Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 43  Ďalší

Kto je vas prezidentsky kandidat?
Hlasovanie trvá do 30.03.2019 18:36:14
Zuzana Čaputová 50%  50%  [ 8 ]
Maroš Šefčovič 31%  31%  [ 5 ]
Nebudem voliť 19%  19%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 16
Autor Správa
Poslať 11.03.2019 20:09:38   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12246 príspevkov
Citácia:
postoj kardinála Burke, ktorý svojho času kvôli propotratovej politike odmietol podať sv. prijímanie Clintonovvi. Tiež vtedy liberálne média šaleli.
nejaka mylna informacia, lebo Bill Clinton je babtista(dokonca pastor) cize nemoze chodit na prijmanie do katolickeho kostola

Citácia:
. Pozor hovorí sa nielen o Čaputovej, biskupovi Bezakovi. Hovorí sa kriticky aj o Ferkovi Mikloškovi!!!! Netušila som, že niečo také vyriekol... to by ho spochybňovalo ako kresťanského kandidáta.
toto ma Orosch asi nejaku mylnu informaciu ...

Poslať 11.03.2019 20:47:28   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12246 príspevkov
Citácia:
je mi na vracanie z celého Šefčoviča. nechápem, ako sa takí ľudia vôbec dokážu pozrieť do zrkadla - verejne deklarovať úplne protichodné postoje, podľa toho, čo sa mu práve hodí... grc
Ako vidis - na mnohych ludi im to funguje.
ako som hovoril
mam informacie o Sefcovicovi ze je to slusny clovek a veriaci krestan uz cca pred nejakymi piatimi rokmi, cize neotocil kabat
mal taketo nazory uz davnejsie
keby som videl len to je v mediach, vnimal by som to podobne
--------------------------------------------------------------
mne je na grc z tohoto
totizto povedali vela peknych slov ale argumentacia nulova, vsetko utoky na city a podla mna nepravdive

Rozhodovať musí žena | Progresívne Slovensko
https://www.youtube.com/watch?v=yY3Kh4VZqaA

mne to pripada ako ked Goebels obhajoval "konecne riesenie" a tiez mal kopec krasnych slov ako je za lepsi zivot .....
----

Poslať 11.03.2019 21:16:05   Re: Prezidentské voľby 2019

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18511 príspevkov
misojogi píše:
mam informacie o Sefcovicovi ze je to slusny clovek
Myslis JPP ? Informacie stare 5 rokov "objavene" tyzden pred volbami ? :lol:

Ja zase mam informacie, ze NIKTO, kto presadzuje zaujmy SMERu, alebo jeho zaujmy presadzuje SMER, nie je slusny. :lol:
A tieto informacie su stare (a zname!) uz cca. 12 rokov ... :lol:

Poslať 11.03.2019 21:42:33   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12246 príspevkov
Citácia:
Myslis JPP ? Informacie stare 5 rokov "objavene" tyzden pred volbami ? :lol:
ziadna JPP !!! - priame kontakty, ale nechcem tuna pisat

Poslať 11.03.2019 21:43:51   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12246 príspevkov
Vynikajuco napisane
https://blog.postoj.sk/41413/zaramovany-prezidentsky-obraz-v-mojej-kancelarii

Zuzana Čaputová je mi sympatická, dokonca ju ako muž považujem za príťažlivú ženu. Oceňujem jej vystupovanie, jej rozhľad, jej pokojné reakcie. Napriek tomu ju voliť nebudem. Prečo?

1. V každom štáte sú prezidentské voľby preto tak významné, že ide o voľbu významného symbolu. To, koho si ľudia vyberú na čelo štátu, vypovedá o tom, aký trend nastáva v danej spoločnosti. Voľba liberálnej prezidentky by bola znakom, že tradičné hodnoty sú v našom štáte na ústupe.

2. Zuzana Čaputová je čelnou predstaviteľkou Progresívneho Slovenska, novej politickej strany, ktorá reprezentuje ten najextrémnejší liberálny smer v politike. Progresívne strany v západnej Európe presadzujú agendu, ktorá by ešte pred pár rokmi bola považovaná u nás za čosi perverzné a úchylné: adopciu detí homosexuálmi, manželstvá gayov a lesbičiek, odoberanie detí normálnym rodinám a zverovanie takto odobratých detí do opatery homosexuálnych párov, sexuálna výchova detí už od materskej školy, legalizáciu nielen mäkkých, ale aj tvrdých drog, podpora migrácie a podobne.

3. Je jasné, že keby boli tieto zámery takto jasne formulované, väčšina normálnych ľudí na Slovensku by ich hneď odmietla. Preto strana Zuzany Čaputovej zaobaľuje tieto zvrátené veci do krásnych slov. V programe Progresívneho Slovenska sa dočítame napríklad to, že Európa by mala obhajovať „víziu otvorenej, rozmanitej a inkluzívnej spoločnosti“, pretože je to jej výhoda. Ďalej je ešte jasnejšie napísané, že „táto výhoda nespočíva len v ekonomickom prínose imigrácie v kontexte negatívnej demografickej krivky, ale aj v tom, že kultúrna rozmanitosť je najlepším predpokladom pre tvorivé a inovačné ekonomické prostredie“.* Aby sme tomu lepšie rozumeli, v programe podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zuzany Čaputovej je vlastne napísané, že na Slovensko treba dovážať migrantov, aby sa vyriešila demografická kríza (teda nie podporou rodiny) a aby sa obohatila naša kultúra (teda nie rozvíjanie slovenskej kultúry, ale import kultúry cudzej).

4. Strana Zuzany Čaputovej má vo svojom programe ako jeden z cieľov zavádzanie tolerancie voči inakosti a potrebu ňou „nahradiť etno-nacionalistický sentiment deväťdesiatych rokov“. Preložené do slovenčiny: národno-emancipačné snahy Slovákov, ktoré viedli k vzniku samostatnej Slovenskej republiky v roku 1993, treba vytlačiť ako nepotrebný sentiment, a namiesto neho zavádzať toleranciu voči inakosti (t. j. voči sexuálnym menšinám, iným náboženstvám, migrantom a pod.)

5. Zuzana Čaputová reprezentuje politický smer, ktorý má vo svojom programe cieľ liberalizovať regionálne školstvo. Aby sme chápali o čo v skutočnosti ide, je potrebné si prečítať vysvetľujúci komentár: „Formálna rovnosť práv bez ohľadu na národnosť, pohlavie, rasu, sexuálnu orientáciu či vierovyznanie je nevyhnutným, ale nepostačujúcim faktorom v budovaní súdržnej spoločnosti. Našou víziou je Slovensko, kde väčšina nielen rešpektuje práva menšín a znevýhodnených skupín, ale aktívne vytvára príležitosti na to, aby tieto práva mohli byť reálne využívané.“ Tu je čierne na bielom napísané to, čoho sa desí väčšina normálnych ľudí a o čom sa rozpráva, že už v niektorých krajinách Európy funguje: učitelia budú aktívne viesť deti k tomu, aby diskutovali o LGBT komunite a presadzovali ich práva. Nebude stačiť to, že spoločnosť garantuje sexuálnym menšinám práva, ale bude sa vyžadovať aktívny prístup na presadzovanie týchto práv do všetkých vrstiev spoločnosti.

6. V prioritách Progresívneho Slovenska je bez obalu napísané, že cieľom je „prijatie legislatívy, ktorá umožňuje uzákonenie životných partnerstiev párov rovnakého pohlavia“. Zuzana Čaputová túto tézu posunula ešte ďalej, keď na otázku, či by bola za adopciu detí homosexuálmi odpovedala kladne s dodatkom, že pre deti je lepšie, ak sú vychovávané dvoma milujúcimi sa ľuďmi ako nejakým ústavom. V prvom rade treba povedať, že pre žiadne dieťa nie je dobré, aby ho vychovávali dvaja otcovia, ktorí spolu sexuálne žijú. Existuje množstvo odborných štúdií, ktoré skúmajú negatívne dopady na psychický a duševný vývoj takto vychovávaného dieťaťa. Správnym riešením je zjednodušenie adopcií pre bezdetné heterosexuálne páry, ktoré túžia mať deti a ktorých počet v Európe rastie. Za pekne znejúcim argumentom Zuzany Čaputovej sa skrýva ešte jedna hrozba, ktorá je už v západných štátoch reálna: heterosexuálnym párom sú odoberané deti napr. pod zámienkou ich nedostatočnej výchovy a sú odovzdávané „milujúcim sa“ párom rovnakého pohlavia. A teraz si to aplikujme na naše deti: chceme sa dožiť, aby náš synček alebo dcérka boli pod vymyslenou zámienkou odobraté nám, a odovzdané dvom oteckom? O praxi tzv. juveniálnej polície v niektorých európskych štátoch už existuje množstvo informácií, treba si to pozrieť.

7. V programe strany Progresívne Slovensko, v ktorej je prezidentská favoritka Zuzana Čaputová podpredsedníčkou, sa píše aj množstvo ďalších plánov, ktoré majú so Slovenskom: väčšia podpora kultúry menšín (nielen národnostných, ale aj sexuálnych), podpora multikulturálneho vzdelávania, zjednodušenie pravidiel pre príchod a pobyt cudzincov, vytvorenie inštitúcií, ktoré budú bojovať proti internetovému šíreniu falošných a klamlivých informácií. „Takéto inštitúcie budú postupne vznikať v celom vyspelom svete pre potrebu vysporiadať sa s reguláciou online obsahu a nastaviť normatívy pre činnosť a existenciu vo virtuálnom svete.“ Takže Progresívne Slovensko chce určovať, čo sa bude môcť písať na internete, a čo nie!

8. Zuzana Čaputová a jej politická strana chce zrušiť reguláciu cirkví: „V takomto modeli stratia existujúce limity počtu členov na registráciu cirkví a náboženských spoločností zmysel, čím sa dosiahne väčšia náboženská sloboda a posilní úloha týchto spoločenstiev v pluralitnej spoločnosti.“ Na prvý pohľad celkom logicky znejúca úvaha. Rozumné štáty však robia presný opak: registráciu cirkví sprísňujú. Práve v dnešnej dobe, keď Európa čelí islamskému náboženskému terorizmu, by si mal štát ponechať páky na to, aby sám určil, ktoré cirkvi uzná, a ktoré naopak neuzná. Na Slovensku môže nová cirkev oficiálne vzniknúť a získať podporu štátu len ak má aspoň 50 tisíc riadnych členov. Keďže túto podmienku nespĺňa napríklad žiadna islamská cirkev, na Slovensku nemôže byť uznaná a podporovaná. Strana Zuzany Čaputovej to chce zmeniť. Jej politický prúd sa riadi heslom: „Veríme v rozmanitú a otvorenú spoločnosť.“

Hoci je mi teda Zuzana Čaputová sympatická, nemôžem ju voliť. Bol by som rád, keby zmenila niektoré svoje názory, lebo je nepochybne talentovaná politička a v slovenskej politike s ňou treba počítať. V prezidentskej kampani pochopila, že ak chce na Slovensku vyhrať, nemôže názory svojej strany až tak otvorene hlásať. Európa však stojí na prahu civilizačnej vojny, v ktorej buď prežije, alebo ju zhltnú iné kultúry a iné civilizácie. Voľbu prezidenta Slovenskej republiky je preto potrebné vnímať v tomto kontexte. Ide o civilizačný zápas, v ktorom môže Slovensko prehrať a zaniknúť. Zuzana Čaputová, bohužiaľ, reprezentuje ten najdekadentnejší smer, aký v politike môže existovať. Jej voľbou za prezidentku by sme tento politický prúd nesmierne posilnili. Som presvedčený, že ak vyhrá, bude prvou prezidentkou, ktorá demonštratívne podporí dúhový homosexuálny pochod v Bratislave. Bojím sa tohto experimentu, preto ju voliť nebudem.

Citácia:
* Citácie v tomto blogu sú doslovne prevzaté z programu politickej strany Progresívne Slovensko, Vízia jednej krajiny, dostupné na: https://www.progresivne.sk/vizia/.

Poslať 12.03.2019 0:40:25   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12246 príspevkov
Citácia:
Vyjadrim sa k Mikloskovi a tomu co uviedol dennik n ( uz som o tom pisal na inom mieste):

To, co citujete, je clanok, kde redaktorka mala uviest nejaky citat z Mikloskovho vystupenia na diskusii v Nitre.

Avsak toto nie je dokazom pre tvrdenie, ze Miklosko nepoklada homosexualne skutky za hriech (co tvrdil Orosch).

Na druhej strane krestan v politike presadzuje riesenia, ktore sa dotknu aj tych, ktori neziju v sulade s krestanskou naukou, ktori maju ine moralne a svetonazorove presvedcenie. Nemoze im preto cestou prava predpisovat, ako maju zit.

Registrovane partnerstva a homomanzelstva prekracuju ramec iba cisto sukromnej upravy vztahov dvoch ludi. Ide totiz o soft a hard verziu manzelstva muza a zeny, co je vztah uzatvarany pred verejnostou, statom a spolocnostou podporovana forma spoluzitia, ktoru aj preto zakony vybavuju urcitymi privilegiami. Podobnym sposobom podporovat spoluzitie homosexualov ako statom preferovanu formu ich spoluzitia pripadne aj s vyhladom na adopciu deti, sa uz dotyka verejnej moralky a ma silu a schopnost menit moralne vzorce spolocnosti, preto by sa voci tymto opatreniam mal krestan aj vo verejnom zivote ozvat. To aj Miklosko urobil.

Ale pokial ide o pravnu upravu vztahu homosexualov, ktora bude mat cisto sukromny, zmluvny zaklad, tam sa nema ani krestan v politike co miesat. To moze byt cely okruh novelizacii roznych zakonov, navyse zakony uz s ochranou zaujmov blizkych osob, co moze byt aj homosexualny partner, pocitaju.

Hranicou je to, ci zmena pravnej upravy bude statusova, tj bude zavadzat novy “stav” kvazi manzelstva, ci manzelstva homosexualov, co uz je opatrenie spojene s pravnopolitickym schvalovanim takychto zvazkov ako niecoho zelatelneho z hladiska spolocenskych cielov, co si zasluzi privilegia ako manzelstvo muza a zeny - to urcite nie , alebo ci pojde o upravu v zmysle tolerancie prava inych si usporiadat svoj sukromny zivot podla svojho uvazenia - tu by spolocnost mala tolerovat sukromne zvazky homosexualov, ktore fakticky vznikli podobne, ako vznikli hetero partnerstva “na divoko”, avsak tolerovat, nie ich podporovat - to ano.

Spolocnost pritom nepodporuje zvazky homosexualov z toho isteho dovodu, z akeho im nevytvara prekazky - a to je respekt k sukromiu tychto osob a nezasahovanie donho.

Myslim si, ze Miklosko tymto rozdielom rozumie - je proti statusovym zmenam v pravnom postaveni homosexualov, ale nie je proti akymkolvek pravnym zmenam, ktore maju sukromny charakter. To, ze 20 rocna redaktorka dennika N tomu nerozumie a podava potom zmatene interpretacie toho, co povedal, je jej problem, nie Mikloskov.

A co este treba zdoraznit, je to, ze Miklosko pouziva jazyk tolerancie, lebo aj slova - ich ton su dolezite. A to nie je kompromisnictvo, ale obycajna slusnost a ohladuplnost, zial niekedy podaktorymi radikalmi z jednej aj druhej strany zle pochopena alebo zosmiesnovana, pripadne prekrucana.
https://www.postoj.sk/41386/co-povedal-arcibiskup-orosch-a-aka-je-pravda

Poslať 12.03.2019 7:56:03   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 339 príspevkov
Prečo rovno nepovieme, že nominovať Mikloška, čo by hlas konzervatívnych voličov je premárnená príležitosť.

Pozrime si, koho postavilo KDH tri prezidentské voľby dozadu a akú podporu verejnosti tento kandidát získal.

Hrušovský 2014 - 3,3 %
Mikloško 2009 - 5.42 %
Mikloško 2004 - 6,52 %

Tak tu neblúznime o Mikloškovi čo by kandidátovi slušných či kresťanských voličov. KDH sú tragédi ako z Infigénie, treba nových kresťanských politoko, ktorí dokažu spoločnosti zrozumiteľnou a atraktívnou rečou predostrieť svoje postoje či hodnoty.

Poslať 12.03.2019 10:59:29   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12246 príspevkov
Robert Bezak odpoveda
https://www.aktuality.sk/clanok/674618/robert-bezak-orosch-by-mal-radsej-hovorit-o-slusnom-slovensku/

Poslať 12.03.2019 12:07:22   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
Prečo rovno nepovieme, že nominovať Mikloška, čo by hlas konzervatívnych voličov je premárnená príležitosť.

Pozrime si, koho postavilo KDH tri prezidentské voľby dozadu a akú podporu verejnosti tento kandidát získal.

Hrušovský 2014 - 3,3 %
Mikloško 2009 - 5.42 %
Mikloško 2004 - 6,52 %

Tak tu neblúznime o Mikloškovi čo by kandidátovi slušných či kresťanských voličov. KDH sú tragédi ako z Infigénie, treba nových kresťanských politoko, ktorí dokažu spoločnosti zrozumiteľnou a atraktívnou rečou predostrieť svoje postoje či hodnoty.
Neda sa nesuhlasit ... :D

Poslať 12.03.2019 15:30:28   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 339 príspevkov
misojogi píše:
Bezák si koleduje o exkomunikáciu. Spomenieš moje slová.

Poslať 12.03.2019 18:29:53   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 339 príspevkov
Čo si dnes dovolil Matovič, to nemá obdobu. Dúfam, že aj posledným slepým katolíkom sa otvorili oči.
https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/2237274576339075/

Matovič obviňuje arcibiskupa z bludárstva. Už len kladivo a klince do ruky a šup k bráne Wittenberského zámockého kostola.

Poslať 12.03.2019 19:36:04   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
Matovič obviňuje arcibiskupa z bludárstva. Už len kladivo a klince do ruky a šup k bráne Wittenberského zámockého kostola.
Neviem sice, co povedal, lebo neznasam videa, ked sa to moze napisat par vetami, ale urcite mal pravdu. ;)
Ten arcibiskup JE bludar a ucenie JK bud nikdy nepochopil, alebo (co by bolo horsie) - pochopil, ale ...
Bezakovo vysvetlenie je velmi blizko pravde:
1. Slo pravdepodobne primarne o "ine" veci ako problem s Caputovou a Mikloskom.
2. Vybral si iba tychto dvoch, hoci ostatni predstavuju radovo horsie alernativy.
3. Cim viac bude takychto kazni, tym menej ovci mu zostane v tom "jeho stade".

Zhrnute a podciarknute: To kladivo a klince boli pouzite prave v tej kazni - do rakvy RKC ...

Poslať 12.03.2019 19:37:26   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
misojogi píše:
To by bola po case prva dobra vec, ktora by sa mu "prihodila" ... :lol:

Poslať 12.03.2019 21:09:03   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3810 príspevkov
legionar píše:
Vlkodlak píše:
misojogi píše:
To by bola po case prva dobra vec, ktora by sa mu "prihodila" ... :lol:
Čosi, to nie pre nikoho dobrá vec.

Poslať 13.03.2019 20:32:03   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/675011/knaz-halik-caputovej-som-sa-ospravedlnil-za-utoky-z-istych-katolickych-kruhov/

S niektorymi Halikovymi nazormi nesuhlasim, ale teraz akosi musim ... :D

Najma toto bolo trefne:

Zuzana Čaputová pritom neskrýva svoj pozitívny postoj k adopcií detí pármi rovnakého pohlavia. Neprekáža vám to?

Úplne odmietam takýto obmedzený raster katolíckeho kádrovania, ktorý je sústredený na tri veci, ktoré prezident aj tak nemôže ovplyvniť, pretože o nich rozhoduje parlament.
Toto zúžené videnie úplne prehliada hodnoty, ktoré skutočne ukazujú mravný profil kandidáta: jeho vzťah k ľudským právam a rovným príležitostiam pre všetkých, občianskym slobodám, slobode presvedčenia, vzdelania, ekologickej zodpovednosti, kultúre práva, sociálnej spravodlivosti, spravodlivosti pre menšiny a podobne.
Pápež František nazval toto „zaseknutie sa“ a fixáciu katolíkov iba na pár vecí okolo sexuálnej morálky pravým menom - je to neurotická obsesia. Už by sme sa konečne mohli zaujímať o niečo iné, dôležitejšie.

[ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 43  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť