Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 697 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
Autor Správa
Poslať 23.09.2018 20:33:02   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 437 príspevkov
legionar
Citácia:
Lenze tato teza je presne ten typ strasenia, ktory ja neuznavam. :)
A produkuje az prilis vela formalnych, alibistickych "veriacich"...
Nemá tu ísť o strašenie, ale o to čo si písal vyššie, že Bohu nie je nič nemožné...
Formálni alibistickí veriaci sa na toto nemôžu spoliehať. Niekde v Písme sa píše, že komu bolo veľa dané, bude sa od neho aj veľa očakávať.... presne v tom zmysle, že opovážlivo sa spoliehať na Božie milosrdenstvo je jeden z hriechov proti Duchu svätému.

jery
Citácia:
A máš akú indíciu, že sa to udeje v poslednej sekunde? :) Asi tak rovnakú, ako že sa to udeje po smrti. Prípadne neudeje vôbec, ak boh neexistuje.
Pohybujeme sa v istom rámci tu na fóre, reflektujeme kresťanskú alebo ešte lepšie katolícku vieru a chceme o nej diskutovať aby sme sa možno aj niečo naučili. Katolícka viera hovorí, že rozhodnúť sa človek musí pred smrťou. To je teda tá indícia. Ale ak povieš, že čo ak Boh neexistuje tak si vystúpil mimo rámec katolícke teológie, celkovo asi si vystúpil mimo rámec akéhokoľvek náboženstva, takže nemá zmysel sa pokúšať o odpoveď.

Poslať 23.09.2018 22:28:22   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Tu treba byť opatrný. Neviem či existuje nejaká indikácia, ktorá by dávala možnosť ľuďom rozhodnúť sa pre alebo proti až po smrti. Ja mám zato, že sa to udeje možno v poslednej sekunde, ale ešte pred smrťou.
mozem len povedat ze nevieme
je to skor domienka viacerych teologov na zaklade toho co o Bohu vieme

Citácia:
Legionar by az vtedy isiel do pekla keby sa mu Boh zjavil v plnej parade a on by ho aj tak odmietol
...
Lenze tato teza je presne ten typ strasenia, ktory ja neuznavam. :)
A produkuje az prilis vela formalnych, alibistickych "veriacich"...
mam pocit ze sme sa nepochopili
u mna za tymto nazorom je presvedcenie ze rozhodujuce je aky je clovek vo svojom vnutri
a z toho vyplyva aj uvedena indicia
ako to Boh urobi ze dve sekundy pred smrtou alebo dve sekundy po smrti alebo to urobi v nejakom stvrtom rozmere p=ripadne mimo priestor a cas nie je podstatne

Otazka je potom ze preco byt krestanom ked sa do neba moze dostat aj nekrestan
za seba mozem povedat ze krestanstvo ma motivuje aby som na sebe pracoval - inak by som asi bol o dost horsi clovek (alebo mozno povrchnejsi) ...

Citácia:
A produkuje az prilis vela formalnych, alibistickych "veriacich"
nerozumiem ze ako to myslis ,,,,

Poslať 01.08.2020 11:21:21   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4392 príspevkov
Dnes má sviatok sv. Alfonz Mária De'Liguori.

Citácia:
.Narodil sa v Neapole roku 1696. Dosiahol titul doktora obojeho práva, stal sa kňazom a založil Kongregáciu najsvätejšieho Vykupiteľa. Na zveľadenie kresťanského života ľudu horlivo kázal a písal knihy, najmä mravoučné – v tomto odbore ho pokladajú za majstra. Zvolili ho za biskupa Svätej Agáty Gótskej, ale [b]čoskoro sa tohto úradu vzdal. Zomrel v kláštore[/b] svojej kongregácie v Pagani v Campanii roku 1787.
Podobnosť s biskupskou funkciou nie je možno čisto náhodná...Akurát že mal odvahu dožiť život v kláštore hoci mal vraj veľké ťažkosti aj so spolubratmi.

Poslať 09.09.2020 11:31:47   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Bezák svojím extrémnym liberalizmom najnovšie zašiel až tak ďaleko, že aj bežný liberál musí pritom krútiť hlavou. V rozhovore pre týždenník Týždeň povedal viacero výrokov, ktoré sú v absolútnom rozpore s katolíckym učením.

Podľa Bezáka by ministrom zdravotníctva nemal byť veriaci človek:

„Marek Krajčí spravil chybu, že zobral miesto kam nepatrí. Minister zdravotníctva v súčasnej dobe nemôže byť veriaci človek. To si povedzme otvorene. Sú mnohé posty, kde musí veriaci uvažovať, či tam pôjde. Ak ten systém stojí tak, ako stojí a on sa meniť nebude, lebo tam sme zašli,“povedal Bezák v narážke na ministra Mareka Krajčího, o ktorom je známe, že je silne veriaci človek.

Inými slovami Bezák hovorí, že v dnešnej „modernej dobe“ sa musia kresťania uzavrieť, „nemontovať“ sa do politiky a tobôž nie presadzovať konzervatívne hodnoty.

Liberálny exarcibiskup skritizoval aj snahy kresťanských a konzervatívnych politikov o zákaz potratov – vraždenia nenarodených detí:

„V dnešnej dobe, vo svete, kde sa všetko hýbe, kam sme sa dostali, tak to je nepredstaviteľné pre mňa čo tu chceme riešiť.To bolo možné riešiť pred 100 rokmi.“

Kontroverzný emeritný arcibiskup v rozpore s kresťanským učením tvrdí, že interrupcie by nemali byť zakázané :

„Otázka je, v akej miere sa napomáha vytvorením nejakých, povedzme takých domov, kde sa dá uchýliť, možnosti adopcie tiež, tam je ešte veľa iných možností, ako by sme mohli poriešiť tento problém a nie len na priamo, teda že interrupcie zakážeme.“

Bezák nepovažuje ochranu života za najdôležitejšiu tému. Podľa neho je chybou, že cirkev sa venuje len tejto téme a nie napríklad korupciou: „Tu sa naozaj niečo vyzdvihlo. To je tá ochrana života.“

Podľa Bezáka by takýto zákon na zákaz interrupcií do parlamentu nikto nemal dávať a keď už, nemalo by sa to schváliť : „Keď už mám povedať otvorene – nehlasoval by som.“

Bezák rovnako ako ostatní liberáli je taktiež proti zatváraniu obchodov v nedeľu: „Veď ja do toho obchodu v nedeľu nemusím ísť. Môžeme hrať túto hru na zákazy, ale to nerieši našu moralitu.“

Liberál Bezák sa taktiež zastal „dúhovej“ ombudsmanky pre ľudské práva Patakyovej, ktorá chodí na Gay -pochody a vyvesuje dúhové vlajky na svoj úrad. Ombudsmanka pritom predstavila parlamentu nevyváženú správu, ktorá pretláča liberálnu ideológiu.

Bezákovi sa však nepáči, že poslanci odmietli vziať na vedomie túto správu :

„Mali ju vypočuť. Mali povedať, áno, ale nie že nepríjmeme tú správu. Čo tým teraz dokázali, že je zlá, alebo že nie je dosť kresťanská?“, kladie si exarcibiskup rečnícku otázku.

Emeritný arcibiskup si podobne ako liberáli nemyslí, že by Slovensko malo vytvoriť post splnomocnenca pre náboženskú slobodu, ako to navrhuje politička Anna Zánborská: „Absolútne nechýba takáto pozícia.“
https://www.hlavnespravy.sk/emeritny-arcibiskup-robert-bezak-minister-zdravotnictva-nemoze-byt-veriaci-clovek-potraty-netreba-zakazovat-podporil-aj-duhovu-ombudsmanku-patakyovu/2166822
a
https://www.hlavnespravy.sk/monitor-r-bezak-prirovnal-sposob-akym-bol-odvolany-k-estebackym-praktikam/57180

Poslať 09.09.2020 11:40:23   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 20017 príspevkov
Ma pravdu, predsedo. :lol:

Poslať 09.09.2020 12:39:29   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6284 príspevkov
Misojogi, ak sleduješ dlhodobejšie exarcibiskupa Bezáka, povedz mi prosím, mal on už dávnejšie a dlhodobo také liberálne názory, alebo sa vykryštalizoval takto až pod vplyvom slovenskej "liberálnej" elity, ktorá sa ním začala paktovať? :)

Poslať 09.09.2020 15:08:02   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
mal on už dávnejšie a dlhodobo také liberálne názory, alebo sa vykryštalizoval takto až pod vplyvom slovenskej "liberálnej" elity, ktorá sa ním začala paktovať? :)
to by som aj ja rad vedel ....
niektori tvrdia ze mal aj predtym take nazory ale ich nehovoril na verejnosti
a niektori zasa ze je to len dosledok jeho sklamania

v kazdom pripade teologicke obvinenia z herezy boli podla mna mimo (podobne nazory totiz ma aj Ratzinger, Hahn a dalsi vyznamni teologovia dneska ale i minulosti)
urcita nazorova nejasnost vsak ako by v nom bola uz predtym .... napriklad jeho prednaska v UPC v BA (ked bol este biskup) tak vyznela trocha tak ako keby zahmlievanie namiesto jasnych slov, ale mozno to bol len pocit

[ Príspevkov: 697 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť