Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Aku stranu budete volit vo volbach 2020 do NRSR ?
KDH 25%  25%  [ 3 ]
OLANO (Matovic) 0%  0%  [ 0 ]
KU (Zaborska a Skripek) 0%  0%  [ 0 ]
KDZP(Kuffa) 0%  0%  [ 0 ]
??? (Harabin) 8%  8%  [ 1 ]
SMER (Fico) 0%  0%  [ 0 ]
SNS (Danko) 8%  8%  [ 1 ]
LSNS (Kotleba) 17%  17%  [ 2 ]
Most (Bugar) 0%  0%  [ 0 ]
SMK (Csaky a spol) 8%  8%  [ 1 ]
PS/Spolu (progresivci) (Beblavy) 8%  8%  [ 1 ]
Za ľudí (Kiska) 17%  17%  [ 2 ]
SaS (Sulik) 8%  8%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 12
Autor Správa
Poslať 11.01.2020 12:23:34   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13191 príspevkov
Citácia:
Ale až bude povinné to vegetariánstvo,
kde si to zobral? ved to vobec nie je krestanska agenda (s vynimkou CASD)

Poslať 11.01.2020 13:06:15   Re: Volby NRSR 2020

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 172 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ale až bude povinné to vegetariánstvo,
kde si to zobral? ved to vobec nie je krestanska agenda (s vynimkou CASD)
Neviem, či tú otázku myslíš vážne... Prečítaj si svoje vlastné príspevky a skús porozmýšľať, kde som to tak asi mohol zobrať?

Poslať 11.01.2020 13:08:52   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
Citácia:
Prečítaj si svoje vlastné príspevky
sice som bol vegetarianom kedysi velmi davno ale tu som o tom nikdy nepisal, takze neviem
mozno je to z Tvojej strany nejaka recnicka nadsazka apod ktorou chces v skutocnosti povedat nieco ine ....

Poslať 11.01.2020 13:14:34   Re: Volby NRSR 2020

napísal 172 príspevkov
Čiže si si ani neprečítal svoje vlastné príspevky.
misojogi píše:
Citácia:
to je len príprava na agendu 2030 (autá len pre privilegovaných, vegetariánstvo povinné, tvrdé limity na odber elektriny a výkon spotrebičov, ...)

Poslať 11.01.2020 13:51:08   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
aha ..... :D
to ale nie je moj nazor ale obavy z toho co chysta EU

Poslať 11.01.2020 22:56:21   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
PS sa mi prieci aj z liberalneho hladiska
https://www.menejstatu.sk/program-psspolu-2020-zhrnutie/
Citácia:
Už v prvej kapitole je možné vidieť 3 princípy, ktoré sa vinú prakticky celým zvyškom programu progresívcov:
1) Množstvo prázdnych a idealistických fráz, s ktorými by prakticky každá politická strana súhlasila.
2) Idealizovanie štátu. Na trhu (zvyčajne s bremenom masívnych štátnych zásahov) existujú nejaké problémy. No podľa nich keď budú trh (viac) ovplyvňovať múdri a čestní úradníci a politici, problém to automaticky vyrieši alebo aspoň zmierni.
3) Viac peňazí daňovníkov ako všeliek – progresívci v mnohých prípadoch ako riešenie problémov navrhujú jednoducho viac štátnych výdavkov. To samozrejme v konkrétnych prípadoch môže pomôcť, no keďže štát nemá žiadne peniaze okrem tých, ktoré vyberie na daniach, zákonite to znamená vyššie dane na iných miestach.
proste este horsie ako Fico, oni su fico na druhu
HÝBE SA TO? ZDAŇ TO. PRESTALO SA HÝBAŤ? ZADOTUJ TO.
chcu regulovat predpismi vsetko co sa len da, proste cisty socik v tom najhorsom ponimani .... byrokracia a statna sikana
jdu blejt ....
Záver
Progresívci chcú jednoznačne implementovať a roztočiť na Slovensku tzv. „socializmus s ľudskou tvárou“. Vo všetkých navrhovaných odvetviach vidíme buď idealizáciu štátu, zvyšovanie daní, vznik nových úradov či ministerstiev, dotácie na všetky strany, a naopak frontálny útok na živnostníkov a dohodárov. Sú navyše zástancovia silnej centralizácie Európskej únie, čo predstavuje postupné odnímanie kompetencií a ich presúvanie k byrokratom do Bruselu.

Táto strana je zosobnením všetkých najškodlivejších ľavicových riešení, ktoré v poslednej dekáde niekde zazneli. V prípade, že by sa dostali k moci a mohli naplno realizovať svoj program, bolo by to doslova pohromou pre slovenskú ekonomiku a hlavne voľný trh a osobné slobody jednotlivcov.

je tam kopec podrobnych analyz programu PS
https://www.menejstatu.sk/

Poslať 12.01.2020 10:41:12   Re: Volby NRSR 2020

napísal 172 príspevkov
misojogi píše:
jdu blejt ....
Tak už sa konečne vyblij a začni sa venovať aj nejakej inej strane ako je PS.
Nechápem tú tvoju obsesiu PS. Voliť ich nemieniš, už si to tu x-krát zdôraznil, tak načo dokolečka dokola toto? PS sa definuje naľavo od stredu (podobne ako liberálno-ľavicové západoeurópske strany), tak je asi logické, že má skôr ľavicové riešenia, nie?
Zaujímavé, že ti nevadí druhé miesto kotlebovcov, ani harabín, ani Fico, ale len a hlavne PS. (ak mám posudzovať podľa počtu a intenzity tvojich príspevkov). Kotlebovci chcú podľa bilbordov znárodňovať, to ťa necháva chladným, ale nejaké hypotetické zvyšovanie daní čo chce presadiť PS ťa ide doslova vytočiť do biela.
Ešte niečo o povinnom vegetariánstve, slobodomurárskom sprisahaní a zaplavení slovenska moslimami nebude?

Poslať 12.01.2020 11:16:46   Re: Volby NRSR 2020

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18953 príspevkov
jerry píše:
misojogi píše:
jdu blejt ....
Nechápem tú tvoju obsesiu PS. Voliť ich nemieniš, už si to tu x-krát zdôraznil, tak načo dokolečka dokola toto? PS sa definuje naľavo od stredu (podobne ako liberálno-ľavicové západoeurópske strany), tak je asi logické, že má skôr ľavicové riešenia, nie?
Zaujímavé, že ti nevadí druhé miesto kotlebovcov, ani harabín, ani Fico, ale len a hlavne PS. (ak mám posudzovať podľa počtu a intenzity tvojich príspevkov). Kotlebovci chcú podľa bilbordov znárodňovať, to ťa necháva chladným, ale nejaké hypotetické zvyšovanie daní čo chce presadiť PS ťa ide doslova vytočiť do biela.
Ešte niečo o povinnom vegetariánstve, slobodomurárskom sprisahaní a zaplavení slovenska moslimami nebude?
Suhlas.
Zdrava sabla vzdy pomoze ... :lol:

Poslať 12.01.2020 20:19:44   Re: Volby NRSR 2020

od 05.08.2018 10:56:57
napísal 147 príspevkov
jerry píše:
misojogi píše:
jdu blejt ....
legionar píše:
Suhlas.
Borci, umysel aj rady sice dobre, ale co ked vo vysledku dopadnu len ako prikrmovanie trollov (?) ... :-|

Poslať 12.01.2020 23:22:52   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
Citácia:
:lol: :D
Citácia:
Kotlebovci chcú podľa bilbordov znárodňovať, to ťa necháva chladným,
to veru nie je dobry napad, myslim si vsak ze nemaju ziadnu sancu toto presadit, takze preto sa neobavam (inak by som bol znervozneny tiez).
Citácia:
zvyšovanie daní čo chce presadiť PS ťa ide doslova vytočiť do biela.
lebo si mysli ze to realne prejde
a ak som napisal vadilo mi to uz pri Ficovi a mam dojem ze oni budu este horsi
cize Fico mi vadi tiez, ale ten ide dolu vodou ... ale bojim sa ze tito ho nahradia a budu este horsi
Citácia:
:oops: :D
nuz su reci o obnoveni uteceneckych kvot, ze su snahy to znova zaviest poza chrbat ludi ...... aka je realita neviem
slobodnych murarov som spomenul len raz a viem ze v minulosti boli s nimi realne problemy (loza P2 ktora fungovala ako mafia je taky extrem ale boli aj ine problemy v minulosti) ale napriek tomu som ich neriesil a nevenoval som im pozornost
a povinne vegetarianstvo je asi nejaka teoria o ekologickom fungovani ludstva v buducnosti

Poslať 12.01.2020 23:26:27   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
Citácia:
Zaujímavé, že ti nevadí druhé miesto Kotlebovcov, ani Ha-rabín, ani Fico,
Harabin nema realnu sancu sa dostat do parlamentu
Fico mi vadi dlhodobo
a kotlebovci su kapitola sama o sebe

Poslať 13.01.2020 7:38:43   Re: Volby NRSR 2020

napísal 18953 príspevkov
misojogi píše:
...to veru nie je dobry napad, myslim si vsak ze nemaju ziadnu sancu toto presadit, takze preto sa neobavam (inak by som bol znervozneny tiez).
Presne toto iste si ludia mysleli aj o Hitlerovi.
A potom sa nestacili cudovat ...

Poslať 13.01.2020 9:46:54   Re: Volby NRSR 2020

Obrázok užívateľa

napísal 13191 príspevkov
Citácia:
tam ale boli splnene aj geopoliticke podmienky a celkova situacia v nemecku a ta je teraz u nas uplne ina nehladiac na tlaky zo zahranicia
navyse Kotleba ma ine nazory ako Hliter (to je len taka imidzovka aj to len niektorych prevazne byvalych clenov jeho strany)
Povedzme si rovno: keby sa Kotleba neohanal symbolmi minulosti tak by bol na nerozoznanie od takeho Slotu alebo Fica alebo Kollara alebo dalsich nasich politikov a nikto by o nom nemal blbe reci, o jeho udajnej nebezpecnosti

Poslať 13.01.2020 10:04:15   Re: Volby NRSR 2020

napísal 18953 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tam ale boli splnene aj geopoliticke podmienky a celkova situacia v nemecku a ta je teraz u nas uplne ina nehladiac na tlaky zo zahranicia
navyse Kotleba ma ine nazory ako Hliter (to je len taka imidzovka aj to len niektorych prevazne byvalych clenov jeho strany)
Povedzme si rovno: keby sa Kotleba neohanal symbolmi minulosti tak by bol na nerozoznanie od takeho Slotu alebo Fica alebo Kollara alebo dalsich nasich politikov a nikto by o nom nemal blbe reci, o jeho udajnej nebezpecnosti
To je velmi kratkozraky pohlad.
Vravis, ze on 'nema ziadnu sancu' a 'nie su splnene geopoliticke podmienky' (to je co konkretne ?).
Vonkajsie tlaky ...
Volakedy sa tiez zdalo, ze u nas nebude mozne podpisat Vatikanske zmluvy (ved percento krestanov neustale KLESA) - a predsa sa stalo !
Stacila chvilkova 'priazniva konfiguracia v parlamente' - a cele Slovensko je VIAZANE prakticky nevypovedatelnou medzinarodnou zmluvou, ktora stoji NAD nasimi zakonmi ! :evil:
Ak Kotleba dostane prilezitost a podari sa mu naozaj nieco znarodnit, alebo zakonom zdegradovat ciganov en-block na II kategoriu, co myslis, ake 'vonkajsie vplyvy' nas zachrania od izolacie a ekonomickych sankcii ?
On nemusi byt ako Hitler, staci, ze je ako Kotleba ...

Poslať 13.01.2020 11:11:54   Re: Volby NRSR 2020

napísal 172 príspevkov
misojogi píše:
Mám dojem, že pri Kotlebovi máš tendenciu všetko ospravedlňovať, zjemňovať jeho prejavy (to je taká imidžovka, nemyslí to tak radikálne ako hovorí...); mám pocit, že podprahovo tam cítiť aj určité sympatie od teba.
A na druhej strane pri PS aj ak vyhlásia niečo úplne normálne, máš tendenciu hľadať len to najhoršie. Doslova sa ich bojíš.
Pričom je to strana, ktorá bude mať problém dostať sa vôbec do parlamentu (potrebuje ako koalícia 7%), a ak sa aj dostane, rozhodne nebude mať výtlak na realizáciu svojich cieľov. Pričom mnohé z ich riešení sú síce ľavicové, ale nehrozia až takým rzikom, ako riešenia navrhované Kotlebom (áno viem, Kotleba ich - na rozdiel od PS - určite nemyslí vážne :D ).
Ak by som si mal vybrať medzi tým, či bude pri moci Kotleba a jeho "chlapci" alebo či tam má byť PS (aj s ich niekedy naivným pohľadom), nevybral by som si Kotlebu určite...

misojogi píše:
Povedzme si rovno: keby sa Kotleba neohanal symbolmi minulosti tak by bol na nerozoznanie od takeho Slotu alebo Fica alebo Kollara
To je čo za argument? :D Veď on sa nimi práveže oháňa.
Rovnako tak môžem povedať - keby sa PS neoháňalo symbolmi ľavicových liberálov, tak by boli na nerozoznanie od takého Hlinu :D

[ Príspevkov: 183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť