Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.02.2018 14:04:11   Re: "Vojna svetov" ?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18335 príspevkov
misojogi píše:
Risov clanok ktory sa netyka politiky
http://zastolom.sk/richard-vasecka-co-lepsie-prerusovany-sex/
ale mozno zaujme viacerych
Cire bluznenie ... :)
Sex (pud) ako taky, sa vyvinul preto, lebo tie vetvy vyvoja, ktore ho nemali, jednoducho vymreli.
Plati to o VSETKYCH druhoch, ktore sa mnozia sexom !

Alebo uz neplati tvrdenie JPII, ze evolucia nie je iba hypoteza, ale doveryhodna teoria (=vysvetlenie vzniku vsetkych druhov vratane cloveka) ?

Poslať 11.02.2018 15:21:26   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Citácia:
Napokon dal predseda hlasovať o tom, či ideme rokovať so Smerom o vytvorení vládnej koalície. Za boli Hrušovský, Brocka, Fronc, Přidal, Šimko a Bobula, proti boli Palko, Lipšic, Mikloško, Bauer a Minárik. Návrh teda prešiel. Po hlasovaní som oznámil, že nehodlám brániť KDH v ceste, ktorú si zvolilo, a môj postoj zrejme povedie k môjmu odchodu z vedenia. Veľmi podobne sa vyjadrili i Minárik, Bauer a Mikloško. Lipšic sa vyjadril už predtým.
https://www.tyzden.sk/casopis/1821/co-sa-stalo-v-kdh/ rok 2006
takze stare struktury v KDH su ako na dlani (patri k nim este Abrhan)
https://www.tyzden.sk/casopis/10602/preco-volim-kdh/
Citácia:
Prečo volím KDH
.richard Rybníček .časopis .téma
Môj osobný život je od revolúcie spätý s verejným životom. Už ako prvý podpredseda Občiansko-demokratickej mládeže som prichádzal do styku s predstaviteľmi KDH. Dobre poznám jeho vedúcich predstaviteľov, minulých, ale aj súčasných.
Nie je žiadnym tajomstvom, že som veriaci človek. Prijímané, mnohokrát ťažké rozhodnutia, konfrontujem so svojou vierou. Nikdy som sa netajil tým, že som KDH odovzdával svoju dôveru vo voľbách. Viackrát som sa verejne a kriticky vyjadril na adresu strany, dokonca aj v tomto časopise začiatkom minulého roka. Nič to však nemení na veci, že KDH je pevnou súčasťou demokratizácie Slovenska a zástancom kresťanských hodnôt, ktoré sú historicky Slovensku najbližšie.
V dnešnej dobe sa politické strany a ich vnútorné štruktúry dostali do krízy a ukazuje sa, že dôvera v ne je asi najhoršia od čias revolúcie. Ale nestotožňujem sa s tým, že v parlamentnej demokracii majú dostať priestor ľudia, ktorí všetko navôkol kritizujú, považujú za zlé, ale neponúkajú žiadnu rozumnú alternatívu. KDH na čele s Jánom Figeľom je pre mňa politická strana, ktorej dôverujem, že súčasnú situáciu chápe.
Moja osobná skúsenosť s KDH za ostatných 13 mesiacov v pozícii primátora Trenčína je mimoriadne pozitívna
rok 2012
....
https://www.tyzden.sk/politika/45954/magusin-a-lesko-o-hlinovi-a-vaseckovi/

Poslať 11.02.2018 23:19:37   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5192 príspevkov
Vlkodlak píše:
misojogi píše:
Citácia:
so stranami, ktoré lovia v kresťanských vodách.
moja definicia je ze ide o strany ktore sa hlasia ku krestanstvu (aspon verbalne)

a tam patri siroke spektrum stran od KDH az po chlapcov v zelenych trickach :lol: :) :oops: ;)
mam ich menovat ?
Mišo, menovať nemusíš. To že sa strany k niečomu hlásia, iba hovorí to, kde lovia. Jedinou ktorej by som možno veril je SMK, pretože tej asi ozaj ide o záujmy Maďarov.

Ale ak by som strany ozaj posudzoval podľa toho ako konajú, resp. podľa konania ich predstaviteľov, trvám na tom, že na Slovensku kresťanskej strany nieto.

Svojho času som si myslel, že partia z Aliancie za rodinu po referende spraví stranu. Táto skupina vyzerala, že ma potenciál vytvoriť kresťanskú stranu. Žiaľ, rozplynula sa ako hmla.
...presne tak, na Slovensku krestanska strana ani hnutie neexistuje. Vlkodlak to vystihol: oni len lovia v krestanskych vodach. KDH by mali rozpustit. Ako sa hovori: radsej strasny koniec, ako hroza bez konca...

Poslať 12.02.2018 15:09:59   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1581 príspevkov
anux píše:
...presne tak, na Slovensku krestanska strana ani hnutie neexistuje. Vlkodlak to vystihol: oni len lovia v krestanskych vodach. KDH by mali rozpustit. Ako sa hovori: radsej strasny koniec, ako hroza bez konca...
Máš môj veľký :palec: Som rád, že kresťania už vytriezveli a zistili, že na slovensku žiadna kresťanská strana nie je, že sú to len oblbovači pre svoje ciele.

Poslať 12.02.2018 15:20:43   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 12164 príspevkov
Citácia:
na slovensku žiadna kresťanská strana nie je, že sú to len oblbovači pre svoje ciele.
toto su prilis silne slova
poznam osobne viacerych ludi ktorym v politike doverujem
Citácia:
KDH by mali rozpustit. Ako sa hovori: radsej strasny koniec, ako hroza bez konca...
prilis silne slova, zislo by sa ich nejako podlozit a blizsie vysvetlit
ja sa skor tesim tomu co je pretoze viem ze ludia su nedokonali a chciet dokonale krestanske strany je ciry nezmysel
hovorim si ze Pan Boh zaplat aj za to co mame teraz
nechapem ze si niekto chce nicit nervy a zlcnik
...
take prehnane ocakavania na politikov vedu k tomu ze nikto slusny to nechce robit ....a u krestanov je to dvojnasobne
...
posudzovat a odsudzovat vie kazdy :evil: :cry:
...
som za kritiku ale nech je vecna a nie lacne vseobecne krcmove reci ...

Poslať 12.02.2018 19:07:21   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
na slovensku žiadna kresťanská strana nie je, že sú to len oblbovači pre svoje ciele.
toto su prilis silne slova
poznam osobne viacerych ludi ktorym v politike doverujem
Citácia:
KDH by mali rozpustit. Ako sa hovori: radsej strasny koniec, ako hroza bez konca...
prilis silne slova, zislo by sa ich nejako podlozit a blizsie vysvetlit
ja sa skor tesim tomu co je pretoze viem ze ludia su nedokonali a chciet dokonale krestanske strany je ciry nezmysel
hovorim si ze Pan Boh zaplat aj za to co mame teraz
nechapem ze si niekto chce nicit nervy a zlcnik
...
take prehnane ocakavania na politikov vedu k tomu ze nikto slusny to nechce robit ....a u krestanov je to dvojnasobne
...
posudzovat a odsudzovat vie kazdy :evil: :cry:
...
som za kritiku ale nech je vecna a nie lacne vseobecne krcmove reci ...
Čo chceš vecne kritizovať na kresťanských stranách? Veď stačí to známe biblické strom spoznáte po ovocí. Aké je ovocie týchto "kresťanských" strán? Že?

Poslať 12.02.2018 19:25:29   Re: "Vojna svetov" ?

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 218 príspevkov
krestanske strany nerobia serioznu politiku. Oni bojuju za rodinu, proti vsetkemu duhovemu, proti LGBT, proti interupciam, eutanaziam a za nejake krestanske prava. Ale neriesia socialne veci, ekonomiku a tak.

Poslať 12.02.2018 20:09:31   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
krestanske strany nerobia serioznu politiku. Oni bojuju za rodinu, proti vsetkemu duhovemu, proti LGBT, proti interupciam, eutanaziam a za nejake krestanske prava. Ale neriesia socialne veci, ekonomiku a tak.
Takže bojujú za rodinu slovami. Čo je nanič. Riešia marginalizovanú skupinu LGTB čo je tiež totálne nepodstatné, riešia eutanázie čo je tiež úplne nepodstatné pre život rodín. Ale sociálne a ekonomické veci čo pomôžu najviac tie záhadne neriešia a iba odlievajú peniaze pre seba tie strany.

Poslať 12.02.2018 20:33:50   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3890 príspevkov
Speedy píše:
ale, ale! Kresťania bojujú za rodinu a nebojujú proti niečomu ale za niečo: za morálku, za ludské práva (právo na život), za ekológiu = v súlade s prírodou, za prirodzený a zdravý život ( LGBT je slepa ulička vo vývoji).

A mimochodom mohol by niekto zadefinovať "kresťanskú stranu" ?

Poslať 12.02.2018 22:01:56   Re: "Vojna svetov" ?

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 218 príspevkov
misionar3 píše:
Speedy píše:
ale, ale! Kresťania bojujú za rodinu a nebojujú proti niečomu ale za niečo: za morálku, za ludské práva (právo na život), za ekológiu = v súlade s prírodou, za prirodzený a zdravý život ( LGBT je slepa ulička vo vývoji).

krestanske organizacie bojuju vzdy proti niecomu. Ked je Pride, tak zorganizuju vacsi rozruh proti LGBT, ked sa nieco deje, co nie je s krestanskym myslenim v zhode, tak vtedy sa ozvu. Nevsimol som si, ze by sa normalne zaujimali o problemy rodin a pod. Ze by krestanske strany bojovali za prirodu som si nevsimol :) Kiezby...

Poslať 13.02.2018 8:38:27   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3890 príspevkov
Speedy píše:
misionar3 píše:
Speedy píše:

krestanske organizacie bojuju vzdy proti niecomu. Ked je Pride, tak zorganizuju vacsi rozruh proti LGBT, ked sa nieco deje, co nie je s krestanskym myslenim v zhode, tak vtedy sa ozvu. Nevsimol som si, ze by sa normalne zaujimali o problemy rodin a pod. Ze by krestanske strany bojovali za prirodu som si nevsimol :) Kiezby...
nemôžem za to že si nevšímaš kresťanské aktivity. Mimochodom jeden z hriechov v spovednom zrkadle je aj poškodzovanie prírody a životného prostredia.

Poslať 13.02.2018 9:05:14   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 12164 príspevkov
Citácia:
Nevsimol som si, ze by sa normalne zaujimali o problemy rodin a pod.
a co ako si cakal?
jedna vec je propaganda medii co by vraj mali robit, ale druha vec je co realne robia
Totizto uloha poslancov nie je "robit" ale hladat a navrhovat systemove nastavenie zakonov
a to nie je lahka uloha, najst optimalne riesenie
v kazdom pripade mame dost podporenu rodina v nasej legislative(oproti inym krajinam) hoci mnohe veci sa priebezne menia
a tiez je to vec nazoru

napriklad ma stat podporovat materske skolky?
za sociku existoval nazor ze ma podporovat taky plat pre muza aby zena mohla ostat doma s detmi
a ze zena v praci znamena ochudobnenie rodiny
naopak teraz sa podpora materskej skolky povazuje za podporu rodiny

Podpora skrz pridavky na deti znamena sice podporu viacdetnych rodin ale zaroven podporu romskeho etnika
Podpora skrz ulavy na daniach na deti znamena zasa ze ked zivitel rodiny pride o pracu tak je na tom este horsie ako v pripade pridavkov na deti
atd atd atd

tak isto myslienka normativu na ziaka sice rozbehla alternativne skolstvo (co je podla mna dobre) ale zaroven priniesla myslienku a snahu niektorych ryzovat z penazi bez protihodnoty a tak isto problem statneho skolstva ktore nie je vyuzite naplno a zaroven skoly znizuju naroky aby ziskali peniaze (ked vyhodia zleho ziaka pridu o peniaze) a este alternativne skolstvo znamena ochranu deti pred sikanovanim zo strany socialne neprisposobovych spoluziakov, ktore moze skoncit az vaznym ublizenim na zdravi tych slabsich (vid nedavny pripad nedaleko osady)
a teraz bud mudry ....
navyse myslienka normativu nebola zial dotiahnuta do konca a stat stale preferuje svoje skoly a znevyhodnuje tych ktori sa snazia o nieco viac pre svoje deti ....
.
a inak ludsky sa zaujimaju o problemy beznych ludi, napriklad sam som riesil nejake veci s Gibalovou(za KDH) ale to nie je nieco co sa dostane do novin, ze si na mna bola ochotna najst cas. nema to komu povedat a ja to tiez do novin vesat nebudem
ale hlavne ze sa povie "poslanci nic nerobia a nezaujimaju sa o beznych ludi a rodiny" - proste to nie je pravda
tak falosna fraza :evil:
.
zasa poslanci za SDKU sice kaslali na beznych ludi a ani neodpovedali na maily, ale co sa tyka systemovosti rieseni tak mali najlepsie riesenia z hladiska odbornosti a systemovosti (hoci niektore tiez boli hlupe napriklad mna osobne stve Kanik a jeho zakaz pracovat pre nezamestnanych - skatulkovanie ktore demotivuje ludi sa snazit - trva doteraz)
.

Poslať 13.02.2018 12:10:50   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 12164 príspevkov
https://svk.press/magazin/spravy-tema-dna/vasecka-hlina-ci-niekto-treti/
Citácia:
Dnes to vyznie ako spomienkový optimizmus, ale kresťanským demokratom (a následne Slovenskej republike) sa najviac darilo, keď mali v čele širší vejár osobností typu Jána Čarnogurského, Mikuláša Dzurindu, Františka Mikloška, Ivana Šimka a Vladimíra Palka.

Táto rôznorodosť lídrov prinášala kresťanským demokratom viacero bonusov – oslovovali širšiu obec voličov, od tej konzervatívnejšej po liberálnejšiu, a boli vďaka elektorátu a lídrom žiadaným koaličným partnerom. Vždy, keď sa od tejto tolerantnejšej ponuky odkláňali, strácali spomínaný bonus a v konečnom dôsledku aj výsledky…
Citácia:
Navyše priznám, že ako komentátor denníka SME som sa vždy cítil na snemoch KDH príjemnejšie ako na akýchkoľvek iných snemoch – napriek istým názorovým rozdielom (ťažko som akceptoval vtedajšiu Čarnogurského mantru, že po komunistoch prídu na rad liberáli – aj dnes je to smiešne) boli kresťanskí demokrati predovšetkým sympatickou spriaznenou obcou, kým v sekulárnejších stranách bolo priveľmi cítiť, že politika je pre nich najmä biznis.
Medzi kľúčové dôvody, prečo sa Richard Vašečka chce stať predsedom KDH, patrí podpora z nespokojných regiónov a Vašečka si tiež myslí, že by bol lepší predseda ako Hlina, lebo je „autentickejší kresťan“, a nie je taký hádavý ako súčasný predseda (ale v diskusii s Matovičom a Kollárom a Sulíkom a Štefunkom… ostane nehádavý iba ten, komu je všetko jedno).
Citácia:
Iste, dá sa predstaviť, že Hlinov osobný projekt, podľa ktorého by chcel medzi svojich voličov získať aj ateistov, prípadne, že mu prekáža, ak niekto hľadá gender ideológiu takmer kdekoľvek, irituje radikálne konzervatívne kruhy v KDH. Navyše ak za svoje hviezdne chvíle považujú státisícové pochody za rodinu či účasť v referende o rodine – rozumiem, že tieto čísla môžu v časti kresťanských demokratov vyvolávať pocit, že majú na viac (percent, poslancov, ministrov…), len to treba dotiahnuť, a „menej autentický kresťan“ Hlina im v tomto svätom ťažení môže prekážať.

Pozorovateľ s liberálnejším nastavením, de facto nevolič KDH, si môže povedať – kto chce kam, nech si tam ide sám. Bez vážnejšieho ohliadanania sa na konšpirácie, že potenciálne rozloženie KDH môže len prospieť udržaniu súčasného triumvirátu pri moci (z toho by som Vašečku skutočne neupodozrieval, hoci výsledkom môže byť aj tento dôsledok), majú politici v KDH pred sebou vážnu dilemu. Ostať pri súčasnom predsedovi aj za cenu nie celkom „autentického kresťanskeho“ pohľadu na svet, alebo to skúsiť s ďalšou persónou, sľubujúcou reštart a návrat (ku koreňom aj nedávnym percentám, by som zlomyseľne poznamenal, ale táto vlastnosť nie je pre mňa typická).
pise Robert Kotian

Poslať 14.02.2018 13:01:58   Re: "Vojna svetov" ?

Obrázok užívateľa

napísal 12164 príspevkov
pohlad do buducnosti
https://www.postoj.sk/30667/tragedia-a-nadej-pre-kdh

Citácia:
KDH už dávno neusiluje o výnimočnosť, nasleduje nešťastné trendy v slovenskej aj európskej politike.
Vrátiť KDH na politickú mapu si žiada vrátiť ju do úvah o politickej moci. Byť proti Ficovi nestačí, Fico je v poslednej etape svojej kariéry, KDH má rozmýšľať za horizont.
A potom sú tu témy. Nie slogany, ktoré sa tvária ako program, skutočné témy.

V slovenskej politike dnes nikto nereprezentuje demografiu, nikto nehovorí o problémoch opustených seniorov, nikto neotočil kauzu Čistý deň k problémom rodín, ktoré sa práve rozpadajú, nikto z pohoršených v kampani MeToo neotvára tému dôsledného boja proti prostitúcii, nikto po ponižujúcej bratislavskej zrážke s hazardnou loby nežiada prísny zákaz hazardu, nikto nedrží krok s diskusiou o zdanení internetových a nadnárodných firiem, ktoré sa daniam vyhýbajú, nikto neudržuje nadštandardné vzťahy s Poliakmi a Maďarmi, hoci sú pre nás dôležitejšie, než mnohé iné, nikto už nepripomína ani tému historickej pamäte, nikto nehovorí o kultúre, aj o islame viac hovorí Sulík ako konzervatívni politici.

Čo sa to stalo? Odkedy naša konzervatívna pravica vyznáva princíp laissez-faire? Odkedy stačí alibi, že keď sa na facebooku vyjadrili k niečomu čo ostatní, že nemajú robiť viac? To znamená reprezentovať a mobilizovať, to znamená sledovať ako funguje v Poľsku program 500+, čím zdvihol pôrodnosť v Rusku Putin, ako zdaňujú Google a Facebook Taliani, ako sa reguluje internetový hazard a tak ďalej. Tém, riešení a prístupov je more.

Má zmysel očakávať takúto diskusiu od KDH?
Dokaze to Vasecka?

Poslať 14.02.2018 13:28:10   Re: "Vojna svetov" ?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18335 príspevkov
misojogi píše:
Medzi kľúčové dôvody, prečo sa Richard Vašečka chce stať predsedom KDH, patrí podpora z nespokojných regiónov a Vašečka si tiež myslí, že by bol lepší predseda ako Hlina, lebo je „autentickejší kresťan“, a nie je taký hádavý ako súčasný predseda (ale v diskusii s Matovičom a Kollárom a Sulíkom a Štefunkom… ostane nehádavý iba ten, komu je všetko jedno).
To vypada ako evidentna loz, pretoze, ako spravne podotkol Hlina, doteraz bolo tusim 6 okresnych snemov a ani na jednom sa Vasecka NEUKAZAL.
Takze AKO a hlavne S KYM to 'komunikuje' z tych 'regionov' ? :lol:

[ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť