Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 468 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Ďalší
Autor Správa
Poslať 01.10.2022 14:06:52   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 22927 príspevkov
Legi co povies na toto?
:loool: :lol:

Poslať 04.10.2022 12:23:49   Re: Matovic a reformy

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 24640 príspevkov
Matovic "prezil odvolavanie".
Uz som zvedavy, ake fekalie zase vypusti do sveta na FB a tlacovkach. :roll:

Slusny clovek, ktory vidi, ze za jeho odvolanie bolo 73 hlasov a proti odvolaniu iba 45 (co je menej ako ma OLANO!), by sa stiahol sam. (Nehovoriac uz o prieskumoch neoblubenosti, kde suverenne "vladne").

Ale Matovic ocividne slusnym clovekom nie je ...

Poslať 05.10.2022 7:41:22   Re: Matovic a reformy

napísal 24640 príspevkov
https://www.webnoviny.sk/venergetike/matovic-sa-pochvalil-obrovskym-uspechom-v-bruseli-dosiahol-dohodu-ktora-pomoze-slovensku-prekonat-energeticku-krizu/
Dockali sme sa ... :D

Otazka znie: Co mu to vlastne ten pan povedal ?
(Kedze pozname Matovicovu anglictinu :) )

Jednal povodne Heger, ale "obrovsky uspech" dosiahol Matovic ...

Poslať 10.10.2022 8:05:26   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
https://www.postoj.sk/116001/skutocny-problem-vladnutia-s-tomasom-tarabom
Citácia:
Z tejto pozície sa Tomáš Taraba snaží vyťažiť čo najviac a zároveň demonštruje, že problém vládnutia s jeho skupinou spočíva v niečom úplne inom, ako je to, že sa do parlamentu dostali na kandidátke ĽSNS.

Poslanec Taraba predložil tento týždeň pomerne zásadné novely trestných kódexov. Niektoré z vecí, ktoré navrhuje, môžu síce dávať zmysel, ale snahou znižovať tresty za ekonomické trestné činy či za trestnú činnosť páchanú verejnými činiteľmi idú tieto návrhy proti tomu, čo sa v politike snaží stelesňovať OĽaNO.
https://dennikn.sk/3040406/taraba-navrhol-novely-akoby-bol-ministrom-spravodlivosti-s-karasom-rokoval-aj-o-znizeni-trestov-pre-politikov/
Ak by tarabovci začali podmieňovať svoju podporu koalície priechodnosťou podobných návrhov, bolo by to pre Hegerovu zostavu zničujúce. Znamenalo by to ďalšie štiepenie klubu OĽaNO a zrejme aj stratu podpory poslancov, ako je Juraj Šeliga.

V skutočnosti sú takéto Tarabove iniciatívy pre Matovičovo hnutie oveľa toxickejšie ako obsahovo vyprázdnená nálepka, že vládne s fašistami.
Pretože naozajstný problém vládnutia s Tomášom Tarabom nie je v tom, že sa on a jeho dvaja kolegovia dostali do parlamentu na kandidátke Kotlebovej strany, ktorej vzápätí dali zbohom.
Spočíva v niečom inom. V tom, že tarabovci majú okrem scenára so Sme rodina v talóne záložný plán predvolebnej spolupráce s Robertom Ficom.

A tiež v tom, že ciele, ktoré v politike sleduje Tomáš Taraba, nie sú kompatibilné s protikorupčným étosom, ktorým svoju politickú existenciu zdôvodňuje OĽaNO.

Poslať 10.10.2022 8:07:32   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
https://www.postoj.sk/115937/mienkotvorcovia-to-s-kampanou-proti-mensinovej-vlade-prepalili
Citácia:
Slovensko prežíva mimoriadne ťažké časy – v susednom štáte je krvavá vojna, patríme medzi krajiny, na ktoré môže európska energetická kríza počas zimy dopadnúť najtvrdšie, súčasne máme menšinovú vládu, ktorá od septembra žije od zákona k zákonu.

Dôvody, prečo to chcú lídri menšinovej vlády napriek chaosu v parlamente aspoň pár mesiacov udržať, sú politicky zrejmé. V prvom rade, keby to OĽaNO a Sme rodina teraz pustili, bol by to politicky samovražedný akt, len si skúsme predstaviť výsledok volieb pre proukrajinskú vládu vo februári alebo v marci, keď ľudia budú druhý či tretí mesiac platiť vyššie účty za elektrinu. Hrá sa o čas, keďže situácia môže byť budúcu jeseň o poznanie lepšia než túto zimu.

Druhý dôvod, prečo by Hegerova vláda mala prežiť aspoň do jari, je nestranícky – akurát v týchto týždňoch a mesiacoch nepotrebujeme vládu v demisii, ktorá mieri na popravu, ale vládu s mandátom, pre ktorú ešte ako-tak pracuje byrokratický aparát a dôležití ľudia si nehľadajú novú prácu.

Ale potom je tu paralelný svet médií, ktorého ústrednou témou našej doby – aspoň podľa textov a statusov viacerých šéfredaktorov a vedúcich komentátorov – je Igor Matovič, jeho demisia či odvolanie z postu ministra financií a hanebné kompromisy vládnych poslancov, ktorí ho boli schopní tento týždeň neodvolať ani po nehoráznych slovách o novinároch.

Médiá však z tohto hlasovania urobili morálnu drámu, akoby už neplatili elementárne zákony politiky. Bolo úplne racionálne, aby vládni poslanci tento týždeň nehlasovali za odvolanie Matoviča, ktorý je okrem postu ministra aj de facto lídrom koalície – jeho odvolanie by neprinieslo ani návrat SaS do vlády, len zväčšenie chaosu a s najväčšou pravdepodobnosťou vrútenie sa do predčasných volieb.

Lenže podľa mienkotvorcov tým, ktorí v tejto morálnej dráme zlyhali – premiér Heger, ktorý nevyhnal Matoviča z vlády, alebo poslanci ako Šeliga, Čekovský a ďalší, ktorí nehlasovali za pád Matoviča –, patrí morálne opovrhnutie, vraj si urobili veľkú hanbu, zaslúžia si verejné odsúdenie, lebo sa pričinili o vládu s fašistami, o hnednutie či dokonca porušili spoločenskú dohodu o holokauste.

Kritické uvažovanie o politike nahradil morálny gýč, ktorý si najskôr vyberie cieľ (napríklad odvolanie Matoviča), a keď kampaň na tie najslabšie články v koalícii nezaberie, padlých treba označiť za bezchrbtových oportunistov a spolupáchateľov vlády s fašistami.

Tie zrkadlá sú už priveľmi pokrivené a deformujú charakter žurnalistiky. Novinári môžu a občas musia byť angažovanými pozorovateľmi, nie však tribúnou aktivistov, ktorí si s politikmi vybavujú svoje personálne alebo ideologické účty.

Už len naratív o vláde s fašistami je mediálnou fikciou, ktorá sa zaplietla do vlastnej tautológie – tarabovci sú fašisti, lebo kandidovali za fašistov, a bodka.

Richard Sulík potreboval na povalenie Matoviča hlas úplne každého opozičného poslanca vrátane tých z ĽSNS a Republiky. Tí všetci – a medzi nimi aj tí, ktorí na rozdiel od Tarabu a Kuffovcov reálne spochybnili holokaust – dodali hlasy na odvolanie Matoviča. Hlasovacie karty vytiahli Taraba aj dvaja Kuffovci, no podľa mediálneho obrazu sa všetci poslanci menšinovej vlády majú za túto kolaboráciu s „fašistami“ hanbiť.

Pritom každý, kto sleduje politické aj parlamentné zákulisie, vidí, že skutočnosť je omnoho farebnejšia. Samozrejme, cena hlasu Tarabu aj každého nezávislého poslanca po odchode prudko stúpla – o tom, ako sa vládne v takej situácii a s kým všetkým treba hovoriť a politicky kšeftovať, by vedel hodiny rozprávať Mikuláš Dzurinda. Taraba to hrá na dve strany, raz nezahlasuje za otvorenie schôdze či za dôležitú novelu o štátnom rozpočte, potom zas za niečo zahlasuje a pýta podporu svojich zákonov. Tento týždeň pre zmenu vyzval Sulíka, aby išiel spolu s ním povaliť vládu hlasovaním za odvolanie Hegera, a keby také hlasovanie prišlo, zjavne by za odvolanie Hegera aj hlasoval.

Asi takto vyzerá to údajné vládnutie s fašistami (viac ho opíše v rannom komentári Jozef Majchrák).

Ale potom je tu väčší obrázok.

Hegerova vláda tento týždeň ukázala, že napriek chaotickým pomerom v parlamente je stále funkčná a má zmysel, keďže dokáže presadiť zásadné veci. V parlamente prešiel zákon o inšpekcii v sociálnych veciach, čo bola podmienka na čerpanie veľkých peňazí z plánu obnovy (za hlasovala SaS, tarabovci zákon nepodporili...).

Veľký týždeň má za sebou Milan Krajniak, ktorému poslanci schválili reformu prvého piliera s dôchodkovým automatom, ale aj rodičovský bonus. Od čias ministra Kaníka, za ktorého sa spustila veľká dôchodková reforma, ide o najväčšiu zmenu systému. Po veľkom rodinnom balíku tak presadila Hegerova vláda aj rodičovský pilier v systéme. V princípe ide o celosvetový experiment, ktorý má správny filozofický základ aj isté náklady, na celkové vyhodnotenie všetkých praktických dôsledkov je ešte čas.

Hlavnou výzvou, ktorou sa bude merať zmysel aj úspech Hegerovej menšinovej vlády, je však energetika. Tá sa teraz rieši na najvyššej európskej, ale aj úradnícko-expertnej úrovni. S Bruselom aj domácimi energetickými hráčmi vyjednáva kvalifikovaný tandem Hirman – Klimek, výsledky ich snaženia najbližšie týždne rozhodnú, v akej kondícii prežijeme zimu, či udržíme spoločenský zmier a či táto aj ďalšia vláda bude schopná pred voličmi obhájiť doterajšiu zahraničnú politiku a stredoeurópske spojenectvo s Čechmi aj Poliakmi v prístupe k Ukrajine a Putinovmu Rusku.

Vládni poslanci, ktorí čelia mediálnemu obvineniu, že sú pre akési teplé miesta spolupáchateľmi koaličného paktu s fašizmom, nemajú dôvod hanbiť sa. Ich správanie je racionálne a v tejto chvíli aj zodpovedné voči krajine.

V hre je dnes totiž oveľa viac než malé slovenské bitky, ktorým sa vo svojom zúženom priezore oddávajú liberálne médiá.

Poslať 10.10.2022 13:08:56   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
35 klamstiev Igora Matoviča
https://dennikn.sk/blog/3045703/35-klamstiev-igora-matovica/

Poslať 10.10.2022 13:51:40   Re: Matovic a reformy

napísal 24640 príspevkov
misojogi píše:
To zozbierali na jednej jeho tlacovke ? :lol:

Poslať 10.10.2022 15:32:22   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
opytaj sa autora :-D

Poslať 12.10.2022 8:04:41   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
clen SaS podporuje Igora Matovica
https://www.postoj.sk/116165/moja-politika-misia-je-oddialit-predcasne-volby-nechcem-byt-sucastou-katastrofy
neuveritelne, ved si precitajte :roll:

Poslať 12.10.2022 8:15:42   Re: Matovic a reformy

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 1778 príspevkov
misojogi píše:
Že má Klus iný názor na odvolávanie Matoviča je informácia, ktorá je známa už dlhšiu dobu, neviem, čo je na tom neuveriteľné.
Akurát neviem, odkiaľ si prišiel na to, že "clen SaS podporuje Igora Matovica" (predpokladám, že ide o tvoje klasické zjednodušujúce myslenie). Klus má voči Matovičovi výhrady, máš to aj v tom rozhovore, problém má len s tým, že by chcel byť konštruktívnou opozíciou (t. j. nerobiť napr. obštrukcie pri otváraní schôdzí) a porti odvolaniu členov vlády nie ja ani tak preto, lebo ich "podporuje", ale skôr preto, že v žiadnom prípade nechce predčasné voľby.

S jeho argumentom
Citácia:
„Nástup radikálov a Fica je oveľa väčší problém ako Igor Matovič vo vláde,“ hovorí Martin Klus zo SaS a dodáva, že čokoľvek dnes vedie k predčasným voľbám, považuje to za problém.
by som dosť polemizoval, predovšetkým preto, že ak táto vláda bude v tomto "matovičovskom" štýle fungovať ešte rok a pol, tak radikáli a Fico získajú násobne viac hlasov, ako by získali teraz. Proste ja to vnímam tak, že každý ďalší deň truľa menom Matovič vo vláde prináša ďalšie a ďalšie percentá Ficovi a spol.

Poslať 12.10.2022 8:21:54   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
Klus má voči Matovičovi výhrady, máš to aj v tom rozhovore, problém má len s tým, že by chcel byť konštruktívnou opozíciou (t. j. nerobiť napr. obštrukcie pri otváraní schôdzí) a porti odvolaniu členov vlády nie ja ani tak preto, lebo ich "podporuje", ale skôr preto, že v žiadnom prípade nechce predčasné voľby.
povedal si to ovela presnejsie a vystiznejsie ako ja, takze suhlasim
len som doteraz nevedel o tom ze Klus ma takyto nazor, dozvedel som sa to pred cca 20 minutami z uvedeneho clanku
na HS to totizto nepisali ;)

Poslať 12.10.2022 8:22:57   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
by som dosť polemizoval, predovšetkým preto, že ak táto vláda bude v tomto "matovičovskom" štýle fungovať ešte rok a pol, tak radikáli a Fico získajú násobne viac hlasov, ako by získali teraz. Proste ja to vnímam tak, že každý ďalší deň truľa menom Matovič vo vláde prináša ďalšie a ďalšie percentá Ficovi a spol.
preco si myslis ze chyba je prave v Igorovi a nie v inych pricinach?

Poslať 12.10.2022 8:30:27   Re: Matovic a reformy

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 1778 príspevkov
misojogi píše:
len som doteraz nevedel o tom ze Klus ma takyto nazor, dozvedel som sa to pred cca 20 minutami z uvedeneho clanku
Treba čítať aj iné zdroje, ako Hlavné správy a to, čo ti príde mailom...

misojogi píše:
Pripomenulo mi to otázky, ktoré svojho času kládli fanúšikovia Mečiara - prečo si myslíš, že je chyba práve v Mečiarovi a nie v jeho oponentoch?

A aby som ti odpovedal - no preto, lebo IM je
a) hlúpy
b) zákerný
c) zbabelý a
d) ješitný.
A táto kombinácia všetkých týchto vlastností spolu s jeho pozíciou ako minister financií (a de facto premiér) je pre Slovensko zničujúca.

Poslať 12.10.2022 10:24:59   Re: Matovic a reformy

napísal 24640 príspevkov
jery1 píše:
misojogi píše:

misojogi píše:
Pripomenulo mi to otázky, ktoré svojho času kládli fanúšikovia Mečiara - prečo si myslíš, že je chyba práve v Mečiarovi a nie v jeho oponentoch?

A aby som ti odpovedal - no preto, lebo IM je
a) hlúpy
b) zákerný
c) zbabelý a
d) ješitný.
A táto kombinácia všetkých týchto vlastností spolu s jeho pozíciou ako minister financií (a de facto premiér) je pre Slovensko zničujúca.
A navyse je to Manfred ... :lol:

Poslať 12.10.2022 10:50:03   Re: Matovic a reformy

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
snazim sa ;-)

[ Príspevkov: 468 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť