Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 836 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 56  Ďalší

Kto je vas prezidentsky kandidat?
Hlasovanie končí za 30.03.2019 19:36:14
Zuzana Čaputová 53%  53%  [ 9 ]
Maroš Šefčovič 29%  29%  [ 5 ]
Nebudem voliť 18%  18%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 17
Autor Správa
Poslať 15.03.2019 20:56:10   Re: Prezidentské voľby 2019

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18638 príspevkov
teta píše:
Okrem toho bojovníkov proti čokoláde treba stopnúť v zárodku.
Bojovnikov proti slobodnej voli tiez. :lol:
Sami to tvrdite.
Slobodna vola je predsa to JEDINE, v com sa Bohu podobame !
Co nam ponechal napriek tomu, ze vsetko vidi a vsetko vie ...

Poslať 15.03.2019 22:18:13   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Citácia:
Pochod za zivot je v poriadku - POKIAL zostane v intenciach argumentacie a nie SILOVEHO RIESENIA (=poziadavka na zakony PROTI inym obcanom).
omyl
trestny zakon na ochranu zivota tu uz mame odjakziva, za vrazdu vzdy bol trest vysoky
len za cias komunistov sa to nenarodene dieta vynalo z tejto legislativy a teraz chceme aby sa to vratilo spat ....

Poslať 15.03.2019 22:25:48   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18638 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pochod za zivot je v poriadku - POKIAL zostane v intenciach argumentacie a nie SILOVEHO RIESENIA (=poziadavka na zakony PROTI inym obcanom).
omyl
trestny zakon na ochranu zivota tu uz mame odjakziva, za vrazdu vzdy bol trest vysoky
len za cias komunistov sa to nenarodene dieta vynalo z tejto legislativy a teraz chceme aby sa to vratilo spat ....
Miso, komunizmus nebol "pociatkom sveta". :roll:
A nie je pravda ani to, ze zakon na ochranu zivota "tu mame odjakziva". (Cromagnonci nemali ziadne take zakony)
A o nenarodenom "dietati" sme tu uz popisali tony pismeniek ...

Samotna Cirkev v minulosti pretlacala "ucenie", ze DUSA "nevchadza" do cloveka pri pocati, ale az po niekolkych desiatkach dni.

Tak co sa mi to tu teraz snazis nabulikat, ze to je "odjakziva" tak, ako to Vy TERAZ chcete PRETLACIT pre vsetkych ludi ? :evil:
Nic tu nie je odjakziva a nic tu nebude vecne ...

Poslať 15.03.2019 22:58:24   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 386 príspevkov
.. škoda, že ma berieš za takého truhlíka ...

Poslať 16.03.2019 10:21:38   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18638 príspevkov
Je smutne, ze tolko ludi si potrebuje "svoj" nazor najprv niekde precitat ... :(

Poslať 16.03.2019 12:11:32   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3873 príspevkov
Dnešné čítanie z breviara, hodí sa k téme

. Z pastorálnej konštitúcie Gaudium et spes Druhého vatikánskeho koncilu o Cirkvi v dnešnom svete

(Č. 9-10)

Základné otázky človeka

Dnešný svet sa javí zároveň mocným i slabým, schopným toho najlepšieho, ale aj najhoršieho, lebo sa mu núka cesta k slobode i k otroctvu, k pokroku i k úpadku, k bratstvu i k nenávisti. Okrem toho si človek uvedomuje, že je jeho úlohou správne usmerňovať sily, ktoré sám vyvolal a ktoré ho môžu buď zničiť, alebo mu môžu slúžiť. Preto si sám kladie otázky.

V skutočnosti nepokoj, ktorý trápi dnešný svet, súvisí s tým hlbším nepokojom, ktorý má korene v srdci človeka.

Lebo v samom človeku je mnoho činiteľov, ktoré bojujú proti sebe. Kým z jednej strany — ako stvorená bytosť — skusuje, že je mnohorako determinovaný, zatiaľ na druhej strane cíti, že je vo svojich túžbach neobmedzený a povolaný k vyššiemu životu.

Púta ho množstvo lákavých možností a on si musí neprestajne z nich vyberať a niektorých sa zriekať. A ako slabý tvor a hriešnik nezriedka robí, čo nechce, a čo by chcel robiť, nerobí. Teda v sebe samom je rozpoltený. A tu majú počiatok aj toľké a také veľké rozpory v spoločnosti.

Je, pravda, veľmi veľa ľudí, ktorých život je nakazený praktickým materializmom, čo im bráni jasne si uvedomiť túto dramatickú situáciu, alebo ktorí pod tlakom biedy nie sú schopní zamyslieť sa nad ňou.

Mnohí sa zasa nazdávajú, že nájdu pokoj v niektorom z mnohých svetonázorov, ktoré sa im predkladajú.

Podaktorí očakávajú pravé a úplné oslobodenie ľudstva jedine od ľudského úsilia a sú presvedčení, že budúce kráľovstvo človeka na zemi uspokojí všetky túžby jeho srdca.

Nechýbajú ani takí, čo stratili nádej nájsť zmysel života, a vychvaľujú odvahu tých, ktorí si myslia, že ľudská existencia sama osebe nemá nijaký zmysel, a pokúšajú sa dať jej celý zmysel iba svojím rozumom.

Ale zoči-voči dnešnému vývoju sveta denne rastie počet tých, ktorí si kladú alebo s novou nástojčivosťou pociťujú tie najzákladnejšie otázky: Čo je človek? Aký zmysel má bolesť, zlo, smrť, ktoré sú tu napriek takému pokroku a neprestávajú? Načo sú tie víťazstvá, získané za takú cenu? Čo môže dať človek spoločnosti a čo môže od nej očakávať? Čo bude po tomto pozemskom živote?

Cirkev verí, že Kristus, ktorý za všetkých zomrel a vstal z mŕtvych, dáva človeku cez svojho Ducha svetlo a silu, aby mohol odpovedať na svoje najvyššie povolanie; verí, že niet pod nebom iného mena, daného ľuďom, v ktorom by mali byť spasení.

Takisto verí, že kľúčom, stredobodom a cieľom celých ľudských dejín je jej Pán a Učiteľ.

Okrem toho Cirkev tvrdí, že popri všetkom, čo sa mení, je mnoho toho, čo je nemenné, lebo to má pevný základ v Kristovi, ktorý je ten istý včera i dnes a naveky.

Poslať 16.03.2019 14:53:08   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5235 príspevkov
...tak sme si splnili obciansku povinnost... A celkom dost ludi sa tam motalo, snad aj inde a ucast bude vyssia, ako pred piatimi rokmi...

Poslať 16.03.2019 14:58:35   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Aj SME si už splnilo svoju povinnosť.
Slušné Slovensko ...
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/2323272464371299/?type=3&theater

Tvrdil som to stále, tak ako Radičová si pod pojmom slušní politici predstavovala zviesť katolíckeho mnícha, tak títo slušní sa nezastavia pred ničím ...
Len či nedráždia hada bosou nohou.

Poslať 16.03.2019 15:14:48   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18638 príspevkov
Vlkodlak píše:
Aj SME si už splnilo svoju povinnosť.
Slušné Slovensko ...
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/2323272464371299/?type=3&theater
Tvrdil som to stále, tak ako Radičová si pod pojmom slušní politici predstavovala zviesť katolíckeho mnícha, tak títo slušní sa nezastavia pred ničím ...
Len či nedráždia hada bosou nohou.
To je predsa kravina a uplne zla interpretacia tohoto "podvodu". :)
(Suhlasim, ze ide o neakceptovatelny 'vtip' a SME by malo byt za to riadne potrestane)
Keby som ale ja chcel naozaj manipulovat volby v prospech Caputovej, tak prave jej cislo by nebolo to prave !!!
Pod cislom 2 by som uviedol napr. Harabina ... :lol:

Poslať 16.03.2019 15:23:57   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
Vlkodlak píše:
to akože niekto volí podľa čísiel, nie podľa mien? :o ja som ani netušila, kto má aké číslo, prečítala som si zoznam a zakrúžkovala číslo, ktoré bolo vedľa vybraného kandidáta. ak si niekto ani nevie zapamätať, koho ide vlastne voliť, nech radšej sedí doma
Citácia:
zviesť katolíckeho mnícha
ako vieš, kto koho "zviedol"? :roll:

Poslať 16.03.2019 15:37:59   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Viem si živo predstaviť ako by hystericky kvičali Tódová s Nicholsonovou, ak by Ševčovičovi korektné číslo ostalo, ale Čaputke by sa zmenilo, napr. na 4.
A Šuliga s Farskou by už zasa nahnali ľudí na námestia, kde by im Stanke kričal, dosť bolo Fica.

Takto to odbavíme iba, že to bol "vtip", všakáno ...

Poslať 16.03.2019 17:45:13   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1625 príspevkov
Citácia:
Viem si živo predstaviť ako by hystericky kvičali Tódová s Nicholsonovou, ak by Ševčovičovi korektné číslo ostalo, ale Čaputke by sa zmenilo, napr. na 4.
Nemozem sa nespytat: A preco by to robili?

Poslať 16.03.2019 18:31:01   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 3873 príspevkov
Z článku Juraja Vitteka (je aj pod hlavičkou oratoriáni alebo ne jeho stránke) na facebooku.

"Otázky kultúrno-etickej a antropologickej povahy nie sú nedôležité alebo vedľajšie. Sú samotným základom každej formy ľudského spolužitia, a teda aj tej súčasnej demokratickej formy. Ak siahneme na tieto morálne základy, siahneme na samotné základy demokracie. Preto my kresťania považujeme tieto otázky za základné, keď ich kladieme kandidátom na dôležité úrady v spoločnosti. Už sv. Ján Pavol II. jasne poukázal na to, že tieto otázky sú otázkami prežitia demokracie samotnej."

https://www.facebook.com/notes/juraj-vittek/boj-o-kres%C5%A5ansk%C3%A9ho-voli%C4%8Da/2270421159951314/

Poslať 16.03.2019 18:36:58   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18638 príspevkov
teta píše:
Z článku Juraja Vitteka (je pod hlavičkou oratoriáni) na facebooku.

"Otázky kultúrno-etickej a antropologickej povahy nie sú nedôležité alebo vedľajšie. Sú samotným základom každej formy ľudského spolužitia, a teda aj tej súčasnej demokratickej formy. Ak siahneme na tieto morálne základy, siahneme na samotné základy demokracie. Preto my kresťania považujeme tieto otázky za základné, keď ich kladieme kandidátom na dôležité úrady v spoločnosti. Už sv. Ján Pavol II. jasne poukázal na to, že tieto otázky sú otázkami prežitia demokracie samotnej."
Otazky su v tom uplne nevinne.
Problem je, ze vy tvrdite, ze iba vy mate na ne tie najspravnejsie odpovede ... :D
A uz vobec netusim, ktore z nich su 'zakladom demokracie' ... :roll:

Poslať 16.03.2019 18:44:54   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 3873 príspevkov
Vlkodlak píše:
A Šuliga s Farskou by už zasa nahnali ľudí na námestia, kde by im Stanke kričal, dosť bolo Fica.

Takto to odbavíme iba, že to bol "vtip", všakáno ...
Reakcia denníka SME:

. Ospravedlňujeme sa. Upozorňujeme čitateľov, že na titulnej strane tlačeného vydania denníka SME sme uverejnili ilustračný volebný lístok s menami kandidátov a kandidátok, ktoré sa o post prezidenta ku dňu volieb aj reálne uchádzali, a doplnili ju titulom Aké chceme Slovensko.
Tým, že sme vyradili kandidátov, ktorí sa medzičasom vzdali, číslovanie kandidátov sa posunulo a ich poradie je preto odlišné v porovnaní so skutočným hlasovacím lístkom.
Ak sme niekoho zmiatli a navodili dojem, že na titulke je oficiálny volebný lístok, tak sa ospravedlňujeme.
Zároveň niektorí prezidentskí kandidáti vyslovili názor, že denník SME týmto spôsobom zasiahol do konania volieb. Takýto názor predpokladá, že voliči sa vo volebných miestnostiach neriadia riadnym hlasovacím lístkom a vlastným názorom, ale podľa editoriálnej ilustrácie denníka.
Pripúšťame, že ilustrácia je nepresná a pri uverejnení aktuálneho zoznamu ľudí sme mohli vynechať číslovanie, ale odmietame snahu niektorých kandidátov zatiahnuť denník SME ako nástroj predvolebného boja.
Veríme, že voliči sa pri svojej voľbe riadia podľa vlastného presvedčenia, podľa reálneho hlasovacieho lístka a podľa inštrukcií Ústrednej volebnej komisie.

[ Príspevkov: 836 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 56  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť