Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Ďalší

Kto je vas prezidentsky kandidat?
Hlasovanie trvá do 30.03.2019 18:36:14
Zuzana Čaputová 50%  50%  [ 8 ]
Maroš Šefčovič 31%  31%  [ 5 ]
Nebudem voliť 19%  19%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 16
Autor Správa
Poslať 15.03.2019 7:51:48   Re: Prezidentské voľby 2019

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18511 príspevkov
lennnka píše:
Zblaznili ste sa ludia, krestania a tolki volite Caputovu? Ved to je ciste az mrazive zlo, ako ide proti Bohu, naco podpisovali jednohlasne cirkvi peticiu proti istanbulskemu dohovoru, ked im takto vrazite noz do chrbta? Biskup Orosch to povedal jasne, je to tazky hriech a budete sa spolupodielat na zmene krestanskej spolocnosti, aj ked budete tvrdit, ze nema kompetencie, prezident ma vplyv na spolocenske dianie a povedomie a tiez vplyv na zakony a medzinarodne zmluvy. 2-krat rozvedena zena, zijuca navolno s muzom a propagujuca moralny upadok LGBTI adopcie deti homosexualmi atd. - navyse zo strany PS, ktore napriec europou menia nasu krestansku kulturu? Zapnite mozocky a volte radsej Harabina
Ty si sa s konom zrazila ? :D
Ked Ti je Harabin vzorom "dobra" a Caputova "mrazive zlo" ? :lol: :lol: :lol:
A este sa dokazes odvolavat na MOZOG ?! :roll:

Uvedom si, ze v tej Tvojej "krestanskej spolocnosti" sa rodi POLOVICA DETI MIMO MANZELSTVA !!!
Nechci mi tvrdit, ze ku krestanstvu sa u nas hlasi menej ako 50% obyvatelov ... ;)
Takze sup-sup - zametat na vlastnom prahu skor, kym zacnes sypat ohen a siru na tzv. "nepriatelov krestanstva".

Povedane hyperbolicky: Najvacsimi nepriatelmi krestanstva su "krestania".

Poslať 15.03.2019 8:08:04   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12201 príspevkov
Citácia:
Zapnite mozocky a volte radsej Harabina.
Mne to znie ako oximoron. . .
Lebo keby som mal volit to prasa, urcite nie pri zdravom rozume, to sorry. :o

Poslať 15.03.2019 9:04:09   Re: Prezidentské voľby 2019

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 11 príspevkov
lennnka píše:
2-krat rozvedena zena, zijuca navolno s muzom a propagujuca moralny upadok LGBTI adopcie deti homosexualmi atd. - navyse zo strany PS, ktore napriec europou menia nasu krestansku kulturu? Zapnite mozocky a volte radsej Harabina
Rozvedená Čaputová je problém, ale rozvedený Harabín je fajn? :)

Poslať 15.03.2019 9:13:05   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5214 príspevkov
jerry píše:
lennnka píše:
2-krat rozvedena zena, zijuca navolno s muzom a propagujuca moralny upadok LGBTI adopcie deti homosexualmi atd. - navyse zo strany PS, ktore napriec europou menia nasu krestansku kulturu? Zapnite mozocky a volte radsej Harabina
Rozvedená Čaputová je problém, ale rozvedený Harabín je fajn? :)
...a navyse stary komunista, odrazu sa hlasi ku kres-tans-kym hod-no-tam...
To zas ja nechapem, aki su niektori ludia zmanipulovani takouto kreaturou.

Poslať 15.03.2019 13:09:24   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 339 príspevkov
Podľa môjho názoru je morálne nekompatibilné voliť Čaputovú a prehlasovať o sebe, že som katolík.
Neviem ako je to u iných denomináciách, ale pripomína mi to situácie, kedy nebojácni kňazi odmietajú podávať sväté prijímanie pro potravovým politikom.
Per analogiam, pre praktizujúceho katolíka by nemala byť voľbou pro potratová politička.

Tak to vnímam ja. To by som potom asi nevolil nikoho iného, ak by som som mal problém s ostatnými kandidátmi.
Ale mne osobne by svedomie nedovolilo vykonať takú voľbu. V tomto sa zhodujem s arcibiskupom Oroschom, ktorý takúto voľbu prirovnal k pokľaknutiu pred diablom.
Ale vy to možno vo svojom svedomí cítite ináč ...

Poslať 15.03.2019 13:29:50   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
Podľa môjho názoru je morálne nekompatibilné voliť Čaputovú a prehlasovať o sebe, že som katolík.
Neviem ako je to u iných denomináciách, ale pripomína mi to situácie, kedy nebojácni kňazi odmietajú podávať sväté prijímanie pro potravovým politikom.
Per analogiam, pre praktizujúceho katolíka by nemala byť voľbou pro potratová politička.
Pro-potratova politicka - to je co za blbost ?
Ona akoze organizuje demonstracie za zvysenie potratov ? :roll:
Nahovara snad niekoho, aby siel na potrat ?
Hrozi niekomu testom, ak nepojde na potrat ?!

Ovela ZLOCINNEJSIE je organizovat demonstracie za ZAKON O ZRUSENI potratov a HROZIT zenam BASOU, ak sa rozhodnu podla SVOJEJ slobodnej vole a nie podla DIKTATU Vasej ideologie !

To uz v evanjeliach najst nevies ?
Ani ten slavny biskup ?

Poslať 15.03.2019 15:17:03   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 339 príspevkov
No Pro Life určite nie je.
Ak by neboli voľby a nepotrebovala by každý hlas, určite by to povedala na plné ústa.

Poslať 15.03.2019 15:39:57   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
No Pro Life určite nie je.
Ak by neboli voľby a nepotrebovala by každý hlas, určite by to povedala na plné ústa.
Tak moment.
CO by povedala na plne usta ?
Ze bude NUTIT zeny do potratov ???

Toto je strasna demagogia a zavadzanie jednoduchsich ludi.

Ak niekto povie, ze nechce menit sucasny stav a ze zena ma mat pravo rozhodovat sama, tak to zarucene nie je PRO-potratove !
A kto to hovori, jednoducho KLAME ...

Poslať 15.03.2019 15:53:02   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 339 príspevkov
Chystá sa nový pochod za život. Teda kresťania nie sú spokojní so súčastným stavom. Ak však väčšina pretavena skrze poslanecké zastupovanie konzervuje súčasný status, z hľadiska demokracie je to akceptovateľný status. Ak však kresťan prakticky uplatňuje svoje právo voliť a tým delegovať svoj podiel na moci či na rozhodovaní, určite by mal zohľadňovať aké hodnotové postoje vyznáva jeho kandidát.

Poslať 15.03.2019 15:58:49   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
Vlkodlak píše:
Chystá sa nový pochod za život. Teda kresťania nie sú spokojní so súčastným stavom. Ak však väčšina pretavena skrze poslanecké zastupovanie konzervuje súčasný status, z hľadiska demokracie je to akceptovateľný status. Ak však kresťan prakticky uplatňuje svoje právo voliť a tým delegovať svoj podiel na moci či na rozhodovaní, určite by mal zohľadňovať aké hodnotové postoje vyznáva jeho kandidát.
Mas to pomylene.
1. Pochod za zivot je v poriadku - POKIAL zostane v intenciach argumentacie a nie SILOVEHO RIESENIA (=poziadavka na zakony PROTI inym obcanom).
2. Delegovanie svojho podielu moci na tvorbu zakonov potlacujucu slobodu inych obcanov nema daleko k fasizmu (ak to rovno fasizmus nie je).

Poslať 15.03.2019 18:39:30   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3810 príspevkov
legionar píše:
Vlkodlak píše:
Mas to pomylene.
1. Pochod za zivot je v poriadku - POKIAL zostane v intenciach argumentacie a nie SILOVEHO RIESENIA (=poziadavka na zakony PROTI inym obcanom).
2. Delegovanie svojho podielu moci na tvorbu zakonov potlacujucu slobodu inych obcanov nema daleko k fasizmu (ak to rovno fasizmus nie je).
Legi, ty stále nerozumieš, že bábätko v matkinom lone je živá ľudská bytosť? Ako môžeš prirovnávat ochranu bábätiek za fašizmus? Je to cynicke nemať žiady cit k tým maličkým bytostiam.

Poslať 15.03.2019 18:42:30   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 3810 príspevkov
Pre tých co volia Štefana Harabina so zatatymi zubami, aby ich hlas neprepadol. Štefan Harabin sa nedotahuje na prvých dvoch kandidátov. Písali o tom v tieto dni v novinách, ktorým dôverujem (postoj). Článok už neviem nájsť.

Poslať 15.03.2019 18:50:01   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 339 príspevkov
teta,
ja začínam o Postoji vážne pochybovať.
O Harabínovi písali zjavné nepravy a neviem či to bolo z nedbanlivosti, alebo úmyselne.
Na Postoji by som toto určite nečakal.

Poslať 15.03.2019 19:09:40   Re: Prezidentské voľby 2019

napísal 18511 príspevkov
teta píše:
Legi, ty stále nerozumieš, že bábätko v matkinom lone je živá ľudská bytosť? Ako môžeš prirovnávat ochranu bábätiek za fašizmus? Je to cynicke nemať žiady cit k tým maličkým bytostiam.
1. To teda rozhodne este nie je. :)
2. To, co robia 'pro-life aktivisti', nie je ziadna ochrana zivych bytosti (zygot, plodov), ale kriminalizacia zivych bytosti (uz existujucich zivych zien).

3. Dovedene do absurdity: Rozbehnem kampan "pro-life" (=PROTI alkoholu, cigaretam, cukru, cokolade, vrcholovemu sportu, automobilovym zavodom, doprave ako takej ...) s cielom "ochranit zive bytosti". Samozrejme POMOCOU ZAKONA, ktory kazde porusenie MOJICH nariadeni nalezite POTRESTA. Ved ja budem predsa "zachranovat zivoty" ! Mam na to to najsvatejsie "pravo" !

Poslať 15.03.2019 19:42:05   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 3810 príspevkov
Porovnávas neporovnateľne. Okrem toho bojovníkov proti čokoláde treba stopnúť v zárodku.

[ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia