Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 250 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.12.2013 14:31:54   Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Po iniciatíve Tvoja Vec a úspešnej kampani Adoptuj si politika prichádzajú ich organizátori s ďalšou novinkou. Projekt Kresťan v politike pozýva všetkých veriacich k angažovanosti a odhodlanosti pôsobiť na dianie na politickej scéne.

„Po spustení projektu Adoptuj si politika sme sa stretávali s otázkami či sa má vôbec kresťan starať, zaujímať či angažovať do politiky,“ prezradil pre Postoy.sk koordinátor projektu Eduard Filo. „Viacerí kresťania hovorili že politika je špinavá a že Cirkev či kresťania, nech sa starajú o iné veci. Nás to však motivovalo a chceme začať prinášať poznanie v oblasti politiky pre kresťanov,“ doplnil.

Hlavnými cieľmi projektu je prinášanie videoposolstiev, ktoré budú vysvetľovať historický kontext vzťahu kresťanstva a politiky, či organizovanie seminárov v univerzitných pastoračných centrách a iných kresťanských spoločenstvách po celom Slovensku. V neposlednom rade by sa organizátori radi zamerali na samotnú formáciu mladých kresťanov v spoločenskej a politickej oblasti a motivovali ich ku kandidatúre v budúcoročných komunálnych voľbách. „Pripravujeme letný kemp, kde budú záujemcovia vyškolení odborníkmi z praxe a bude im poskytnutá praktická pomoc s kampaňou,“ uvádzajú organizátori, ktorí veria, že modlitebná kampaň Adoptuj si politika, kde je registrovaných 1200 modlitebníkov, im poskytne dobrý základ pre nový projekt.

Organizátori kampane chcú skrze tento nový projekt taktiež priniesť svetlo evanjelia do rozličných oblastí spoločnosti a špeciálne do politiky. Inšpirovalo ich sociálne učenie Cirkvi, ale aj slová pápeža Františka, ktorý hovorí, že „politika je jednou z najväčších foriem činorodej lásky" a„politika je povinnosťou pre kresťana". Ďalším zámerom projektu je aj uplatňovanie hodnôt kresťanstva, akými sú spravodlivosť, čestnosť či úcta k životu, v politickej oblasti. „Ohlasy očakávame pozitívne aj negatívne. Už teraz vidíme že viacerí kresťania vítajú tento projekt a chcú niečo zmeniť svojou angažovanosťou v spoločnosti. Rátame však aj s tým, že prídu negatívne reakcie,“ priznáva Filo. Namiesto pasívneho prístupu k politike a jej kritizovania chcú však zaujať zodpovedný postoj za Slovensko a jeho budúcnosť. Projekt je organizovaný pod hlavičkou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

http://www.postoy.sk/zaujimajte_sa_o_politiku

Poslať 18.12.2013 11:03:11   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 13.12.2013 18:50:17
napísal 145 príspevkov
KDH v našej politike - to vari nie je dosť? Oni nezastávajú kresťanské hodnoty? Je to málo? Alebo zišli z cesty? Prečo práve kresťan by sa mal angažovať v politike a iní nie?

Vďaka

Poslať 18.12.2013 14:40:39   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Este raz si precitaj ten clanok-a pomaly.
Chodec píše:
KDH v našej politike - to vari nie je dosť? Oni nezastávajú kresťanské hodnoty? Je to málo? Alebo zišli z cesty? Prečo práve kresťan by sa mal angažovať v politike a iní nie?
Lebo to vyzera tak, ze netusis, o com je rec.
Ale fakt-kdh v nasej politike je viac na hanbu nez uzitok. :-D

Poslať 18.12.2013 14:59:38   Re: Kresťan v politike

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
nie, nemyslim si, ze kdh v nasej politike zastupuje krestanske hodnoty. krestan sa moze v politike angazovat rovnako ako ini. ked chce v politike dosiahnut viac, nech sa angazuje viac. nikto netvrdi, ze politika by mala byt zivotnym programom krestana.

Poslať 18.12.2013 18:58:56   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Nič revolučné som sa v tom článku nedočítal. Tá zaangažovanosť je tam už teraz a je to viac na škodu ako na osoh. Pochybujem, že by sa niečo zmenilo k lepšiemu. Stále sa mi vynára v hlave: ,,... dajte cisárovi čo je cisárovo a Bohu čo je Božie." Možno aj preto lebo som liberál.

Poslať 19.12.2013 2:16:01   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11872 príspevkov
Citácia:
Ale fakt-kdh v nasej politike je viac na hanbu nez uzitok.
az tak ostro by som to nepovedal ...
ozaj co ta na nich vedie k takym ostrym slovam ? co Ta tak rozculuje ?

Citácia:
Možno aj preto lebo som liberál.
a co z toho vyplyva ? nemas rad politiku ?

Poslať 19.12.2013 8:57:38   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Ahoj misojogi - my sme sa už stretli.

No to že som liberál znamená, že nemám rád, keď niekto niekomu vnucuje svoju vôľu a to ako má nakladať so životom. KDH to robí neustále.

Poslať 19.12.2013 10:10:58   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Chodec píše:
Ahoj misojogi - my sme sa už stretli.

No to že som liberál znamená, že nemám rád, keď niekto niekomu vnucuje svoju vôľu a to ako má nakladať so životom. KDH to robí neustále.
v USA je pojem liberál stotožnený s pojmom socializmus.
a tento posun vidno aj tu pomalu.
Radošinci to v jednej hre tak pekne nazvali, a dovolím si parafrázu - tak dlho pôjdeme doprava, až skončíme vlavo.
nakoniec - aj to že ťa nechajú tak znamená, že ti vnútia svoje hodnoty - konkrétne "staraj sa sám o seba a pomôž si ako vieš" :D

Poslať 19.12.2013 10:28:32   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
To nie je tak celkom pravda. Sú tu predsa pravidlá. Áno môžeš si robiť čo chceš, ale ponesieš za to následky. Kto si ich je vedomí, kto je rozumný, niektoré veci proste nerobí hoci ich urobiť môže. Z toho titulu sa mi politika ktorá druhým vnucuje čo majú a čo nemajú proste hnusí.

Poslať 19.12.2013 11:53:41   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Chodec píše:
To nie je tak celkom pravda. Sú tu predsa pravidlá. Áno môžeš si robiť čo chceš, ale ponesieš za to následky. Kto si ich je vedomí, kto je rozumný, niektoré veci proste nerobí hoci ich urobiť môže. Z toho titulu sa mi politika ktorá druhým vnucuje čo majú a čo nemajú proste hnusí.
a kto dáva tie pravidlá?

Poslať 19.12.2013 13:49:50   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Však spoločnosť - morálka, etika. No a náboženstvá majú tiež svoje pravidlá, ktoré by sa, ak už v nich niekto verí, následovať.

Poslať 19.12.2013 23:20:25   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
kto tvorí spoločnosť?
pretože tá nemá nijakú silu, nijaké práva a nijaké peniaze - len tie, ktoré jej sami ľudia dajú.

Poslať 20.12.2013 8:12:51   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Ziadna spolocnost nie je bez pravidiel, este aj anarchia ma pravidlo nemat ziadne pravidlo. Su tu prava, normy, etiketa. Ktore vznikli na zaklade potreby. A kazdy by ich mal ovladat a spravat sa podla nich. No a ten kto ich porusi ma niest zodpovednost.

Poslať 20.12.2013 15:34:58   Re: Kresťan v politike

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18237 príspevkov
Chodec píše:
Ziadna spolocnost nie je bez pravidiel, este aj anarchia ma pravidlo nemat ziadne pravidlo. Su tu prava, normy, etiketa. Ktore vznikli na zaklade potreby. A kazdy by ich mal ovladat a spravat sa podla nich. No a ten kto ich porusi ma niest zodpovednost.
Zaujimave, ze ETIKU si tam uz neuviedol.
Preco ? :lol:

Poslať 20.12.2013 16:39:03   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Lebo som zabudol.

[ Príspevkov: 250 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť