Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Správa
Poslať 26.10.2017 7:48:31   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Pouzil som Tebou napisany vyrok a iba som vymenil Luthera za Bibliu.
A zrazu je to "inak" ... :roll: :lol:
napriklad v kontexte mysleinky a zmysle toho co chce druhy povedat
napriklad niektore vyroky zo SZ ked sa povie kontext doby tak tam neznamena ze to schvalujeme z objektivneho hladiska ale prave naopak -hovorime tym ze to neznamena ze je to spravne pre sucasnost
v pripade Luthera osobne chapem ze bol ovplyvneny dobou a vtedajsim myslenim ale aj konkretnymi problemami medzi zidmi a krestanmi
problem je v tom ze Luther to s niektorymi nazormi na zidov prehnal - lebo aj v porovnani so sucasnikmi bol nadmerne tvrdy
Mozno aj to by sa dalo pochopit v tom zmysle ze Luther ako recnik casto pouzival prehnane vyjadrenia na vystihnutie myslienky - to bol jeho styl

cize hovorim ze treba tvrdenie zhodnotit z objektivneho nadhladu a potom sa vyjadrit ohladom kontextu doby
a to v jednom aj v druhom pripade
preto som chcel od Teba konkretny text

Poslať 26.10.2017 8:01:46   Re: Kresťan v politike

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18006 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pouzil som Tebou napisany vyrok a iba som vymenil Luthera za Bibliu.
A zrazu je to "inak" ... :roll: :lol:
napriklad v kontexte mysleinky a zmysle toho co chce druhy povedat
napriklad niektore vyroky zo SZ ked sa povie kontext doby tak tam neznamena ze to schvalujeme z objektivneho hladiska ale prave naopak -hovorime tym ze to neznamena ze je to spravne pre sucasnost
v pripade Luthera osobne chapem ze bol ovplyvneny dobou a vtedajsim myslenim ale aj konkretnymi problemami medzi zidmi a krestanmi
problem je v tom ze Luther to s niektorymi nazormi na zidov prehnal - lebo aj v porovnani so sucasnikmi bol nadmerne tvrdy
Mozno aj to by sa dalo pochopit v tom zmysle ze Luther ako recnik casto pouzival prehnane vyjadrenia na vystihnutie myslienky - to bol jeho styl

cize hovorim ze treba tvrdenie zhodnotit z objektivneho nadhladu a potom sa vyjadrit ohladom kontextu doby
a to v jednom aj v druhom pripade
preto som chcel od Teba konkretny text
OK, ked chces konkretny priklad:
Exodus 32:
27 A on im povedal: "Toto hovorí Pán, Boh Izraela: "Každý nech si opáše meč na bedrá! Choďte cez tábor od jedného vchodu k druhému vchodu a zabíjajte svojich bratov, priateľov i príbuzných!"
28 A leviti urobili tak, ako rozkázal Mojžiš. A v ten deň padlo z ľudu do tritisíc mužov.
29 Potom Mojžiš povedal: "Dnes ste zasvätili svoje ruky Pánovi - veď každý bol proti svojmu bratovi -, a preto dnes ste požehnaní!"

Toto nerozchodis ziadnym "kontextom" ... :D
Pretoze uz z principu nemozes povedat, ze s tym "nesuhlasis" - su to slova Tvojho Pana !

Poslať 26.10.2017 22:34:18   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
je to Stary Zakon

Poslať 27.10.2017 0:04:49   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
o Ruskovi
http://www.impulzrevue.sk/article.php?44
https://www.postoj.sk/27835/pavol-rusko-bol-bezskrupulozny-clovek

Poslať 27.10.2017 6:55:22   Re: Kresťan v politike

napísal 18006 príspevkov
misojogi píše:
je to Stary Zakon
1. Boh stareho zakona je ten isty ako Boh noveho zakona (=tvrdenie Vasho ucenia)
2. Boh je vecny a nemenny (z definicie)

Boh nieco takehoto proste NEMOZE urobit, ak nechce popriet sameho seba.
A nijako sa to neda kopnut pod postel tvrdenim, ze iba ja to nechapem ... :)

Poslať 27.10.2017 22:54:47   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Boh je vecny a nemenny (z definicie)
chybne pochopena definicia
Boh je nemenny vo svojej podstate ale nie v prejavoch
prejavy prisposobuje aktualnej situacii a individualite cloveka, pretoze je Osoba

Snazis sa dokazat ze krestania veria v oxymoron
ale najprv si musis nastudovat definicie kto to ti krestania chapu
inak nemas sancu argumentovat

sorry ale co takto si spomenut na hodiny matematiky? teba necepovali za nezvladnute definicie pojmov?
my sme za to vyletovali zo skusky - automaticky

Poslať 28.10.2017 8:30:40   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1360 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
prejavy prisposobuje aktualnej situacii a individualite cloveka, pretoze je Osoba

sorry ale co takto si spomenut na hodiny matematiky? teba necepovali za nezvladnute definicie pojmov?
To je nezmysel. Pretože ak raz zabíja je len obyčajný vrah. Vražda sa nedá nikdy obhájiť tým, že sa prispôsobuje individualite. Akože najinteligentnejšia bytosť vesmíru dokázala vymyslieť utopenie všetkých ľudí? To je to racionálne a múdre riešenie hodné Boha? Alebo to pripomína túžby po spravodlivosti a rozmýšľanie primitívnych ľudí čo to písali? A pod.

Poslať 28.10.2017 18:12:01   Re: Kresťan v politike

napísal 18006 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:

Suhlasim s l1ve_D - co hovoris, je nezmysel.
"Prisposobit sa vrazdeniu ako beznej veci" je totiz MORALNY RELATIVIZMUS, proti ktoremu tak huzevnato bojujete.

Poslať 29.10.2017 1:57:51   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
je nezmysel. "Prisposobit sa vrazdeniu ako beznej veci"

Poslať 01.11.2017 15:43:08   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
tiez to vidim podobne, Kotleba je jedine z coho maju elity strach a co na nich plati
Citácia:
Prítomnosť Kotlebu v parlamente sa tak pre občanov stala poistkou proti štandardným politikom a finančným skupinám. Majú v rukách zbraň v podobe hlasovacieho lístka, kde si už nemusia vyberať z kandidátov oligarchie, ale konečne môžu voliť proti nej. Znamená to pre nich aj to, že nepotrebujú mať Kotlebu vo vláde, stačí, keď ním môžu každú vládu vydierať. „Skúste ďalej kradnúť, skúste nezvyšovať mzdy, zvyšovať dane a zdierať nás pokutami, a uvidíte, komu dáme hlas“. Ak to občania pochopia, majú skvelú šancu prinútiť akúkoľvek budúcu koalíciu pracovať v ich prospech.
http://www.hlavnespravy.sk/boj-proti-kotlebovcom-prinasa-prve-pozitivne-vysledky-nie-vsak-take-ako-ste-si-mysleli/1188346

Poslať 01.11.2017 20:21:06   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1360 príspevkov
misojogi píše:
tiez to vidim podobne, Kotleba je jedine z coho maju elity strach a co na nich plati
Citácia:
Prítomnosť Kotlebu v parlamente sa tak pre občanov stala poistkou proti štandardným politikom a finančným skupinám. Majú v rukách zbraň v podobe hlasovacieho lístka, kde si už nemusia vyberať z kandidátov oligarchie, ale konečne môžu voliť proti nej. Znamená to pre nich aj to, že nepotrebujú mať Kotlebu vo vláde, stačí, keď ním môžu každú vládu vydierať. „Skúste ďalej kradnúť, skúste nezvyšovať mzdy, zvyšovať dane a zdierať nás pokutami, a uvidíte, komu dáme hlas“. Ak to občania pochopia, majú skvelú šancu prinútiť akúkoľvek budúcu koalíciu pracovať v ich prospech.
http://www.hlavnespravy.sk/boj-proti-kotlebovcom-prinasa-prve-pozitivne-vysledky-nie-vsak-take-ako-ste-si-mysleli/1188346
Skôr by som to opísal tak, že občan si môže voliť teraz medzi starými oligarchami alebo novým nádejným oligarchom.

Poslať 03.12.2017 14:39:07   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
pastiersky list na prvu adventnu nedelu
https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2017
Citácia:
Katolícka identita sa prejavuje aj v spoločenskom živote. Žijeme v dobe, v ktorej musíme zápasiť o také hodnoty, ktoré sa stáročia zdali samozrejmé. Naša krajina je dodnes poznačená ťažkým balvanom potratového zákona, ktorý spôsobil nesmierne množstvo utrpenia a duchovných škôd aj medzi veriacimi.

Rovnako zápasíme o zachovanie manželstva ako zväzku muža a ženy. Manželstvo muža a ženy, z ktorého vzniká rodina, má svoju výnimočnosť, žiaden iný vzťah mu nemožno postaviť na roveň. Tu však nejde iba o právo. Je dôležité, aby sme my sami svojimi rozhodnutiami dokazovali, že to chápeme rovnako. Mnoho mladých žije spolu bez sobáša. Jedným zo znakov našej identity by mala byť odvaha robiť rozhodnutia, neutekať pred zodpovednosťou. Rodinné vzťahy nie sú na prenájmom, s možnosťou vrátenia či výmeny. Keď ľudia majú strach zo záväzkov, práve veriaci by mali vedieť povedať: „Som tu pre teba: v zdraví a šťastí, v chorobe aj v nešťastí. Budem ťa milovať a ctiť po všetky dni svojho života!" Nepodľahnime malomyseľnosti: nestavajme budúcnosť na piesku, na spolužitiach „na skúšku“. Prejavme odvahu stavať s vierou – na skale sviatosti, o ktorú sa dá oprieť, keď ľudská krehkosť nevládze.
Citácia:
Ak sa pýtame, čo protirečí katolíckej identite, tak na prvom mieste je to zanedbanie nášho vzťahu s Ježišom Kristom a nemravný život. Ak sa na jednej strane zúčastňujeme na bohoslužbách, ale zároveň vieme, že ako ľudia sme v niektorej oblasti vážne zlyhali, mali by sme nastúpiť na cestu možnej nápravy a konať pokánie. Nemôžeme sa zmieriť s tým, že svojím spôsobom života vydávame zlé svedectvo o spoločenstve viery, do ktorého sa hlásime. V rovnakom duchu túto pravdu pripomína aj sv. Pavol v Prvom liste Korinťanom. Ak trpí alebo, naopak, je vychvaľovaný jeden úd, spolu s ním trpia alebo sa radujú všetky údy.

Katolíckej identite protirečí liberalizmus, ktorý relativizuje základné ľudské a prirodzené hodnoty. My katolíci nemôžeme súhlasiť s eutanáziou, údajnou možnosťou voľby pri tehotenstve; s rodovou ideológiou alebo so zmenou pojmu manželstva.

S katolíckou identitou nie je v súlade ani taká forma vlastenectva, ktorá kladie národ nad akékoľvek iné hodnoty. Sme si vedomí, že spolužitie ľudí rôznych národov, rás a jazykov nie je jednoduché. Všetci sme však stvorení na Boží obraz; za každého človeka zomrel Kristus na kríži. V žiadnom prípade nesmieme urážať, znevažovať alebo fyzicky útočiť na ľudí pre ich farbu pleti, národnosť alebo náboženstvo. Rasizmus a antisemitizmus s katolíckou vierou nemajú nič spoločné.

Všetci katolíci, či už ako voliči alebo verejní predstavitelia, mali by sme sa vo verejnom živote správať tak, aby boli naše postoje v súlade s našou vierou, nikdy nie proti nej. Z toho vyplýva, že by sme v žiadnych voľbách nemali podporovať takých kandidátov, ktorých postoje sú v zásadných otázkach s našou vierou v rozpore.
http://slovenskydohovorzarodinu.sk/

Poslať 10.12.2017 9:34:28   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
o jednom krestanovi v politike:
Citácia:
Birmovaný komunista a Biblia .
9.12.2017 o 14:36 | Karma článku: 7,46 | Prečítané: 321x

Fico dnes na sneme Smeru : ... oznamujem, že nebudem v reálnej politickej praxi sa riadiť biblickým „ kto do teba kameňom, ty doňho chlebom “. Kto pôjde po nás kameňom, my pôjdeme dvoma a myslím to úplne vážne ... .

https://www.youtube.com/watch?v=Je6rdnz_jCk
od 21 : 30

Pred prezidentskými voľbami 2014 mal pravdepodobne, podľa vlastného vyjadrenia, ešte lepší profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, ako ktorýkoľvek poslanec KDH :
„ ... pochádzam z rodiny, ktorá bola veľmi silne orientovaná katolícky, v rodine ... som mal kňazov, ktorí dokonca študovali v zahraničí a pôsobili ako misionári ... , mal som rádové sestry, ktoré pôsobili na významných pozíciách, mal som starého otca, ktorý veľmi tvrdo dodržiaval pravidlá takého štandardného kresťanského života ... “
https://www.youtube.com/watch?v=66VXY70up_8
od 2 : 15
„ ... ja som prešiel svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca aj birmovkou, takže, keby som si dnes mal urobiť nejaký profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by vyšiel lepšie, ako ktorýkoľvek poslanec za KDH ... “
od 4 : 40

PS
Samozrejme, sebou samým deklarovaný dobrý profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi ešte neznamená, že svojich blížnych nepriateľov nebudete chcieť obhadzovať kameňmi ... .
https://vladimirkratky.blog.sme.sk/c/471063/birmovany-komunista-abiblia.html
.
hmm je to naozaj posobive .... :-(

Poslať 10.12.2017 9:53:27   Re: Kresťan v politike

napísal 18006 príspevkov
misojogi píše:
o jednom krestanovi v politike:
Citácia:
Birmovaný komunista a Biblia .
9.12.2017 o 14:36 | Karma článku: 7,46 | Prečítané: 321x

Fico dnes na sneme Smeru : ... oznamujem, že nebudem v reálnej politickej praxi sa riadiť biblickým „ kto do teba kameňom, ty doňho chlebom “. Kto pôjde po nás kameňom, my pôjdeme dvoma a myslím to úplne vážne ... .

https://www.youtube.com/watch?v=Je6rdnz_jCk
od 21 : 30

Pred prezidentskými voľbami 2014 mal pravdepodobne, podľa vlastného vyjadrenia, ešte lepší profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, ako ktorýkoľvek poslanec KDH :
„ ... pochádzam z rodiny, ktorá bola veľmi silne orientovaná katolícky, v rodine ... som mal kňazov, ktorí dokonca študovali v zahraničí a pôsobili ako misionári ... , mal som rádové sestry, ktoré pôsobili na významných pozíciách, mal som starého otca, ktorý veľmi tvrdo dodržiaval pravidlá takého štandardného kresťanského života ... “
https://www.youtube.com/watch?v=66VXY70up_8
od 2 : 15
„ ... ja som prešiel svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca aj birmovkou, takže, keby som si dnes mal urobiť nejaký profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by vyšiel lepšie, ako ktorýkoľvek poslanec za KDH ... “
od 4 : 40

PS
Samozrejme, sebou samým deklarovaný dobrý profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi ešte neznamená, že svojich blížnych nepriateľov nebudete chcieť obhadzovať kameňmi ... .
https://vladimirkratky.blog.sme.sk/c/471063/birmovany-komunista-abiblia.html
.
hmm je to naozaj posobive .... :-(

Keby v KBS mali gule, tak tohoto "birmovanca" uz davno exkomunikuju. :evil:
Aby bolo oveckam JASNE, kto je kto !
(V pastierskych listoch vypisuju ine vseobecne kecy, ale taketo zasadne konkretne postoje sa tam neobjavia ani nahodou.)
Ale akosi sa to nedeje.
Asi je to aj pre nich "nas clovek" ... :D

Poslať 14.12.2017 21:31:04   Re: Kresťan v politike

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
SAV má pre tradičné médiá zlú správu: Tradičným médiám nedôveruje 40 % ľudí a ešte viac ich sleduje nezávislé médiá
https://www.hlavnespravy.sk/prieskum-sav-mladych-politika-nezaujima-zijeme-v-ere-facebooku/1241710
Citácia:
Aj to vyplynulo z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Inštitút strategických analýz Slovenskej akadémie vied (SAV) na vzorke 1600 respondentov v novembri realizovala agentúra MVK. Prieskum, ktorého prvé výsledky predstavili vo štvrtok na tlačovej konferencii, je súčasťou aktivít projektu Sociálna analýza Slovenska.

Prieskum potvrdil, že v živote mladých hrajú dôležitú úlohu sociálne siete. V danej vekovej kategórii až 65 percent respondentov uviedlo, že na najdôležitejšej sociálnej sieti Facebook strávi viac ako hodinu denne. Len 3,5 percenta mladých Facebook nepoužíva. Dominancia najznámejšej sociálnej siete je podľa vedúceho Inštitútu strategických analýz SAV Juraja Draxlera napriek tomu dramatická. “V tejto chvíli žijeme v ére Facebooku,” konštatoval. “Pre nás je to výzva na ďalší výskum, ktorý bude sledovať, do akej miery sú ľudia pasívnymi alebo aktívnymi používateľmi sociálnych sietí a vôbec internetu. Je dôležité vedieť, čo vlastne spraví s ľuďmi a ich myslením to, že sa pohybujú až v takejto miere v digitálnom prostredí, je to výzva pre psychológov, sociológov, antropológov,” povedal pre TASR Draxler.

Prieskum ďalej ukázal, že ľudia neveria tradičným médiám. Takmer 40 percent respondentov všetkých vekových kategórií deklarovalo, že celkom alebo čiastočne nedôveruje tradičným médiám a, naopak, 45 percent respondentov o sebe vyhlásilo, že radi sledujú alternatívne médiá. Sledoval nielen záujem o politiku, ale aj to, do akej miery ľudia chápu jej základné reálie. Pri jednej z otázok mali napríklad respondenti odpovedať, akými právomocami disponuje prezident SR. Až 23,5 percenta respondentov sa nesprávne domnievalo, že prezident môže predkladať na schválenie zákony Národnej rade SR.

Len 52,7 percenta respondentov si vedelo správne spomenúť, koľko členských štátov má Európska únia. Najlepšie neobstáli ani otázky týkajúce sa geografických znalostí.

Väčšina respondentov (50,5 percenta) sa nesprávne domnievalo, že Nemecko je rozlohou väčšie ako Francúzsko. Len polovica respondentov vedela na mape sveta nájsť Severnú Kóreu. Podľa Draxlera sú na tom Slováci aj tak výrazne lepšie ako napríklad Američania: “Tam v podobnom prieskume tento rok vedelo na mape nájsť krajinu iba 36 percent ľudí.”

Prieskumy verejnej mienky sú podľa šéfa Inštitútu strategických analýz SAV zaujímavým odrazom nálad, postojov aj vedomostí občanov. “Pre nás však zároveň ide len o malú časť aktivít. Spoločenskú komunikáciu sa podrobnejšie snažíme analyzovať prieskumami na menších vzorkách, analýzami textov, hĺbkovými rozhovormi, rozhovormi vo fokusových skupinách alebo psychologickými experimentmi,” dodal s tým, že ďalšie výstupy a témy projektu bude inštitút prezentovať počas zimy.

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť