Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
Poslať 19.10.2020 18:38:42   Uctyhodni ludia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20938 príspevkov
https://domov.sme.sk/diskusie/3716311/1/dobroslav-trnka-prokurator-disciplinarka.html

Aj vy ste si spomenuli na ten taliansky film o mafii ?

Poslať 08.01.2021 23:01:36   Re: Uctyhodni ludia

napísal 20938 príspevkov
Tak sme pochovali dalsieho "uctyhodneho cloveka" ...
Ale jedno mi nejde do hlavy.
Co vlastne clovek v koluznej vazbe smie a co nesmie robit ?
Pretoze toto sa mi zda dost "za ciarou" ...
https://domov.sme.sk/c/22569326/lucansky-posielal-z-vazby-sukromne-listy.html

Kocner si predava z vazby nehnutelnosti, Lucansky si vypisuje nikto nevie s kym.
Radost byt grazlom v tejto nasej malej gubernii ...

Poslať 09.01.2021 12:06:20   Re: Uctyhodni ludia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4576 príspevkov
Zaujímavý názov témy Legi.
Zo zákona:
Citácia:
.§ 20 Korešpondencia
(1)
Obvinený má právo prijímať a na vlastné náklady odosielať písomné správy v listinnej podobe (ďalej len „korešpondencia“) bez obmedzenia, ak tento zákon neustanovuje inak. Povolenú hmotnosť a rozmery korešpondencie ustanovuje osobitný predpis.12a)
(2)
Nahliadnuť do korešpondencie obvineného má právo riaditeľ ústavu alebo ním určený príslušník zboru; pritom je oprávnený oboznámiť sa s jej obsahom. Ústav je povinný korešpondenciu zadržať a odovzdať orgánu činnému v trestnom konaní alebo súdu, ak táto korešpondencia obsahuje nedovolenú informáciu alebo vec, jej obsah zakladá podozrenie zo spáchania trestného činu alebo jej doručením by mohol byť marený účel výkonu väzby.
(3)
Obvinený v kolúznej väzbe prijíma a odosiela korešpondenciu prostredníctvom orgánu činného v trestnom konaní alebo súdu okrem korešpondencie uvedenej v odseku 4.
(4)
Nahliadať do korešpondencie je neprípustné, ak je zrejmé, že ide o korešpondenciu
a)
medzi obvineným a jeho obhajcom,
b)
medzi obvineným a Kanceláriou prezidenta Slovenskej republiky, Národnou radou Slovenskej republiky, Úradom vlády Slovenskej republiky, Ministerstvom spravodlivosti Slovenskej republiky, Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky alebo verejným ochrancom práv,
c)
medzi obvineným a orgánom činným v trestnom konaní alebo súdom,
d)
medzi obvineným a štátnymi orgánmi Slovenskej republiky, ktoré sú príslušné na prejednanie podnetov alebo sťažností týkajúcich sa ochrany ľudských práv, ako aj medzi obvineným a medzinárodným orgánom alebo medzinárodnou organizáciou, ktorá podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná, je príslušná na prejednanie podnetov alebo sťažností týkajúcich sa ochrany ľudských práv,
e)
zaslanú obvinenému diplomatickou misiou alebo konzulárnym úradom cudzieho štátu.
(5)
Ak obvinený nemá peňažné prostriedky, ústav zabezpečí na vlastné náklady odoslanie dvoch kusov korešpondencie za kalendárny mesiac.

Poslať 09.01.2021 12:21:18   Re: Uctyhodni ludia

napísal 20938 príspevkov
Ja sa v tych paragrafoch nevyznam.
Tak mali mu to kontrolovat, alebo nesmeli ?
Hovori sa predsa, ze to boli listy sukromnym osobam !

Poslať 09.01.2021 12:59:02   Re: Uctyhodni ludia

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6511 príspevkov
Dokopy nic o tom nevieme, ani smetiari nie, vsetko je to na urovni "hovori sa", tak co mozes seriozne riesit?
Jasne, ze v koluznej vazbe sa posta kontroluje, ale ak sa nieco podarilo prepasovat cez advokatov...opat len dohady, no stat sa mohlo.

Asi najlepsie je pockat si.

Poslať 09.01.2021 14:51:31   Re: Uctyhodni ludia

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 637 príspevkov
Presne tak. Je to momentálne horúca téma a kde kto sa nej prizivuje. A v podstate píšu bludy.
Nechcem všetko písať, v podstate to funguje tak, že ak je osoba v kolúznej väzbe, všetok jej kontakt, osobný, telefonicky, písomný musí byť odsúhlasený OČTK a v prípade kladného stanoviska, tento kontakt ide cez OČTK, teda listy sa čítajú, pri návšteve ci telefonáte je ďalšia osoba. Ak osoba nie je v koluznej väzbe ... ehmm, ako to povedať, súhlas sa nevyžaduje, osoba má pri kontakte súkromie, ale ...

Poslať 09.01.2021 16:25:06   Re: Uctyhodni ludia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4576 príspevkov
...je aj tak monitorovaná?!

[ Príspevkov: 7 ] 

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť