedelu aj po odznení koronakrízy.
poznamka: doplnene niektore slova pre lepsie pochopenie textu

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť