Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 23.04.2019 17:55:02   Re: Notre-Dame

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18916 príspevkov
teta píše:
Juraj Vittek:

Kresťanské kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Krista prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života.

https://vittekuvahy.blogspot.com/2019/04/velkonocna-vigilia-2019-rekonstrukcia.html?fbclid=IwAR2Ai0sRorCkVVhXJxMmVgFSE1FS9tfEptPJXOI7P-VHxo1e2WmRwhkI9_E&m=1
Je uzasne, kolko toho ludia dokazu navymyslat ... :)

Poslať 25.04.2019 9:57:01   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3908 príspevkov
Nehovoril si o sebe Legi?

Pripájam info o horiacich kostoloch za posledných 10 mesiacov (iné ako štatistika zničených kostolov) :

In 10 months, 11 churches were burned in France.

Notre Dame de Grâce d'Eyguières le 21 avril 2019
Notre Dame de Paris le 15 avril 2019
Saint Sulpice à Paris en mars 2019
Cathédrale Saint Alain de Lavaur en février 2019
Saint Jacques à Grenoble en janvier 2019
Eglise du Sacré Coeur à Angoulême en Janvier 2019
Saint Jean du Bruel en octobre 2018
Eglise de Villeneuve d'Amont en août 2018
Sainte Thérèse à Rennes en juillet 2018
Eglise Saint Paul du Bas Caraquet en juin 2018
Notre Dame de Grace à Revel en juin 2018

Poslať 25.04.2019 12:42:09   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13123 príspevkov
Stavebný technik katedrály Notre Dame naznačil, že len veľmi ťažko mohol byť požiar náhodou: Vôbec to nechápem. Dubové drevo katedrály sa bežným požiarom nemohlo vznietiť
Paríž 25. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)
https://www.vaticannews.va/cs/svet/news/2019-04/stavebni-technik-katedraly-notre-dame-o-pricine-pozaru.html?

Bývalý generálny inšpektor historických pamiatok Beniamin Mouton, ktorý v roku 2010 dohliadal na zavádzanie protipožiarných systémov v parížskej katedrále, v priamom prenose okomentoval pre televíziu LCI, v deň požiaru, celú situáciu. Informácie priniesol portál Vatican News
“Vôbec to nechápem. Rozšírenie požiaru je extrémne kuriózne. Dubové drevo, z ktorého bol vybudovaný strop, bolo maximálne tvrdé, bežným požiarom sa nemohlo vznietiť. V roku 2010 sme vymenili všetky elektrické vedenia podľa najnovších štandardov. Neexistuje teda žiadna možnosť skratu ako príčiny požiaru,” vysvetľuje.

“Navyše bol v katedrále inštalovaný protipožiarny systém a vo dne v noci tam sú prítomné dve osoby, ktoré monitorujú situáciu a dohliadajú na chod všetkých týchto systémov. Som skrátka šokovaný tým, že došlo k tomuto požiaru. Je to nepochopiteľné,” povedal Beniamin Mouton, ktorý sa o katedrálu staral v rokoch 2000-2013.

Pre francúzsky časopis BatiActu neskôr dodal, že počas štyridsiatich rokov nepočul o takomto požiari: “Bolo by potrebné naozaj veľké množstvo horľaviny, aby sa požiar mohol rozšíriť tak, ako sme to videli. Dubové drevo je totiž maximálne ohňuvzdorné. V budove celej katedrály existuje len minimum elektrických prístrojov a z jej stropu sme eletrické vedenie úplne odstránili v roku 2010, “priblížil bývalý francúzsky generálny inšpektor historických pamiatok Beniamin Mouton.

Zdroje:
https://www.facebook.com/havasijulien/videos/2197343147244370/
https://www.batiactu.com/edito/notre-dame-apres-incendie-rien-n-est-fini-selon-ex-56147.php

Poslať 25.04.2019 13:41:14   Re: Notre-Dame

napísal 18916 príspevkov
teta píše:
Nehovoril si o sebe Legi?
Nie, ja som hovoril o tomto:
Citácia:
Kresťanské kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Krista prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života.
Ak je to pravda, potom musi plait aj:
Citácia:
Moslimské kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Allaha prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života.
Citácia:
Hinduisticke kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Brahmu prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života.
Cim dochadzame k zjavnemu sporu ... :D

Poslať 25.04.2019 16:23:33   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 13123 príspevkov
Citácia:
kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím ...
je fakt ze nabozenstvo ako take vplyva a umoznuje rozvoj umenia vedy a kultury alebo naopak ich potlaca
Z hladiska tohoto kriteria krestanstvo naozaj vynika nad ostatnymi nabozenstvami a kulturami

Poslať 25.04.2019 16:38:16   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 3908 príspevkov
Ten článok hovorí o chráme ako symbole Kristovho tela. Moslimania a hinduisti s tým teda nič nemajú. Toľko pre vysvetlenie Legi.

Poslať 25.04.2019 17:55:32   Re: Notre-Dame

napísal 18916 príspevkov
teta píše:
Ten článok hovorí o chráme ako symbole Kristovho tela. Moslimania a hinduisti s tým teda nič nemajú. Toľko pre vysvetlenie Legi.
Ale citovana tu bola z neho veta, o ktorej som zase hovoril ja ... :D
Takze "nestastna citacia" ?
Alebo vylozene "nemudre tvrdenie" UMELO SPOJENE s "tvrdenim viery, ktore nemozno spochybnovat", s cielom, aby sa aj to nemudre tvrdenie nenapadne stalo "nespochybnitelnym" ?

Moznosti su:
1. Obe prijat ako "pravdu" (=zjavny nezmysel)
2. Prve prijat ako pravdu a to nemudre ako nepravdu (=poctivy pristup)
3. Obe povazovat za nepravdu, kym sa nedokaze opak (=logicky postup a la Occam)

Tolko zase moje vysvetlenie danej situacie. :)

Od casu, kedy vnimam rozumom, pozorujem, ze velka vacsina kazni pouziva podobne "myslienkove premety" a postupy.
Tym padom sa stavaju pre mna nepocuvatelne, pretoze ked mi do usi doslova narazi takyto premet, to dalej uz nema cenu pocuvat - nemoze byt pravdou nieco, co si v sebe pestuje a dokonca vyraba nepravdy.

Poslať 25.04.2019 20:26:47   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 3908 príspevkov
. Ministerstvo vnútra zverejnilo správu o útokoch na kostoly vo Francúzsku

TK KBS, RV CZ; ml | 24. 04. 2019 12:58

Francúzsko 24. apríla (RV CZ) Ministerstvo vnútra zverejnilo správu o vandalských útokoch na (katolícke) kostoly vo Francúzsku. Informoval o tom aj taliansky katolícky denník Avvenire. V minulom roku to boli približne tri útoky denne, celkom 1 063 prípadov. Ide o akty profanacie, devastácie, úmyselne založené požiare a podobne. Za páchateľov týchto činov bola označená najmä mládež, avšak zďaleka nielen z prostredia neintegrovaných prisťahovalcov.

"Kostoly sú podpaľované, plienené a profanované," komentoval túto situáciu na twitteri hovorca Francúzskej biskupskej konferncie Mons. Olivier Ribadeau. "Nikdy si nezvykneme na to, aby tieto pokojné miesta boli vydané napospas násilnostiam, a na to, že je pošliapavané Kristovo telo," dodal.

Vo Francúzsku tu ide o dlhodobejší problém. V roku 2017 bolo registrovaných 1 038 prípadov antikresťanského vandalstva a profanácie proti kostolom a iným kresťanským objektom (hrobom), nezriedka opakovane. Toto je teda kontext, v ktorom došlo k požiaru katedrály Notre Dame. V Paríži bol len niekoľko dní predtým zaznemaný aj útok na kostol Saint-Sulpice.

https://m.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190424023

Hovoríme o tom od začiatku. Príliš veľa útokov naraz. Aby sme Notre Dame vyhodnotili hneď ako zhodu náhod.

Poslať 25.04.2019 20:30:14   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 3908 príspevkov
Legi, tentoraz ja nerozumiem Tvojej logike. Vypichla som danú vetu s vedomím, že sa Ťa dotktne.

Citácia:
.Kresťanské kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Krista prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života
Je to jednoduchá veta. Jej zmysel je v tom, že čo prinieslo kresťanstvo ako dobré, je zo zdroja kresťanstva, t. j. od Krista. Čo na tom nemožno pochopiť? Alebo skôr prijať?!

Poslať 25.04.2019 21:29:53   Re: Notre-Dame

napísal 18916 príspevkov
teta píše:
Legi, tentoraz ja nerozumiem Tvojej logike. Vypichla som danú vetu s vedomím, že sa Ťa dotktne.

Citácia:
.Kresťanské kultúrne, či už vedecké alebo umelecké klenoty, sú len ovocím Krista prítomného medzi ľuďmi, jeho svetla a života
Je to jednoduchá veta. Jej zmysel je v tom, že čo prinieslo kresťanstvo ako dobré, je zo zdroja kresťanstva, t. j. od Krista. Čo na tom nemožno pochopiť? Alebo skôr prijať?!
... slovo "len" ... :)

Poslať 26.04.2019 17:33:17   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 3908 príspevkov
Chápem z Tvojho pohľadu. Ja s tým slovom "len" nemám problém, lebo kresťania zvyknú pripisovať dobro, čo dosiahli a čo je v nich, pôsobeniu Božej milosti.

Poslať 13.05.2019 2:25:59   Re: Notre-Dame

Obrázok užívateľa

napísal 13123 príspevkov
dolezita informacia o hoaxe
https://dennikn.sk/minuta/1465073/

Poslať 13.05.2019 8:51:22   Re: Notre-Dame

napísal 18916 príspevkov
Terence Hill sa tiez na pohrebe Buda Spencera nad rakvou usmieval. :D
A tazko predpokladat, ze to bolo kvoli pohrebu ...

[ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť