Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 493 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší
Autor Správa
Poslať 01.12.2022 8:50:23   Re: Generálny prokurator

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 25058 príspevkov
https://komentare.sme.sk/c/23083522/zakazdym-presne-hej-ty.html?ref=tit

Presne toto sa u nas deje.
Paragrafy nie su spravodlivost !
Ale paragrafmi sa spravodlivost da zabit ... :cry:

Poslať 01.12.2022 17:20:08   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 1225 príspevkov
A teraz aký obrázok nakreslia ?
https://www.topky.sk/cl/10/2425549/AKTUALNE-Zvrat-v-dalsej-velkej-kauze--Sud-odmietol-obzalobu-na-prominentneho-advokata-Paru

Poslať 01.12.2022 17:39:15   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
Vlkodlak píše:
Ze tupci su vsade ? :lol:

Ale princip zostava ...

Poslať 01.12.2022 18:35:48   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 1225 príspevkov
No mne sa zdá, že skôr všetci idú v protismere len ...

Poslať 01.12.2022 19:56:06   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
Vlkodlak píše:
No mne sa zdá, že skôr všetci idú v protismere len ...
Neboj, nie som lietadlo.
Ja som tryskac ! :lol:

Princip spociva v tom, ze spravodlivost ma dostihnut tych, co pachaju zlo.
Ak Para vynasal motaky obvinenych z vazby, tak VEDEL, ze robi zle.
Je mi jedno, ze niekto ho obvinil z niecoho, z coho sa da pomocou paragrafov a znamych VYKRUTIT.

A tak je to so vsetkymi tymi grazlami.
Oni velmi dobre vedia, ze cez peniaze a klamstva sa dokazu vykrutit, pretoze to, co teraz tu vladne, su SEDLIACI sluziaci mafianom - ci uz vedome, alebo iba z idiotstva, to je jedno ...
Ale to este neznamena, ze sa TYM automaticky (alebo aj po pravnej stranke) grazli stavaju nevinnymi !

Poslať 03.12.2022 14:38:56   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 1225 príspevkov
Zaujímavý rozhovor s dekanom Burdom.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/649176-burda-o-obvineni-fica-ak-ho-chceme-vidiet-vo-vazeni-moze-s-nim-sediet-polovica-politikov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Preto to, čo teraz poviem, sa bude vzťahovať naozaj len na toto konkrétne uznesenie o vznesení obvinenia a na tento prípad. Osobne si takto príšerne naformulované obvinenie a takto zle procesne zvládnutý prípad viem vysvetliť iba jednou z troch možností.

Po prvé hrubou neprofesionalitou.
Po druhé zlým úmyslom.
Po tretie, že to písal človek na základe zadania, že to musí nejako urobiť, ale sám o tom nebol vnútorne presvedčený, a preto to nejako zosmolil, len aby voľajako bolo. Ale snáď sa mýlim.

Poslať 03.12.2022 18:40:10   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
Vlkodlak píše:
Zaujímavý rozhovor s dekanom Burdom.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/649176-burda-o-obvineni-fica-ak-ho-chceme-vidiet-vo-vazeni-moze-s-nim-sediet-polovica-politikov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Preto to, čo teraz poviem, sa bude vzťahovať naozaj len na toto konkrétne uznesenie o vznesení obvinenia a na tento prípad. Osobne si takto príšerne naformulované obvinenie a takto zle procesne zvládnutý prípad viem vysvetliť iba jednou z troch možností.

Po prvé hrubou neprofesionalitou.
Po druhé zlým úmyslom.
Po tretie, že to písal človek na základe zadania, že to musí nejako urobiť, ale sám o tom nebol vnútorne presvedčený, a preto to nejako zosmolil, len aby voľajako bolo. Ale snáď sa mýlim.
Cize iba mrzke "slovickarenie" !
Zlocinecka skupina je "definovana" takto a takto - A PRETO sa to dalo zrusit, lebo zrovna tato bola "strukturovana" trochu inak.
Tak isto "rozdiely" medzi zlocineckou a organizovanou skupinou vratane rozdielov v sadzbach ...
Proste PRAVNICKY MRDNIK ! :evil:
Namiesto toho, aby sa skumala PODSTATA zlocinu, mrcasia sa v slovickach - a TYM davaju PRILEZITOST zlocincom VYVIAZNUT takmer zo vsetkeho. :evil:
(Ak sa aj niekedy stane, ze nejakeho naozaj odsudia, tak je to viac-menej preto, ze ho OSTATNI POTOPILI, nie, ze by to "pravo" naozaj bolo "uspesne")
Pre mna je Fico zlocinec a ked ho tam vsetci oslovovali "sef", tak BOL sefom zlocineckej skupiny, nech uz mala "strukturu" takovu alebo makovu. (Existuje o tom aj VIDEO, na ktorom to hovori tusim sam KALINAK - ako Slota ***** so sefom Ficom a NEODVIEDOL mu povinny podiel z jeho LUPU)
Navyse - vobec by ma neprekvapilo, keby prave Fico bol tou "vykonnou strukturou" a skutocni "sefovia" su este niekde uplne inde ...

Poslať 03.12.2022 19:53:34   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 1225 príspevkov
Ty si tak naivný.
Alebo natvrdlý.

Čítal si vôbec ten článok ?
Uvedomil si si, prečo silou mocou chceli spraviť z tejto partie zločineckú skupinu ?

Svätá prostoto. Potrava pre populistov. :(

Poslať 03.12.2022 21:37:58   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
Vlkodlak píše:
Uvedomil si si, prečo silou mocou chceli spraviť z tejto partie zločineckú skupinu ?
Pretoze zlocincami rozhodne SU !

Aj ja Ti polozim jednu otazku: Vies, ako sa vola to, co robis ?

Poslať 04.12.2022 10:26:40   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 1225 príspevkov
Zasa žiaden argument.

Sú a hotovo. Však. Viac nepotrebuješ. A hlavne, že sa smeješ z katolíckych dogiem ...

Mimochodom, dnes som čítal zaujímavú paralelu na Chmelárovom fb. Samozrejme, prípad je iný, ale hoc minimálna podobnosť je o to rozkošnejšia.

A tak by som chcel k dnešnému výročiu popravy Vladimíra Clementisa povedať len toto: jeden z bodov jeho vykonštruovanej obžaloby bolo, že zosnoval zločineckú skupinu tým, že dosadil na ministerstvo zahraničných vecí svojich ľudí. Nech si na to spomenú tí, ktorí moralizujú nad tým, že generálny prokurátor zrušil obvinenie expremiéra Fica a exministra Kaliňáka zo založenia zločineckej skupiny, ktorého sa mali dopustiť tým, že na štátne posty dosadzovali svojich ľudí. Konkrétne okolnosti sa nedajú porovnávať, ale princíp áno: nemôžete vybudovať právny štát na nezákonných postupoch a falošných či nepresvedčivých konštrukciách. Aj preto sa dekan Právnickej fakulty UK a expert na trestné právo Eduard Burda postavil za rozhodnutie generálnej prokuratúry s tým, že v danom prípade nenachádza ani znaky trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ani trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Právo sa nemôže riadiť želaním vládnej koalície vidieť niektorých politikov za mrežami.

Poslať 04.12.2022 10:27:42   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 23330 príspevkov
Vlkodlak hovori cistu pravdu a to co robi sa nazyva prebudzanie tych ktori este neprecitli ....

Poslať 04.12.2022 12:12:22   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 1225 príspevkov
Kompletné znenie uznesenia: http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a1160-zrusujuce-uznesenie-generalneho-prokuratora-sr-alebo-o-vytvarani-zlocineckych-skupin

Som zvedavý na protiargumenty.
Teda zvedavý. Žiadne nebudú.
Som si istý.

Vec je až príliš jasná.

PS. Možno pribudne ďalší obrázok. Namiesto argumentu.

Poslať 04.12.2022 13:34:49   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
Vlkodlak píše:
Kompletné znenie uznesenia: http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a1160-zrusujuce-uznesenie-generalneho-prokuratora-sr-alebo-o-vytvarani-zlocineckych-skupin

Som zvedavý na protiargumenty.
Teda zvedavý. Žiadne nebudú.
Som si istý.

Vec je až príliš jasná.

PS. Možno pribudne ďalší obrázok. Namiesto argumentu.
Vidim len spustu paragrafov, ktore, ako som uz povedal, sluzia iba k zamlzovaniu a nie k objasnovaniu.
Toto NIE SU ziadne ARGUMENTY tykajuce sa PODSTATY, toto su iba pravnicke "argumenty" sluziace ZLOCINU.

Nemienim sa prehrabavat v tej STOKE !

Mne osobne staci to video od Trnku ...
A hlavne - CELA CINNOST Fica a jeho kompanov pocas tych 12 rokov marazmu !!!

Poslať 07.12.2022 18:21:53   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 5249 príspevkov
https://www.cas.sk/clanok/2746239/hascak-po-obvineni-v-megakauze-gorila-okamzita-reakcia-takto-ho-brani-obhajoba/

Ťažko debatiť na právnu nôtu na tomto fóre. Nielen preto, že sú tu väčšinou neprávnici. Mňa zaujal ten článok vyššie. Aj články v justičnej revue, kde vyšlo teraz rozhodnutie ESĽP k Haščákovi a ku kauze Gorila, pekný sumár prípadu tam je. Koľko ten pán Škubla podal podaní a návrhov na obhajobu svojho klienta! Je to myslím JR číslo 10/2022. Aj pekný článok o zániku mandátu verejného funkcionára v prípade odsúdenia za TČ tam bol.

A zaujalo ma vznesenie obvinenia na Richarda Sulíka za jeho výkon funkcie a posun v prípade Rybaniča.

Slovensko žije trestnými konaniami.

Poslať 21.12.2022 18:47:27   Re: Generálny prokurator

napísal 25058 príspevkov
https://www.webnoviny.sk/policia-porusila-prava-hascaka-podla-eslp-su-vsetky-materialy-z-akcie-gorila-nelegalne-a-musia-byt-znicene/

Presne pre toto povazujem taketo "zakony" za HNOJ !
Citácia:
... zdôraznil Škubla s tým, že podľa ESĽP sú všetky materiály z akcie Gorila nelegálne, ich existenciou stále dochádza k porušovaniu práv sťažovateľov na súkromie, a preto musia byť zničené. Podmienkou však je zistiť pôvod, respektíve overiť totožnosť či autenticitu nahrávok.
Ludske pravo obcanov na najdenie a potrestanie grazlov MUSI STAT NAD "ludskym pravom" gaunera na "sukromie" !
Inak sa budeme donekonecna placat v ****** ...

Ak niekto povie, ze tie dokazy musia byt ZNICENE, lebo vraj nie su legalne, bez toho, aby skumal ich PRAVDIVOST, tak je to ZLOCINEC - hoci aj z Europskeho sudu pre ludske prava.

Toto mi NIKTO nevyhovori ...

[ Príspevkov: 493 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Vlkodlak a 1 hosť