Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 693 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.07.2017 14:18:25   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
papageno píše:
Apropos vela uctov ze aj napr.preto ze ABU je zriadovatelom mnozstva ZS a SS a tie maju svoje ucty resp poducty zvlast.
Chybný argument. Ak školy, pri ktorých je ABU Trnava zriaďovateľ, majú právnu subjektivitu, potom majiteľom účtu je priamo škola, a nie ABU.
Čiže ani existencia škôl nie je dôvodom, aby ABU malo (z tohto dôvodu) viac účtov - účet má samotná škola.

Viď napr.: https://czspiestany.edupage.org/text2/
Citácia:
Názov školy: Základná škola sv. Márie Goretti
...
Zriaďovateľ: Rímskokatolícka cirkev, Trnavská arcidiecéza, Jána Hollého 10, Trnava
...
Základná škola sv. Márie Goretti je školou s právnou subjektivitou, v právnych vzťahoch vystupuje vo svojom mene a nesie zodpovednosť vyplývajúcu z týchto vzťahov.

Poslať 16.07.2017 10:25:01   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 25.07.2002 7:54:30
napísal 3855 príspevkov
uff tak to ma bezni pracovnici ABU oklammali ;)

Poslať 16.07.2017 14:10:53   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19751 príspevkov
papageno píše:
uff tak to ma bezni pracovnici ABU oklammali ;)
Stavim 100:1, ze "bezni pracovnici ABU" prave o tych uctoch, ktorych sa tieto vyhrady tykaju, namali ani sajnu. :D

Poslať 17.07.2017 9:25:06   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 25.07.2002 7:54:30
napísal 3855 príspevkov
praveze maju :) a vedia ze tych uctov je mnoho a ze zial aj to tak musi byt.....zial v tomto state mame stale jednak rozsiahlu byrokraciu a jednak nepruznu legislativu

Poslať 30.08.2017 13:03:55   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
Zaujimavé
https://domov.sme.sk/c/20636711/bezak-bude-ucit-nie-cisto-katolicke-nabozenstvo.html

Citácia:
Robert Bezák je prvým katolíckym arcibiskupom na Slovensku, ktorý bude učiť náboženstvo a etiku na protestantskej škole. Gymnázium C. S. Lewisa v Bratislave patrí cirkvi bratskej.

Poslať 30.08.2017 14:47:47   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15070 príspevkov
aj aj som si to vsimol ....je to specifikum Cirkvi bratskej (pozitivny vztah ku katolikom)

Poslať 31.08.2017 5:57:03   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 469 príspevkov
Mne to cele pripadá divné. Neverím, že práve na toto je Bezák odkázaný.

Poslať 04.09.2017 16:08:28   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 19751 príspevkov
Vlkodlak píše:
Mne to cele pripadá divné. Neverím, že práve na toto je Bezák odkázaný.
Je to take decentne ukazanie prostrednika niekomu ? ... :)

Poslať 02.06.2018 15:28:45   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
diskusia
https://blog.postoj.sk/33550/pomozme-prostrednikovi-pochopit-kuffu
Citácia:
Ján Moncoľ Jan • pred 8 dňami
Apropo, knihu od Laba som čítal a naozaj nenechal na Bezákovi ani jednu nitku suchú. Podobne som prečítal knihy od samotného Bezáka, ktoré sú podľa mňa extrém z druhej strany. Ja som kdesi uprostred:-) a s odstupom času vnímam odvolanie Bezáka ako správne (jeho vyjadrovanie a správanie po odvolaní) aj keď zrealizované nešťastným a nesprávnym spôsobom, na ktorý oprávnene poukazoval. Tak ako je to aj u Prostredníka, aj na jeho obranu začali vystupovať ľudia, ktorým je Bezák ako taký ukradnutý, ale použili ho ako nástroj boja proti Cirkvi (aj keď si za toto vo veľkej miere mohla sama). Súhlasím, že sa ani naši biskupi nezachovali ako sa mali, ale zrejme si to spôsobil do istej miery Bezák sám, ako sa ostentatívne snažil vymedziť proti nim ako nemoderným a zaostalým biskupom. Takže necítili zrejme potreby zastať sa niekoho, kto sa na nich zvláštnym spôsobom povyšoval a prezentoval ako jediná morálna autorita, ktorá chce očistiť "skazenú" Cirkev. Toto bol podľa mňa hlavný dôvod a nie poriadok vo financiách ako sa to snažil prezentovať. Bezák jednoducho nezvládol svoje ego a pýchu a tvrdo pristál na zem.

Poslať 11.09.2018 0:24:57   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Neuveritelne ako sa Bezak zhodil, toto som fakt necakal, to uz rovno mohol ist za prezidenta kandidovat rovno Bezak
https://www.postoj.sk/36266/bezakova-volba
proste aby biskup isiel na tlacovku podporit svojho kandidata, to je naozaj neprimerane, Biskup by takto do politiky zasahovat nemal

Poslať 11.09.2018 12:02:03   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 19751 príspevkov
misojogi píše:
Neuveritelne ako sa Bezak zhodil, toto som fakt necakal, to uz rovno mohol ist za prezidenta kandidovat rovno Bezak
https://www.postoj.sk/36266/bezakova-volba
proste aby biskup isiel na tlacovku podporit svojho kandidata, to je naozaj neprimerane, Biskup by takto do politiky zasahovat nemal
Robi iba to, co cele KBS ... :lol:

Poslať 11.09.2018 14:32:13   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
jedna vec je vyjadrit nazor
naprilad Korec vyjadril nazor na Fica prezidenta
nebol som z toho nadseny, ale mavol som rukou

ale ist priamo na tlacovku, to sa mi na biskupa zda privela, biskup nie je politik
a navyse PS je neomarxisticka strana

Poslať 11.09.2018 15:24:44   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 19751 príspevkov
misojogi píše:
jedna vec je vyjadrit nazor
naprilad Korec vyjadril nazor na Fica prezidenta
nebol som z toho nadseny, ale mavol som rukou

ale ist priamo na tlacovku, to sa mi na biskupa zda privela, biskup nie je politik
a navyse PS je neomarxisticka strana
Ist priamo za premierom VYJEDNAVAT (vzajomnu podporu) je co ???

Poslať 11.09.2018 15:51:07   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 05.08.2018 11:56:57
napísal 165 príspevkov
misojogi, legionar, mozno to beriete trochu zosiroka, skusme k veci. Klerik moze zasahovat do politiky (rozumie sa podielat sa na cinnosti politickej strany alebo riadeni odborovej organizacie), ak to podla cirkevnej vrchnosti vyzaduje obrana prav Cirkvi alebo spolocne dobro (KKP, kan. 287)… Robert Bezak je emeritny arcibiskup, t.j. nie je v urade, takze na jeho osobne angazovanie sa treba nazerat inac, ako v pripade “cinneho” biskupa. No i tak, je to zrejme polutovaniahodne (takto zdegradovat na “maskota”) a kontraproduktivne (koho vobec chcu takouto “kombinaciou” oslovit).

Poslať 11.09.2018 17:25:32   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 19751 príspevkov
jochanan píše:
misojogi, legionar, mozno to beriete trochu zosiroka, skusme k veci. Klerik moze zasahovat do politiky (rozumie sa podielat sa na cinnosti politickej strany alebo riadeni odborovej organizacie), ak to podla cirkevnej vrchnosti vyzaduje obrana prav Cirkvi alebo spolocne dobro (KKP, kan. 287)… Robert Bezak je emeritny arcibiskup, t.j. nie je v urade, takze na jeho osobne angazovanie sa treba nazerat inac, ako v pripade “cinneho” biskupa. No i tak, je to zrejme polutovaniahodne (takto zdegradovat na “maskota”) a kontraproduktivne (koho vobec chcu takouto “kombinaciou” oslovit).
Mne je jasne, ze zrejme nedokazu oslovit nejako moc ludi. :)
Len som porovnal "cinnosti" ...

Pozrime sa na to ale inak - nie cez KKC.
Co na to hovori Jezis ?
Dajte cisarovi, co je cisarove a Bohu, co je Bozie.
Bolo to sice o daniach, ale parabolicky sa to tyka celej politiky a svetskeho zivota.
Nehladajte medzi mrtvymi ... :)

KKC napisala Kuria zmietana po starocia mocenskymi bojmi. Preto vyhovuje najma Kurii (a celej hierarchii).

[ Príspevkov: 693 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia