Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 302 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22055 príspevkov
Este raz sa pytam - CO je to ta "obrana viery" ?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18799 príspevkov
https://youtu.be/_gkYSsucZ4Q?t=1652
SK
SVÄTÁ OMŠA NA OTVORENOM PRIESTRANSTVE PRI NÁRODNEJ SVÄTYNI V ŠAŠTÍNE - Priamy prenos, 15.9.2021
text kazne
https://svetkrestanstva.postoj.sk/88138/nesmieme-redukovat-vieru-na-cukor-ktory-osladzuje-zivot
-
BOŽSKÁ LITURGIA SV. JÁNA ZLATOÚSTEHO V PREŠOVE - Priamy prenos, 14.9.2021
https://youtu.be/fPSVgJjROYw?t=2440

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
https://svetkrestanstva.postoj.sk/88124/budte-zakoreneni-a-otvoreni-nesklanajte-hlavu-k-zemi-ale-dvihajte-ju-k-nebu
Citácia:
Sny, ktoré máme, nám hovoria o živote, po ktorom túžime. Veľké sny nie sú silné auto, módne oblečenie ani „dovolenka po rôznych atrakciách“. Nepočúvajte tých, ktorí vám hovoria o snoch a namiesto toho vám predávajú ilúzie. Snívanie je jedna vec, mať ilúzie iná. Tí, ktorí predávajú ilúzie tým, že hovoria o snoch: to sú manipulátori šťastia.
Boli sme stvorení pre väčšiu radosť: každý z nás je jedinečný a je na svete, aby sa cítil milovaný vo svojej jedinečnosti a miloval ostatných, ako to nikto nemôže urobiť za neho. Nežijeme nato, aby sme sedeli na lavičke ako náhradníci za niekoho iného. Nie, každý je v Božích očiach jedinečný.
Citácia:
Chcel by som vám dať ďalšiu radu. Aby láska prinášala ovocie, nezabudnite na korene. A aké sú vaše korene? Rodičia a najmä starí rodičia. Dávajte pozor, áno, starí rodičia. Oni vám pripravili pôdu. Polievajte korene, choďte k starým rodičom, urobí vám to dobre: položte im otázky, nájdite si čas, aby ste si vypočuli ich príbehy.

Dnes je nebezpečenstvo rásť vykorenený, pretože máme sklon bežať, robiť všetko narýchlo: to, čo vidíme na internete, nám môže okamžite prísť domov, stačí jeden klik a na obrazovke sa hneď zobrazia osoby a veci. A potom sa stane, že sa nám stanú známejšími ako tváre, ktoré nám darovali život. Plní virtuálnych správ riskujeme, že stratíme svoje skutočné korene.

Odpojiť sa od života, fantazírovať v prázdne nie je dobré, je to pokušenie od zlého. Boh nás chce mať pevne zasadených na zemi, spojených so životom; nikdy nie uzavretých, ale vždy otvorených pre všetkých! Zakorenení a otvorení. Rozumiete? Zakorenení a otvorení.
Citácia:
Nenechajte sa ovládnuť smútkom alebo rezignovaným znechutením tých, ktorí hovoria, že sa nič nezmení. Ten, kto tomu uverí, ochorie na pesimizmus. A videli ste tvár mladého človeka, mladého pesimistu? Videli ste jeho tvár? Tvár zatrpknutá, tvár zošuverená horkosťou. Pesimizmus nás rozhorčuje. Vnútorne zostarneme. Zostarne mladý.

Dnes je toľko rozkladných síl, tých, ktorí obviňujú všetkých a všetko, šíria negativizmus, sú odborníkmi na sťažnosti. Nepočúvajte ich, veru nie, pretože sťažovanie sa a pesimizmus nie sú kresťanské, Pán nemá rád smútok a keď niekto zo seba robí obeť. Nie sme stvorení, aby sme skláňali hlavu k zemi, ale aby sme ju pozdvihli k nebu, k druhým, smerom k spoločnosti.

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
Legi co povies na toto?
https://www.facebook.com/samomarec/posts/6797435950282308
Samuel Marec
14. septembra o 9:24 ·
Citácia:
Paradox je totiž napríklad v tom, že keď čítam a sledujem pápežove vyjadrenia - a z pracovných dôvodov som si ich v poslednej dobe naštudoval pomerne dobre -, s drvivou väčšinou súhlasím. Aj ako neveriaci človek. A dovolím si domnievať sa, že kto, ako veľmi a v akého boha verí, alebo dokonca s akou odnožou konkrétnej viery sa stotožňuje, je pápežovi pomerne jedno. Pretože podľa toho sa nerozhoduje vôbec nič.

Poznám veriacich, ktorí sú nesmierne cnostní a ja by som chcel byť ako oni, ale poznám aj takých, ktorí okrem Desatora nedodržujú ani svetské zákony. Poznám ateistov, ktorých považujem za skvelých, ale poznám aj úplne opačných. Viem o kňazoch, ktorí šíria nenávisť, nezmysly a klamstvá. A poznám aj takých laikov. Viera nerozhoduje o tom, kto je aký človek; nerobí z nikoho automaticky dobrého ani zlého človeka. Rozhodujú myšlienky a potom činy, súsošie Cyrila a Metoda na hrade ti lístok do neba nekúpi (nejaké hlasy vo voľbách áno).

A v tom je, takpovediac, rozpor medzi časťou slovenského kléru a veriacich na jednej strane a pápežom na druhej strane. Preto si lepšie rozumie s prezidentkou a panuje pocit, že je celý taký nejaký podozrivý. Určite je to aj prostredím, z ktorého pochádza, pretože cirkev, kňazi aj duchovní zohrávajú mimo Európy výrazne inú úlohu ako v nej. Je to iný život, iné prostredie, iné poslanie. A z toho pramení aj iný pohľad na svet a na to, na čom záleží.

Ako spoločnosť sme vlastne s pápežom v úplnom rozpore. Hovorí o porozumení, ale my porozumením neoplývame; hovorí o najslabších, ale my najslabším nepomáhame, a keď za nimi ide, tak zúrime, že prečo mu ich niekto ukazuje. Hovorí o pokore, ale otázka je, koľko jej okolo seba vidíme. V bežnom živote, v politike, v cirkvi.

Časy sa zmenili, zmenila sa cirkev (okrem niektorých krajín, vrátane Slovenska). Dogmy už ľudí nezaujímajú, kázanie nefunguje. Je čas počúvať, byť otvorený a chápať, lebo vtedy dokážete okrem čoraz menšieho počtu veriacich osloviť aj iných ľudí.

Ak sa pozriete do politiky, najväčšiu síru chŕlia a najväčšie klamstvá šíria tí, ktorí sa najviac zaštiťujú vierou. Ak si na jednu stranu dáte to, čo hovorí pápež, a na druhú to, čo (často) hovoria najvyšší predstavitelia našej cirkvi, je to priam civilizačný rozdiel. Úplne iný pohľad na svet, na realitu a na úlohu cirkvi v nej. A odpoveď naozaj nie je, že to ten pápež je na vine.

Prajem vám ekumenický utorok.
moja otazka znie ci aj Teba nieco pozitivne zaujalo a oslovilo z papezovych prejavov

napísal 22055 príspevkov
misojogi píše:
moja otazka znie ci aj Teba nieco pozitivne zaujalo a oslovilo z papezovych prejavov
Samozrejme, ze ano. Ved aj ja s nim v mnohom suhlasim. :lol:
Otazka znie inak - POCHOPILI to veriaci ? A hlavne nasi biskupi a knazi ? Obavam sa, ze absolutne nie !
Ved oni ani nedokazali pochopit, ze papez im prisiel "vycistit zaludok" za to, co robia (a hlavne za to, co NEROBIA) ... :lol:
Nie nadarmo na zaver svojho prihovoru o "formovani ludi k slobode v tvorivom dialogu" povedal, ze "tymto zasial semienko a bude sledovat, ci z neho nieco vyrastie".
Ak musel prist osobne zasiat toto semienko, to znamena len jedno - ze nic takeho tu predtym NEBOLO.

A to snad jedine semienko, co sa viditelne prejavilo uz pred 9 rokmi (Bezak), uspesne SVORNE UDUSILI !
Nezaregistroval som vtedy ani jediny hlas z radov NASICH biskupov, ktory by sa ho verejne zastal.
Ano, to bolo semienko, ktore uz vtedy (!) viedlo s ludmi TVORIVY SLOBODNY DIALOG - a malo uspech !
Musel prist az papez, aby im to "vysvetlil" ...

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
Citácia:
Nie nadarmo na zaver svojho prihovoru o "formovani ludi k slobode v tvorivom dialogu" povedal, ze "tymto zasial semienko a bude sledovat, ci z neho nieco vyrastie".
Ak musel prist osobne zasiat toto semienko, to znamena len jedno - ze nic takeho tu predtym NEBOLO.
bolo ale nie oficialne a vo velkom

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
oblecenie Caputovej analyzuju ako u kralovnej (ako bola oblecena ked tu bol sv Otec)
https://diva.aktuality.sk/clanok/f80fbzh/prezidentka-sa-s-papezom-lucila-v-ciernej-nahoda-zamer-nie-je-to-len-farba-smutku-vysvetlil-navrhar/?

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
vecna polemika nedostatkov navstevy
https://blog.hlavnespravy.sk/27920/na-okraj-frantiskovej-navstevy-2-cast-symboly-maju-svoj-velky-vyznam/
Citácia:
Ktovie prečo sa naši vrchní cirkevní hodnostári boja slovenskej vlajky s dvojkrížom. V roku 2013 som ako predseda Matice slovenskej požiadal predstaviteľov KBS a Ekumenickej rady cirkví, aby aspoň pri slávnostných príležitostiach zdobila chrámy slovenská vlajka (v katolíckych popri vlajke vatikánskeho štátu). A od oboch adresátov som po čase dostal takmer identickú odpoveď: u nás nemáme takú tradíciu a nechceme ju zavádzať, aby nevznikol odpor (toto je približný text oboch odpovedí). Hm, kto by bol na vtedy (a ešte hádam aj teraz) prevažne kresťanskom Slovensku proti? A nehrala sa ani slovenská štátna hymna, pričom v Budapešti, z ktorej sa František ponáhľal k nám, to všetko bolo. Vľavo a vpravo od oltára viseli obrovské zástavy, maďarská a vatikánska, a na záver spievali po maďarsky najprv hymnu pápežskú, a potom maďarskú „Isten, áldd meg a magyart / Bože, požehnaj Maďara.“

Moji múdri kritici zrejme namietnu, že zatiaľ čo maďarská hymna je „modlitba“, slovenská nie. Asi by bolo treba nahradiť v našej hymne verš o „dosiaľ spiacom Slovensku“ napríklad takto: „Prosíme ťa, Pane, stoj na našej strane, / dožič nám svornosti, slobody, hrdosti / by sme žili v sláve!“ Slovensko má však nádhernú hymnu pre chrám „Bože čos´ ráčil slovenskému rodu“ – a tú sme nepočuli na šaštínskej národnej púti možno po prvý raz v histórii. Rovnako ako sme v Šaštíne nepočuli ani „V sedmobrežnom kruhu Ríma“. Prečo to, prečo tak málo slovenskosti, prečo ten diametrálny rozdiel s porovnaní návštevami Jána Pavla II.? Prečo sivá hmla nad Slovenskom? Chcel vari „ktosi“ Františkom a sivou neutrálnou farbou šaštínskeho kňažišťa vymazať stopu Jána Pavla II. z pamäte Slovenska?
„V sedmobrežnom kruhu Ríma“. chybalo aj mne
aj AnjelPana mohlo byt ....

napísal 22055 príspevkov
misojogi píše:
Neviem ako Vy, ale ja som ju tam pocul.
V zahrade u prezidentky (myslim).

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 6610 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Aj ja. No ale pozri zdroj: hlavnésprávy... Viac ani netreba čítať. Smeti od smetiara, ako vždy...

napísal 22055 príspevkov
anux píše:
legionar píše:
misojogi píše:
Aj ja. No ale pozri zdroj: hlavnésprávy... Viac ani netreba čítať. Smeti od smetiara, ako vždy...
Pretoze si ju pamatam este z detstva ... ;) :D

Obrázok užívateľa

napísal 6610 príspevkov
Však si ju môžeš niekedy aj zaspievať, keď si pamätáš. Je to pekná, melodická pieseň. :D ;)

napísal 22055 príspevkov
anux píše:
Však si ju môžeš niekedy aj zaspievať, keď si pamätáš. Je to pekná, melodická pieseň. :D ;)
... ozyva piesen nabozna, horliva ...
mi uz po 50 rokoch akosi nejde cez hlasivky ... :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 6610 príspevkov
legionar píše:
anux píše:
... ozyva piesen nabozna, horliva ...
mi uz po 50 rokoch akosi nejde cez hlasivky ... :lol:
Tak skús refrén. ;)
"Živ Bože Otca Svätého, námestníka Kristovho." Veď je to také pekné, popriať mu zdravie. ;)

Obrázok užívateľa

napísal 18799 príspevkov
Citácia:
ja som hovoril o Sastine rovnako aj blog na linku hovoril o situacii v Sastine
v zahrade u prezidentky Caputovej som nebol takze sa nemozem vyjadrit

[ Príspevkov: 302 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť