Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 671 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
no ved napis co mas na mysli, ja neviem citat myslienky co si udajne chcel povedat ..... nemam na to kristalovu gulu
Vsak som to tam napisal JASNE.
Ja nemozem za to, ze nedokazes pochopit precitane, ale naopak, dokazes si DOMYSLIET uplnu blbost, ktora je navyse odveci a v pravom opaku s rozoberanou temou.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21598 príspevkov
asi to az take jasne zdaleka nebolo

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
asi to az take jasne zdaleka nebolo
Ako pre koho ... :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
musis sa obcas zlutovat aj nad tymi ktori su menej obdareni prenikavym intelektom ;)

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
musis sa obcas zlutovat aj nad tymi ktori su menej obdareni prenikavym intelektom ;)
OK, peace. :lol:

napísal 23586 príspevkov
https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/knez-urizl-muzi-varle-nelegalni-odebrani-organu-sadismus-cirkev-vyjadreni.A220218_084640_vary-zpravy_ba

Stale tomu postupu organov, ani postoju Cirkvi nerozumiem.

„Náš spolubratr není obviněn z toho, že by kohokoliv zneužil - není obviněn ze žádného trestného činu proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti,“ napsala církev v prohlášení.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 5135 príspevkov
misojogi píše:
Z druhej strany naskytuje sa otázka, či neprehodnotiť niektoré nesprávne hodnotiace úsudky.

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
Náš spolubratr není obviněn z toho, že by kohokoliv zneužil - není obviněn
zrejme islo o obojstrannu dohodu dvoch dospelych ludi hoci je to maximalne nechutne a sproste. (cize nejde o zneuzitie dietata ako pravdepodpobne niekto podsuval - ide o psychchicky choreho sadistu)
chce to ale cele stanovisko
Citácia:
„Byli jsme v šoku,“ píšou představitelé církve
„Když se objevilo obvinění našeho spolubratra, byli jsme mnozí v šoku a zmateni. Nikdo z nás nic takového nečekal a nebyl na něco takového připravený,“ píší zástupci církve v prohlášení k případu.

S policií jsou její představitelé připraveni spolupracovat. Po skončení vyšetřování chtějí vyvodit důsledky.
„Pokud by se obvinění potvrdila, proběhne vedle světského také církevní proces. Chceme také poskytnout podporu obviněnému spolubratrovi, aby unesl tento čas, a pokud se prokáže jeho vina, aby byl schopen nést důsledky svého jednání a jít cestou pokání. Pokud by se ukázal opak, jsme mu připraveni být oporou při návratu do normálního života,“ uvedla církev.

„Nesmí vysluhovat žádné svátosti. Dále byl odvolán ze všech funkcí, které v rámci naší kanonie zastával. Soud rozhodl, že je pod dozorem probačního úředníka. Do budoucna podstoupí různá vyšetření,“ napsali zástupci církve v prohlášení.
Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/knez-urizl-muzi-varle-nelegalni-odebrani-organu-sadismus-cirkev-vyjadreni.A220218_084640_vary-zpravy_ba

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
z diskusie
Citácia:
Proč se nic nepíše o tom druhém cvokovi? O tom kastrovaném. Jaké má povolání, kolik let, jak zareagoval jeho zaměstnavatel, jestli na vikáře podal trestní oznámení, jestli se svou úchylkou neměl třeba problémy už dřív atd. Takhle všecko senzačně odnese jen vikář a potažmo celá církev. Pokud bude ten druhý třeba cukrář, tak budou všichni cukráři bráni jako banda deviantů?
dobry argument ze ?

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
z diskusie
Citácia:
Proč se nic nepíše o tom druhém cvokovi? O tom kastrovaném. Jaké má povolání, kolik let, jak zareagoval jeho zaměstnavatel, jestli na vikáře podal trestní oznámení, jestli se svou úchylkou neměl třeba problémy už dřív atd. Takhle všecko senzačně odnese jen vikář a potažmo celá církev. Pokud bude ten druhý třeba cukrář, tak budou všichni cukráři bráni jako banda deviantů?
dobry argument ze ?
Uz som to tu povedal x-krat, zopakujem: Ak sa cukrari pasuju za jedinych nositelov pravdy a moralky, tak ano. :lol:

Ale, aby bolo jasne - ja teraz neutocim na Cirkev. Iba mi je cely ten pripad "divny".
Keby slo 'iba' o sadistov, tak mu odreze trebars malicek. :lol:
Ale on mu urezal nieco ineho ! :roll:
Takze ten knaz porusil toho daleko viac (z hladiska Cirkvi).
Dufam, ze naozaj dojde na 'slub', ktory Cirkev dala - ze po svetskom sude pride na rad este cirkevny.

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
Takze ten knaz porusil toho daleko viac (z hladiska Cirkvi).
suhlasim

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
mimovladka Clovek v ohrozeni medialne manipuluje
https://dennikstandard.sk/181005/slovensko-vobec-nie-je-pripravene-na-humanitarnu-krizu-ak-bude-utecencov-privela-skolabuje/
Citácia:
Mediálne sa hovorí najviac o organizáciách typu Človek v ohrození, ale v akej miere sú tam zastúpené kresťanské organizácie?

Ich prítomnosť je na každej hranici jednoznačne viditeľná, či už ide o katolícke charity alebo rôzne kresťanské spoločenstvá. Prítomní sú tu aj adventisti a letničné cirkvi, ktoré sú veľmi aktívne napríklad pri ubytovávaní utečencov. Aj s nimi spolupracujeme. Cirkevné organizácie sú aj vnímané ako dôveryhodnejší partneri ako nejaké občianske združenia, o ktorých nič nevieme. Samozrejme, snažíme sa spolupracovať aj s veľkými organizáciami, ako je aj Človek v ohrození, hoci oni sú voči nám trochu rezervovanejší. (Úsmev.) Ale to už je tradícia na Slovensku.

Čo to znamená?

Keď sa vyjadrujem pre médiá, spomeniem všetkých, ktorí pomáhajú. Človek v ohrození, naopak, hovorí, že sú jedinou organizáciou, ktorá má svojich ľudí na oboch stranách a že boli prví na hraniciach. To vôbec nie je pravda. Neviem, ako to mám nazvať. Voči kresťanským organizáciám sú tie sekulárne veľmi rezervované. Ale snažíme sa pomáhať a radšej to neriešime.

Ktoré organizácie sa zaktivizovali ako prvé?

Ja som bol na hranici už vo štvrtok o piatej popoludní [24. februára, deň, keď začala vojna, pozn. red.]. Spišská katolícka charita bola prvá, ktorá zareagovala. Už v ten deň ráno som vravel riaditeľovi, že tam musíme ísť. Mal som skúsenosti aj z Iraku, predpokladal som teda, že ľudia hneď začnú utekať a na hraniciach bude nával, kde bude treba veľa okamžitej pomoci. Postupne sa k nám pridávali ďalšie charity, o dva až tri dni prišli ďalšie, Červený kríž a hasiči. V pondelok sa pridal aj Človek v ohrození. Prvé ale určite zareagovali katolícke charity, až potom sa pridávali rôzne občianske združenia. Tak to býva vždy.

Vidíte tam podobnosť s vašou skúsenosťou z Iraku?

Vidím ľudí, ktorí náhle opustili svoje domovy takmer bez všetkého, utekajú len s tým, čo si narýchlo dokázali zhrabnúť z domu. Niektorí nemajú nič. Máme tu také prípady, keď ľudia boli na návšteve u babky a keď prišli domov, zistili, že ich bytovka už nestojí. Otočili sa a prišli s len s tým, čo mali práve na sebe. To sú podobné úkazy, ktoré som videl aj v Iraku. Ani sa mi nesnívalo, že také čosi uvidím na vlastné oči aj na Slovensku.

U nás zarezonoval aj príbeh chlapca Hasana, ktorý prišiel na hranicu sám bez rodičov…

S jeho mamou a babkou komunikujeme, sú v Záporoží, zajtra ráno [nedeľa, pozn. red.] idú na vlak, ktorý ich odvezie, či už do Užhorodu, alebo do Čopu, skrátka tam, kam sa im podarí dostať. Odtiaľ pre nich máme pripravený odvoz.

Ako v tomto prípade prebehla koordinácia pomoci?

Dostal som v esemeske číslo na jeho mamu s prosbou, či im vieme pomôcť. Volal som s jeho mamou a pripravili sme pre nich cestu. Ešte nevedia, kam ten vlak zajtra pôjde, ale pôjdu na západ. Kdekoľvek dôjdu, máme tam pripraveného človeka, ktorý ich naloží do auta a vezme ich na Slovensko. Príde jeho mama a babka, ktorá je imobilná. Našou výhodou je, že máme partnerov na Ukrajine, s ktorými dlhodobo spolupracujeme, a máme zázemie a dôveryhodných ľudí, ktorí vedia pomôcť. To je veľká výhoda charít, že máme dlhodobé partnerstvá.

Vykladanie kamióna s humanitárnou pomocou v Zakarpatí. Foto: Anton Frič
Pôsobí tam aj viacero reholí, podarilo sa medzi nimi vytvoriť efektívnu koordináciu?

Zatiaľ veľmi nie, spolupracujeme ale so sestrami satmárkami v Užhorode [Kongregácia Milosrdných sestier svätého Vincenta de Paul, ich charizmou je práca s chorými, pozn. red.] a s otcom Vitalijom z Depaul Slovensko, ktorý sa snaží posúvať tovar zo zbierok ďalej na východ. Sú tu aj saleziáni a františkáni, zatiaľ je ale v našej práci veľa živelnosti, ešte nie sme celkom skoordinovaní.

Je takých prípadov, ako je Hasan, viac? Keď dieťa príde na hranicu samo s telefónnym číslom na ruke, lebo rodičia nemohli odísť?

Bolo viacero takých prípadov. Niektoré sme vyriešili my, niektoré veľmi nešťastne vyriešila sociálka.

Ako zasiahla sociálka?

Deti hneď vzali do krízového centra, kde ich vystresovali ešte viac, ako boli. Mali sme prípad dievčatka, ktoré čakalo na svoju mamu. Sestrička s ním strávila celý deň, dieťa bolo spokojné a vysmiate, na druhý deň mala prísť jej mama. Prišla ju ale vziať sociálka do krízového centra, kde sa rozplakala. Naše úrady mi pripadajú veľmi necitlivé, držia sa litery zákona a neprihliadajú na reálnu situáciu, výsledkom sú potom vystresované deti.

Ako dokážete pomoc distribuovať tak, aby sa správne a efektívne dostala k tým, ktorí to najviac potrebujú?

Vozíme veľké objemy miestnym charitám, ktoré už vedia, kam to majú rozvážať. Je tu sieť centier pomoci, ide o rôzne kluby či telocvične, rekreačné zariadenia, kde sú vnútorní vysídlenci. Pomáhame im aj finančne, peniaze sú veľmi dôležité, keďže im výrazne stúpli náklady na elektrinu a naftu.

Koľko pomoci ste zatiaľ dokázali dostať na Ukrajinu?

Niekoľko kamiónov a plných dodávok. Priama pomoc šla na Ukrajinu v podobe zdravotníckeho materiálu. Nemám ale na starosti logistiku, čiže neviem kvantifikovať presné čísla. Riešim skôr aktuálny stav, aby sme vedeli, kam to voziť. Plán je voziť asi tri až štyri kamióny denne. V jednom kamióne bude päť paliet múky, päť paliet ryže, desať paliet oleja a podobne. Musí to byť efektívne, pretože keď im len nahádžeme do kamiónov veci zo zbierok, ktoré doteraz chodili, oni na to musia mať obrovské ľudské kapacity, aby to dokázali povyberať, roztriediť a znova ponakladať, tam sa stráca na zbytočné triedenie vecí obrovské množstvo hodín.

napísal 23586 príspevkov
Toto by som nazval "Manipulacie zo strany Cirkvi o diani vo svete" ... :lol:

https://tech.sme.sk/c/22937779/boh-a-ine-velke-otazky-alberta-einsteina.html

A zaroven sa to da chapat ako dokaz zbytocnosti "teologov" ...
Skratene povedane - vela kecov o nicom.

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
legionar píše:
Toto by som nazval "Manipulacie zo strany Cirkvi o diani vo svete" ... :lol:

https://tech.sme.sk/c/22937779/boh-a-ine-velke-otazky-alberta-einsteina.html

A zaroven sa to da chapat ako dokaz zbytocnosti "teologov" ...
Skratene povedane - vela kecov o nicom.
Keď si už spomenul toho Einsteina - článok som len narýchlo preletel, ale myslím, že tam nie je spomenutá jedna dosť dôležitá vec ohľadom jeho výrokov a "výrokov" o náboženstve a Bohu. Mnohé z tých výrokov (predovšetkým tie "pronáboženské") sú vymyslené, kolovali ešte za jeho života a Einstein sa proti nim dosť ohradzoval, spomenul to aj v jeho pomerne známom článku z r. 1940 "...It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly..."
"...Samozrejme, bola to lož, čo ste čítali o mojom náboženskom presvedčení, bola to systematicky opakovaná lož. Neverím v osobného Boha, nikdy som to nezapieral a vždy som to jasne vyjadroval. ...
Ak je vo mne niečo, čo sa dá nazvať religiózne, tak je to neobmedzený obdiv pre štruktúru sveta, ako ju môže podať naša veda..."

Mimochodom, doteraz občas narazím v diskusiách na ľudí, čo na podporu toho, že Einstein bol veriaci, citujú tieto "jeho" výroky.

napísal 23586 príspevkov
Samozrejme.
Este som narazal aj na fakt, ze teologia (="náuka o Bohu") sa tymito "teologmi" "vysvetluje" cez VYROKY a CINY LUDI. :lol:
Co je, samozrejme, nezmysel ...

Ak ma byt teologia vedou, tak ma "skumat" primarne Boha.
Nie LUDI a ich vyroky o Bohu (nech uz su akekolvek a nech je to ktokolvek).
Pretoze to je uplne irelevantny pristup a s vedou nema nic spolocneho.
Je to proste iba placanie do vody ...

[ Príspevkov: 671 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť