Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 338 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Správa
Poslať 17.05.2022 20:05:59   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 985 príspevkov
Komédia .
Bola podaná obžaloba na Pčolinskeho bez toho, aby GP rozhodla o podaní obhajoby podľa par. 363 z februára 2022. GP nerozhodla, lebo ŠP jej odmietla predložiť spis.
Právny štát ? Keďže. Zákon džungle.
Citujem klasika. Kto to bude platiť ? Lipšic ? Nie. My všetci.

Poslať 18.05.2022 9:07:19   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21598 príspevkov
Citácia:
obžaloba na Pčolinskeho ???
a kvoli comu? je to vobec realne podlozene? mne to skor pripada ako vyrovnanie si uctov a vydieranie

Poslať 18.05.2022 10:17:29   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 985 príspevkov
Nie je podstatné koho.
Môže byť gól v sieti prenadherny. Keď je z ofsajdu, neplatí. Teda aspoň by nemal.

Poslať 19.05.2022 17:44:10   Re: Generálny prokurator

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23586 príspevkov
https://domov.sme.sk/c/22914118/dusan-kovacik-sud-vazba-minuta-po-minute-online.html

Myslim, ze toto sem tak trochu tiez patri.
Aj ked 363 tu este nebola pouzita. :)

Pripomina mi to (parafrazovane): Jeden za vsetkych (si to vyzerie), vsetci BEZ jedneho (zostanu bez uhony) ...

Poslať 15.06.2022 5:52:43   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 985 príspevkov
https://plus7dni.pluska.sk/domov/sudkyna-kosova-bez-servitky-kolikova-klamala-pri-odvolavani-predsedu-sudu
http://www.pravnelisty.sk/clanky/a1102-poziadavka-ministerky-predseda-sudu-musi-mat-vlastnosti-policajneho-mopslika

To radšej ani nekomentujem. Z bezpečnostných dôvodov.

Poslať 15.06.2022 10:32:04   Re: Generálny prokurator

napísal 23586 príspevkov
Vlkodlak píše:
https://plus7dni.pluska.sk/domov/sudkyna-kosova-bez-servitky-kolikova-klamala-pri-odvolavani-predsedu-sudu
http://www.pravnelisty.sk/clanky/a1102-poziadavka-ministerky-predseda-sudu-musi-mat-vlastnosti-policajneho-mopslika

To radšej ani nekomentujem. Z bezpečnostných dôvodov.
Ja to okomentujem, aj ked budem oznaceny za 'pravnickeho diletanta'. :)

Nesledujem tento 'pripad' presne, ani nepoznam presne znenie paragrafov.
Ale z clanku JUDr. Petra Šamka priam sala 'nadradenost sudcovskeho stavu' a mozno aj 'zneuzivanie paragrafov'.
Ziadna snaha o spolupracu v mene spravodlivosti !

Ano - podla paragrafov si vzdy najdu klucku, preco sa MOZU rozhodovat tak, ako sa rozhoduju.
A ze na nich nikto nema. Ale so sluzbou spravodlivosti to nema nic spolocneho.

Cital som jednu vetu (niekde inde), ktora ma vyslovene dozrala:
Advokat ma spisy tajne a keby mu ich aj policia v ramci vysetrovania zlocinu zabavila a boli v nich DOKAZY trestnej cinnosti, tak tie dokazy su NEUCINNE.
Podla mojho nazoru by mal byt okamzite obzalovany aj ten advokat z vedomej spoluucasti na trestnom cine, pretoze z titulu ZAKONA chrani zlocin (vedel o dokazoch zlocinu a nenahlasil ich) !

To by este len zacali "vetry" v advokacii a na sudoch !
Zakon ma sluzit SPRAVODLIVOSTI, nie "KLIENTOVI".

Poslať 15.06.2022 10:41:33   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21598 príspevkov
Citácia:
Podla mojho nazoru by mal byt okamzite obzalovany aj ten advokat z vedomej spoluucasti na trestnom cine, pretoze z titulu ZAKONA chrani zlocin (vedel o dokazoch zlocinu a nenahlasil ich) !
vobec nechapes postavenie advokata a dovod preco ho zakon takto chrani ...
skus sa nejakeho spytat co by sa stalo keby sa presadili Tebou navrhovane reformy ..... ;)

Poslať 15.06.2022 10:49:50   Re: Generálny prokurator

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
vobec nechapes postavenie advokata a dovod preco ho zakon takto chrani ...
skus sa nejakeho spytat co by sa stalo keby sa presadili Tebou navrhovane reformy ..... ;)
Chapem - a nepaci sa mi to. :lol:
Hovoril som o oficialnom vysetrovani a preukazanom trestnom cine, ktory ten advokat vedome kryje.
Nie o tom, ze jeho spisy by mali byt 'verejne'.

[ Príspevkov: 338 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť