Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.09.2018 18:57:04   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11979 príspevkov
Citácia:
Prečo sú na popredné miesta na jednej z najväčších mariánskych púti rezervované cudzoložníkom ?
Prečo sú na popredné miesta rezervované tým, čo schvaľujú gender ideológiu, sú za potraty, či bojovali proti referendu za rodinu ?
beriem to tak ze je lepsie ked tam su ako keby tam neboli
inak s kritikou suhlasim, ale nevyhanajme nikoho z kostolva kto tam chce ist ani neposudzujme zbytocne

Poslať 16.09.2018 6:38:17   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 241 príspevkov
Mišo, aké posudzovanie zbytočne ?

Ak viem o niekom, že je viackrát necirkevné zosobášený, že je za gender či proti prolife Politike tak ako pastier duší mu neponúknem popredné miesto na význam cirkevnom sviatku.
Pretože jednak to miesto mal na úkor niekoho, napr. matky 8-mich detí, alebo, tým že niekoho vyzdvihnem "hore", svojím spôsobom prezentujem, čo si vážim či cením resp. čo ignorujem.
Ak by to bola spoločenská akcia, či nejaký PRIDE ... beriem, ale Márianská púť ? Čo ak tam boli ľudia č držali modlitebný maratón proti potratom pred nemocnicami, kde sa okoloidúci na nich iba posmešne uškŕňali. Tí možno na púti sa krčili vzadu a boli radi, že majú miesto a i čosi vidia. Ten však,ktorý reprezentuje hodnoty, proti ktorým vystúpili, tan má popredné miesto. Je to choré a treba to nahlas povedať.

Prvý pápež si musel vypočuť "Apage Satanas !", nájdu odvahu aj dnešní biskupi ?

Alebo, môže to skončiť dobre, ak budeme so zlom robiť kompromisy ?

PS. alebo nech povedia, že to nie je náboženská akcia, že je to politika či spoločenská udalosť. Radšej potom pôjdem na odpust do najposlednejšej dediny, ako niekde, kde sa iba niečo hrá.

Poslať 16.09.2018 8:29:26   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
tak ako pastier duší mu neponúknem popredné miesto na významnom cirkevnom sviatku
Kto tu co ponuka? Proste sa posadili dopredu. (trocha to suvisi aj s ulohou ochranky apod) Ine by bolo keby recnili ale oni nerecnili, len tam proste boli. Co ich mali vyhodit?
Citácia:
Ten však,ktorý reprezentuje hodnoty, proti ktorým vystúpili, tan má popredné miesto. Je to choré a treba to nahlas povedať.
aj ja sa v kostole mozem posadit uplne dopredu, len treba prist vcas aby mi miesto nezobrali ini ludia, ale castokrat byva skor problem ze ludia sa krcia v zadnych laviciach sami a predne ostavaju volne
Citácia:
Prvý pápež si musel vypočuť "Apage Satanas !",
vraj to nie je presny preklad uvedeneho textu a Apage Satanas zaznelo pri pokusani na pusti
Mt 4:1-11;
Citácia:
Nato ho diabol vzal na veľmi vysoký vrch, ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu a povedal mu: Toto všetko ti dám, ak padneš predo mnou a budeš sa mi klaňať. Vtedy mu Ježiš odpovedal: Odíď, satan! = Apage Satanas ! Lebo je napísané: Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť. Tu ho diabol opustil a vtom prišli anjeli, ktorí mu posluhovali.

Peter si v skutocnosti vypocul nieco ine(nie exorcizmus):
Ježiš začal svojim učeníkom vyjavovať, že musí ísť do Jeruzalema a mnoho trpieť od starších, veľkňazov a zákonníkov, že ho zabijú, ale tretieho dňa vstane z mŕtvych. Peter si ho vzal nabok a začal mu dohovárať: „Nech ti je milostivý Boh, Pane! To sa ti nesmie stať!“ On sa obrátil a povedal Petrovi: „Choď mi z cesty, (si ako) satan! (doslova nieco ako Postav sa za mna a nie za satana) Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!“
Preco povazujem za spravny uvedeny preklad?
Citácia:
Σκάνδαλον (skándalon)

Toto slovo, preložené ako „pohoršenie“, nachádzame v 16,23. Etymologicky sa rovná prekážke, tomu, čo spôsobuje potknutie a pád kráčajúcemu. Samotné σκάνδαλον – pád; sklon k hriechu; dôvod rozhorčenia; skala pohoršenia. Už Mojžišov zákon zakazoval stavať slepému do cesty prekážky (σκάνδαλον): „Hluchému sa nevysmievaj a slepému nestavaj do cesty prekážky, ale boj sa svojho Boha! Ja som Pán!“ (Lv 19,14). V mnohých prípadoch jednoducho vyjadruje pád.

V Matúšovom evanjeliu je „zdrojom“ pohoršenia sám Ježiš – jeho prítomnosť vo svete stavia ľudí pred voľbu „zhromažďovať s ním, alebo rozhadzovať bez neho“ (porov. 12,30). Teda buď mu uveriť, alebo sa na ňom pohoršiť (porov. 11,2-6). Problematicky, a teda pohoršujúco, môže pôsobiť jeho pôvod (13,54-57), náuka a slová (15,12), ale aj utrpenie a smrť (26,31-35). Ježiš je pohoršením pre človeka (ale aj pre svet), ktorý odmieta poníženého a trpiaceho Boha. Pre tú istú príčinu je pre Ježiša pohoršením človek. Pohoršenie – ako pokušenie – vstupuje aj do prozreteľných Božích plánov. Sám Ježiš znášal pohoršenie keď Peter – „skala“ jeho Cirkvi (porov. 16,18) – na báze kritérií príliš pozemských a protichodných s Božskou líniou poníženia, chcel Ježiša oddialiť od Božích plánov, ako to už chcel spraviť satan v pokušeniach, ktoré bezprostredne predchádzali jeho mesiášskej službe (4,1-11).

Vyjadrenie, ktoré Ježiš adresoval Petrovi môže byť slovnou hračkou, azda ironickou poznámkou, čo sa týka Petra ako skaly. Tak bol Peter nazvaný Ježišom len pred niekoľkými chvíľami v 16,18. Ak Peter – „Skala“ (Πέτρος) odmieta prijať spojitosť medzi Ježišovým mesiášstvom a utrpením, stáva sa „kameňom úrazu“ (σκάνδαλον). Tí, ktorí odmietajú Ježišovo utrpenie a smrť, sú na strane satana. Keď Ježiš takto oslovuje Petra, naznačuje, že takýto falošný pohľad na Mesiáša je pokušením. Ježišovi ide o to, aby Peter pochopil, že odmietanie kríža je skutkom satana, ktorý sa Otcovej vôli protiví od začiatku. Takáto ostrá odpoveď zároveň svedčí o tom, ako veľmi bol Ježiš odovzdaný splneniu vôle Otca.

U Matúša toto slovo nachádzame ešte v 18,7 v súvislosti s varovaním pred pohoršením (zo) sveta.

Ο̉πίσω (opísó)

Možno preložiť ako "za".

V Matúšovi sa nachádza celkom šesťkrát (3,11; 4,19; 10,38; 16,23.24; 24,18). V 3,11 sa jedná o slová Jána Krstiteľa; v 24,18 sa nachádza v kontexte eschatologickej reči. Priamy súvis s našou perikopou môžeme nájsť vo veršoch 4,19 (povolanie Petra a Ondreja) a 10,38 (poúčanie apoštolov nasmerované na zrieknutie sa seba).

Je označením niekoho, kto je nasledovaný ako vodca. Preto, hoci Ježišova odpoveď Petrovi je tvrdá, v tomto prípade je pre Petra pozvaním zaujať miesto, ktoré mu patrí – miesto učeníka, teda miesto za Ježišom. Tak sa vyjadruje podriadenie sa Ježišovi, súhlas s Božím plánom, prijatie Otcovej vôle podľa Ježišovho vzoru. Miesto za Ježišom je miestom toho, kto nasleduje. Preto hneď po Ježišovom výroku (16,23) evanjelium predkladá poučenie o nasledovaní (16,24-26), ktoré pozostáva v zdieľaní Ježišovho osudu aj za najväčšiu cenu: za cenu kríža a rizika straty vlastného života.
https://www.mojakomunita.sk/web/didymus.oamd/blog/-/blogs/ty-si-peter-vs-chod-mi-z-cesty-satan!

Poslať 16.09.2018 9:24:40   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 241 príspevkov
misojogi píše:
... aj ja sa v kostole mozem posadit uplne dopredu, len treba prist vcas aby mi miesto nezobrali ini ludia, ale castokrat byva skor problem ze ludia sa krcia v zadnych laviciach sami a predne ostavaju volne
Hej, prišli 4 hodiny pred, aby mohli sedieť vpredu.
Prepáč Mišo, na také somariny nebudem ani reagovať.

Poslať 16.09.2018 9:36:12   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
prišli 4 hodiny pred, aby mohli sedieť vpredu.
to prisla ochranka samozrejme ... :-D
ale urcita ucta im patri aj ako statnikom a politikom, preto mi nevadi ked sedia vpredu
aj ked osobnostne v niecom zlyhali predsa len im patri ucta z titulu funkcie, ktoru zastavaju
Napriklad keby M Kovac prisiel na nejaky koncert alebo podobnu akciu tak ho posadia dopredu ako exprezidenta - je to ucta ktora sa viaze k jeho ex-funkcii bez ohladu na jeho osobnostne kvality (uz sice zomrel ale ked zil bol som na nejakych takychto akciach, kde bol aj Kovac - proste si tam sedel a v pohode)

Inak povedane snazim sa povedat ze aj ked viem o chybach dotycneho, nevytaca ma to a nerozculuje
Som rad ze je v kostole a snad sa na neho nieco dobre nalepi :-D

Skor nerozumiem a pytam sa ze preco to vlastne teba tak rozculuje ???
ved nech si sedia kde chcu ...

(mimochodom nezijeme v spolocnosti kde by miesto na sedenie bolo az take dolezite, pouzivame zvukovu techniku a ozvucenie cize dobre pocut vsade)
Miesta vyhradene pre slachtu boli v davnej minulosti, teraz je vlastne jedno kde clovek v kostole sedi

Poslať 16.09.2018 10:08:54   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 241 príspevkov
Bolo by tam miesto aj pre Dolly Buster ? Tiež je osobnosť. A aspoň sa nepretvaruje.
A robí to iba pre peniaze, kým Kiska z Presvedčenia.
A určite ju na svete pozná viac ľudí ako Kisku.

A akosi povedal, možno sa na ňu aj niečo dobré nalepí.

Poslať 16.09.2018 12:28:58   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
Bolo by tam miesto aj pre Dolly Buster ? Tiež je osobnosť.
nie je osobnost, je to len celebrita (cize medialne znama)
a navyse ja som neargumentoval ich osobnostami, ale vaznostou uradu ktory zastavaju
ak by sa Dolly Buster stala (napriklad) primatorkou Bratislavy tak by bol av inej situacii
ale takto ide o len o osobu znamu len v urcitych kruhoch na internete a showbiznisu a este nechcempovedatakeho biznisu ...

inak povedane aj debilovi ktory ma funkciu preidenta nalezi urcita ucta nie z titulu jeho osobnych kvalit ale z titulu jeho funkcie

Poslať 16.09.2018 14:28:42   Re: horšie než zle

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18268 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Bolo by tam miesto aj pre Dolly Buster ? Tiež je osobnosť.
nie je osobnost, je to len celebrita (cize medialne znama)
a navyse ja som neargumentoval ich osobnostami, ale vaznostou uradu ktory zastavaju
ak by sa Dolly Buster stala (napriklad) primatorkou Bratislavy tak by bol av inej situacii
ale takto ide o len o osobu znamu len v urcitych kruhoch na internete a showbiznisu a este nechcempovedatakeho biznisu ...

inak povedane aj debilovi ktory ma funkciu preidenta nalezi urcita ucta nie z titulu jeho osobnych kvalit ale z titulu jeho funkcie
V Taliansku by si potom mal maly dichotomicky problem - Cicciolina ... :lol:
Navyse - pred Bohom sme si vsetci rovni !
On nerozlisuje ziadne "funkcie" ... :lol:

Poslať 16.09.2018 16:23:57   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
V Taliansku by si potom mal maly dichotomicky problem - Cicciolina ... :lol:
ano to je problem takze v takejto situacii vznika klasicka leninovska otazka Co robit?
Citácia:
Navyse - pred Bohom sme si vsetci rovni !
On nerozlisuje ziadne "funkcie" ... :lol:
som za, ale v nasich kulturnych podmienkach nezijeme v nebi ale na zemi a prisposubujeme sa ajnasim dobovym podmienkam a zvyklostiam
preto ma to nevytaca hoci s Vlkadlakom suhlasim ze dotycni ludia nic moc .... maju viac nez pochybnu povest

Poslať 16.09.2018 17:50:25   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 241 príspevkov
Mišo ja problém vidím ináč,
Je mariánska púť v Šaštíne spoločenská akcia, alebo je to významná nábožensko liturgická udalosť ?

Z toho sa všetko odvíja ďalej. Z toho, kto každý tam "tvrdil" muziku mám pocit, že je to niečo podobné ako keď pred rokom Kolárovci hrali v na odpuste v Levoči ... :o

Poslať 19.09.2018 8:38:07   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3712 príspevkov
Ja to vnímam tak, že sú to predstavitelia občanov, ktorých zastupujú. A tým, že sedia vpredu, možno sa na nich niečo skôr nalepí. Je dôležité, aby oni pochopili evanjelium ako prví, preto ako v škole sedia v prvej lavici. Je to dôležité nielen pre nich, ale pre dobro mnohých v tejto krajine.
To že sa niekedy nám vôbec nepáči ako fungujú v bežnom živote a aké hodnoty zastávajú, to je jasné. Myslim, počíta sa s tým, že aj jednoduchý človek si vie rámcovo vyhodnotiť, že to že sedí niekto vpredu neznamená, že je skvelý kresťan, ale že to sa počíta podľa života a vpredu sedí z vyššie uvedených dôvodov.

Inak som z hrôzou zistila, že až traja poslanci olano hlasovali za návrh sas o partnerstvách. Ani v SMK nebola taká podpora a asi nikde okrem sas. https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=40633

Poslať 19.09.2018 9:16:44   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
až traja poslanci olano hlasovali za návrh sas o partnerstvách
ano, su to tito
Citácia:
Shahzad, Silvia
Suchánek, Alan
Milanová, Natália
je smutne ze aj Lucia povodne z KDH sa "zopsula"
Citácia:
Žitňanská, Lucia
a od Prochadzku rovnako
Citácia:
Cséfalvayová, Katarína
Petrík, Simona
a progresisti rovnako ale tam to clovek proste caka
Citácia:
Poliačik, Martin
Žarnay, Oto
Dubačová, Viera
Beblavý, Miroslav
Smutne je ze tito ludia mali kedysi iny nazor
Citácia:
Zemanová, Anna
Osuský, Peter
-

Poslať 19.09.2018 9:22:52   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/liberalom-zavadzanie-nepomohlo-registrovane-partnerstva-parlament-odmietol/1524724
Citácia:
“Návrh je koncipovaný ako rodovo neutrálny, umožňuje uzatvorenie partnerského spolužitia tak medzi dvoma osobami rôzneho pohlavia (druh a družka), ako aj medzi osobami rôzneho pohlavia,” píšu liberáli v návrhu. Poukazujú, že existencia neformálnych zväzkov tak medzi mužmi a ženami, ako aj medzi osobami rovnakého pohlavia je objektívna skutočnosť, ktorá tu vždy bola a bude, bez ohľadu na jej legislatívne ukotvenie.
A prave preto je tu otazka - je potrbne aby sa to legislativne ukotvilo a tam padom legitimizovalo?
Ano zivot prinasa rozne situacie to beriem, ale ma vsetky z nich zakon podporovat? to uz je ina otazka

Poslať 19.09.2018 11:03:39   Re: horšie než zle

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Anton Ziolkovský FB
https://www.facebook.com/anton.ziolkovsky/posts/2170762196470967?__tn__=-R
13. september, 0:45 ·
Skupina poslancov strany Sloboda a solidarita predložila do parlamentu návrh zákona o životných partnerstvách. Jeho podstatou je fakticky vytvoriť v právnom systéme SR registrované partnerstvá pre osoby rovnakého pohlavia. Rozumiem, že pre liberálnu stranu je táto téma povinná jazda. Pozrime sa na tento návrh podrobnejšie.

Na začiatok zásadná informácia. Predložený návrh zákona rozbíja systém súkromného práva na Slovensku a nijako neuľahčuje riešenie právnych otázok v praxi.

1. Na uzatvorenie "partnerského spolužitia"(tak to definuje návrh zákona) budú musieť ísť dve osoby k notárovi. Dnes je možné zájsť k notárovi a dať si osvedčiť právny stav. Napríklad spísať závet a odovzdať váš majetok po smrti komukoľvek, hoci aj z ulice. Teda v čom je partnerské spolužitie „praktickejšie“, keď v oboch prípadoch vás cesta k notárovi neminie?

2. Už dnes definícia blízkej osoby v § 116 Občianskeho zákonníka obsahuje: "iné osoby v pomere rodinnom alebo obdobnom sa pokladajú za osoby sebe navzájom blízke, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu." Znova môžete zájsť za notárom, aby osvedčil, že ste si s niekým osobou blízkou, tou môže byť ktokoľvek.

3. "Partnerské spolužitie" možno podľa návrhu kedykoľvek zrušiť jednostranným vyhlásením. Aké záruky teda toto spolužitie poskytuje pre druhého partnera? Akú právnu istotu poskytuje pre tretie strany a pre štát? Už dnes uzatvorenie obyčajnej zmluvy o podielovom spoluvlastníctve (pre akýkoľvek hnuteľný aj nehnuteľný majetok) medzi dvoma osobami poskytuje viac záruk, pretože ju nie je možné zo dňa na deň zrušiť, tak ako bude možné zrušiť tzv. "partnerské spolužitie".

4. V otázke dedenia je opäť "partnerské spolužitie" duplicitné, čo z hľadiska právnej istoty nie je možné akceptovať. "Partneri" by sa podľa návrhu zákona mali dostať do prvej dedičskej skupiny popri deťoch. V druhej dedičskej skupine sú vymenovaní "tí ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z tohto dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa", čiže už dnes platí, že ak dve osoby spolu žijú najmenej rok po sebe, automaticky dedia v druhej a tretej skupine. Po prijatí novej úpravy by jeden z partnerov jednoducho pár dní pred smrťou mohol spolužitie "odregistrovať" u notára, a druhý partner by z dedičstva aj tak nedostal nič, hoci by žili spolu aj 10 rokov.

Konštatujem, že jediný dôsledok "partnerského spolužitia" by bol, žiaľ, ten, že by v prípade, ak jeden z partnerov mal dieťa, toto dieťa by bolo automaticky ukrátené o polovicu majetku v prvej dedičskej skupine, pretože podľa súčasnej úpravy by v prípade smrti rodiča dostalo jeho celý majetok. Ak nie sú v "partnerstve" žiadne deti, nič nebráni osobe závetom u notára odkázať celý majetok komukoľvek.

5. Nárok na ošetrovné - ak by ho zákon povolil osobám v "partnerskom spolužití", ktoré dnes môžem uzavrieť u notára a zajtra jednoducho zrušiť, je veľmi pravdepodobné, žeby dochádzalo k zneužívaniu dávky na ošetrovné, pretože by bolo možné sa veľmi jednoducho takto "registrovať" pred notárom pre účely dávky a bez akýchkoľvek právnych dôsledkov. V súčasnosti má na ošetrovné nárok osoba, ak ošetruje choré dieťa, chorého manžela, chorú manželku, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky) - teda do ani jednej z týchto pozícií sa nedostanete "zo dňa na deň" a nie je možné ich ani "zo dňa na deň zrušiť". Z tohto dôvodu nemajú na ošetrovné nárok vo všeobecnosti ani iné "blízke osoby", aby nedochádzalo k zneužívaniu sociálneho systému.

6. Podľa súčasného právneho stavu sa zdravotné informácie (§ 25 ods. 1 písm. b) Zák. o zdravotnej starostlivosti) poskytujú rovnako aj "blízkej osobe", teda akejkoľvek inej osobe v pomere rodinnom alebo obdobnom, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu. Bolo by opäť duplicitné vkladať do tohto paragrafu "spolužijúceho partnera", ktorý vlastne ani nemusí byť spolužijúci, lebo fakticky stačí ak bude u notára zaregistrovaný.
Chápem, že liberálne zmýšľajúci ľudia hľadajú spôsoby, ako riešiť témy, o ktorých si myslia, že sú dôležité. Nepredpokladám ich zlý úmysel. Mám však vážne obavy, že buď ich právnici téme málo rozumejú alebo predkladateľom nejde o vyriešenie praktických záležitostí života pre určité osoby, ale o úmyselné zavedenie nového inštitútu.

Návrh zákona je nielen právne zlý a spoločensky neprijateľný, ale jeho hlavným dôsledkom budú s istotou tzv. „ diskriminačné žaloby", ktoré budú diskriminačnými len naoko. Ich cieľ však bude iný: dosiahnuť pre páry rovnakého pohlavia rovnaké právne a spoločenské výhody ako majú manželia.

Poslať 04.10.2018 10:59:40   Re: horšie než zle

od 25.08.2002 3:50:23
napísal 175 príspevkov
misojogi píše:
je potrbne aby sa to legislativne ukotvilo a tam padom legitimizovalo?
Podľa mňa by sa nejaký taký inštitút hodil, ale mal by byť robený maximálne všeobecne a asexuálne - t.j. ľubovoľný počet osôb nezávisle na pohlaví ani na iných zväzkoch (t.j. človek by mohol byť v manželstve a zároveň mať takéto "blízke osoby"), možnože ešte lepšie ak by to nebol "zväzok" ale jednosmerný vzťah, t.j. človek by ľubovoľnému počtu "blízkych osôb" udelil generálny súhlas na napr. informovanie o zdravotnom stave a podiel na dedičstve, atď., ale tie osoby by to nemuseli udeliť jemu recipročne...

Ale ak mám byť úprimný, ani návrh SaS mi nejako žily netrhal...

[ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť