Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
Poslať 28.04.2019 11:50:44   Bananistan sro.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18955 príspevkov
Andrej Danko:
(Na margo otazok na jeho najnovsie "napady" ohladne SELEKTIVNEHO znizovania dani z prijmu, DPH a koncesionarskych poplatkov.)

Citácia:
„Čo si povie nejaký analytik ma nezaujíma,” odvetil predseda parlamentu. „Keď chce niekto mudrovať, nech si založí politickú stranu,” dodal.
https://www.aktuality.sk/clanok/687857/andrej-danko-nezaujima-ma-co-si-povie-nejaky-analytik/
Keby som nebol slusny chlapec, tak poviem nieco velmi skaredeho ... :evil: (a to ****** ma zazaluje :) )

Poslať 28.04.2019 16:33:44   Re: Bananistan sro.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13196 príspevkov
Citácia:
„Keď chce niekto mudrovať, nech si založí politickú stranu,” dodal.
toto povedal ten kto vymyslel sikanozne podmienky pre zakladanie novych politickych stran

Poslať 28.04.2019 18:24:02   Re: Bananistan sro.

napísal 18955 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
„Keď chce niekto mudrovať, nech si založí politickú stranu,” dodal.
toto povedal ten kto vymyslel sikanozne podmienky pre zakladanie novych politickych stran
Hlavne ten, co ako predseda politickej strany furt iba mudruje ... :lol:
Pri pohlade na ten jeho debilny ksicht a este debilnejsie kecy mam niekedy nutkanie na "nediplomaticke riesenie sporov" ... :evil:

Poslať 28.04.2019 19:21:40   Re: Bananistan sro.

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6362 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/687921/komentar-lubomira-jaska-dankov-primitivny-materializmus-nie-je-tradicna-hodnota/
:ehmmm:

Poslať 17.01.2020 18:05:29   Re: Bananistan sro.

napísal 18955 príspevkov
Rozmyslal som, kam to hodit - a bananistan sa mi zapacil:
https://domov.sme.sk/c/22304574/trnku-pustili-prokurator-nesuhlasi-s-vazobnym-stihanim.html

Dotaz: Kto je za, aby sme zatvorili OBOCH ? :lol:

Dovetok:
1. Aj s Pociatkom (na nahravke hovori o zlodejine, nenahlasil ju, ale ju s uznanim obdivoval)
2. Aj so Slotom (Pociatek ho odhalil)
3. Aj s Ficom (z Pociatkovej reci priamo vyplyva, ze existovalo/existuje pravidlo, ze polovicu lupu kazdy musi odovzdat jemu)

Poslať 17.01.2020 21:35:40   Re: Bananistan sro.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3920 príspevkov
To si sem dal na základe nadpisu na tričku JUDr. Trnku?

Poslať 17.01.2020 22:04:54   Re: Bananistan sro.

od 05.08.2018 10:56:57
napísal 148 príspevkov
legionar píše:
Rozmyslal som, kam to hodit - a bananistan sa mi zapacil:
https://domov.sme.sk/c/22304574/trnku-pustili-prokurator-nesuhlasi-s-vazobnym-stihanim.html

Dotaz: Kto je za, aby sme zatvorili OBOCH ? :lol:

Dovetok:
1. Aj s Pociatkom (na nahravke hovori o zlodejine, nenahlasil ju, ale ju s uznanim obdivoval)
2. Aj so Slotom (Pociatek ho odhalil)
3. Aj s Ficom (z Pociatkovej reci priamo vyplyva, ze existovalo/existuje pravidlo, ze polovicu lupu kazdy musi odovzdat jemu)
Zasluzena spravodlivost a stastny koniec sa casto objavuju v rozpravkach, no zriedkakedy v beznom zivote. Takze ako povedal Lichtenberg, ak chces zit, zvykni si na mizerne pocasie a nespravodlivost ludi. :(
Na druhej strane, skus sa na to pozriet aspon trochu optimisticky. DT bol obvineny za zlocin zneuzivania pravomoci verejneho cinitela a bol zadrzany. Aj ked nateraz labutia piesen, aspon cosi. :)

Len pre ilustraciu, co o tomto napisal sv. Augustin v Bozom state: "Čím iným sú krajiny bez spravodlivosti, ak nie veľkým lúpežníctvom? Či lúpežnícke bandy nie sú malým kráľovstvom? Aj lúpežnícka banda sa riadi rozkazom svojho vodcu a podľa schváleného dohovoru sa delí o korisť." Ak mame prinavratit spravodlivost, treba spravodlivo odsudit a zatvorit celu lupeznicku bandu.

Poslať 18.01.2020 15:46:49   Re: Bananistan sro.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13196 príspevkov
velmi dobry komentar
https://www.aktuality.sk/clanok/756438/tyzden-v-kocke-daga-danisa-trnka-moze-prekvapit-a-prehovorit/
Citácia:
To Trnku, samozrejme, nezbavuje zodpovednosti. Jeho stíhanie je v tejto fáze nevyhnutnosť.

Mimochodom, je možné, že Trnka bude neskôr, po pokračujúcom stíhaní, jedným z tých, ktorí sa rozhodnú spolupracovať s políciou. Má na to všetky predpoklady. Cíti sa oklamaný, zradený, odkopnutý. Nastavoval krk v kauzách, no bez toho, aby mu Kočner odovzdal kasu.

Vie, ako to chodí v trestných veciach. A ako si môžu obvinení, proti ktorým je dostatok dôkazov, znížiť trest, ak pri časti svojich zločinov prijmú zodpovednosť. A nasmerujú vyšetrovateľov na tých, ktorí riadili biznis.

Veľa bude závisieť od toho, ako vlastne vyzerá plán vyšetrovateľov. Ak chcú na Trnku pritlačiť (rozširovať obvinenia) a získať informácie o ďalších postavách z pozadia prokuratúry, majú slušné šance na úspech.

Ak išlo len o predvolebnú povinnú jazdu NAKA bez prípravy ďalších troch krokov, potom tu máme iba malú šou v kampani. Bez hlbšej pointy.
Citácia:

[ Príspevkov: 8 ] 

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť