Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 415 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Chces povedat, ze na Teba, alebo na mna NEPOSOBI ?
To hovorim !
Je to zlyhanie jednotlivcov.
to sa predsa nevylucuje
rad by som videl ako si imunny ty a ako si bol napriklad immunny za sociku, pripadne Tvoju imunitu v tazsich podmiekach ako napriklad opisuje Orwel v knihe 1984

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Chces povedat, ze na Teba, alebo na mna NEPOSOBI ?
To hovorim !
Je to zlyhanie jednotlivcov.
to sa predsa nevylucuje
rad by som videl ako si imunny ty a ako si bol napriklad immunny za sociku, pripadne Tvoju imunitu v tazsich podmiekach ako napriklad opisuje Orwel v knihe 1984
Michal, asi mas v tom zase hokej.
Chces porovnavat "tlak bilboardu s nahymi babami" s "tlakom komunistickej sikany" ?
Predstav si, ze ani jedno, ani druhe nesposobilo, ze by som zacal JA OSOBNE robit nieco zleho.
A tu Ratzinger TVRDI, ze to "sexualna revolucia SPOSOBILA", ze v Cirkvi je dost duchovnych, ktori "podlahli tomu tlaku" - a zneuzivali decka !

Neskutocne ... :roll:

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
nebol to jediny faktor ale posobil
to ber ako statisticke posobenie
je skvele, ze ty si odolal aj tlaku kultury aj komunistom, ale statisticky vzdy budes mat urcite percento ludi ktori neodolali ... a na ktorych ten tlak zaposobil
navyse sa nehovori o priamom tlaku ale o tlaku na vyssiu toleranciu pri prijmani do seminara a cirkevnych funkcii

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
navyse sa nehovori o priamom tlaku ale o tlaku na vyssiu toleranciu pri prijmani do seminara a cirkevnych funkcii
S tym ziadna "sexualna revolucia" nema nic spolocneho. :D
Hrdite sa tym, ze RKC je tu uz cca 2000 rokov, ze sa nemeni (=zakladom je Jezis), ze ju vedie priamo Duch svaty, ze ju ani brany pekelne nepremozu - a lala, "sexualna revolucia" ju (vraj) "rozklada zvnutra" (=volnejsie prijimanie do seminarov, do funkcii atd.).
Tak bud sa RKC vyvija, ale zlyhava.
Jedno z toho plati ...

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Dnes som čítala, že bl. Alexandria de Costa, predpovedala veľkú krízu a skúšku Cirkvi, za ktorú sa v duchu fatimskeho posolstva modlila. Myslím, že prechádzame týmto obdobím.

Dnes som mala tiež k dispozícii video s prednáškou o indoktrinacii Cirkvi slobodomurarmi.

napísal 18761 príspevkov
teta píše:
video s prednáškou o indoktrinacii Cirkvi slobodomurarmi.
Vies povedat jediny relevantny dovod, preco by to robili ?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
ano ideovy dovod
taha sa to este z minulosti, ked slobodomurari mali ako heslo zvrhnut vsetky monarchie vratane Katolickej Cirkvi ktora je tiez postavena na monarchistickom principe
Zname su dotahovania sa medzi RKC a FM (freemasonery) v Taliansku
a tiez je zname ze chcu realizovat pomstu za Molaya (predstaveneho radu Templarov ktory bol zavrazdeny francuzkym kralom)
- dnes to posobi takmer smiesne
aj ked dnes sa FM hlasia tiez k dialogu rovnako ako RKC po 2VK, predsa len su tam vazne ideove odhchylky a v podstate maju charakter nabozenstva -
encykliky (cize oficialne vyhlasenia papezov) na temu slobodomurarstvo najdes cez google na webe (Lev 13 pisal vela o nich)
tiez su zaujimave to co napisali ludia ktori od nich odisli ... v podstate popisuju FM ako urcity druh intelektualnej sekty (asi zalezi aj od konkretnych ludi)
v sucasnosti FM eroduje - maju problem s dorastom (vid dokument CTV) pretoze ich idey sa naplnili ale nepriniesli vsetko to co slubovali
najvacsi rozmach mali v 18-19 storoci pretoze slubovali odpoved na 30 rocnu vojnu (a nabozenske rozbroje) a priniesli relativne pokojne 19 storocie

chod si pripadne do googla slobodomurarska Loza P2 - jej pripad ukazuje nebezpecenstvo utajenych spolocnosti

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 390 príspevkov
Bez hanby.
https://domov.sme.sk/c/22095038/bitka-pri-viedni-zasadne-ovplyvnila-vyvoj-europy.html?ref=trz

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ano ideovy dovod
taha sa to este z minulosti, ked slobodomurari mali ako heslo zvrhnut vsetky monarchie vratane Katolickej Cirkvi ktora je tiez postavena na monarchistickom principe
Zname su dotahovania sa medzi RKC a FM (freemasonery) v Taliansku
a tiez je zname ze chcu realizovat pomstu za Molaya (predstaveneho radu Templarov ktory bol zavrazdeny francuzkym kralom)
- dnes to posobi takmer smiesne
aj ked dnes sa FM hlasia tiez k dialogu rovnako ako RKC po 2VK, predsa len su tam vazne ideove odhchylky a v podstate maju charakter nabozenstva -
encykliky (cize oficialne vyhlasenia papezov) na temu slobodomurarstvo najdes cez google na webe (Lev 13 pisal vela o nich)
tiez su zaujimave to co napisali ludia ktori od nich odisli ... v podstate popisuju FM ako urcity druh intelektualnej sekty (asi zalezi aj od konkretnych ludi)
v sucasnosti FM eroduje - maju problem s dorastom (vid dokument CTV) pretoze ich idey sa naplnili ale nepriniesli vsetko to co slubovali
najvacsi rozmach mali v 18-19 storoci pretoze slubovali odpoved na 30 rocnu vojnu (a nabozenske rozbroje) a priniesli relativne pokojne 19 storocie

chod si pripadne do googla slobodomurarska Loza P2 - jej pripad ukazuje nebezpecenstvo utajenych spolocnosti
Ako keby som slovo od slova cital o RKC ... :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Ako keby som slovo od slova cital o RKC ... :lol:
do istej miery je to nekala konkurencia :-)
ale na rozdiel od FM predsa len ma RKC nejake autokorekcne mechanizmy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Nenávisť diabla podnecuje nenávisť voči Bohu u ľudí, ktorí nemajú síl na dobro.

napísal 18761 príspevkov
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Nenávisť diabla podnecuje nenávisť voči Bohu u ľudí, ktorí nemajú síl na dobro.
Ale prosim Ta. :roll:
Myslim, ze na nenavist ludi voci RKC za jej niekolkostarocnu "cinnost" ziadneho diabla vobec netreba ... :lol:

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
Citácia:
Myslim, ze na nenavist ludi voci RKC za jej niekolkostarocnu "cinnost" ziadneho diabla vobec netreba ... :lol:
Takze inymi slovami schvalujes co sa dialo za bolsevika voci Katolickej Cirkvi pretoze mas pocit,ze si to KC "zasluzila". Je to tak?

napísal 18761 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Takze inymi slovami schvalujes co sa dialo za bolsevika voci Katolickej Cirkvi pretoze mas pocit,ze si to KC "zasluzila". Je to tak?
Nie, iba viem, co znamena zakon akcie a reakcie ...

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
viem, co znamena zakon akcie a reakcie ...
problem je ak je to vymyslene
niektore veci (nehovorim ze vsetky) su ohladom RKC vymyslene alebo prehnane ci zvelicene
rovnako ako o zidoch koluju historky ze piju krv deti (je to blbost pretoze maju zakazane priamo v Bibli SZ pozivat aj krv zvierat nieto este ludi)
tak aj o krestanoch koluju podobne nezmyselne historky

[ Príspevkov: 415 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť