Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 302 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 6609 príspevkov
Záverečný príhovor Svätého Otca Františka na konci svätej omše v Šaštíne, ktorej predsedal na záver apoštolskej cesty na Slovensku.

---

Drahí bratia a sestry!
Nastal čas rozlúčky s vašou krajinou. Pri tejto Eucharistii som vzdával Bohu vďaky za to, že mi umožnil prísť sem medzi vás, ako aj za to, že som mohol ukončiť svoju púť v nábožnom objatí vášho ľudu spoločným slávením dôležitého náboženského a štátneho sviatku vašej Patrónky, Sedembolestnej Panny Márie.

Zo srdca ďakujem všetkým vám, drahí bratia biskupi, za celú prípravu a za prijatie. Ešte raz vyjadrujem svoju vďačnosť pani prezidentke republiky a civilným autoritám. Ďakujem aj všetkým, ktorí rozličným spôsobom spolupracovali, najmä modlitbou. A s radosťou opätovne pozdravujem členov a pozorovateľov Ekumenickej rady cirkví, ktorí nás poctili svojou prítomnosťou.

Nosím vás všetkých v srdci. Ďakujem všetkým!

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22047 príspevkov
Papez tu povedal dost vela novych myslienok.
Som naozaj zvedavy, aky "vyklad" k nim kto poskytne v nasledujucich dnoch.
Uz z doterajsich diskusii (odbornikov aj laikov) je jasne, ze kazdy ho chapal o dost inak.

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 755 príspevkov
Ja som našiel v jednej diskusii aj toto:

Myslím si, že pápež keď začne vo Vatikáne hovoriť zážitky zo Slovenska, tak mu neuveria. V záhrade pri paláci ho privítala rozvedená žena s milencom, ktorá v tej pelerine vyzerala ako kozácky ataman, druhý človek v štáte mu ukázal svojich 11 detičiek a odovzdal pozdravy od 10 mileniek, uvidel na vlastné oči cigánsky bašavel. Joj, ten ešte bude spomínať.

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
Ja som našiel v jednej diskusii aj toto:

Myslím si, že pápež keď začne vo Vatikáne hovoriť zážitky zo Slovenska, tak mu neuveria. V záhrade pri paláci ho privítala rozvedená žena s milencom, ktorá v tej pelerine vyzerala ako kozácky ataman, druhý človek v štáte mu ukázal svojich 11 detičiek a odovzdal pozdravy od 10 mileniek, uvidel na vlastné oči cigánsky bašavel. Joj, ten ešte bude spomínať.
Ano, to su presne ti, ktorych vobec nezaujima, co papez robi a hovori - a ani tomu nerozumeju.
Takych "papezov" je na Slovensku hodne ... :roll:

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
Pani prezidentke zomrel dnes popoludní otec doma ticho. Odpočinutie večné daj mu Pane!

napísal 22047 príspevkov
teta píše:
Pani prezidentke zomrel dnes popoludní otec doma ticho. Odpočinutie večné daj mu Pane!
To je smutne. :cry:
RIP

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
legionar píše:
Ano, to su presne ti, ktorych vobec nezaujima, co papez robi a hovori - a ani tomu nerozumeju.
Legi, priznám, že som trocha rozčarovaný. Bola vzdana úcta prezidentke, ktorá žije v cudzoložnom vztahu, je za potraty, podporuje schizmatickych kresťanov.
Bola vzdana pocta predsedovi parlamentu, ktorý sa svojím pankchartami rovno pochválil.
Bola vzdaná pocta biskupovi, ktorý zradil. Médiá už bušia do KBSky.

Fajn. Cesta skončila, kufre sú po balené, lietadlo odletelo.

A kto teda bude teraz hájiť vieru na Slovensku? Kto bude určovať trendy? Kto bude robiť dennodenne mravenciu prácu? Ti vyššie uvedení ocenení? Boh zavaruj.

Zlatý Wojtyla.

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
legionar píše:
Legi, priznám, že som trocha rozčarovaný. Bola vzdana úcta prezidentke, ktorá žije v cudzoložnom vztahu, je za potraty, podporuje schizmatickych kresťanov.
Bola vzdana pocta predsedovi parlamentu, ktorý sa svojím pankchartami rovno pochválil.
Bola vzdaná pocta biskupovi, ktorý zradil. Médiá už bušia do KBSky.

Fajn. Cesta skončila, kufre sú po balené, lietadlo odletelo.

A kto teda bude teraz hájiť vieru na Slovensku? Kto bude určovať trendy? Kto bude robiť dennodenne mravenciu prácu? Ti vyššie uvedení ocenení? Boh zavaruj.

Zlatý Wojtyla.
Vobec neuvazujes nad tym, ze ta "pocta", ako vravis, bola "vzdana" z dobreho dovodu ?
Co vlastne znamena "hajit vieru" ??? :roll:
Ake trendy chces urcovat, ked uz davno boli Jezisom urcene ? (a nie su to tie, co vyznava KBS!)
Papez im to teraz prisiel pripomenut.
Bohuzial, som na 100% presvedceny, ze jeho "semienko, co zasial", coskoro vyschne v pyche a zlobe ...
V pyche a zlobe slovenskeho kleru !

Som presvedceny, ze papez na Slovensku nebol NAHODOU.
A uz vobec nie, ze by to sposobil "sarm prezidentky".
Ako povedal jeden (tusim vatikansky) analytik - papez chodi tam, kde je to zle, kde treba nieco robit.
A nemyl sa, tak ako cela hromada 'horlivych katolikov na nete', to zle nie je ani liberalizmus, ani medzi veriacimi.
Je to v slovenskych "pastieroch".
Tak, ako to povedal otvorene jeden knaz - beda nam, pastierom.
Lebo ked sa ovce rozutekavaju, alebo hynu, nie su na vine ovce, ale pastier !

napísal 22047 príspevkov
Este k tym pankhartom.
Boris mozno pankhart je, ale jeho deti nie !
Tie za to nemozu.

A obavam sa, ze nikto, kto tie deti oznaci za pankhartov, nema pravo sa s kludnym svedomim nazyvat krestanom.

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
Legi, za nechajme to slniečkarstvo.
Veci treba pomenovať pravými menami.
https://www.slovensky.eu/panghart/

Boris nie je pankchart. Trefné pomenovanie je kurevník. Netreba ďalej vysvetľovať.

A Františkovi som krivdil. Aj Kristus sa stretával s neviestkami a mýtnikmi.

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
Legi, za nechajme to slniečkarstvo.
Veci treba pomenovať pravými menami.
https://www.slovensky.eu/panghart/
Ja sa neviazem na ziadnu ideologiu, takze ani na "slnieckarstvo". :lol:
Vlkodlak píše:
Boris nie je pankchart. Trefné pomenovanie je kurevník. Netreba ďalej vysvetľovať.
Ano, to pomenovanie som uz aj ja viackrat na neho pouzil. Je trefne.
Vlkodlak píše:
A Františkovi som krivdil. Aj Kristus sa stretával s neviestkami a mýtnikmi.
Som rad, ze si si to uvedomil.
Ano, pre niektorych je to pohorsujuce, ale Jezis aj neviestky a mytnikov povazoval za ludi hodnych pozornosti.
A to nie ako "pokusnych kralikov", alebo "odstrasujuce priklady pre ostatnych", ale ako "pre Neho rovnocenne vzacnych s ostatnymi".
Myslim, ze v tomto sa nemylim.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
Stretajú sa tu dva záujmy. Ale iste je spôsob, ako udržať zdravie duchovné v spoločnosti a Cirkvi a zároveň ľuďom, ktorí sú duchovne ďaleko, byť otvorení a sprevádzať ich na ceste, neodsudzovať. Nesužovať ľudí urážlivými pomenovaniami alebo ponižujúcim zaobchádzaním, hoci sa hľadajú. Byť otvorenými ľuďom prichádzajúcim zo všetkých strán. Mňa povzbudila pápežova otvorenosť na chudobných, aj keď som presvedčená, že dnes je výzva viac duchovná chudoba ako materiálna.

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
teta píše:
Nesužovať ľudí urážlivými pomenovaniami alebo ponižujúcim zaobchádzaním, hoci sa hľadajú
V niečom máš pravdu. To priznávam. Môj príspevok mal parametre zúfalstva. Preto som na svoj príspevok hnal na hranicu priepustnosti. Z môjho pohľadu

Nenormálne ma serie(s prepáčením) že ľudia ktorí Viere škodia, dostávajú popredný mediálny priestor. Mam pochybnosť, či ľudia čo sú bežní konzumenti mediálnych pomyji, či dokážu kriticky myslieť a oddeliť zrno od pliev.

Jeden príspevok za všetky.
https://regiony.zoznam.sk/droba-poriadne-nalozil-konferencii-biskupov-slovenska-papez-frantisek-je-pre-neho-vzorom/

Kto teraz zasiahne pri obrane viery? Bezak, Čaputová ci Kollar ? Výber som prispôsobil mediálnemu odrazu posledných dní...

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
teta píše:
Nesužovať ľudí urážlivými pomenovaniami alebo ponižujúcim zaobchádzaním, hoci sa hľadajú
V niečom máš pravdu. To priznávam. Môj príspevok mal parametre zúfalstva. Preto som na svoj príspevok hnal na hranicu priepustnosti. Z môjho pohľadu

Nenormálne ma serie(s prepáčením) že ľudia ktorí Viere škodia, dostávajú popredný mediálny priestor. Mam pochybnosť, či ľudia čo sú bežní konzumenti mediálnych pomyji, či dokážu kriticky myslieť a oddeliť zrno od pliev.

Jeden príspevok za všetky.
https://regiony.zoznam.sk/droba-poriadne-nalozil-konferencii-biskupov-slovenska-papez-frantisek-je-pre-neho-vzorom/

Kto teraz zasiahne pri obrane viery? Bezak, Čaputová ci Kollar ? Výber som prispôsobil mediálnemu odrazu posledných dní...
Mylis si vieru s uradnikmi.
Ako mozu ludia skodit viere ? Ved to je nezmysel !

Povedz konkretne, co povazujes za tu "obranu viery".

Droba iba zhrnul problemy, ktore sa tento papez v Cirkvi snazi riesit.
A evidentne naraza vnutri vlastnej cirkvi este viac, ako mimo nej.
Len aby neskoncil ako Jezis - aj toho DALI ukrizovat VLASTNI ...

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18783 príspevkov
Citácia:
uvidime

[ Príspevkov: 302 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť