Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 136 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Citácia:
Tieto prepisy na konci vyšetrovania sú odtajnené a sú súčasťou vyšetrovacieho spisu. Takisto nahrávka z odpočúvania sa prikladá do vyšetrovacieho spisu v celistvosti aby mal obhajca k nej prístup ak by namietal, že v spise sú prepisy iba časti účelovo vybraných a takisto jedna kópia je v archíve špecializovaného útvaru pre prípad, ak by sa originál nejako poškodil stratil a zničil.
Co ked sa "stratia" vsetky originaly vratane toho v archive?
Nebol by to prvy pripad ked sa z politickych dovodov "strati" nejaky dokaz. V minulosti uz take pripady boli.

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 226 príspevkov
To je už skôr konšpirácia.
Je to istené. Jeden je na súde, jeden je na špecializovanom útvare(Útvar zvláštnych policajných činností) a hypoteticky, by mohol byť ešte jeden(nemusí byť) v koncepte spisu na príslušnom úrade vyšetrovania. To sa bavíme o fyzickej nahrávke. Prepis v písanej podobe je určite v originále spisu a v rovnopise. Spis je očíslovaný a ak by ho niekto vytrhol, tie strany by tam jednoducho chýbali.

Hypoteticky, ak pripúšťame konšpiráciu, ak by to niekto vybral zo spisu a prečísloval ho, musel by sfalšovať aj záverečné preštudovanie spisu, kde sú uvedené čísla strán spisu a podpisuje to obvinený aj obhájca, ktorý dokonca z toho majú aj kópiu ... to by sa musel niekto vlámať aj do kancelárie k obhajcovi a tam to vymeniť ... absurdné ...

To radšej použijme pravidlo Occamovej britvy - teda, že najpravdepodobnejšie vysvetlenie je to najjednoduhšie. Teda že Lipšic s Grendelom klamali, až sa tak práši ...

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 324 príspevkov
Vlkodlak píše:
Za každý vyhratý disciplinárny spor, požaduje každý z týchto sudcov 200.000 € odškodné za nesprávny úradný postup a šikanu svojej osoby, čo hádam priznáte že to bolo naplnené, pretože média tieto osoby, najmä Harabína skrze disciplinárnych konaní riadne šikanujú
Neviem, som jediný, ktorému vadia takéto iluzórne odškodnenia, ktoré si sudcovia za "poškodenie dobrého mena" navzájom priznávajú - aj v porovnaní napríklad s odškodneniami priznanými pri trvalom poškodení zdravia, nemožnosti ďalej vykonávať zárobkovú činnosť, zabezpečovať rodinu a podobne?
Ublíženie na zdraví typu zlomená sánka, a podobne pár sto eur? Trvalé následky po ním nezavinenej autonehode pár tisíc eur?
Poškodenie "dobrého mena" nejakého sudcu pár stotisíc eur?

Citácia:
Ale tých 150.000 € je nič oproti tomu, čo sa chystá za chvíľu.

Nechcem zachádzať do podrobností, pretože je to dosť odborná téma.
.....
Neviem, možno budem príliš ad personam, ale mohol by si prosím ťa (týka sa to aj tvojich predošlých príspevkov) buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec? Vyjadrenia typu "ja-viem-čo-vy-nikto-neviete-ale-nepoviem-čo-lebo-je-to-tajné-a-tajný-som-aj-celý-ja" v netových diskusiách nejak veľmi nemusím.
Čo poznám pár ľudí z tejto brandže, kto má prístup k podobným informáciám, ten nemá potrebu ventilovať sa na fóre, aký je on king čo všetko vie o zákulisí on a ako sa nikto iný nevyzná, lebo on je niekto nemôžem-ani-povedať-kto.
Proste sa nevyjadrujú.

Jedného takého som síce poznal (aj osobne) čo tiež neskutočne mlžil o jeho supertajnej práci, vyjadroval sa podobne ako ty o "supertajných" informáciách zo zákulisia a o tom ako je "in" práve on a iní nie.... a mal potrebu byť tajomným... dodatočne som sa dozvedel že robil nejakého okresného vyšetrovateľa niekde na OR PZ na východe :)

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 226 príspevkov
jery píše:
Citácia:
Ale tých 150.000 € je nič oproti tomu, čo sa chystá za chvíľu.

Nechcem zachádzať do podrobností, pretože je to dosť odborná téma.
.....
Neviem, možno budem príliš ad personam, ale mohol by si prosím ťa (týka sa to aj tvojich predošlých príspevkov) buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec? Vyjadrenia typu "ja-viem-čo-vy-nikto-neviete-ale-nepoviem-čo-lebo-je-to-tajné-a-tajný-som-aj-celý-ja" v netových diskusiách nejak veľmi nemusím.
Čo poznám pár ľudí z tejto brandže, kto má prístup k podobným informáciám, ten nemá potrebu ventilovať sa na fóre, aký je on king čo všetko vie o zákulisí on a ako sa nikto iný nevyzná, lebo on je niekto nemôžem-ani-povedať-kto.
Proste sa nevyjadrujú.

Jedného takého som síce poznal (aj osobne) čo tiež neskutočne mlžil o jeho supertajnej práci, vyjadroval sa podobne ako ty o "supertajných" informáciách zo zákulisia a o tom ako je "in" práve on a iní nie.... a mal potrebu byť tajomným... dodatočne som sa dozvedel že robil nejakého okresného vyšetrovateľa niekde na OR PZ na východe :)
jerry, prepáč možno som sa zle vyjadril. Mne neišlo zo seba robiť nejaké supertajňáka, keď som hovoril, že nechcem zachádzať do podrobností, mal som na mysli to, že môžem rozpisovať aj pol strany, a oponent mi tak ako minule napíše, že aj tak tomu neverí a to ma dosť demotivuje potom písať takéto príspevky.

Práve preto som nechcel obšírne popisovať dôvody, pre ktoré je Harabín disciplinárne stíhaný, pretože absurdita jeho obvinení spočíva viac menej v právnych otázkach, napr. o neprípustnosti stíhania za právny názor, o trojdelení moci, o spôsobe výkonu sudcu ... pričom verejnosti sa prezentujú tieto dôvody značne odľahčene, prekrútené a zamĺžené. Ale keďže sú naozaj postavené na vode a slúžia ani nie tak na potrestanie priestupcov, ako na ich šikanu, dotyční ich v pohode vyhrávajú.

Ak máš pocit, že zo seba robím niečo čím ozaj nie som, tak ma to mrzí a možno sa radšej na chvíľu odmlčím, aspoň tu budete môcť ďalej veselo konšpirovať. :D

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 324 príspevkov
Nešlo mi o to, aby si sa odmlčal, ale skôr o to, že keď napíšeš (voľne parafrázujúc) "...je to tak, ako hovorím, ale teliatka na námestiach to nevedia, lebo nemajú info ktoré mám ja...", na to sa dá ťažko reagovať.
Proste aj ja ak mám nejakú informáciu z oblasti v ktorej robím, a nemôžem ju pustiť pubic, tak ju sem dávať nebudem.
Vetu "... buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec..." som myslel ohľadom používania takýchto argumentov, nie písania príspevkov všeobecne (uznávam, že sa to dá vyložiť oboma spôsobmi, ako to čítam po sebe), ak si to zobral tak, že myslím, že nemáš písať vôbec, tak sa ospravedlňujem. Šlo mi len o argumenty vyššie uvedeného typu.

Neviem, čo ti prišlo ako konšpirácia odo mňa (možno keby si napísal konkrétne); mne skôr šlo o to, že aj keby bol Harabín najbezúhonnejší človek na tejto zemi a najschopnejší právnik v celom vesmíre, tie sumy vysúdené za iluzórne "poškodenie dobrého mena" sú v pomere k sumám, priznávanými za reálne poškodenie zdravia s dlhodobými následkami škandalózne samy o sebe. A preto je u mňa stále na úrovni toho Cigána, zneužívajúceho sociálny systém. Jeho odbornosť/ neodbornosť neriešim.

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180423024

Otvorený list predstaviteľov cirkví a židovskej obce predsedovi vlády

Bratislava 23. apríla (TK KBS) Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR napísali otvorený list predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu. Prinášame ho v plnom znení.

-

Otvorený list najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských náboženských obcí predsedovi vlády Slovenskej republiky

Vážený pán predseda vlády Slovenskej republiky!

Pozorne vnímame dianie v spoločnosti po vražde novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pre zachovanie dôvery obyvateľov Slovenska v právny štát a v demokraciu je dôležité, aby táto úkladná vražda bola čím skôr vyšetrená a aby jej páchatelia boli potrestaní. Chceme oceniť úsilie všetkých vyšetrovateľov a policajtov, ktorí sa usilujú o naplnenie spravodlivosti.

Spoločnosť potrebuje novinárov, ktorí s odvahou hľadajú pravdu. Slobodná žurnalistika a kontrola verejnej moci médiami je dôležitým pilierom demokracie. Ďakujeme tým novinárom, ktorí vyváženým spôsobom pri zachovaní úcty ku každému človeku informujú verejnosť o svojich zisteniach.

Cirkvi a náboženské spoločnosti rešpektujú legitímne zvolených verejných predstaviteľov a vyzývajú všetkých, aby sa krízové situácie riešili s rozvahou a pokorou. Nevynášajme predčasné súdy a obvinenia, pretože aj krivé svedectvo je prestúpením Božích prikázaní.

Slovensko je ohrozené stratou zmyslu pre mravné hodnoty. Prejavuje sa to neúctou k dôstojnosti ľudského života od počatia po prirodzenú smrť či ľahostajnosťou k manželstvu. Prejavom nedostatku mravnosti vo verejnom živote je aj korupcia, ktorá, žiaľ, je prítomná v mnohých sférach života spoločnosti. Tieto zlá nás ohrozujú, lebo sme sa vzdialili od Boha a nezachovávame Desatoro Božích prikázaní.

My všetci ľudia dobrej vôle - verejní predstavitelia i občianska spoločnosť - nesmieme ľutovať žiadne úsilie, aby korupcia zo slovenskej spoločnosti bola vytesnená. Predstavitelia cirkví a náboženských spoločností vyslovujú poďakovanie všetkým statočným a čestným ľuďom, ktorí na tieto problémy upozorňujú a chcú ich riešiť. Tí, ktorí sa korupcie dopúšťajú alebo vytvárajú pre ňu podmienky, sa prehrešujú voči Bohu i ľuďom.

Korupcia, ktorá spôsobuje toľko nespravodlivosti, ohrozuje samotnú demokraciu. Strata dôvery v politický systém, ktorý nedokáže zabezpečiť spravodlivosť, vedie k rastu extrémizmu. Sme znepokojení atmosférou nenávisti, ktorá sa šíri v niektorých sociálnych skupinách. Máme právo i povinnosť zachovať si vlastné duchovné a kultúrne tradície a nekontrolovanú migráciu môžeme vnímať ako hrozbu. Ale ako ľudia - kresťania i nekresťania - sme povinní pomáhať ľuďom v núdzi bez ohľadu na farbu pleti a náboženstvo.

Viacerí veriaci, kňazi aj cirkvi na Slovensku čelili počas komunizmu prenasledovaniu a na tento útlak nesmieme zabudnúť. Táto skúsenosť nás naučila vážiť si slobodu, rozoznať nové ideológie a brániť sa im. Veľmi dobre si uvedomujeme, že demokracia napriek ťažkostiam, je najlepším miestom na rozvíjanie náboženskej slobody i ostatných slobôd občanov.

Odmietame korupciu v akejkoľvek podobe. Sme presvedčení, že budúcnosť obyvateľov Slovenska by mala byť vystavaná na vzájomnom rešpekte, dôvere, dobroprajnosti a úcte k nášmu duchovnému dedičstvu. Tieto hodnoty nám pomôžu prekonávať spoločenské krízy a upriamia náš duchovný zrak na Darcu života, pred ktorým sa každý z nás raz bude zodpovedať.

V Bratislave 23. apríla 2018

Stanislav Zvolenský,
bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS,
Rímskokatolícka cirkev v SR

Miloš Klátik,
generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku,
predseda Ekumenickej rady cirkví v SR

Ján Babjak SJ,
prešovský arcibiskup metropolita,
predseda Rady hierarchov, Gréckokatolícka cirkev v SR

Rastislav,
arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska,
Pravoslávna cirkev na Slovensku

László Fazekas,
biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku,
podpredseda Ekumenickej rady cirkví v SR

Igor Rintel,
predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR

Štefan Evin
predseda Rady Cirkvi bratskej v SR

Ján Szöllös
zastupujúci predseda Rady Bratskej jednoty baptistov v SR

Pavel Procházka
superintendent Evanjelickej cirkvi metodistickej

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3702 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/novinar-sme-adam-valcek-sa-obava-o-svoj-zivot-kontraverny-podnikatel-marian-kocner-sa-mu-vyhraza-zverejnujeme-kocnerove-vyhrazne-maily-v-neskratenej-podobe/1420526

Že židojaštery sú hodnovernejšie ako mainstream.

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
Kocner je pochybna osoba uz dlho

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/603540/krok-za-slusne-slovensko-poburil-opozicne-strany/
HS a dalsie denniky priniesli zaujimavu spravu
SS ide do politiky hoci povodne ludia predpokladali ze je to apoliticke hnutie
Citácia:
Slušné Slovensko predstavilo svojich kandidátov do komunálnych volieb. Hlina je v šoku

Bratislava 2. júla 2018 (HSP/Foto: TASR-Pavol Zachar) AKTUALIZOVANÉ

Podporili aj architekta Penty

Na snímke zástupcovia z iniciatívy Za slušné Slovensko sprava Juraj Šeliga a Karolína Farská počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili troch kandidátov do komunálnych volieb

Organizátori protestov Za slušné Slovensko dnes na tlačovej konferencii ohlásili svojich troch preferovaných kandidátov do komunánych volieb, a to architekta Matúša Valla na primátora Bratislavy, Mareka Hattasa na primátora v Nitre a Petra Fiabáneho na primátora v Žiline. Šeliga to vysvetľuje to tým, že títo kandidáti sa prihlásili k ich vízii Slušné mestá a obce Slovenska, sú transparentní a volajú po tom, aby občania aj po voľbách mohli participovať na správe veci verejných.

Kandidáti z ostatných častí Slovenska musia dostať súhlas organizátorov protestov z ich miest alebo obcí. Okrem toho organizátori ohlásili, že sa môžu hlásiť ďalší občania, podmienkou len má byť skutočnosť, že budú kandidovať ako nezávislí, musia sa hlásiť k vízii Slušné mestá a obce Slovenska a musia ich poznať jednotliví koordinátori zhromaždení Za slušné Slovensko a dať im súhlas. “Takto chceme ukázať ľuďom, že politika nie je niečo zlé a ak chceme zmenu v krajine, musíme začať od seba a angažovať sa,” vymenoval podmienky podpory kandidátov Šeliga.

Na otázku novinárov, či toto práve nie je aktom ich vstupu do politiky, Šeliga uviedol: “Stále zostávame občianskou iniciatívou. Smrť investigatívneho novinára v marci (je možné, že organizátori protestov nevedia, že novinára zavraždili ešte vo februári? Oficiálna správa hovorí, že bol zavraždený 21. februára 2018, pozn. red.) nás všetkých pohla k tomu, že nemôžeme ostať ticho a pochopili sme,že ľudia sa musia angažovať a my ich v tom podporíme a budeme ich motivovať.” Podľa neho to, že niekoho podporia, hovorí o tom, že daní ľudia sa “hlásia k vízii Slušné mestá a obce Slovenska a spĺňajú tieto podmienky. Ak chceme zmenu v krajine a voláme po slušnom i spravodlivom Slovensku, tak cítime povinnosť povedať ľuďom, ako to vidíme my,” uviedol Juraj Šeliga.

“Naša vízia je veľmi konkrétna. Jedna z vecí, ktorá je relatívnou novinkou na Slovensku, je to, že kandidáti, ktorí sa chcú prihlásiť k tejto vízii a chcú podporu iniciatívy Za slušné Slovensko, musia po svojom zvolení raz za dva mesiace usporiadať minimálne 90-minútové stretnutie s občanmi,” priblížil. Nosnou časťou vízie je volanie po transparentnosti, aby bolo všetko verejne prístupné a ľudia vedeli, čo sa okolo nich deje.

Hlina: Je to sklamanie

Na predstavenie troch kandidátov zareagoval so sklamaním predseda hnutia KDH Alojz Hlina. Hnutie totiž propaguje za primátora Bratislavy Caroline Liškovú heslom (paradoxne propagujúcim rodovú rovnosť) “prvá primátorka Bratislavy” a zrejme očakával podporu aj zo strany slušných. Zároveň upozornil, že Slušní ľudia fakticky postavili kandidáta, ktorý je architektom Penty:

“Sklamanie. Veľké sklamanie. „Slušné Slovensko“ sa rozhodlo ovplyvňovať voľby. Koniec –koncov, to sa čakalo. Problém však je, že nezačali práve šťastne. Podporiť M.Valla za primátora Bratislavy nie je z ich strany čestné. To nie je „Slušné Slovensko“. Ľudia nestáli na námestiach preto, aby sa nakoniec dozvedeli, že organizátori protestov za Slušné Slovensko podporujú „architekta Penty“.

Človek nemôže za to, kde sa narodil, komu sa narodil, do akej rodiny sa narodil. Nemôže za svojich rodičov, starých rodičov, ostatnú rodinu, ale môže za to, čo sám urobil. Na tom sa dúfam zhodneme. Ak sa niekto rozhodne po tom všetkom, čo sme o Pente počuli pre nich robiť architekta, tak je to jeho rozhodnutie a preberá zaň zodpovednosť. Pochybujem, že Haščák priložil devinu k Vallovej hlave a povedal, že musí pre nich robiť.

Ak niekto chce posielať faktúry Pente, nech sa páči, ale verím, že na Slovensku a špeciálne v Bratislave sú ľudia, ktorí nemajú pamäť jednobunkovca. Ak M.Vallo bral ako profesnú výzvu robiť veľké projekty pre firmu so silne problematickým imídžom, tak v poriadku, ale potom by si mal byť vedomý, že uchádzať sa o verejnú službu v slušnej krajine je problém.

Bolo veľa umelcov, architektov, ktorí pracovali pre „problematických investorov, vládcov, ale nepočul som, že by sa uchádzali o post primátora hlavného mesta toho-ktorého štátu. A už vôbec som nepočul, že im v takomto konaní slušní ľudia tlieskali.

Zaráža ma tá „social-proof“, aká prebehla v niektorých bratislavských kruhoch. Zaráža ma a som z nej smutný. Penta nech si stavia. Ak to niekto dovolí, architekti nech pre ňu kreslia, ak to berú ako výzvu. Ale mali by sme mať aspoň toľko hrdosti, že architektom, ktorí sa takto rozhodli, nebudeme tlieskať, keď sa rozhodnú kandidovať na verejnú funkciu.”, uzavrel Hlina.

Ako ďalej Farská ohlásila, iniciatíva Za slušné Slovensko bude pokračovať aj v lete, vydajú sa do regiónov, kde budú diskutovať s ľuďmi a spúšťajú nový portál, kde budu ľudia hlásiť, ako funguje spravovanie verejných vecí. “Budeme vyzývať všetkých čestných ľudí, aby začali zvažovať svoje prípadné kandidatúry na poslancov zastupiteľstiev alebo primátorov i starostov miest a obcí Slovenska,” poznamenala členka iniciatívy Karolína Farská.

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/politici-sa-pustili-hnutia-za-slusne-slovensko-blanar-hovori-o-politickych-trickach-galko-o-chybach-hluposti-remisova-o-neferovosti/1452008

Citácia:
Slovenskí politici najmä z radov opozície ostro kritizujú včerajšie vystúpenie hlavných predstaviteľov hnutia Za slušné Slovensko, ktorí konečne zhodili masku nestrannosti a oznámili podporu niektorým kandidátom v komunálnych voľbách. Takisto vyslovili myšlienku, že na súčasnej politickej scéne je akútny nedostatok slušných politických strán, čo mnohých naštvalo. Miláčikovia opozície sa tak odrazu stali nepriateľmi a títo nositelia značky “slušnosti” sú u mnohých odrazu neslušní. Čo prezieravejší občan ich za slušných nepovažoval nikdy. Každý, kto je minimálne zorientovaný v politických reáliách chápal, že ide revolúciu vedenú mimovládkami s jasným cieľom, čo najviac uškodiť vláde a vyprofilovať novú politickú silu, ktorá zas na čas privedie znechutených voličov do ultra liberálneho košiara a ktorá bude plniť na Slovensku záujmy elít západnej Európy a USA. Dnes sa začínajú otvárať oči aj slovenskej politickej opozícií a časom, verme, sa otvoria aj tým zmanipulovaným a oklamaným ľuďom, čo chodili tento cirkus podporovať na námestia

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
Za slušné Slovensko: Nebudeme stranou, sľúbili sme to rodičom zavraždených
https://www.aktuality.sk/clanok/588223/za-slusne-slovensko-nebudeme-stranou-slubili-sme-to-rodicom-zavrazdenych/
Karolína Farská a Juraj Šeliga pred stretnutím s premiérom Petrom Pellegrinim Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ján Debnár
Členovia občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko avizujú, že budú chodiť po Slovensku a získavať ľudí, aby sa ako občianski kandidáti zapojili do komunálnych volieb. Založenie politickej strany však vylúčili.
Organizátori protestov, ktoré sa po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, konali v mestách po celom Slovensku i v zahraničí, sa dnes stretli s premiérom Petrom Pellegrinim.

Ich požiadavka na novú dôveryhodnú vládu podľa zástupcu občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko Juraja Šeligu nebola splnená. „Nevidíme žiadny razantný plán, žiadny symbol – gesto obnovy dôvery ľudí v štátnu moc,“ uviedol.

Pozrite si reakciu organizátorov protestov na stretnutie s premiérom Petrom Pellegrinim:

Za slušné Slovensko: Nebudeme stranou, sľúbili sme to rodičom zavraždených

Farská: Štát zlyháva v základnej funkcii

Šeliga tvrdí, že Peter Pellegrini na stretnutí povedal, že potrebuje čas. Zdôraznil, že organizátori protestov nikam neodchádzajú. Pripomenuli premiérovi, že všetky zmeny sa začali po smrti Jána a Martiny. Tiež trvajú na tom, že sa treba vrátiť k vyšetreniu tejto udalosti.

„Štát momentálne zlyháva v jeho základnej funkcii, a to je to, že má zabezpečiť pokojný život svojim občanom a nejakú elementárnu spravodlivosť,“ vyhlásila Karolína Farská. Odvolala sa pri tom, na včerajšiu tlačovú konferenciu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.

Šeliga pripomenul, že vzniká občianska platforma Za slušné Slovensko. „Chceme aj naďalej, aby bola občianska spoločnosť aktívna. Prvá dôležitá šanca vyjadriť to sú podľa neho komunálne voľby. Zároveň zdôraznil, že nestačí len zúčastniť sa volieb. „Treba byť aktívny celý čas,“ presviedčal.

Dali sľub rodičom zavraždených

„Budeme chodiť po Slovensku, oslovovať ľudí – z tých našich organizátorov, to všetko sú poväčšine komunitní lídri v tých malých mestách, ktorí majú za sebou veľké množstvo ľudí, aby išli a angažovali sa vo verejnom živote – ak nie oni, tak tí, ktorých poznajú,“ doplnil Šeliga.

Podmienkou je, aby kandidovali ako nezávislí kandidáti, ktorí sa zaviažu k vízii slušného Slovenska. „Za slušné Slovensko nebude politická strana, pretože je to občianska platforma a pretože sme to sľúbili rodičom zavraždených,“ povedal Juraj Šeliga.

Zdôraznil, že si dávajú veľký pozor na to, aby niekto parazitoval na značke Za slušné Slovensko.

https://slobodnyvyber.sk/slusne-slovensko-ukazalo-aky-je-rozdiel-medzi-konspiraciou-a-pravdou-tri-a-pol-mesiaca/
Citácia:
Slušné Slovensko ako politická úderka
Odhalenie pravých zámerov dokazuje, že na veci treba hľadieť s nadhľadom. Keď sa niečo tvári ako politický subjekt, keď robí činnosti ako politický subjekt, keď nadväzuje kontakty a spojenectvá ako politický subjekt, tak to skrátka politický subjekt bude. A je úplne jedno, čo niekto tvrdí. Povedať, že je niečo kačka, keď sa to tvári ako kačka, nie je konšpirácia, ale pomenovanie reality.

O to ironickejšie potom znejú prísahy organizátorov, že oni predsa nebudú politickou stranou. Iste, oni sami nie, ale urobia všetko pre to, aby podporili politickú stranu, pre ktorú sa protesty z úzadia organizujú.

Protesty nikdy nemohli byť apolitické. Bol to klasický scenár farebnej revolúcie. Treba nájsť nejakú udalosť, podporiť hnev ľudí, dostať ich do ulíc a postaviť sa do čela týchto davov. A potom stačí ukázať na týchto ľudí, aby sa začali plniť politické požiadavky organizátorov protestov.

Treba si tiež všimnúť, že o vyriešenie vraždy mladých ľudí nikdy nikomu nešlo. Bola to len cynicky zneužitá zámienka. Mohlo to byť hocičo iné. Ak by ľudí dostala do ulíc čierna stavba papaláša, vyrúbanie lesa bez povolenia, utopenie mačiatka, tak použijú niečo z toho.

Nakoniec k novým voľbám nedošlo, ale otriaslo to mocenskou základňou koalície. Aj preto dnes Smer, spolu so SNS pripravujú opatrenia. Na druhej strane tým, že sa nesplnil predpokladaný scenár, „slušňáci“ mohli konečne zhodiť masku a ukázať, o čo im ide a išlo po celý čas. Skrátka chcú využiť moc, ktorú im ulica doteraz dávala na to, aby presadili politické požiadavky v prospech novej strany.

Podučia sa Slováci niekedy?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3702 príspevkov
Na Ukrajine mal byť zavraždený investigatívny novinár. Ako to skončilo všetci vieme. Mňa zaujalo, že bol zoznam ľudí, ktorí mali nasledovať. Tomu by som aj verila, myslím, že táto mašina kosiaca nepohodlných ľudí funguje. (Prednedávnom sa tu publikoval zoznam ruských dôstojníkov, ktorí zahynuli za krajne podivných okolností). Otázka, či nebol taký zoznam aj pred pokusom na ukrajinskom novinárovi a či na ňom nebol Kuciak. Motív by tiež nejaký mohol byť, skúste si tipnúť....

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
Majitelia pravdy:
Andrej Kiska

Iveta Radičová

Fedor Gál

Ivan Mikloš

Mikuláš Dzurinda

Marek Maďarič

František Šebej

Eduard Kukan

Milan Kňažko

František Mikloško

Daniel Lipšic

Gábor Grendel

Martin Bútora

Pavol Demeš

Alexander Duleba

Ivo Samson

Grigorij Mesežnikov

Michal Vašečka

Martin Slosiarik

Pavol Havlík

Peter Osuský

Peter Zajac

Peter Tatár

Václav Mika

Andrej Bán

Martin M.Šimečka

Tom Nicholson

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Veronika Remišová

Katarína Cséfalvayová

Miroslava Kernová

Miroslav Kern

Štefan Hríb

Matúš Kostolný

Peter Schutz

Marián Leško

Ivan Kusý

Ján Štrasser

Peter Bárdy

Henrich Krejča

Michal Havran

Branislav Dobšinský

Martin Strižinec

Zuzana Petková

Arpád Soltész

Juraj Smatana

Ján Benčík

Peter Kalmus

Ľuboš Lorenz

Zuzana Wienk

Miroslav Beblavý

Emília Sičáková-Beblavá

Zuzana Piussi

Tereza Nvotová

Dorota Nvotová

Richard Stanke

Maroš Kramár

Zuzana Fialová

Zuzana Mistríková

Zuzana Kronerová

Jana Oľhová

Marián Geišberg

Táňa Pauhofová

Marián Miezga

Lukáš Latinák

Juraj Kemka

Petra Polnišová

Lujza Garajová-Schrameková

Elena Vacvalová

Boris Farkaš

Kristína Farkašová

Emília Vášáryová

Emil Horváth

Oliver Andrásy

Milan Lasica

Magda Vášáryová

Ľubomír Feldek

Oľga Feldeková

Jana Plichtová

Zora Bútorová

Milan Markovič

Jakub Goda

Peter Hajdin

Adam Znášik

Ján Lunter

Ondrej Lunter

Karolína Farská

Juraj Šeliga

Katarína Nagyová Pázmányová

Táňa Sedláková

Dávid Straka

https://www.hlavnespravy.sk/majitelia-pravdy-zoznam/1453760
zoznam je sice diskutabilny, ale takato myslienka (vlastnenia pravdy) je uz dlho, v podstate od revolucie

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18207 príspevkov
misojogi píše:
Majitelia pravdy:
Andrej Kiska

Iveta Radičová

Fedor Gál

Ivan Mikloš

Mikuláš Dzurinda

Marek Maďarič

František Šebej

Eduard Kukan

Milan Kňažko

František Mikloško

Daniel Lipšic

Gábor Grendel

Martin Bútora

Pavol Demeš

Alexander Duleba

Ivo Samson

Grigorij Mesežnikov

Michal Vašečka

Martin Slosiarik

Pavol Havlík

Peter Osuský

Peter Zajac

Peter Tatár

Václav Mika

Andrej Bán

Martin M.Šimečka

Tom Nicholson

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Veronika Remišová

Katarína Cséfalvayová

Miroslava Kernová

Miroslav Kern

Štefan Hríb

Matúš Kostolný

Peter Schutz

Marián Leško

Ivan Kusý

Ján Štrasser

Peter Bárdy

Henrich Krejča

Michal Havran

Branislav Dobšinský

Martin Strižinec

Zuzana Petková

Arpád Soltész

Juraj Smatana

Ján Benčík

Peter Kalmus

Ľuboš Lorenz

Zuzana Wienk

Miroslav Beblavý

Emília Sičáková-Beblavá

Zuzana Piussi

Tereza Nvotová

Dorota Nvotová

Richard Stanke

Maroš Kramár

Zuzana Fialová

Zuzana Mistríková

Zuzana Kronerová

Jana Oľhová

Marián Geišberg

Táňa Pauhofová

Marián Miezga

Lukáš Latinák

Juraj Kemka

Petra Polnišová

Lujza Garajová-Schrameková

Elena Vacvalová

Boris Farkaš

Kristína Farkašová

Emília Vášáryová

Emil Horváth

Oliver Andrásy

Milan Lasica

Magda Vášáryová

Ľubomír Feldek

Oľga Feldeková

Jana Plichtová

Zora Bútorová

Milan Markovič

Jakub Goda

Peter Hajdin

Adam Znášik

Ján Lunter

Ondrej Lunter

Karolína Farská

Juraj Šeliga

Katarína Nagyová Pázmányová

Táňa Sedláková

Dávid Straka

https://www.hlavnespravy.sk/majitelia-pravdy-zoznam/1453760
zoznam je sice diskutabilny, ale takato myslienka (vlastnenia pravdy) je uz dlho, v podstate od revolucie
Pokial je mne zname, tak jedinym majitelom pravdy je RKC ... :lol:
Ostatni su len "bizuteria" ... :lol: :lol: :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 11785 príspevkov
Citácia:
Pokial je mne zname, tak jedinym majitelom pravdy je RKC ... :lol:
Ostatni su len "bizuteria" ...
RKC ma v prenajme duchovnu pravdu o bozom zjaveni :-)
ale nema politicku pravdu ani prirodovednu ani dejepisnu
co je troska rozdiel od nasich novinarov ktori maju pravdu vzdy, vsade a hlavne na pockanie :lol:

[ Príspevkov: 136 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť