Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 126 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11649 príspevkov
Citácia:
Tieto prepisy na konci vyšetrovania sú odtajnené a sú súčasťou vyšetrovacieho spisu. Takisto nahrávka z odpočúvania sa prikladá do vyšetrovacieho spisu v celistvosti aby mal obhajca k nej prístup ak by namietal, že v spise sú prepisy iba časti účelovo vybraných a takisto jedna kópia je v archíve špecializovaného útvaru pre prípad, ak by sa originál nejako poškodil stratil a zničil.
Co ked sa "stratia" vsetky originaly vratane toho v archive?
Nebol by to prvy pripad ked sa z politickych dovodov "strati" nejaky dokaz. V minulosti uz take pripady boli.

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 222 príspevkov
To je už skôr konšpirácia.
Je to istené. Jeden je na súde, jeden je na špecializovanom útvare(Útvar zvláštnych policajných činností) a hypoteticky, by mohol byť ešte jeden(nemusí byť) v koncepte spisu na príslušnom úrade vyšetrovania. To sa bavíme o fyzickej nahrávke. Prepis v písanej podobe je určite v originále spisu a v rovnopise. Spis je očíslovaný a ak by ho niekto vytrhol, tie strany by tam jednoducho chýbali.

Hypoteticky, ak pripúšťame konšpiráciu, ak by to niekto vybral zo spisu a prečísloval ho, musel by sfalšovať aj záverečné preštudovanie spisu, kde sú uvedené čísla strán spisu a podpisuje to obvinený aj obhájca, ktorý dokonca z toho majú aj kópiu ... to by sa musel niekto vlámať aj do kancelárie k obhajcovi a tam to vymeniť ... absurdné ...

To radšej použijme pravidlo Occamovej britvy - teda, že najpravdepodobnejšie vysvetlenie je to najjednoduhšie. Teda že Lipšic s Grendelom klamali, až sa tak práši ...

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 315 príspevkov
Vlkodlak píše:
Za každý vyhratý disciplinárny spor, požaduje každý z týchto sudcov 200.000 € odškodné za nesprávny úradný postup a šikanu svojej osoby, čo hádam priznáte že to bolo naplnené, pretože média tieto osoby, najmä Harabína skrze disciplinárnych konaní riadne šikanujú
Neviem, som jediný, ktorému vadia takéto iluzórne odškodnenia, ktoré si sudcovia za "poškodenie dobrého mena" navzájom priznávajú - aj v porovnaní napríklad s odškodneniami priznanými pri trvalom poškodení zdravia, nemožnosti ďalej vykonávať zárobkovú činnosť, zabezpečovať rodinu a podobne?
Ublíženie na zdraví typu zlomená sánka, a podobne pár sto eur? Trvalé následky po ním nezavinenej autonehode pár tisíc eur?
Poškodenie "dobrého mena" nejakého sudcu pár stotisíc eur?

Citácia:
Ale tých 150.000 € je nič oproti tomu, čo sa chystá za chvíľu.

Nechcem zachádzať do podrobností, pretože je to dosť odborná téma.
.....
Neviem, možno budem príliš ad personam, ale mohol by si prosím ťa (týka sa to aj tvojich predošlých príspevkov) buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec? Vyjadrenia typu "ja-viem-čo-vy-nikto-neviete-ale-nepoviem-čo-lebo-je-to-tajné-a-tajný-som-aj-celý-ja" v netových diskusiách nejak veľmi nemusím.
Čo poznám pár ľudí z tejto brandže, kto má prístup k podobným informáciám, ten nemá potrebu ventilovať sa na fóre, aký je on king čo všetko vie o zákulisí on a ako sa nikto iný nevyzná, lebo on je niekto nemôžem-ani-povedať-kto.
Proste sa nevyjadrujú.

Jedného takého som síce poznal (aj osobne) čo tiež neskutočne mlžil o jeho supertajnej práci, vyjadroval sa podobne ako ty o "supertajných" informáciách zo zákulisia a o tom ako je "in" práve on a iní nie.... a mal potrebu byť tajomným... dodatočne som sa dozvedel že robil nejakého okresného vyšetrovateľa niekde na OR PZ na východe :)

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 222 príspevkov
jery píše:
Citácia:
Ale tých 150.000 € je nič oproti tomu, čo sa chystá za chvíľu.

Nechcem zachádzať do podrobností, pretože je to dosť odborná téma.
.....
Neviem, možno budem príliš ad personam, ale mohol by si prosím ťa (týka sa to aj tvojich predošlých príspevkov) buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec? Vyjadrenia typu "ja-viem-čo-vy-nikto-neviete-ale-nepoviem-čo-lebo-je-to-tajné-a-tajný-som-aj-celý-ja" v netových diskusiách nejak veľmi nemusím.
Čo poznám pár ľudí z tejto brandže, kto má prístup k podobným informáciám, ten nemá potrebu ventilovať sa na fóre, aký je on king čo všetko vie o zákulisí on a ako sa nikto iný nevyzná, lebo on je niekto nemôžem-ani-povedať-kto.
Proste sa nevyjadrujú.

Jedného takého som síce poznal (aj osobne) čo tiež neskutočne mlžil o jeho supertajnej práci, vyjadroval sa podobne ako ty o "supertajných" informáciách zo zákulisia a o tom ako je "in" práve on a iní nie.... a mal potrebu byť tajomným... dodatočne som sa dozvedel že robil nejakého okresného vyšetrovateľa niekde na OR PZ na východe :)
jerry, prepáč možno som sa zle vyjadril. Mne neišlo zo seba robiť nejaké supertajňáka, keď som hovoril, že nechcem zachádzať do podrobností, mal som na mysli to, že môžem rozpisovať aj pol strany, a oponent mi tak ako minule napíše, že aj tak tomu neverí a to ma dosť demotivuje potom písať takéto príspevky.

Práve preto som nechcel obšírne popisovať dôvody, pre ktoré je Harabín disciplinárne stíhaný, pretože absurdita jeho obvinení spočíva viac menej v právnych otázkach, napr. o neprípustnosti stíhania za právny názor, o trojdelení moci, o spôsobe výkonu sudcu ... pričom verejnosti sa prezentujú tieto dôvody značne odľahčene, prekrútené a zamĺžené. Ale keďže sú naozaj postavené na vode a slúžia ani nie tak na potrestanie priestupcov, ako na ich šikanu, dotyční ich v pohode vyhrávajú.

Ak máš pocit, že zo seba robím niečo čím ozaj nie som, tak ma to mrzí a možno sa radšej na chvíľu odmlčím, aspoň tu budete môcť ďalej veselo konšpirovať. :D

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 315 príspevkov
Nešlo mi o to, aby si sa odmlčal, ale skôr o to, že keď napíšeš (voľne parafrázujúc) "...je to tak, ako hovorím, ale teliatka na námestiach to nevedia, lebo nemajú info ktoré mám ja...", na to sa dá ťažko reagovať.
Proste aj ja ak mám nejakú informáciu z oblasti v ktorej robím, a nemôžem ju pustiť pubic, tak ju sem dávať nebudem.
Vetu "... buď sa vyjadrovať jasne k veci, alebo radšej sa nevyjadrovať vôbec..." som myslel ohľadom používania takýchto argumentov, nie písania príspevkov všeobecne (uznávam, že sa to dá vyložiť oboma spôsobmi, ako to čítam po sebe), ak si to zobral tak, že myslím, že nemáš písať vôbec, tak sa ospravedlňujem. Šlo mi len o argumenty vyššie uvedeného typu.

Neviem, čo ti prišlo ako konšpirácia odo mňa (možno keby si napísal konkrétne); mne skôr šlo o to, že aj keby bol Harabín najbezúhonnejší človek na tejto zemi a najschopnejší právnik v celom vesmíre, tie sumy vysúdené za iluzórne "poškodenie dobrého mena" sú v pomere k sumám, priznávanými za reálne poškodenie zdravia s dlhodobými následkami škandalózne samy o sebe. A preto je u mňa stále na úrovni toho Cigána, zneužívajúceho sociálny systém. Jeho odbornosť/ neodbornosť neriešim.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11649 príspevkov
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180423024

Otvorený list predstaviteľov cirkví a židovskej obce predsedovi vlády

Bratislava 23. apríla (TK KBS) Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR napísali otvorený list predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu. Prinášame ho v plnom znení.

-

Otvorený list najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských náboženských obcí predsedovi vlády Slovenskej republiky

Vážený pán predseda vlády Slovenskej republiky!

Pozorne vnímame dianie v spoločnosti po vražde novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pre zachovanie dôvery obyvateľov Slovenska v právny štát a v demokraciu je dôležité, aby táto úkladná vražda bola čím skôr vyšetrená a aby jej páchatelia boli potrestaní. Chceme oceniť úsilie všetkých vyšetrovateľov a policajtov, ktorí sa usilujú o naplnenie spravodlivosti.

Spoločnosť potrebuje novinárov, ktorí s odvahou hľadajú pravdu. Slobodná žurnalistika a kontrola verejnej moci médiami je dôležitým pilierom demokracie. Ďakujeme tým novinárom, ktorí vyváženým spôsobom pri zachovaní úcty ku každému človeku informujú verejnosť o svojich zisteniach.

Cirkvi a náboženské spoločnosti rešpektujú legitímne zvolených verejných predstaviteľov a vyzývajú všetkých, aby sa krízové situácie riešili s rozvahou a pokorou. Nevynášajme predčasné súdy a obvinenia, pretože aj krivé svedectvo je prestúpením Božích prikázaní.

Slovensko je ohrozené stratou zmyslu pre mravné hodnoty. Prejavuje sa to neúctou k dôstojnosti ľudského života od počatia po prirodzenú smrť či ľahostajnosťou k manželstvu. Prejavom nedostatku mravnosti vo verejnom živote je aj korupcia, ktorá, žiaľ, je prítomná v mnohých sférach života spoločnosti. Tieto zlá nás ohrozujú, lebo sme sa vzdialili od Boha a nezachovávame Desatoro Božích prikázaní.

My všetci ľudia dobrej vôle - verejní predstavitelia i občianska spoločnosť - nesmieme ľutovať žiadne úsilie, aby korupcia zo slovenskej spoločnosti bola vytesnená. Predstavitelia cirkví a náboženských spoločností vyslovujú poďakovanie všetkým statočným a čestným ľuďom, ktorí na tieto problémy upozorňujú a chcú ich riešiť. Tí, ktorí sa korupcie dopúšťajú alebo vytvárajú pre ňu podmienky, sa prehrešujú voči Bohu i ľuďom.

Korupcia, ktorá spôsobuje toľko nespravodlivosti, ohrozuje samotnú demokraciu. Strata dôvery v politický systém, ktorý nedokáže zabezpečiť spravodlivosť, vedie k rastu extrémizmu. Sme znepokojení atmosférou nenávisti, ktorá sa šíri v niektorých sociálnych skupinách. Máme právo i povinnosť zachovať si vlastné duchovné a kultúrne tradície a nekontrolovanú migráciu môžeme vnímať ako hrozbu. Ale ako ľudia - kresťania i nekresťania - sme povinní pomáhať ľuďom v núdzi bez ohľadu na farbu pleti a náboženstvo.

Viacerí veriaci, kňazi aj cirkvi na Slovensku čelili počas komunizmu prenasledovaniu a na tento útlak nesmieme zabudnúť. Táto skúsenosť nás naučila vážiť si slobodu, rozoznať nové ideológie a brániť sa im. Veľmi dobre si uvedomujeme, že demokracia napriek ťažkostiam, je najlepším miestom na rozvíjanie náboženskej slobody i ostatných slobôd občanov.

Odmietame korupciu v akejkoľvek podobe. Sme presvedčení, že budúcnosť obyvateľov Slovenska by mala byť vystavaná na vzájomnom rešpekte, dôvere, dobroprajnosti a úcte k nášmu duchovnému dedičstvu. Tieto hodnoty nám pomôžu prekonávať spoločenské krízy a upriamia náš duchovný zrak na Darcu života, pred ktorým sa každý z nás raz bude zodpovedať.

V Bratislave 23. apríla 2018

Stanislav Zvolenský,
bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS,
Rímskokatolícka cirkev v SR

Miloš Klátik,
generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku,
predseda Ekumenickej rady cirkví v SR

Ján Babjak SJ,
prešovský arcibiskup metropolita,
predseda Rady hierarchov, Gréckokatolícka cirkev v SR

Rastislav,
arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska,
Pravoslávna cirkev na Slovensku

László Fazekas,
biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku,
podpredseda Ekumenickej rady cirkví v SR

Igor Rintel,
predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR

Štefan Evin
predseda Rady Cirkvi bratskej v SR

Ján Szöllös
zastupujúci predseda Rady Bratskej jednoty baptistov v SR

Pavel Procházka
superintendent Evanjelickej cirkvi metodistickej

[ Príspevkov: 126 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť