Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 283 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Ďalší

Aku stranu budete volit vo volbach 2020 do NRSR ?
KDH 29%  29%  [ 4 ]
OLANO (Matovic) 21%  21%  [ 3 ]
KU (Zaborska a Skripek) 0%  0%  [ 0 ]
KDZP(Kuffa) 0%  0%  [ 0 ]
??? (Harabin) 7%  7%  [ 1 ]
SMER (Fico) 0%  0%  [ 0 ]
SNS (Danko) 7%  7%  [ 1 ]
LSNS (Kotleba) 7%  7%  [ 1 ]
Most (Bugar) 0%  0%  [ 0 ]
SMK (Csaky a spol) 7%  7%  [ 1 ]
PS/Spolu (progresivci) (Beblavy) 7%  7%  [ 1 ]
Za ľudí (Kiska) 0%  0%  [ 0 ]
SaS (Sulik) 14%  14%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 31.01.2020 8:14:21   Re: Volby NRSR 2020

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 194 príspevkov
misojogi píše:
proste progresivci su milacik medii a to ma velmi stve
Niektorých médií. DenníkN a SME nie sú všetky médiá.
A to že Kotleba a Ha-ra-bín sú miláčikom Hlavných správ a podobných mediálnych odpadov ťa neštve?

Poslať 31.01.2020 14:02:18   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13263 príspevkov
emociam nerozkazes :-D
nestve ma to az tak :lol: ale vsimol som si nadmernu podporu (viac nez je zdrave) LSNS a Ha-Rabina na HS, mohli by sa trocha krotit :loool:

Poslať 31.01.2020 17:35:48   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3958 príspevkov
Vďaka Vlkodlak za vyjadrenie. Tiež som sa zamýšľala nad tým, ako sa v tej diskusii ocitol pán Kiska. Je dosť ambivaletny v názoroch pre kresťanov dôležitých, tak jedným z dôvodov mohol byť, aby sa prejavil. Diskusia by nebola zaujímavá, ak by bola o Matovičovi a Hlinovi. Keďže Kuffovci sú na indexe kvôli spojenectvu s kotlebovcami, tak postoj (alebo ešte niekto za ním) stavill na Kisku (ktorý sa inak prednedávnom stretol s pánom Sorosom). V tej diskusii v postoji ale nehovoril Kiska odveci a vyznelo to, že by to tu na Slovensku vedel zmanažovať. Hlina mi pripadal realistickejší a Matovič sa tváril hodnotovejšie. Nech si každý zvolí podľa chuti.

Poslať 01.02.2020 12:48:28   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 404 príspevkov
teta píše:
Nech si každý zvolí podľa chuti.
Vyťesať do kameňa.
Jeden z výdobytkov novembra 89 je pluralita. Možnosť voľby.
Paradoxne, "slušní" ťa budú kameňovať ak tento výdobytok pochopíš tak, že nebudeš voliť ich.

Poslať 01.02.2020 13:18:56   Re: Volby NRSR 2020

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 19005 príspevkov
Vlkodlak píše:
teta píše:
Nech si každý zvolí podľa chuti.
Vyťesať do kameňa.
Jeden z výdobytkov novembra 89 je pluralita. Možnosť voľby.
Paradoxne, "slušní" ťa budú kameňovať ak tento výdobytok pochopíš tak, že nebudeš voliť ich.
To mas ako s tym Bohom: Mozes si slobodne zvolit - ale potom sa nesmies cudovat ... :lol: :lol: :lol:

Poslať 10.02.2020 8:27:37   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 3958 príspevkov
Z dnešného liturgického čítania:
"Ja som postavil dom, aby si v ňom býval, najpevnejší trón pre teba naveky.“

Otázka, komu slovenský národ vo voľbách postaví trón, či pre Boha, alebo pre rožkatého.

Poslať 10.02.2020 8:49:14   Re: Volby NRSR 2020

napísal 19005 príspevkov
teta píše:
Z dnešného liturgického čítania:
"Ja som postavil dom, aby si v ňom býval, najpevnejší trón pre teba naveky.“

Otázka, komu slovenský národ vo voľbách postaví trón, či pre Boha, alebo pre rožkatého.
1. Ake stavanie tronu ? Ma predsa "v pote svojej tvare jest svoj chlieb ... a zeny v bolestiach rodit ...", ci nie ? :D
2. VZDY, ked ludia tahaju nabozenstvo do politiky, zle to dopadne !
3. "Rozkaty" ? :roll: To sme u Dobsinskeho, alebo mame 5 rokov ?

Poslať 12.02.2020 18:13:56   Re: Volby NRSR 2020

napísal 19005 príspevkov
Otazka:
Komu "stavaju tron" ti hlupaci, co sa ako ovce zucastnili POLITICKEJ akcie Kuffu, ktory uz absolutne nepokryte (a cirkevne beztrestne ?!) chvali (=podporuje) SMER, SNS aj fasistov ? A keby mu Diabol "slubil", ze ten dohovor neratifikuje, tak bude chvalit aj Diabla !
Biskupi mu "akoze zakazali zucastnit sa", ale absolutne nic proti nemu a jeho verejne KAZANYM (v sutane, na omsiach, "v mene Jezisa Krista") nazorom neurobili a nerobia.
Takze v tom idu spolu s nim !
Myslim, ze rovno do Pekla ...
Bezaka dokazali "odstavit" z ovela vyssieho postu za ovela mensie "hovadinky" ... :)

Ziaden Istanbul takto veci nikdy neospravedlni.
Podla mojho nazoru Kuffovo "posobenie" je uz tak daleko za hranou katolickeho ucenia, ze si to priam pyta jeho exkomunikaciu ...

Poslať 12.02.2020 19:34:07   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 3958 príspevkov
A na katechizmus si prečo Lego nechodil? Chýbajú Ti základy, aby si vedel posúdiť súvislosti. Napríklad ako súvisí politika s náboženstvom. O tom ostatnom je asi tiež zbytočne sa s Tebou baviť. Hlavne tie invektívy sú úbohé. Asi som sa v Tebe mylila, keď som si myslela,že máš za cieľ niečo konštruktívne tu produkovať.

Poslať 12.02.2020 19:37:23   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 3958 príspevkov
Ľudia boli podporiť myšlienku neratifikovat ten dohovor. Kuffa sa dávno vyjadril, že je ochotný spolupracovať s tými, čo podporia odmietnutie dohovoru. A v čom je problém?

Poslať 12.02.2020 19:51:20   Re: Volby NRSR 2020

napísal 19005 príspevkov
teta píše:
Ľudia boli podporiť myšlienku neratifikovat ten dohovor. Kuffa sa dávno vyjadril, že je ochotný spolupracovať s tými, čo podporia odmietnutie dohovoru. A v čom je problém?
V tom Diablovi ... :)

Poslať 12.02.2020 19:53:16   Re: Volby NRSR 2020

napísal 19005 príspevkov
teta píše:
A na katechizmus si prečo Lego nechodil? Chýbajú Ti základy, aby si vedel posúdiť súvislosti. Napríklad ako súvisí politika s náboženstvom. O tom ostatnom je asi tiež zbytočne sa s Tebou baviť. Hlavne tie invektívy sú úbohé. Asi som sa v Tebe mylila, keď som si myslela,že máš za cieľ niečo konštruktívne tu produkovať.
Sorry, ak to bolo pochopene ako invektiva.
Ja som to hovoril ako diagnozu.
Lebo nechat sa DVA TYZDNE pred volbami "namotat" na taketo veci o nicom inom ani nesvedci ...

P.S. A na inych to skusaju zase inak:
https://www.aktuality.sk/clanok/763700/vlada-schvalila-zrusenie-dialnicnych-poplatkov-na-niektorych-usekoch-aj-vyssie-pridavky-na-dieta/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...B.
https://www.webnoviny.sk/danko-vyhlasil-termin-mimoriadnej-schodze-parlamentu-o-smerackych-navrhoch/
Aj za cenu, ze porusia zakon a odklepnu to v skratenom konani.

Kto ma oci, ten vidi, kto ma usi, ten pocuje ...

Poslať 13.02.2020 10:16:50   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13263 príspevkov
ohladom OLANO a SMERu
https://www.aktuality.sk/clanok/763530/volby-2020-komentovane-petrom-bardym-smer-sd-ma-strategiu-ktora-smeruje-k-porazke/
https://www.aktuality.sk/diskusia/763530/volby-2020-komentovane-petrom-bardym-smer-sd-ma-strategiu-ktora-smeruje-k-porazke/
Citácia:
diskusia
NIKTO tak nerozdrbal opozíciu ako Kiska!
Matovič je ako utrhnuty z retaze, ale!
Ale VŽDY, keď na niekoho niečo vytiahol, tak to nebolo ním vymyslené, ale to bolo na základe nejakých FAKTOV!
Môžeme si povedať - je treba prižmúriť oči, treba robiť kompromisy, aby sme zlodejsku cvargu SMER/SNS/Hyd porazili.
Ale PREČO sa ti "dobrí" nesprávajú 100% tak, aby na spoluprácu s nimi nebolo treba kompromisy a prizmurovanie oči? Ovi sa prizmurovali pri SDKÚ, pri KDH, pri podMOSTovom Hyde... Pri ANO, pri SOP, SDĽ... A co z toho vzniklo? Gorila, minister, ktorý majetok "vyhral v športke", MOKYS, kšefty na daňovom, platinové sitka, PENTA vlastniaca pol Slovenská a takmer celé zdravotníctvo... Keď prišiel niekto, kto s "prizmurovacmi oči" nechcel ťahať basu, tak RADŠEJ POVALILI VLÁDU a videli sa, ako kšefty dokončujú s Ficom a osvedčenými zlodejmi SMER sro.
Takúto zmenu nepotrebujeme. Radšej nech je tam Matovič a ostatní nech si dávajú sakramentský pozor s vedomím, že každý ich odrb okamžite vykrici.
A podľa toho, ako rastie, si to myslí viac ľudí, ako je tých, ktorí by radi videli vládu súčasnej opozície bez Matoviča. A to píšem ako volič sas.

Poslať 13.02.2020 11:07:21   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13263 príspevkov
zrusenie dialnicnych poplatkov sice potesi ale kde na to zoberu peniaze? chcu zvysit dane ? nie su uz teraz dane vyssie ako je zdrave ?

Poslať 13.02.2020 11:24:27   Re: Volby NRSR 2020

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 194 príspevkov
Nikto nezrušil žiadne diaľničné poplatky.
Vláda schválila (hlasmi ministrov za Smer a SNS) vládny návrh zákona. tento zákon musí ísť do parlamentu, tam sa (možno) schváli, prezidentka hoo (zrejme) nepodpíše a vráti nazad do parlamentu na opätovné prerokovanie. Vzhľadom k časovým lehotám, opätovne ho prerokúvať bude až nový parlament.

Pripomína mi to situáciu, keď končila prvá Dzurindova vláda (kto si na to ešte pamätá?), pred koncom schválili zvýšenie niektorých sociálnych dávok (nie takto na hulváta ako teraz, išlo to normálnym legislatívnym procesom, ale tiež to malo byť až od ďalšieho roka, v podstate pripravené pre novú "smerácku" vládu), prišli voľby, kde sa očakávalo prevzatie moci Smerom, ale na prekvapenie, pravicové strany získali ústavnú väčšinu.
A o pár mesiacov v parlamente odhlasovali zrušenie týchto zmien.

Ak by sa zrušili diaľničné poplatky (ktoré sa mimochodom platia aj vo všetkých okolitých krajinách), znamenalo by to len toľko, že do NDS by museli ísť vyššie transfery zo štátneho rozpočtu. Čiže NDS by sa k peniazom dostala tak či tak, akurát by nešli od motoristov, používajúcich diaľnice, ale z daní všetkých daňových poplatníkov.

[ Príspevkov: 283 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť