Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.06.2018 18:33:56   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12131 príspevkov
teta píše:
A Mikloško?
Nekandiduje.
Teda aspon o tom nie je nic zname.
A snad ma aj on kusok sebareflexie, aby o tom ani neuvazoval. . .aj ked u neho jeden nikdy nevie.

Poslať 12.06.2018 18:13:08   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3710 príspevkov
Už aj predseda KDH vyhlásil, že ho odporučí voliť.

Poslať 12.06.2018 20:27:50   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12131 príspevkov
Hlina, Hlina. . .Ten uz toho narozpraval neurekom. . . :lol:
Miklosko uz raz kandidoval a dopadlo to prenho fiaskom.
Ale do doterajsieho panoptika uchadzacov o pioniersky palac by aj zapadol. :lol:

Poslať 12.06.2018 20:47:47   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12131 príspevkov
teta píše:
A Mikloško?
Tak ako prave citam, tvoje modlitby budu vypocute. :o
Takze raz mu nestacilo. . .

Ako hovorieval Julo Satinsky: "Slak ma ide trafit, ked niekto neovlada umenie odist. " :ehmmm:

Poslať 13.06.2018 17:00:18   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3710 príspevkov
Moje modlitby boli vypočuté, ale nie v tejto veci.
Asi na konci kampane odstúpi, aby mohol akožto morálna autorita podporiť priechodnejšieho kandidáta. Inak si jeho kandidatúru neviem zmysluplne vysvetliť.

Poslať 13.06.2018 17:29:43   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12131 príspevkov
Ako moralna autorita . . asi ako pre koho. Pred 25 rokmi nou bol, ale postupne vela stratil, aj mu pycha stupla do hlavy v istom case a zabudol na tych, co mu kedysi pomohli. . . no ale pre nejake to percento volicov moze byt moralnou autoritou dodnes. :roll:

Poslať 13.06.2018 17:32:41   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12131 príspevkov
Aktualizujem

Robert Mistrík
Juraj Zábojník
Milan Krajniak
Štefan Harabin
Eduard Chmelár
Zuzana Čaputová
Marian Kotleba
Oskar Fegyveres
Béla Bugár
František Mikloško

Poslať 16.06.2018 11:26:45   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3878 príspevkov
najhoršia alternatíva bude ak sa v druhom kole stretnú Harabin a Kotleba

Poslať 17.06.2018 0:10:31   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Citácia:
ak sa v druhom kole stretnú Harabin a Kotleba
smiechu sa potom naozaj nezdrzime :lol: :D ;) :oops:

ozaj co hovorite na Mistrika Roberta?

Poslať 17.06.2018 11:41:52   Re: Prezidentské voľby 2019

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 138 príspevkov
Ak by kandidoval Vladimír Mečiar, volil by som Mečiara, hoci sa priznávam, že v 2004 som volil Mikloška. Vladimír Mečiar - Otec Zakladatel. O něm sa budeme v školách zase hodně brzo učit. :D Takto mi ostáva zo Stredoslovákov jedine Kotleba. Ešte by som mal veľké dilema, keby kandidovala Lívia Klausová.
Je to téma na inzerát: si cerca un pagliaccio di palazzo presidenziale - do prezidentského paláca hľadáme pajáca.

Poslať 17.06.2018 14:58:12   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 240 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ak sa v druhom kole stretnú Harabin a Kotleba
smiechu sa potom naozaj nezdrzime :lol: :D ;) :oops:

ozaj co hovorite na Mistrika Roberta?
... že by ho mali vyradiť, pre porušovanie pravidiel volebnej kampane.

Poslať 17.06.2018 18:38:37   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 12131 príspevkov
Treba si uvedomit, ze zatial nikto z uchadzacov o pajaca do palaca este nie je oficialnym kandidatom. Az ak nazbieraju dostatok podpisov.

Tu mozem miestoprisazne vyhlasit, ze moj podpis nedostane nikto, ani keby on ziadal moj favorit (nemam nijakeho zatial), pretoze nikdy a za nijakych okolnosti nepodpisujem peticie, ani nic tomu podobne. ;)

misionar3 píše:
najhoršia alternatíva bude ak sa v druhom kole stretnú Harabin a Kotleba
Toto uz napadlo aj mne, ze co v takom pripade. . .
Do druheho kola sa nesmie dostat ani jeden z nich, ak teda aj realne budu kandidovat. Treba sa nam viac modlit. . .

Poslať 17.06.2018 23:36:30   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Ak by kandidoval Vladimír Mečiar, volil by som Mečiara,
Tak toto hadam nie, to uz radsej Kotlebu

Poslať 21.06.2018 19:17:46   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Co Mistrik napisal o sebe
Citácia:
Z akej rodiny pochádzate?

Pochádzam z katolíckej rodiny. Hoci som rodený Banskobystričan, časť detstva som strávil na Donovaloch, vďaka čomu mám blízko k prírode. Z rodinných koreňov vychádza aj moje kresťanské presvedčenie. Kresťanstvo patrí k Slovensku tak ako patrí kostol ku každej slovenskej dedine. V tomto turbulentnom, chaotickom a agresívnom období pokladám kresťanstvo za kotvu slušnosti a porozumenia.

Nebije sa vo vašom vnútri veriaci s vedcom?

Vôbec nie. Človek je veľmi limitovaný v chápaní nášho sveta. Nerozumieme mnohým skutočnostiam, ktoré nás obklopujú a dokonca si myslím, že človek nemá na to, aby sme všetko pochopili. Aj vedecky sú niektoré fakty známe, no my im predsa len nerozumieme. Rád používam príklad, že vesmír je konečný, ale zároveň nemá hranice. To si človek vie len ťažko predstaviť. Veda nemá odpovede na všetky otázky. Verím, že tu je nejaká vyššia sila.

Znamená to teda, že práca vedca si vyžaduje aj určitú pokoru, keďže naša schopnosť poznávať a chápať je obmedzená?

Presne tak. Preto sa vedec vo mne nebije s veriacim.

Na druhej strane, ťažké svetonázorové otázky rozdeľujú v politike asi najviac. Nedávno sa u nás diskutovalo o protipotratovom návrhu kotlebovcov. Aký je váš názor na otázku interrupcií?

Nebránim sa vyjadrovaniu k tejto citlivej téme, hoci u nás sa často používa aj na zakrytie iných problémov. Pokiaľ spoločnosť nenájde konsenzus, mali by sme akceptovať status quo. No nemyslím si, že by to takto malo zostať donekonečna. Skúsme nájsť spoločenskú zhodu na tejto téme, aby nás neradikalizovala a nestavala medzi nás bariéry.

Vedeli by ste si predstaviť aj reštriktívnejšie nastavenie potratov, keby sa napríklad vytvorili lepšie riešenia pre ženy, ktorých tehotenstvo je neželané?

Skúsme o tom ako celá spoločnosť debatovať. Je to natoľko citlivá téma, že sa nedá odbiť jedinou otázkou. Nechcem sa tejto téme vyhýbať, ale som vedec a aj keď to ľudia niekedy neradi počúvajú, na zložité otázky neexistujú jednoduché odpovede. Poďme ako spoločnosť diskutovať o všetkých humánnych, etických, kultúrnych, zdravotných, sociálnych, či právnych aspektoch tohto problému.

Kedy podľa vás začína ľudský život?

Ľudský život začína spojením mužskej a ženskej pohlavnej bunky.

Nemal by teda ľudský život byť chránený už od tohto momentu?

Diskutujme o tom ako túto zložitú vec vyriešiť.

Ďalšou veľkou kultúrno-etickou témou je definícia manželstva. Je manželstvo zväzkom jedného muža a jednej ženy alebo tú definíciu treba zmeniť?

Myslím, že naša doba sa už niekam posunula a párom rovnakého pohlavia by sme mali priznať väčšie práva ako dnes. Zacitujem pápeža Františka, ktorý k tejto téme povedal, že kto som ja, aby som súdil. On tiež povedal, že inštitút manželstva je vyhradený pre zväzok muža a ženy. No to nevylučuje, aby sme párom rovnakého pohlavia priznali isté práva. Za toto by som sa aj ja prihováral.

Čo hovoríte na protiargument salámovej metódy aktivistov? Teda, že všade tam, kde sa pre páry rovnakého pohlavia vytvoril inštitút registrovaného partnerstva, súdnou a inou cestou časom dosiahli, aby sa na nich vzťahovalo aj manželstvo.

Tento argument nemôžem akceptovať, lebo logika salámovej metódy by sa dala použiť na akúkoľvek ľudskú činnosť. Potom by sme mohli zastaviť akýkoľvek legislatívny proces, či už na národnej alebo európskej úrovni. Na každú zmenu v spoločnosti by sa dalo povedať, že ide o salámovú metódu. Pritom mnohé veci sa v istom bode na niečom zastavia.

Ako by to myslel vazne vedel by som si ho vazit ako cloveka (hoci ma niektore odlisne nazory)
(ale mozno niektore odpovede su len take neutralne reci aby si nepohneval volicov)
ale nie je to kandidat za ktoreho by som sa vedel postavit vsetkymi desiatimi
ak sa najde lepsi kandidat na prezidenta dam mu prednost

Poslať 23.06.2018 0:10:21   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
analyza financnych zdrojov Mistrika
https://slobodnyvyber.sk/kto-plati-mistrika-a-co-za-to-bude-chciet/

je zrejme prepojenie na Progresivne Slovenske a jeho sponzorov
dali viac kandidatov a ktory sa chyti a ziska najviac hlasov tak podpori ostatnych

[ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť