Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 417 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18808 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
ze ten problem vobec nevnimas ...
A to je konkretne aky?
Nadradena lahostajnost k ludom ineho svetonazoru.

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
Citácia:
Nadradena lahostajnost k ludom ineho svetonazoru.
co si pod tym mam predstavit?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12923 príspevkov
legionar píše:
Vlkodlak píše:
A aký je s tým problém ?
Asi najvacsi problem je v tom, ze ten problem vobec nevnimas ...
pozri a zakaz zapnutia servera v case statneho smutku ti nevadi? ved mozno ide o ludi ktori ta vobec nezaujimaju ,.,.,.,
aj tak ide o jeden den v roku ..... plus Vianoce .....

napísal 18808 príspevkov
misojogi píše:
legionar píše:
Vlkodlak píše:
A aký je s tým problém ?
Asi najvacsi problem je v tom, ze ten problem vobec nevnimas ...
pozri a zakaz zapnutia servera v case statneho smutku ti nevadi? ved mozno ide o ludi ktori ta vobec nezaujimaju ,.,.,.,
aj tak ide o jeden den v roku ..... plus Vianoce .....
Michal, statny smutok je obciansky konsenzus.
Vianoce viac-menej tiez.
Nezabudaj, ze su to aj slavnosti slnovratu ... :)
A tie boli skor.
Ale ano - myslim, ze ten server by ani to nemalo vypinat.
Neviem o tom, ze by pocas statneho smutku vypinali telefonicke alebo mailove objednavanie pizze.

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
Citácia:
z tvojho pohladu asi mas pravdu ale myslim si ze viem co zakonodarcov viedlo k zakazu toho servera, boli to prakticke dovody, tie krestanske boli viac-menej vedlajsie

napísal 18808 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
z tvojho pohladu asi mas pravdu ale myslim si ze viem co zakonodarcov viedlo k zakazu toho servera, boli to prakticke dovody, tie krestanske boli viac-menej vedlajsie
Hihi.
Nech zdvihne ruku, kto si to este mysli.
Prakticke dovody ... :)
Zrovna Velky piatok a Vianoce. Akoby sme nemali 15 statnych sviatkov ...

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
Citácia:
Akoby sme nemali 15 statnych sviatkov ...
aj cez dalsie statne sviatky to mohlo byt vypnute
ale podla mna je to de fakto statny smutok za Jezisom Kristom .....

napísal 18808 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Akoby sme nemali 15 statnych sviatkov ...
aj cez dalsie statne sviatky to mohlo byt vypnute
ale podla mna je to de fakto statny smutok za Jezisom Kristom .....
Co je presne to, co kritizujem ! :)
Zijeme v sekularnom state a mame to napisane v ustave, ze je sekularny.
Navyse - uz viackrat som varoval pred "poctami veriacich" - su zradne.
Aby sa nestalo, ze tie servery budu vypnute pocas celeho ramadanu !
V 21. storoci uz treba stavit na obcana, nie na nabozenstva.
Argument, ze krestanstvo je lepsie, ako vidiet aj z tohoto pripadu, neobstoji.
Viera ma byt medzi clovekom a Bohom, nie v zakonoch statu.

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
toto autor vystihol ako to aj ja vnimam:
https://www.hlavnespravy.sk/zacne-dennik-sme-po-obhajobe-pedofilie-uplatnovat-rovnaku-zhovievavost-aj-voci-knazom-obvinenym-z-pedofilie/1813180
Citácia:
Za posledných 20 rokov to už poznáte všetci. Minimálne raz za mesiac sa musí v mainstreame objaviť nejaký pedofilný škandál v cirkvi z druhého konca sveta. Deje sa tak pravidelne mesiac čo mesiac, rok čo rok, kým celá spoločnosť nenadobudne dojem, že väčšinu cirkvi zrejme tvoria pedofili. A to všetko s jediným cieľom. Zdiskreditovať cirkev ako nositeľku morálnych hodnôt a potom napadnúť hodnoty samotné

Ako predviedol denník SME, nie je však pedofil ako pedofil. Pokiaľ sa dívame na pedofila ako člena diskriminovanej menšiny, ktorá tiež len chce svoje práva ako zvyšok LGBTI, treba sa na vec pozerať predsa trochu zhovievavo. Ide totiž len o „človeka s poruchou sexuálneho výberu“. No ak sa objaví takéto podozrenie v rámci cirkvi, musia tie isté médiá vyjadriť nekompromisné zhnusenie.

Nie je dokonca problém takúto kauzu účelovo priniesť, ak to má za cieľ znevážiť určitú osobu. Skúsenosť v tomto smere má už aj gréckokatolícky biskup Milan Chautur, kvôli ktorému reportéri z RTVS priniesli svedkyňu až z Anglicka, ktorá uvádza, že pred 20 rokmi si ju Chautur posadil na kolená a hladkal ju po tele, čo na nej zanechalo psychické následky. (viac TU).

Zároveň je to také kladivo aj na všetkých ostatných predstaviteľov cirkvi. „Pozor! Veľmi sa neangažujte proti liberálnym agendám, lebo hneď na vás vytiahneme nejakú svedkyňu, ktorá si po 20 rokoch spomenie, ako ste ju obťažovali.“

vid aj pripad ustavneho sudcu Kavanough v USA

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
z diskusie
Citácia:
citujem:

kard Duka o pedofilii knazov
ten problém v církvi není větší než v institucích, kde se pracuje s mladými lidmi. A na druhou stranu musím říci, když vezmu těch 30 let svobody, jestliže bylo odsouzeno 14 tisíc provinilců, tak mezi nimi najdeme 10 jmen našich katolických kněží. Druhý problém ovšem je, že 4 z nich jsou v seznamech agentů StB

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kardinal-Duka-o-Halikovi-a-sexu-S-Topolankem-579044

zhrniem: 14 000 prípadov
z toho 10 slovom d e s a ť kňazov z ktorých 4 nasadení ŠTB
Každý, kto sa pohoršuje nad menej než promile a pritom ignoruje 99,9 percenta
je ten zlodej čo kričí chyťte zlodeja - teda najpravdepodobnejšie sám PEDOFIL

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
toto je tak nechutne manipulativny text ze az
https://komentare.sme.sk/c/22219211/lebensmars-pochod-za-zivot-akceptoval-nackov.html
ten clovek nema slusnost v tele .... :evil:
Alfi dal cely clanok
úžasný článok som si prečítal: https://komentare.sme.sk/c/...

Kým ho denník SME pre zaostalých účastníkov Pochodu odomkne, aby konečne pochopili, čomu sekundovali, tak ho sem nalepím. Myslím, že pekne vystihuje kvázi intelektuálske jakobínstvo dnešnej redakcie SME. Ale čo už s médiom, ktorého generálny riaditeľ založil pod hlavičkou Petit Pressu konzervativnyweb, na čo mu zjavne redakcia pohrozila a tak ho odpojil od logisticko-marketingovej podpory domovského vydavateľstva.

A k hlavnej téme. Kultúrnici sa boja. "Liberáli" sú čoraz agresívnejší, viď pripojený článok.

Lebensmarš. Pochod za život akceptoval náckov

Fašisti pochod nezneužili, majú spoločné ciele.
23. sep 2019 o 11:50 Pavol Hardoš

“Na pochod za život prišlo 50-tisíc ľudí, akciu zneužila ĽSNS”, hlásal jeden z titulkov v novinách (SME). Podobné okúňavé reakcie sú redakčnou nadprácou, snahou zmierňovať realitu, aby náhodou neurazili čitateľa sympatizujúceho s daným pochodom.

Ale realita je, že fašisti nič nezneužili. Spoluorganizátor (Patrik Daniška) sa tiež jasne vyjadril, že ich s fašistami spájajú ciele.

Keď mali organizátori šancu vykázať ich a dištancovať sa, nechali to tak. Nechceli vyhrocovať. Pochodovali s fašistami.

Jedno nemecké porekadlo vraví, že keď si k stolu s deviatimi ľuďmi prisadne neofašista, okolo stola sedí desať neofašistov. Lebo v tichosti sedieť s náckom, znášať ho, tolerovať ho, znamená akceptovať ho.

Pochod za život akceptoval neofašistov. Pochodovali s fašistami. Nie popri nich, nie nezávisle v oddelených hlúčikoch, s nimi.

Postoj, ktorý na seba zobral mediálnu rolu Beobachtera slovenského kresťanského fundamentalizmu, už pred pochodom načrtol líniu zľahčovania: s feministkami alebo s LGBT tiež pochodovali aj satanisti, tak čo. Aký problém?

Pohrávajú sa s neznalosťou čitateľa a tvária sa, že satanisti sú nejaké skutočné zlo, niečo porovnateľné s fašistami, ak nie horšie. Veď fašisti aspoň pochodovali za dobrú vec, či čo.

Majú spoločné ciele

Fašisti nič nezneužili, pridali sa, lebo Daniška má pravdu.

Naozaj sledujú spoločné ciele. Ich cieľom je obnovenie rodového poriadku, v ktorom sú ženy podriadené, v ktorom nerozhodujú o svojom tele a netešia sa sociálnym a politickým právam, ktoré si vybojovali v 20. storočí.

Fašisti a náboženskí fundamentalisti, ktorí svoj boj proti rodovej rovnosti halia do sloganov o živote, majú totožné nielen mizogýnne predstavy o rodových roliach, ale aj o sexuálnej morálke.

Ich spoločným cieľom je rekonštrukcia neexistujúcich tradícií, kde ženy sú ženami a muži mužmi, rodový gýč zo starého šlabikára, kde všetci žijú "sporiadaný život" v súlade s katechizmom a ejakulujú do pošvy, plodia deti, modlia sa, pracujú.

Fašisti a náboženskí fundamentalisti sa stotožňujú s víziu spoločnosti, ktorá žije v organickom celku, bez nejakých komplikácii rôznorodosti, bez nejakých ideálov slobody a rovnosti všetkých jedincov.
Celku, kde má každý svoje miesto dané Bohom alebo od prírody a priečiť sa tomuto poriadku je hriech.

Jestvuje v ňom len hierarchia, hierarchia rodová, ale aj rasová a sexuálna. Najvyššie je biely kresťanský heterosexuálny Slovák, muž plodiaci, pod ním (nielen doslova) manželka, všetko ostatné je hodné opľutia: homosexuáli a lesby, trans a bi, Rómka, cudzinka, prespanka, metalistka, ateistka.

Strach z modernity

K týmto hierarchiám sa upínajú, lebo nezvládajú moderný svet. Žijú v strachu zo spoločenských zmien, ktorým nerozumejú, tak sa spoločne utiekajú do ontologického bezpečia boja dobra so zlom, kde dobro reprezentujú nevinné nenarodené deti.

Plody sú ich mystériom, interrupcie bezbožnosťou a komunizmom, ich zákaz je spásou. Síce by bol formálny a nikomu by nepomohol, ale v krajine, kde sme si vycapili podzemné vody do ústavy nikoho netrápia viac než symbolické gestá.

Utrpenie skutočných a živých žien, ktoré by spôsobili a ktoré spôsobujú tu a teraz, ich netrápi. Nezáleží na nich, dôležitý je akt boja za dobro, nie skutočné dosahy konania.

Lebo keby skúmali dosahy svojho konania, nielenže by nemohli pochodovať s fašistami a legimizovať ich obludnú nenávistnú ideológiu, stelesnenie všetkého, čo je proti životu, nemohli by tam pochodovať vôbec.

Citácia:
V SME sú ale na nástenke a hrdo sa k nim hlásia. Žiaľ, napísal by som aj viac, mal som nedávno debatu s Alexejom Fulmekom aj s následným intenzívnym pocitom, že je vo vlastnej firme disidentom (resp. rád hrá toto divadlo tam, kde mu to pridá body), ale nebudem kaliť vodu viac, ako je potrebné. Poviem len toľko, SME vedome vyhrocuje ideologické témy a cíti to ako svoje poslanie. Žiaľ, aj by som uznal nejakú úroveň tejto partičke, ale oni to nerobia s noblesou a na nejakej kultúrnej úrovni.

A ešte ... pred rokom a pol som prestal prispievať do diskusií na sme.sk. Mazali ma a robili to tak zákerne, že ostala napríklad polovica môjho textu. Komentoval som Havrana a myslím, že som mal aj celkom slušnú odozvu, ale táto spätná väzba sa im zjavne nepáčila. Vtedy som vnímal napr. Michala Havrana ako radikála, ale on je dnes v SME taký chrumkavý mainstream. Svojho času išlo o extrémistu, ktoré vstup do redakčného kruhu skôr, ako prišiel po vzniku N-ka, by niektorých jeho členov popudil (však, Schutz), bol to radikál z jetotak.sk. Potom ho nejako pretrpeli a dnes je už aj taký Schutz uvarená žaba.
Lenze oni sa tvaria, ze su tu pre celu spolocnost, tu vsak chcu preprogramovat podla svojej ideologie. Ale v poriadku, odidu preto z miesta jednotky mainstreamovej tlace, len dovtedy narobia kopec skod. A novinari, ci hostujuci publicisti mozu mat aj vyhranene nazory, ale stale by mali hladat pravdu a snazit sa pochopit nazorovych oponentov. Lenze aj vyhrotena debata vychadzajuca len ciastocne z faktografickeho zakladu je diametralne odlisna od emocionalneho koktejlu, ktory namiesal Hardos. Hardos to urcite nemyslel ako nadsadzku, on je podla mna blazon, nie je to jeho prvy clanok. Taky Havran provokuje, podpichuje, ma spisovatelsko-satiricke maniere, Hardos to vsak mysli vazne a tie jeho pateticke piruety nemaju v sebe ani prvok odlahcenia, on len zurivo mlati po klinceku heverom a ten patos to ma zdoraznit.

Obrázok užívateľa

napísal 12923 príspevkov
buhahahaaa

[ Príspevkov: 417 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť