Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18207 príspevkov
A stale dokolecka o tzv. PRAVE NENARODENEHO" ...
Je to proste blbost.
Tak ako migranti tu nemaju ziadne pravo ohrozovat a buzerovat povodne obyvatelstvo, tak ako aj Ty, ked stojis treti v rade na posledne dva kusy super vecicky, ktoru si "tak velmi chcel" - NEMAS ZIADNE PRAVO predbehnut niekoho a vziat si to proti voli tych, co stoja pred Tebou.
Mozes DUFAT, ze niekto sa OBETUJE kvoli Tebe - ale pravo na to nemas ziadne.
Bodka.

od 17.12.2004 9:13:53
napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
Je to proste blbost.
Tak ako migranti tu nemaju ziadne pravo ohrozovat a buzerovat povodne obyvatelstvo, tak ako aj Ty, ked stojis treti v rade na posledne dva kusy super vecicky, ktoru si "tak velmi chcel" - NEMAS ZIADNE PRAVO predbehnut niekoho a vziat si to proti voli tych, co stoja pred Tebou.
Bodka.
Ziadna bodka. Iba Tvoj nazor. ;-)
Navyse, ked vidim, ako miesas hrusky s jablkami, tak ani nie celkom spravny - miesat "pravo" zdielat europske "bohatstvo" alebo "pravo" predbiehat sa a pravo na zivot...

napísal 18207 príspevkov
historix píše:
legionar píše:
Je to proste blbost.
Bodka.
Ziadna bodka. Iba Tvoj nazor. ;-)
Navyse, ked vidim, ako miesas hrusky s jablkami, tak ani nie celkom spravny - miesat "pravo" zdielat europske "bohatstvo" alebo "pravo" predbiehat sa a pravo na zivot...
Poviem Ti to takto:
Zena je v zufalej situacii, chce ist na potrat. Ty chces to dieta zachranit.
OBETUJES svoj zivot, aby ono mohlo zit ?
Ak nie - nemas pravo tej zene do toho kecat !
Pretoze Tvoja snaha je NA UKOR druhej osoby "zachranovat" tretiu "osobu".
Netusim, odkial beries tu "odvahu". :roll:
To nie su ziadne hrusky s jablkami !
Je to presne ako v tom rade na nedostatkovy tovar.
Prisiel si NESKOR, CAKAS na svoju prilezitost - ale NEMAS ZIADNE "PRAVO" sa "predbiehat !

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3869 príspevkov
áno ked sa dieťa počne žije svoj autonómny život. Síce v matke, niečo ako podnájomník, ale samostatný. Má vlastný krvný obeh - nemieša krv s krvou matky, má vlastnú nervovú sústavu, je od matky dokonale izolovné. Je scestné priznať žene právo rozhodovať o svojom tele ak to, lepšie ten, o ktorom rozhoduje nie je jej telo. Alebo ináč. Žená má právo rozhodovať o svojom tele, ale nemá právo rozhodovať o živote a smrti niekoho iného. Ved ak to dieťa tak velmi nechce nech ho porodí a potom utopí! Je to to isté. Žena môže rozhodovať o svojom tele, či si nechá odrezať z nosa, zväčšiť prsia, odsať tuk zo zadku atď. Má právo rozhodovať o svojom tele a o svojom počatí! Ak s niekým súloží tak sa rozhodla odovzdať svoje telo mužovi a prijať svoje materstvo. Toto je jej právo prijať alebo odmietnuť. Ak prijme sexuálnu aktivitu dôsledkom je tehotenstvo už nemá právo počaté dieťa zabiť. Áno že má právo rozhodnúť ako bude nakladať so svojim telom. Môže sa rozhodnúť či bude súložiť, alebo nie. Ak súloží musí počítať s možnosťou tehotenstva a musí mať poznanie že potom už nemôže rozhodovať o živote a smrti dieťaťa.
Preto je obdivuhodné učenie Cirkvi že sexuálny život je vyhradený len manželom. To je záruka že dieťa bude prijaté ako plod láskyplného objatia manželov.

napísal 18207 príspevkov
misionar3 píše:
Preto je obdivuhodné učenie Cirkvi že sexuálny život je vyhradený len manželom. To je záruka že dieťa bude prijaté ako plod láskyplného objatia manželov.
Dovol, aby som mierne pousmial ... :lol:
A to ostatne tiez za vela nestalo.
Ani len tvrdenie, ze to "dieta" je uz samostatny jedinec neobstoji.
Ze ma "svoju krv", alebo unikatnu DNA ? Naozaj ?
Moc unikatna ta DNA zase az tak nie je - je to KOMBINACIA DNA otca a matky.
Takze minimalne POLOVICA z tej "unikatnej" DNA patri stale matke. :D
A zakon zachovania hmoty a energie stale plati. Takze ani z tohoto pohladu plod "samostatny" nie je - bez dodavky hmoty a energie od matky jednoducho nevydrzi.
Ale je asi zbytocne o tom diskutovat s krestanmi, ze ?
Podla mna stale plati - kto prv pride, ten prv melie.
Druhy nemoze mat nikdy vacsie pravo ako prvy !

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Citácia:
Zena je v zufalej situacii, chce ist na potrat. Ty chces to dieta zachranit.
Ak nie - nemas pravo tej zene do toho kecat !
ano suhlasim toto je naozaj Sofiina volba a velmi tazke rozhodovanie, ked ide zivot zeny
ale kolko je takychto pripadov v praxi ? (menej ako 0,01 %)
castokrat sa na potrat ide z uplne malichernych dovodov. A to povazujem za cire zlo

Argumentuje sa takymito extremnymi pripadmi ale ciel je uplne iny. Ono totizto potraty su vysoko zarobkova cinnost aj ked je to "obchod so smrtou" a realita je taka ze lekar je nuteny PROTI svojej voli porusovat Hipokratovu prisahu.

to su dnesni genderisti.
:evil: :evil: :evil:

napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
Ale ved NEOBETUJES ZIVOT (nebavme sa o extremnych pripadoch - do toho si nedovolim povedat ani pol slova) zeny (nechces jej smrt, ale dietatu ano)!

napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
Ako som uz spominal vyssie - pleties si pravo a PRAVO.
PRAVO na zivot (resp. ked ho niekto vezme) je definitivne, narozdiel napr. od prava volit, alebo prava rozhodovat o vlastnom tele (co dieta nie je).

Obrázok užívateľa

napísal 3869 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Dovol, aby som mierne pousmial ... :lol:
A to ostatne tiez za vela nestalo.
Ani len tvrdenie, ze to "dieta" je uz samostatny jedinec neobstoji.
Ze ma "svoju krv", alebo unikatnu DNA ? Naozaj ?
Moc unikatna ta DNA zase az tak nie je - je to KOMBINACIA DNA otca a matky.
Takze minimalne POLOVICA z tej "unikatnej" DNA patri stale matke. :D
A zakon zachovania hmoty a energie stale plati. Takze ani z tohoto pohladu plod "samostatny" nie je - bez dodavky hmoty a energie od matky jednoducho nevydrzi.
Ale je asi zbytocne o tom diskutovat s krestanmi, ze ?
Podla mna stale plati - kto prv pride, ten prv melie.
teraz sa zase pousmejem ja :D
tvoja argumentácia je ešte slabšia ako moja. Dieťa má svoju krv. Jeho krvná skupina može byť od matkinej tak odlišná že keby sa pomiešali tak to znamená smrť! DNA, samozrejme že že má časť DNA od matky a časť od otca, ale nemá matkinu DNA.Nemá žiadnu DNA ktorá by patrila matke! Má DNA svoju a jedinečnú, podobnú a čiastočne zdedenú od matky ale v celku inú a tá určuje aj iné vlastnosti ako má matka. Teda si potvrdil že to je iný organizmus a nie súčasť matky. Som rád že si spomenul DNA. Táto DNA je najasnejší dôkaz že sa jedná o ludskú bytosť a to od počatia = okamihu vzniku novej, jedinečnej DNA.

Neviem čo to má spoločné so zákonom zachovania hmoty a energie? Dieťa je podnájomník u matky a súčasťou nájomnej zmluvy je aj dodávka živín a kyslíka. Nič viac a nič menej. Dnes už existuje aj umelá maternica kde sa dieťa môže vyvíjať a dorásť od počatia až do pôrodnej velkosti bez matky a mimo akého koľvek organizmu, len v laboratórnych podmienkach.

napísal 18207 príspevkov
misionar3 píše:
tvoja argumentácia je ešte slabšia ako moja.
To tazko :)
misionar3 píše:
Dieťa má svoju krv. ... Má DNA svoju a jedinečnú, podobnú a čiastočne zdedenú od matky ale v celku inú a tá určuje aj iné vlastnosti ako má matka.
Takze naopak Ty potvrdzujes, ze ZIVOT je DANY a URCENY iba hmotou ? ;) Lebo to su najcastejsie argumenty (krv, DNA), preto som aj DNA spomenul, lebo som vedel, ze na nu dojde. :)
misionar3 píše:
Teda si potvrdil že to je iný organizmus a nie súčasť matky.
To som teda nijako nepotvrdil. :o
Pretoze potom by sme museli priznat, ze ked niekto ma implantovane srdce, pluca, pecen, oblicky OD INEHO CLOVEKA, ze v nom vlastne EXISTUJE viac jedinecnych osob !
misionar3 píše:
Neviem čo to má spoločné so zákonom zachovania hmoty a energie?
Uplne vsetko. :)
misionar3 píše:
Dieťa je podnájomník u matky a súčasťou nájomnej zmluvy je aj dodávka živín a kyslíka.
Ha, ha, ha. A kde su podmienky ZRUSENIA toho podnajmu ?! Kde su ukotvene prava prenajimatela ?
To je velmi zle prirovnanie, pretoze sucastou najomnej zmluvy byva obycajne predovsetkym PLATBA za ten najom. :)

Obrázok užívateľa

napísal 3869 príspevkov
legionar píše:
Ha, ha, ha. A kde su podmienky ZRUSENIA toho podnajmu ?! Kde su ukotvene prava prenajimatela ?
To je velmi zle prirovnanie, pretoze sucastou najomnej zmluvy byva obycajne predovsetkym PLATBA za ten najom. :)
Podmienky zrušenia nájmu nemusia byť nakoľko je to zmluva uzatvorená na dobu určitú! Podmienky nájomnej zmluvy sú vpísane do biológie a fyziológie ženy a dieťaťa. Tu sú ukotvené práva prenajímateľa a nájomcu. Nie v písomnej forme ale v biologickej. Napr. ako matka poskytuje dieťaťu prístrešie a výživu dieťa poskytuje matke hormonálnu rovnováhu, riadenie a produkciu endokrinných žliaz, naplnenie psychických potrieb.... A za nájom platí, samozrejme láskou už počas nájmu a aj po skončení nájmu (po narodení)

napísal 18207 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
Podmienky zrušenia nájmu nemusia byť nakoľko je to zmluva uzatvorená na dobu určitú! Podmienky nájomnej zmluvy sú vpísane do biológie a fyziológie ženy a dieťaťa. Tu sú ukotvené práva prenajímateľa a nájomcu. Nie v písomnej forme ale v biologickej. Napr. ako matka poskytuje dieťaťu prístrešie a výživu dieťa poskytuje matke hormonálnu rovnováhu, riadenie a produkciu endokrinných žliaz, naplnenie psychických potrieb.... A za nájom platí, samozrejme láskou už počas nájmu a aj po skončení nájmu (po narodení)
Toto je tak ocividna, donebavolajuca blbost, ze dalsie argumenty uz ani netreba.
Takze biologia to cele riadi ? Uz nie Boh ? ;) Ziadna moznost okamzitej vypovede ? :)

Dieta poskytuje matke hormonalnu rovnovahu ? Hej, obcas. Alebo aj nie. :)
Moja mama lezala so mnou v nemocnici 4.5 mesiaca - az tak sme si "pomahali" ... :)
Moja zena tiez nemala na ruziach ustlane.
A s tym platenim laskou ... no, len sa kukni okolo seba. Aj do katolickych rodin ! Kolko lasky caka matku, ked deti odrastu ?
Darmo sa nehovori: Matka dokaze zaopatrit aj 10 deti, ale (casto) ani 10 deti nedokaze zaopatrit jednu matku.
Vsetko je to pripad od pripadu a neexistuje jedna sablona, jedno pravidlo, ani jeden zakon.
To len Vy ste si vymysleli idealne "bozie pravidla" a snazite sa nimi zosnurovat KAZDEHO.
Tak to je ...

P.S. Co tie implantaty cudzich ludi s uplne inou DNA ? Zahovorili sme velkolepymi recami o biologickych zakonoch podnajmu ? :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 3869 príspevkov
Implantaty s inou DNA su jednotlive organy a nie cely clovek s dusou. To nie je mozne porovnavat.

napísal 18207 príspevkov
misionar3 píše:
Implantaty s inou DNA su jednotlive organy a nie cely clovek s dusou. To nie je mozne porovnavat.
Tak uz sme sa prepracovali az k dusi ?
Hm.
Zakerna otazka za 500: Kedy sa tam ta dusa dostane ? :)
(odpoved nie je prosta, ako si myslia sucasni katolici)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Citácia:
Kedy sa tam ta dusa dostane ? :)
pri pocati ?

Citácia:
pretoze sucastou najomnej zmluvy byva obycajne predovsetkym PLATBA za ten najom.
rodinne vztahy ako platenie ?
ved dieta byva u rodicov zadarmo

Citácia:
Nie v písomnej forme ale v biologickej.
nuz biologia

[ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť