Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
l1ve_D
pozri
napr Jery tu dal dobry argument, ze je tu rozpor medzi archeologickymi vykopavkami a niektorymi biblickymi pribehmi SZ
(priznavam ze na to zatial nemam odpoved i ked vzhladom na nizsiu dolezitost SZ som to zatial neriesil - navyse Biblia je neomylna len vo veciach viery a mravov, nie vo veciach ostatnych)
nasledne sme sa bavili o ulohe mytu v dejinach a historii

ale od teba si nespominam nejaky zavazny argument,ktory by cirkev kritizoval, hoci som ho chcel uz davnejsie

pytam sa teda: ake pravdy sa Cirkev boji ako cert kriza?
opat konkretne

Legi privital by som aj od teba odpoved

za mna: nevsimol som si zatial ze by sa Cirkev v nejakej oblasti bala pravdy

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
l1ve_D
pozri
napr Jery tu dal dobry argument, ze je tu rozpor medzi archeologickymi vykopavkami a niektorymi biblickymi pribehmi SZ
(priznavam ze na to zatial nemam odpoved i ked vzhladom na nizsiu dolezitost SZ som to zatial neriesil - navyse Biblia je neomylna len vo veciach viery a mravov, nie vo veciach ostatnych)
nasledne sme sa bavili o ulohe mytu v dejinach a historii

ale od teba si nespominam nejaky zavazny argument,ktory by cirkev kritizoval, hoci som ho chcel uz davnejsie

opat konkretne

K čomu sú ti moje argumenty a logika keď aj tak to šmahom ruky odmietneš lebo veríš? A lebo v biblii sa píše a lebo pápež povedal atď atď. Má to nejaký význam? Je veľa informácii ktorých sa cirkev bojí ako čert kríža ale je zbytočné ti ich citovať opisovať vynakladať nejaké úsilie keď ako vždy a všetci veriaci proste to iba a len tak zamietnete. To je akoby som niekomu vysvetľoval prečo je 2 + 2 = 4 a on si ma vypočuje a nakoniec mi zahlási, že aj tak verí tomu čo ho učila osoba x, že to 569 a že on to tak cíti tiež... Pričom faktá nehrajú žiadnu rolu. Na to sa nedá nijak argumentovať to je proste non sense....

Pre začiatok. Ja zahodím knihu fyziky a ty bibliu... Obaja pôjdeme do lesa....
Ja ti ukážem napr fyzikálny princíp, že ak budem o seba trieť dve drievka začnú horieť. Ukazujem ti ako rozpohybujem molekuly dreva tak, že začne horieť.

Si na rade. Ukáž mi Boha... Ja na to aby som ti ukázal fakty nepotrebujem reči... knihy... mne stačí ti ukázať priamo ako to funguje.

Takže? Kde je Boh? Ukážeš mi ho? Len mi to nezačni so srdciami ako musím veriť a ako sa modliť a podobné nezmysli. Proste ak je tam všemohúca bytosť čo ti vytvorí vesmír slovami nemôže byť problém ju zavolať aby sa zastavila priamo a viditeľne...

Ak ho tak nevieš zavolať aby sa viditeľne ukázal sú dve možnosti. Buď Boh nejestvuje alebo tvoje náboženstvo nefunguje. Lebo centrálna postava nie je k zastihnutiu v ňom a teda ten Boh nech tam aj hocikde je má zvysoka na háku tvoju vieru a tvoju verziu vnímania pravdy.

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Je veľa informácii ktorých sa cirkev bojí ako čert kríža ale je zbytočné ti ich citovať opisovať vynakladať nejaké úsilie keď ako vždy a všetci veriaci proste to iba a len tak zamietnete.
asi si protirecis, totizto ak su to informacie ktore sa daju zamietnut smahom ruky tak sa ich asi cirkev neboji .....

Druha vec je ze vela zavisi od apriornych predpokladov
ked mas odlisne ako mam ja, tak niektore veci sa tebe zdaju samozrejme a naopak mne vobec nedavaju zmysel
pre dobry dokaz je potrebne ujednotit z coho spolocne vychadzame a co spolocne uznavame
----------
Citácia:
Ja zahodím knihu fyziky a ty bibliu...
nikdy v zivote som neodmietal fyziku a vedu
protirecenie medzi nimi vnimam ako umelu komunisticku propagandu
naopak poznal som vela veriacich vedcov (napr fyzik Krempasky, Ilkovic uz stihol zomriet kym sa sa k nemu dostal, Kluvanek a Mysik matematici)
Citácia:
Ja ti ukážem napr fyzikálny princíp <=> Si na rade. Ukáž mi Boha...
problem Tvojej argumentacie spociva v tom ze odo mna chces aby som pouzil fyzikalny princip na nieco co sa takto neda postihnut a skumat
je to podobne ako keby niekto isiel opravovat televizor francuzakom (hasak), to proste nejde, musis mat adekvatne naradie, teda napriklad na TV potrebujes minimalne Voltmeter, pripadne narocnejsie pristroje (rozmietac-wobler, generator PAL, Osciloskop, VF voltmeter atd atd, pripadn dnes uz aj COM port a SW na analyzu digitalneho signalu)
Ak uznavas len prirodovedne metody tak sa uzatvaras pred inymi oblastami ludskeho poznania

Citácia:
Ak ho tak nevieš zavolať aby sa viditeľne ukázal sú dve možnosti.
nie su to len dve moznosti, je to znama argumentacna chyba
Falošná dilema. Biely alebo čierny

Prezentovanie dvoch alebo nízkeho počtu riešení ako jediných možných. Jedno z riešení je pritom postavené tak, aby pôsobilo pred daným publikom zjavne neatraktívne, čo má presvedčiť o vhodnosti toho druhého prístupu. Ide o falošnú dilemu alebo falošnú dichotómiu.

„Kto nejde voliť, volí Fica.“
„Každá krajina vo svete má na výber: buď ste s nami, alebo ste s teroristami.“
„Človek je buď vegetarián, alebo schvaľuje týranie zvierat.“
„Buď pôjdeme so Západom alebo s Ruskom a Čínou.“
„Ak mi v tomto nevyhovieš, tak ma nemáš rád.“

Priamy odkaz na túto časť:
https://ippr.sk/filozofia/154-logicke-falacie#falosna-dilema

A samozrejme je tu este otazka aku uroven Boha chces argumentovat
ci sa bavime o Bohu ako filozofickej abstrakcii (Platonov prvotny hybatel, alebo Aristotelov Stvoritel)
alebo o Bohu ako psychologickej entite (bezne medzi psychologmi)
alebo o Bohu historickom ako formacnom faktore zidovskeho naroda
alebo o krestanmskom Bohu a tea aj Jezisovi Kristovi
pripadne o osobnom Bohu mystikov

Hoci sa dava rovnitko, predsa len je uzitocne rozlisovat tieto urovne chapania Boha, pretoze potom nastavaju komunikacne skraty a zbytocne nedorozumenie ked jeden hovori o jednej urovni a druhy hovori o inej urovni
--------------------------
Citácia:
keď aj tak to šmahom ruky odmietneš lebo veríš? A lebo v biblii sa píše a lebo pápež povedal atď atď. Má to nejaký význam?
neviem ci si sledoval moju debatu s Jerym, ale ani raz som neargumentoval tymto sposobom
co sa tyka archeologie v SZ som uznal ze je to problem i ked verim ze bude casom vyrieseny
co sa tyka mytov tak som argumentoval tym ako chapem vznik a existenciu mytu, i ked sa zda ze mame mierne odlisne chapanie tohoto pojmu co trocha skreslilo nasu komunikaciu

Citácia:
lebo v biblii sa píše a lebo pápež povedal
takto argumentujem ked sa bavime v ramci Biblie alebo v ramci ucenia RKC
tj obaja uznavame Bibliu ako zaklad, ako axiomu a vsetko ostatne z nej odvodzujeme
ked sa bavime o cirkevnych dokumentoch a vyrokoch papezov tak to sa mozem s niekym kto rovnako ako ja uznava autoritu Cirkvi a cirkevne magisterium(tj ucitelsky urad cirkvi)
nie som si vedomy ze by som napriklad tebe argumentoval jednym alebo druhym sposobom, s vynimkou ak som chcel ilustrovat oficialne cirkevne alebo biblicke stanovisko, alebo ak si ty vytiahol slova Biblie ako argument (tak som doplnil co som povazoval za potrebne)
.
. takze tak .
.

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Legimu som este dlzny odpoved na jeho namietku ohladom Mojzisa ktory doniesol z vrchu Desatoro vratane nezabijes a hned zacal zabijat niektorych nepodarenych zidov
rozmyslam nad tym uz dlhsie ale este nemam celkom hotovu odpoved

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Je veľa informácii ktorých sa cirkev bojí ako čert kríža ale je zbytočné ti ich citovať opisovať vynakladať nejaké úsilie keď ako vždy a všetci veriaci proste to iba a len tak zamietnete.
asi si protirecis, totizto ak su to informacie ktore sa daju zamietnut smahom ruky tak sa ich asi cirkev neboji .....

Druha vec je ze vela zavisi od apriornych predpokladov
ked mas odlisne ako mam ja, tak niektore veci sa tebe zdaju samozrejme a naopak mne vobec nedavaju zmysel
pre dobry dokaz je potrebne ujednotit z coho spolocne vychadzame a co spolocne uznavame
----------
Citácia:
Ja zahodím knihu fyziky a ty bibliu...
nikdy v zivote som neodmietal fyziku a vedu
protirecenie medzi nimi vnimam ako umelu komunisticku propagandu
naopak poznal som vela veriacich vedcov (napr fyzik Krempasky, Ilkovic uz stihol zomriet kym sa sa k nemu dostal, Kluvanek a Mysik matematici)
Citácia:
Ja ti ukážem napr fyzikálny princíp <=> Si na rade. Ukáž mi Boha...
problem Tvojej argumentacie spociva v tom ze odo mna chces aby som pouzil fyzikalny princip na nieco co sa takto neda postihnut a skumat
je to podobne ako keby niekto isiel opravovat televizor francuzakom (hasak), to proste nejde, musis mat adekvatne naradie, teda napriklad na TV potrebujes minimalne Voltmeter, pripadne narocnejsie pristroje (rozmietac-wobler, generator PAL, Osciloskop, VF voltmeter atd atd, pripadn dnes uz aj COM port a SW na analyzu digitalneho signalu)
Ak uznavas len prirodovedne metody tak sa uzatvaras pred inymi oblastami ludskeho poznania

Citácia:
Ak ho tak nevieš zavolať aby sa viditeľne ukázal sú dve možnosti.
nie su to len dve moznosti, je to znama argumentacna chyba
Falošná dilema. Biely alebo čierny

Prezentovanie dvoch alebo nízkeho počtu riešení ako jediných možných. Jedno z riešení je pritom postavené tak, aby pôsobilo pred daným publikom zjavne neatraktívne, čo má presvedčiť o vhodnosti toho druhého prístupu. Ide o falošnú dilemu alebo falošnú dichotómiu.

„Kto nejde voliť, volí Fica.“
„Každá krajina vo svete má na výber: buď ste s nami, alebo ste s teroristami.“
„Človek je buď vegetarián, alebo schvaľuje týranie zvierat.“
„Buď pôjdeme so Západom alebo s Ruskom a Čínou.“
„Ak mi v tomto nevyhovieš, tak ma nemáš rád.“

Priamy odkaz na túto časť:
https://ippr.sk/filozofia/154-logicke-falacie#falosna-dilema

A samozrejme je tu este otazka aku uroven Boha chces argumentovat
ci sa bavime o Bohu ako filozofickej abstrakcii (Platonov prvotny hybatel, alebo Aristotelov Stvoritel)
alebo o Bohu ako psychologickej entite (bezne medzi psychologmi)
alebo o Bohu historickom ako formacnom faktore zidovskeho naroda
alebo o krestanmskom Bohu a tea aj Jezisovi Kristovi
pripadne o osobnom Bohu mystikov

Hoci sa dava rovnitko, predsa len je uzitocne rozlisovat tieto urovne chapania Boha, pretoze potom nastavaju komunikacne skraty a zbytocne nedorozumenie ked jeden hovori o jednej urovni a druhy hovori o inej urovni
--------------------------
Citácia:
keď aj tak to šmahom ruky odmietneš lebo veríš? A lebo v biblii sa píše a lebo pápež povedal atď atď. Má to nejaký význam?
neviem ci si sledoval moju debatu s Jerym, ale ani raz som neargumentoval tymto sposobom
co sa tyka archeologie v SZ som uznal ze je to problem i ked verim ze bude casom vyrieseny
co sa tyka mytov tak som argumentoval tym ako chapem vznik a existenciu mytu, i ked sa zda ze mame mierne odlisne chapanie tohoto pojmu co trocha skreslilo nasu komunikaciu

Citácia:
lebo v biblii sa píše a lebo pápež povedal
takto argumentujem ked sa bavime v ramci Biblie alebo v ramci ucenia RKC
tj obaja uznavame Bibliu ako zaklad, ako axiomu a vsetko ostatne z nej odvodzujeme
ked sa bavime o cirkevnych dokumentoch a vyrokoch papezov tak to sa mozem s niekym kto rovnako ako ja uznava autoritu Cirkvi a cirkevne magisterium(tj ucitelsky urad cirkvi)
nie som si vedomy ze by som napriklad tebe argumentoval jednym alebo druhym sposobom, s vynimkou ak som chcel ilustrovat oficialne cirkevne alebo biblicke stanovisko, alebo ak si ty vytiahol slova Biblie ako argument (tak som doplnil co som povazoval za potrebne)
.
. takze tak .
.
Popravde sa mi ani nechce čítať takéto splete výhovoriek prečo je chyba na mojej strane a nie na tvojej. Kedy sa naučíte odpovedať jasne, stručne a výstižne? Si myslíš, že ak napíšeš kvantá textu tak to niečo dokáže? Resp je niečoho dôkazom?

A neprotirečím si. To nie je o tom, že by sa dali zamietnúť šmahom ruky ale, že to tak robíte bez logického argumentovania... Chápeš ten rozdiel?

Ako som to tak zbežne prebehol ten tvoj text x vecí ti viem vyargumentovať ale načo? Aj tak si pôjdeš po svojom ďalej s ignoráciou logiky. A mňa naozaj nezaujíma čo si myslí fyzik... matematik a neviem ešte kto... To, že vykonáva istú profesiu nezaručuje, že to čo tvrdí je pravda argumenty z niekoho pozície na mňa nikdy neplatili. Pre mňa je podstatný dôkaz a to nemáš tak isto ako oni. Na tom nič kvantá textu nezmenia.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18252 príspevkov
misojogi píše:
opat konkretne
Nemam rad vela slov.
Len tri priklady za vsetky:

1. "Zem sa toci okolo Slnka" (Kopernik, Galilei) a "existuju ine svety" (Bruno).
Cirkev sa "ohana" tym, ze to ti pani v tom case "nemohli dokazat". :) :) :)
Ako keby ona dokazala opacne tvrdenie (Aristoteles) !!!
Ale to jej vobec nebranilo v POUZITI SILY.
Kto sa neboji pravdy, ten ju HLADA, nie POTLACA !!!
Ked sa vo svete vedy stretnu dve rozdielne vysvetlenia niecoho, automaticky sa hlada EXPERIMENT, ktory by to vedel rozhodnut.
RKC sa tym neobtazuje a hlada iba sposob, ako ten druhy nazor POTLACIT, ZOSMIESNIT, VYTESNIT ...

2. Darwin !!! (+genetika)
Este aj dnes sa najdu spusty veriacich, ktori svato-svate tvrdia, ze na vyvoj je POTREBNY BOH, hoci to nikdy nicim nijako nevedeli dokazat.
(Iba tym, ze "oni si to nevedia predstavit" :) )
Na rozdiel od tvrdeni Darwina (a inych, ktori jeho teoriu rozvijali).
Konci to nanajvys tym, ze "Boh do vsetkeho VLOZIL PLAN a PRVOTNY IMPULZ" a teraz sa to "vyvija ako keby bez Neho".
Occam nam ale hovori, ze staci ten druhy predpoklad ... :)

3. Umela inteligencia
K tejto "hrozbe" sa RKC este ani nestihla poriadne vyjadrit, pretoze ju (zatial) hrubo podcenuje a vobec jej nerozumie.
Ale myslim, ze uz dnes je mnohym jasne, ze "umelo" sa neda "stvorit" iba telo, ale aj "rozum" (a mozno aj ta zahadna "dusa") ...

napísal 18252 príspevkov
misojogi píše:
Legimu som este dlzny odpoved na jeho namietku ohladom Mojzisa ktory doniesol z vrchu Desatoro vratane nezabijes a hned zacal zabijat niektorych nepodarenych zidov
rozmyslam nad tym uz dlhsie ale este nemam celkom hotovu odpoved
:lol: :lol: :lol:
Zamysli sa nad jednou vecou:
Ak TY napises blby (=nepodareny) program, nedostane vypoved ten program, ale TY ! :lol:
Ak sa medzi ludmi nasli "nepodareni", potom treba brat na zodpovednost "programatora" ...
(ak tvrdis, ze slo o programatora a nie o "slepy vyvoj")

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
nechce čítať takéto splete výhovoriek prečo je chyba na mojej strane a nie na tvojej.
po prve nie su to vyhovorky,
a po druhe nie je to o chybe ani jedneho z nas
celym zmyslom textu bolo UJASNIT SI POJMY aby sme nehovorili jeden o koze a druhy o voze
Citácia:
ak napíšeš kvantá textu
este raz
ujasnujem si pojmy pretoze problem vidim v tom ze ich mame odlisne

Citácia:
že to tak robíte bez logického argumentovania... Chápeš ten rozdiel?
a ked sa snazim logicky argumentovat, tak si to ani neprecitas
nevyhnutnou podmienkou logickej argumentacie je upresnenie a ujasnenie pojmov
a zadefinovanie axiom
mimochodom filozoficka a matematicka logika sa v niektorych ohladoch odlisuju
a navyse existuju rozne druhy logiky

Citácia:
x vecí ti viem vyargumentovať ale načo? Aj tak si pôjdeš po svojom ďalej s ignoráciou logiky.
Naco? aspon pochopim ako veci chapes ty ....

Citácia:
A mňa naozaj nezaujíma čo si myslí fyzik... matematik a neviem ešte kto... To, že vykonáva istú profesiu nezaručuje, že to čo tvrdí je pravda argumenty z niekoho pozície na mňa nikdy neplatili.
no vidis dalsia vec ktoru chapes odlisne ak som to ja povedal a myslel
ja som uvedenu informaciu nedaval ako dokaz toho ze je to pravda, ale ako ilustraciu ze taketo uvazovanie je mozne a nevylucuje sa (ze je mozne aby bol clovek vedcom a zaroven veriacim clovekom)

Citácia:
Pre mňa je podstatný dôkaz a to nemáš tak isto ako oni.
lenze ani ty nemas opacny dokaz a obavam sa ze tu sa ani neda dokazovat, lebo to priamo zavisi od axiom(apriornych predpokladov) ake si das

otazka
Poznas rozdiel medzi Euklidovou a Lobacevskeho geometriou? Vies v ktorej axiome sa lisia? Vies kedy sa ktora pouziva. Pripadne poznas dalsie geometrie?
to opat na ilustraciu toho co sa snazim povedat

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
1. "Zem sa toci okolo Slnka" (Kopernik, Galilei) a "existuju ine svety" (Bruno).
Cirkev sa "ohana" tym, ze to ti pani v tom case "nemohli dokazat". :) :) :)
Ako keby ona dokazala opacne tvrdenie (Aristoteles) !!!
Ale to jej vobec nebranilo v POUZITI SILY.
Kto sa neboji pravdy, ten ju HLADA, nie POTLACA !!!
Ked sa vo svete vedy stretnu dve rozdielne vysvetlenia niecoho, automaticky sa hlada EXPERIMENT, ktory by to vedel rozhodnut.
RKC sa tym neobtazuje a hlada iba sposob, ako ten druhy nazor POTLACIT, ZOSMIESNIT, VYTESNIT ...
Keby to tak vzdy bolo v dejinach ako si to postavil bolo by to smutne a musel by som suhlasit
Ale toto co si napisal si pamatam ako komunisticku propagandu ktoru do nas hustili v skole
Ja poznam ale troska ine historicke fakty
Hoci Cirkev nebola celkom bez viny a verejne sa za to ospravedlnila (pripad Galilei)
mozno by bolo dobre pozriet si aj nazor sucasnych historikov a upresnene historicke fakty (teda pozriet si tie fakty, ktore nam komunisticka propaganda zamlciavala)
Samozrejme o tom ze pravda sa hlada diskusiou a nie silou plne suhlasim a stotoznujem sa

Citácia:
Darwin !!! (+genetika) - Este aj dnes sa najdu spusty veriacich
treba rozlisovat katolikov a protestantov. Velka cast protestantov este aj dnes odmieta evoluciu ... Zatial co RKC s tym problem nemam a dokonca poznam jedneho vedca katolika z SAV ktory zaobera prave evoluciou
CO TYM CHCEM POVEDAT????
ze v tejto veci neplati tvrdenie ze cirkev sa jej boji ako cert kriza
dokonca by som nasiel aj oficialne papezske dokumenty ohladom akceptovania evolucneho pohladu na svet (ak si dobre pamatam boli este zo zaciatku 20 storocia)
V kazdom pripade je to tema o ktorej RKC aspon diskutuje a neda sa povedat ze by sa jej bala.
Dokonca su zname knihy Teilharda de Chardena (vedca) kde napisal svoj pohlad na evoluciu a jej vztah k viere
nevidim tu ziaden panicky strach ....
Ohladom evolucie mozeme podebatovat v inej teme

Citácia:
Umela inteligencia
K tejto "hrozbe" sa RKC este ani nestihla poriadne vyjadrit, pretoze ju (zatial) hrubo podcenuje a vobec jej nerozumie.
Ale myslim, ze uz dnes je mnohym jasne, ze "umelo" sa neda "stvorit" iba telo, ale aj "rozum" (a mozno aj ta zahadna "dusa") ...
kde tu mas "panicke obavy RKC???"

SUMA sumarum
Uviedol si tri tvrdenia ale ani o jednej teme neplati ze v sucasnosti sa jej RKC boji ako cert kriza

takze OTAZKA pripadne aj pre dalsich
ktorej temy sa RKC boji ako cert kriza? existuje vobec taka tema? vie ju niekto uviest?
....
..
.
_
================================
Citácia:
Ak TY napises blby (=nepodareny) program, nedostane vypoved ten program, ale TY ! :lol:
Ak sa medzi ludmi nasli "nepodareni", potom treba brat na zodpovednost "programatora" ...
poviem iny priklad:
mas wafer kremika do ktoreho litografiou napalis procesorove chipy nasledne rozrezes na kusy - jednotlive procesory
nasledne zmeras a vytriedis vadne, a potom rozdelis do kategorii, najhorsie pojdu na Celerony a najlepsie sa pouziju na Xeony
v dalsom kroku urobis nozicky a puzdro a mozes poslat do obchodu.
Koho chces brat na zodpovednost za to ze vsetky nie su Xeony?
Proste to je dane fyzikalne ze na okraji ingotu su menej kvalitne a najkvalitnejsie su v strede (vacsinou, ale nemusi to tak byt vzdy)
--

napísal 18252 príspevkov
misojogi píše:
Samozrejme o tom ze pravda sa hlada diskusiou a nie silou plne suhlasim a stotoznujem sa
To som rad. :)
misojogi píše:
Citácia:
Darwin !!! (+genetika) - Este aj dnes sa najdu spusty veriacich
treba rozlisovat katolikov a protestantov. Velka cast protestantov este aj dnes odmieta evoluciu ... Zatial co RKC s tym problem nemam a dokonca poznam jedneho vedca katolika z SAV ktory zaobera prave evoluciou ...
Nepochopil si pointu, presne tak, ako ti krestanski filozofi a vedci.
Pointa spociva v tom, ze teoria evolucie hovori, ze k tomu vyvoju Boha NETREBA !
A to VSETCI ti krestanski filozofi a vedci do jedneho POPIERAJU.
Takze, v konecnom dosledku, oni vobec o evolucii nehovoria - hovoria o nejakom "mackopsovi", len aby udrzali zdanie, ze "RKC nie je proti evolucii".
Ak chces "uznat teoriu evolucie" (ako o tom hovoria tie dokumenty a vyhlasenia RKC), potom mas dve moznosti:
1. Uznat, ze Boha k tomu netreba.
2. Dokazat, ze Boha k tomu treba.
Dovtedy "staci" vysvetlenie teorie evolucie (Occam). Samozrejme az do momentu, kedy sa najdu fakty, ktore ju popru. Ale take sa za tie roky este nenasli...

misojogi píše:
Citácia:
Umela inteligencia
kde tu mas "panicke obavy RKC???"
Neboj - to pride ... ;) Ved som Ti napisal, ze zatial ju RKC hrubo podcenuje. Ale uz sa ukazali prve lastovicky v podobe AI-"knaza", ktory "dokaze" spovedat. :)

misojogi píše:
Citácia:
poviem iny priklad:
mas wafer kremika do ktoreho litografiou napalis procesorove chipy nasledne rozrezes na kusy - jednotlive procesory
nasledne zmeras a vytriedis vadne, a potom rozdelis do kategorii, najhorsie pojdu na Celerony a najlepsie sa pouziju na Xeony
v dalsom kroku urobis nozicky a puzdro a mozes poslat do obchodu.
Koho chces brat na zodpovednost za to ze vsetky nie su Xeony?
Proste to je dane fyzikalne ze na okraji ingotu su menej kvalitne a najkvalitnejsie su v strede (vacsinou, ale nemusi to tak byt vzdy)
Este raz: AK budem Bohom, tak to musia byt vsetko Xeony ! A ak nebudu - bude zodpovednost na mne.
Stale hovorite o Bohu ako o ABSOLUTNE, ale zda sa, ze tomu sami neverite. :)
Ja, ked mam definiciu, tak ju beriem do uvahy. A ked nasledne dojdem k sporu, musim predpokladat, ze definicia nebola spravna.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3878 príspevkov
l1ve_D píše:
Si na rade. Ukáž mi Boha...

Takže? Kde je Boh? Ukážeš mi ho?
Ukážem ti Boha ihned ako mi ty ukážeš lásku.

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:

Ja ti ju ukážem ľahko. Láska je biochemický a psychologický proces dá sa detekovať viacerými parametrami ako je teplo teda tepelná kamera, snímkami mozgu teda MRI, ďalej zmenami hormonálnych hladín v tele, zmenou krvného tlaku, zmenou látok v moči, zmenou látok v krvi mimo hormónov sa ti tam nahromadia aj iné látky a pod. Láska je len slovo kde sa tvárime strašne abstraktne a neopísateľne pričom to je obyčajný biochemický a psychologický proces priamo merateľný. Dá sa vďaka meraniam dokázať aj kto koho miluje nie je to nič zložité. Zatiaľ však nikto nebol motivovaný aby toto robil resp neviem o niekom možno som niekoho prehliadol. Zároveň manipuláciou mozgu sa dá preprogramovať človek aby miloval konkrétnu osobu alebo vec.

Ukáž mi toho Boha. A žiadne texty, srdcia, modlitby a knihy. Bavíme sa o inteligentnej bytosti ktorá je všemocná. Tá nepotrebuje nepriame spôsoby ukázania sa. Dokáže to priamo. Ak toto nedokážeš vďaka tvojmu nábožestvu tak tvoje náboženstvo je brak a nefunguje. Lebo ako som napísal Misojogimu ZA A Boh neexistuje... ZA B existuje ale tvoje náboženstvo na neho z vysoka kašle. Pretože ty ako jeho nasledovateľ ho nedokážeš zavolať.

napísal 18252 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
To sem mam naskenovat svoj sobasny list ? :roll: :lol:

Ako ten vtip stryca Marcina:
Ja mozem rici, ze mam svoju staru radsi jak ten Pan Buh nad nama.
Lebo ja sem si ju vzal.
A On si ju nesce vzat ...
:lol:

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Misojogi píše:
ktorej temy sa RKC boji ako cert kriza? existuje vobec taka tema? vie ju niekto uviest?
Témy ktorých sa bojí cirkev.

Odluka cirkvy od štátu konkrétne na SR.

Zmapovanie nezávislým auditorom majetku na území SR aj vo svete.

Danenie také ako majú všetci.

Straty privilégii na územii SR ako aj vo svete viď Vatikánska zmluva.

Evolúcia to už spomenul Legionár... Tlačí sa kreacionizmus do škôl.

Strata možnosti tlačiť deťom do hlavy náboženstvo od detstva a v škole. Ešte som nepočul o iniciatíve kde by cirkev povedala, že človek nech sa stane jej členom až od 18 roku života.

Straty výhod v súdnictve... Cirkev bežne zakrýva svoje extrémne zlé konanie a vinníci unikajú trestu. Viď kedy je cirkevné právo nad štátnymi zákonmi.

Atď atď. To len tak zbežne. Aj tak viem, že toto zamätieš pod stôl ako vždy. Ja viem cirkev je super to tí jednotlivci a podobné výhovorky....

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Nepochopil si pointu, presne tak, ako ti krestanski filozofi a vedci.
Pointa spociva v tom, ze teoria evolucie hovori, ze k tomu vyvoju Boha NETREBA !
A to VSETCI ti krestanski filozofi a vedci do jedneho POPIERAJU.
Ak toto hovori teoria evolucie, tak sa fatalne myli pretoze ide mimo ramec prirodnych vied a zachadza do filozofie
Prirodna veda, v tomto pripade evolucia totizto hovori AKO prebieha proces evolucie ale nevyjadruje sa o pricine toho ze vobec takyto prirodny zakon existuje = nehovori KTO stvoril tento prirodny evolucny zakon
K tomu sa moze vyjadrit filozofia ale nie biologia

Citácia:
Dovtedy "staci" vysvetlenie teorie evolucie (Occam). S
este raz
ty zrejme hovoris o tom ci Boh nejako specialne zasahoval do stvorenia a korigoval tento proces
Ja zastavam pohlad ze na samom zaciatku to spravil dostatocne dpkonale aby zasahovat nemusel
Bavime sa ale o samom pociatku a konecnej pricine existencie a tam ti Occamo vzhladom na Boha nepomoze
Citácia:
Vsetko co existuje ma nejaku pricinu
Svet existuje, teda musi mat pricinu mimo neho ktora posobuje jeho existenciu a vznik
QED
Citácia:
teoria evolucie hovori, ze k tomu vyvoju Boha NETREBA
dva vyznamy tohoto slova
jeden je ze Boha netreba ako korekciu a toto je princip prirodnych vied celkove, netyka sa len evolucia - ze prirodny zakon proste funguje ako zakon
druhy je ze Boha netreba ani ako pricinu existencie sveta a toto je filozoficka otazka ktoru nemas ako dokazat prirodnymi vedami

Citácia:
Ale uz sa ukazali prve lastovicky v podobe AI-"knaza", ktory "dokaze" spovedat.
:-D DDDDDDDDDDd
to zavisi od toho ako chapes ucel spovede
ak len ako psychologiu tak mozno vude vediet poradit aj AI (len mozno)
ale ak ako sviatost tak tam principialne nemoze fungovat AI pretoze AI by musela byt clenom cirkvi musela by byt rovna cloveku :-D

Citácia:
AK budem Bohom, tak to musia byt vsetko Xeony ! A ak nebudu - bude zodpovednost na mne.
Stale hovorite o Bohu ako o ABSOLUTNE, ale zda sa, ze tomu sami neverite.
hovoris ze Ak dojdem k sporu, musim predpokladat, ze definicia nebola spravna
Ides na to logicky dobre ale nezvazil si moznost ze ty nespravnes chapes katlicku definiciu Boha a katolicku definiciu slova Absolutno
Tvoja predstava pojmu Absolutno sa naozaj vylucuje s chapanim Boha ktory akceptuje "odpad pri stvoreni"
Ale podla Tomasa Akvinskeho je to nutny(nevyhnutny sam v sebe) dosledok slobody ktoru dal Boh cloveku a ked sa nad tym zamyslis tak podla mna niet uniku
V kazdom pripade ale aj slovo Absolutne chapem dost odlisne ako ty.

[ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť