Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12229 príspevkov
Verim, ze zakladat temu nie je predcasne :)
Bude dobre, ked diskusia na temu volieb bude sustredena na jednom mieste a nie po viacerych vlaknach sucasne. :)

Neskor pridam aj hlasovanie, koho bude osadnstvo fora volit, ale to ma este cas, ked budu zname kandidujuce strany.

Edit
Upravil som nazov temy do aktualnej podoby, kedze vladna garnitura zas otocila. A fakt sa v tom uz ani diva svina coskoro nebde vyznat. . .

Poslať 14.03.2018 19:52:20   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

napísal 12229 príspevkov
Tak na uvod
https://www.aktuality.sk/clanok/572469/premier-fico-novinarovi-aktuality-sk-neotravujte/
Skoro ako keby som Meciara videl. . .no ale koresponduje to s jeho doterajsim spravanim sa k novinarom. Nic sa nezmenilo, divadielko na tlacovkach po vazde dohrane.

Poslať 14.03.2018 20:24:09   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3881 príspevkov
No je v krajne vypätej situácii. Reaguje skratkovitejšie...

Čo sa týka volieb, o tomto potom, ako hovorí Béla.

Poslať 14.03.2018 20:29:15   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

napísal 12229 príspevkov
Njn. . .akurat sme to videli v priamom prenose. Bela sa drzi odporucania repulikovej rady Most-Hid ako kliest. . . :lol:

https://www.ta3.com/clanok/1123884/zasadne-vyhlasenie-predsedov-koalicnych-stran-r-fica-a-danka-a-b-bugara.html

A najnovsi prieskum
http://www.focus-research.sk/files/n225_Volebne%20preferencie%20politickych%20stran_marec2018.pdf

Poslať 14.03.2018 21:11:27   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

napísal 3881 príspevkov
Ďakujem za informáciu. Ten hlas v reakcii na novinára mi prezradil skryté negatívne emócie (pocity), možno sa len nechcel v tej chvíli s nimi deliť. Len si to dobre vypočujte, čo asi prežíva.

Poslať 14.03.2018 21:13:19   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18642 príspevkov
teta píše:
Ďakujem za informáciu. Ten hlas v reakcii na novinára mi prezradil skryté negatívne emócie (pocity), možno sa len nechcel v tej chvíli s nimi deliť. Len si to dobre vypočujte, čo asi prežíva.
Co prezivaju svine ma absolutne nezaujima ...

Poslať 14.03.2018 21:25:36   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

napísal 12229 príspevkov
Hovori sa, ze v takychto situaciach sa ukazuje skutocna tvar postihnutej osoby. Ja to viem pochopit, preziva svoju osobnu nocnu moru.

Fico nevie prehravat so ctou, tak ako to nevedel Meciar. V podstate sa taketo cosi aj dalo cakat od neho.

Lenon II.
Nema siroku podporu, nema respect, nevazia si ho. . . zbiera urodu svojho dlorocneho posobenia v politike. Nikto mu nezozral divadlo s milionom eur, nic mu nevychadza. . .a ja som rad, ze sa prejavuje ako aroganty chnup. Mozno sa aj natvrdlejsim smerakom otvoria oci. Ti uplne natvrdli ho volit budu aj tak, ale verim, ze uz to nebude stacit.

Poslať 14.03.2018 21:34:22   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

Obrázok užívateľa

napísal 3881 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Chápem, že nemáš záujem spolucîtiť. A ešte na napadá, čo hovorí klasik (teda f.), že ani divá sviňa sa v tomto nevyzná...ale to len na margo, že si začal hovoriť o zvieratkách.

Poslať 14.03.2018 21:39:14   Re: Predčasné parlamentné voľby 2018

napísal 18642 príspevkov
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Chápem, že nemáš záujem spolucîtiť. A ešte na napadá, čo hovorí klasik (teda f.), že ani divá sviňa sa v tomto nevyzná...ale to len na margo, že si začal hovoriť o zvieratkách.
"Spolucitenie" so svinou je prazdna poza ...

Obrázok užívateľa

napísal 12229 príspevkov
Poslanci Mostu reagujú: Neotočili sme, náš tlak mal zmysel

„Dnes večer sedelo predsedníctvo a rozhodlo, že to podporuje. Potom následne to podporil aj poslanecký klub. Musím povedať, že jednohlasne,“ tvrdí poslanec Peter Kresák.
Predseda Mostu-Híd Béla Bugár len v pondelok informoval, že jeho strana žiada dohodu na predčasných voľbách, inak opustí koalíciu.

V stredu večer je už všetko inak. Premiér Robert Fico oznámil, že podá demisiu a predsedom vlády bude niekto iný zo Smeru. Namiesto predčasných volieb sa tak Slovensko dočká novej vlády.

S takýmto vývojom udalostí sú, zdá sa, spokojní aj tí členovia Mostu, ktorí najhlasnejšie žiadali nové voľby. Poslanec Peter Kresák tvrdí, že Most v žiadnom prípade neotočil. Takéto tvrdenie nie je podľa neho voči ich strane spravodlivé.

„Áno, Most chcel predčasné voľby, ale ešte tam bola jedna vec, o ktorej neviem prečo kolegovia, ktorí informovali o uznesení republikovej rady, nehovorili. Tá časť hovorila, že sa musí počítať s tým, že budú rokovania a že rokovania môžu priniesť nejaké nové veci,“ povedal pre Aktuality.sk Kresák.
Nikto si podľa neho nebol istý tým, že sa Robert Fico podujme k takémuto kroku. Jeho rozhodnutie podať demisiu je tak podľa Kresáka novou zásadnou skutočnosťou, ktorá núti Most reagova

Kresák: Všetci to podporili

„Dnes večer sedelo predsedníctvo a rozhodlo, že to podporuje. Potom následne to podporil aj poslanecký klub. Musím povedať, že jednohlasne,“ dodal.
Kresák pripomína, že to bol práve Most, kto dosiahol odchod Márie Troškovej a Viliama Jasaňa z úradu vlády, ale aj Roberta Kaliňáka z ministerstva vnútra.
„Náš tlak mal zmysel. Neviem, čo by už viac mohlo ešte niekoho uspokojiť.“ Mostu by podľa Kresáka mali zostať všetky rezorty, ktoré má aj teraz.

Odchod z koalície žiadal aj štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna. Aj on dnes hovorí, že v súčasnej situácii ide o najlepšie možné riešenie.
„Vláda by mala prejsť zásadnou obmenou. Jej výsledkom bude okrem iného aj nezávislé vyšetrenie vraždy novinára,“ tvrdí.
Spokojný je tiež člen predsedníctva Mostu a poslanec Tibor Bastrnák. „Pán prezident žiadal rekonštrukciu vlády alebo predčasné voľby, tie sa teraz nenaplnia. Ale je to viac, ako rekonštrukcia, lebo vznikne nová vláda. Aj ulica chcela určité zmeny a tie nastali,“ myslí si.
Poslankyňu Katarínu Csefalvayovú rozhodnutie predsedu vlády prekvapilo. Oceňuje ho však. „Myslím, že aj verejnosť uvíta novú vládu bez Roberta Fica a Roberta Kaliňáka,“ uviedla.

www.aktuality.sk

napísal 18642 príspevkov
frederix píše:

„Dnes večer sedelo predsedníctvo a rozhodlo, že to podporuje. Potom následne to podporil aj poslanecký klub. Musím povedať, že jednohlasne,“ tvrdí poslanec Peter Kresák.
Predseda Mostu-Híd Béla Bugár len v pondelok informoval, že jeho strana žiada dohodu na predčasných voľbách, inak opustí koalíciu.

V stredu večer je už všetko inak. Premiér Robert Fico oznámil, že podá demisiu a predsedom vlády bude niekto iný zo Smeru. Namiesto predčasných volieb sa tak Slovensko dočká novej vlády.

S takýmto vývojom udalostí sú, zdá sa, spokojní aj tí členovia Mostu, ktorí najhlasnejšie žiadali nové voľby. Poslanec Peter Kresák tvrdí, že Most v žiadnom prípade neotočil. Takéto tvrdenie nie je podľa neho voči ich strane spravodlivé.

„Áno, Most chcel predčasné voľby, ale ešte tam bola jedna vec, o ktorej neviem prečo kolegovia, ktorí informovali o uznesení republikovej rady, nehovorili. Tá časť hovorila, že sa musí počítať s tým, že budú rokovania a že rokovania môžu priniesť nejaké nové veci,“ povedal pre Aktuality.sk Kresák.
Nikto si podľa neho nebol istý tým, že sa Robert Fico podujme k takémuto kroku. Jeho rozhodnutie podať demisiu je tak podľa Kresáka novou zásadnou skutočnosťou, ktorá núti Most reagova

Kresák: Všetci to podporili

„Dnes večer sedelo predsedníctvo a rozhodlo, že to podporuje. Potom následne to podporil aj poslanecký klub. Musím povedať, že jednohlasne,“ dodal.
Kresák pripomína, že to bol práve Most, kto dosiahol odchod Márie Troškovej a Viliama Jasaňa z úradu vlády, ale aj Roberta Kaliňáka z ministerstva vnútra.
„Náš tlak mal zmysel. Neviem, čo by už viac mohlo ešte niekoho uspokojiť.“ Mostu by podľa Kresáka mali zostať všetky rezorty, ktoré má aj teraz.

Odchod z koalície žiadal aj štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna. Aj on dnes hovorí, že v súčasnej situácii ide o najlepšie možné riešenie.
„Vláda by mala prejsť zásadnou obmenou. Jej výsledkom bude okrem iného aj nezávislé vyšetrenie vraždy novinára,“ tvrdí.
Spokojný je tiež člen predsedníctva Mostu a poslanec Tibor Bastrnák. „Pán prezident žiadal rekonštrukciu vlády alebo predčasné voľby, tie sa teraz nenaplnia. Ale je to viac, ako rekonštrukcia, lebo vznikne nová vláda. Aj ulica chcela určité zmeny a tie nastali,“ myslí si.
Poslankyňu Katarínu Csefalvayovú rozhodnutie predsedu vlády prekvapilo. Oceňuje ho však. „Myslím, že aj verejnosť uvíta novú vládu bez Roberta Fica a Roberta Kaliňáka,“ uviedla.

http://www.aktuality.sk
Jedina spravodlivost voci nim je zopar po papuli ...

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 386 príspevkov
Skopírujem príspevok pána Chmelara z jeho facebooku. Je trefný.

No dobre, tak sme sa zabavili, a teraz vazne, mile deti. Vsetko to kvilenie, zdesenie, sok a prekvapenie, vsetky tie silne slova o zradcoch, bezcharakternosti a pocitoch davenia, ktore sa rozliali po facebooku, su len tragikomickou ukazkou a vysvetlenim toho, co tu dva tyzdne hovorim, ze opozicia je na vladnutie nezrela. Kym opozicni lidri kricia na tlacovkach, dovolavaju sa ulice, pokusaju sa o pseudorevolucne frasky a prvoplanovo az exhibicionisticky predvadzaju svoje svaly, Fico s Bugarom (ten treti sa pri stolceku len zaucal) nam ukazali, ako sa robi politika. Ci sa vam to paci alebo nie: sach-mat. Lebo ak chcete v politike uspiet, musite sa spravat ako hrac a nie saso z putovej atrakcie. Vsetko ostatne si povieme v najblizsich dnoch.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12399 príspevkov
Citácia:
ak by boli teraz volby tak Most ide do kelu, prehra ....
ak budu volby za dva roky tak sa na kauzy zabudne a este si aj zarobia, pre nich je nevyhodne ist do volieb, navyse vo volbach by stupli ine strany - tie ktore Most nechce
Citácia:
Skopírujem príspevok pána Chmelara z jeho facebooku. Je trefný.
mava dobre postrehy

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
ak by boli teraz volby tak Most ide do kelu, prehra ....
Toto je dosť často opakovaná vec, ale nie je to tak.
Most nie je klasická opozičná strana. tou bola napr. Sieť a tej aj jej (bývalí) voliči spojenie sa s Ficom zrátali.
Most je (aj keď sa profiluje ako "aj" občianska strana) hlavne strana, zastupujúca záujmy maďarskej menšiny. Pre väčšinu jej voličov nie je spojenie sa s Ficom, alebo SNS až taká podstatná vec. Podstatné veci sú agrodotácie, podpora južného Slovenska... a to Most plní.
Most mierne stratil (zrejme slovenských voličov, ktorí ho volili ako občiansku stranu) pri vstupe do vlády s SNS a Smerom, ale stále sa držal nad úrovňou 5% a tam sa drží aj teraz, aj keď má konkurenciu SMK. (a pred voľbami, ak bude SMK dlhodobo pod 5% sa väčšina jej voličov z juhu Slovenska vráti k Mostu, aby ich hlasy neprepadli).

Čiže zhrniem - pre väčšinu voličov Mostu nie je súčasné konanie Mostu nič zlé, pokiaľ zabezpečí podporu juhu, nasmerovanie agrodotácií smerom k nim a veci okolo toho. Či sú vo vláde s Ficom alebo Sulíkom, je nepodstatný detail.

od 06.10.2017 18:43:16
napísal 7 príspevkov
Tak toto som nečakal, čo včera večer vystrojila vládna koalícia. Všetkým vytreli zrak. Absolútne ich nemusím, ale klobúk dolu, ako z toho vyviazli. Darmo, Fico je najväčší šéf na Slovensku a Béla na Žitnom ostrove.

[ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť