Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 686 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.09.2018 22:09:09   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 05.08.2018 11:56:57
napísal 49 príspevkov
stefan píše:
jochanan
Citácia:
ak ma ucenie KC pevne zaklady, t.j. “nebude sa len tak menit zo dna na den”, tak doleuvedeny obrat o 180 stupnov rozumne nezdovodnis nicim. Expressis verbis uvadzam zopar ustanoveni vybranych zo stareho a noveho katechizmu (jednej a tej istej Cirkvi). Nie je mozne, aby po Druhom Vatikane Cirkev tak otocila; ak ano, tak po povrchu chodis Ty, ak si myslis, ze doleuvedene sekcie su v logickej zhode.
Ale veď tému o Extra ecclesiam nulla salus sme tu už mali a hádam aj zodpovedali. Predsa stále platí, že mimo Cirkvi niet spásy. Len treba správne počúvať.
Stefan, ako by tak Tvoja Cirkev s Tebou nalozila, keby si pred par storociami verejne prehlasil, ze mohamedan patri do Cirkvi rovnako ako Ty (a nebol by si ochotny odvolat to)? Isiel by si na hranicu. Neviem, co ste si tu o tom napisali, zato viem, co je o tom napisane v dostupnych cirkevnych dokumentoch spred a po 2. VK. Z rozdielneho stareho a noveho pristupu vidno, co v praxi znamena "perverzita relativizmu" - na dogme netreba zmenit ani jedno slovo, staci len taka malickost, trochu zriedit semantiku pojmov patrit, prinalezat, prisluchat; a do Cirkvi prepasujeme prakticky kohokolvek (aj ateistu). A potom uz nic nebrani tomu, aby mohol byt spaseny aj mohamedan, aj ateista.

Poslať 14.09.2018 23:06:04   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 295 príspevkov
jochanan
Citácia:
Stefan, ako by tak Tvoja Cirkev s Tebou nalozila, keby si pred par storociami verejne prehlasil, ze mohamedan patri do Cirkvi rovnako ako Ty (a nebol by si ochotny odvolat to)? Isiel by si na hranicu. Neviem, co ste si tu o tom napisali, zato viem, co je o tom napisane v dostupnych cirkevnych dokumentoch spred a po 2. VK. Z rozdielneho stareho a noveho pristupu vidno, co v praxi znamena "perverzita relativizmu" - na dogme netreba zmenit ani jedno slovo, staci len taka malickost, trochu zriedit semantiku pojmov patrit, prinalezat, prisluchat; a do Cirkvi prepasujeme prakticky kohokolvek (aj ateistu). A potom uz nic nebrani tomu, aby mohol byt spaseny aj mohamedan, aj ateista.
Treba pochopiť realitu. To že v minulosti boli cirkevní predstavitelia viac náchylní povedať, že "ty, ty a ty ... nebudete spasení" sa iba vymenilo za "každý kto nie vlastnou vinou nepozná Ježiša.... môže byť spasený".

Poslať 14.09.2018 23:23:13   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18239 príspevkov
stefan píše:
jochanan
Citácia:
Treba pochopiť realitu. To že v minulosti boli cirkevní predstavitelia viac náchylní povedať, že "ty, ty a ty ... nebudete spasení" sa iba vymenilo za "každý kto nie vlastnou vinou nepozná Ježiša.... môže byť spasený".
Kazdy moslim Jezisa pozna. :)
V co len trochu civilizovanom svete Jezis znamy je.
Takze tych "nie vlastnou vinou Jezisa nepoznajucich" bude uz velmi malo ... :)

Poslať 14.09.2018 23:28:25   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11874 príspevkov
Citácia:
keby si pred par storociami verejne prehlasil, ze mohamedan patri do Cirkvi rovnako ako Ty
ale ved toto predsa teraz Cirkev netvrdi, treba citat pozorne
Citácia:
a do Cirkvi prepasujeme prakticky kohokolvek (aj ateistu).
to urobil uz ucitel cirkvi sv Augustin z Hippo
Citácia:
Takze tych "nie vlastnou vinou Jezisa nepoznajucich" bude uz velmi malo ...
troska upresnim
hovorime o tych ktori Jezisa nepoznaju ako Bozieho Syna a Spasitela sveta
nie o tych ktori o Jezisovi nieco poculi

Napriklad keby sa tebe Boh zjavil ako si to neustale zelas (aspon slovne tvrdis) tak by to malo pre teba aj urcite dosledky ze by si ho musel v svojom zivote zobrat vazne.

Poslať 14.09.2018 23:30:35   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Vlkodlak píše:
späť k téme ... teda Bezák, Čaputová, relativizovanie myšlienok neoliberalizmu z úst katolíckeho biskupa atď. ..
(...)

Dovetok. Aj mne bola spočiatku sympatická cesta otca Bezáka, bral som ho pod vplyvom médii niečo ako mučeníka pravdy. Jeho posledné kroky ho však diskvalifikujú a je skôr paródiou na biskupa ako emeritným biskupom.
teta píše:
Súhlas. DISKVALIFIKÁCIA. To musí vidieť aj školáčik, nie to ešte živý katolík.
Podstatnejší dôvod ako ochrana života a rodiny ťažko nájsť. NEEXISTUJE.
No konecne. Som rad, ze nielen vam dvom, ale aj inym sa zacinaju otvarat oci. Ono to chvilu trvalo, ale veril som, ze Jeho Jesitnost a Samolubost sa skor, ci neskor prejavia v celej svojej krase.

Vlkodlak-kamarat, tamten pan nikdy nebol mucenikom, a uz vobec nie pravdy. Cele dlhe roky si pestoval svoje ego, ukajal sa publikom, dodnes to je vidiet, naposledy sa cely narod zo vsetkych medii dozvedel, koho podpori v prezidentskych volbach. . . :o som neveril vlastnym ociam a usiam, akoze kto je on, ze to museli vsetky stanice vysielat??? No ale, bol to paradny gol do vlastnej branky, uprimne sa tomu tesim. :lol:

Dovetok: ne je parodiou. Je hanbou.

Poslať 14.09.2018 23:41:59   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
Som rad, ze nielen vam dvom, ale aj inym sa zacinaju otvarat oci. Ono to chvilu trvalo,
Obcas si hovorim ze mozno len Bezak spravil chybu na ktoru ma kazdy narok, ale stale mi nejde do hlavy ze podporil prave PS a ludi ako M Poliacik pripadne O Prostrednik a pod ktorych reprezentuje Caputova
Chapal by som keby podporil OLANO alebo Hlinu alebo SNS alebo Prochadzku pripadne Bugara
hoci by sa mi to nepacilo ale aspon by som tomu rozumel, ale podporit PS? to mi pripada fakt ako na hlavu

Poslať 15.09.2018 9:10:03   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3707 príspevkov
Len aby ho nevypoklonkovali z evanelickej cirkevnej školy, kde učí. Neviem, či bude aj reakcia RKC, ale bolo by to logické.
Ad Frederix : nie som a ani nebola som nikdy v kruhoch obdivujúcich a zastávajúcich sa otca biskupa B., myslím, že mi Pán neodoprel svetlo v tejto veci.
Občas by sme sa mali za neho pomodliť.

Poslať 15.09.2018 9:32:36   Re: Kauza Bezak pokracuje

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18239 príspevkov
frederix píše:
... kto je on, ze to museli vsetky stanice vysielat??? No ale, bol to paradny gol do vlastnej branky, uprimne sa tomu tesim. :lol:
V tomto mas asi pravdu, ale nie je mudre sa z toho tesit.
Teta to vystihla lepsie ... ;)

Poslať 15.09.2018 17:55:04   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3707 príspevkov
Dúfajme, že sa len pomýlil a neoveril si koho podporuje. Kiež by to skoro uznal. Veď je to v rozpore s hodnotami, ktoré vyznával!

Poslať 15.09.2018 18:23:35   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Som rad, ze nielen vam dvom, ale aj inym sa zacinaju otvarat oci. Ono to chvilu trvalo,
Obcas si hovorimze mozno len Bezak spravil chybu na ktoru ma kazdynarok, ale stale mi nejde do hlavy ze podporil prave PS a ludi ako M Poliacik pripadne O Prostrednik a pod ktorych reprezentuje Caputova
Chapal by som keby podporil OLANO alebo Hlinu alebo SNS alebo Prochadzku pripadne Bugara
hoci by sa mi to nepacilo ale aspon by som tomu rozumel, ale podporit PS? to mi pripada fakt ako na hlavu
Kazdy ma narok robit chyby a povinnost priznat sa k nim a napravat ich. Tu druhu cast Jeho Samolubost racila vynechat.

Btw-ked vravis o tej podpore. . . Mikloskovi to muselo zlomit srdce. aj on chce do palaca a Bezak ho takto ohrdol, no fuj. . . pritom chudak Ferko za neho pred siestimi rokmi isiel dusu vypustit, ako ho obranoval pred celym zlym svetom. . . no, za dobrotu na zobrotu. :lol: :roll:

teta píše:
Len aby ho nevypoklonkovali z evanelickej cirkevnej školy, kde učí. Neviem, či bude aj reakcia RKC, ale bolo by to logické.
Ad Frederix : nie som a ani nebola som nikdy v kruhoch obdivujúcich a zastávajúcich sa otca biskupa B., myslím, že mi Pán neodoprel svetlo v tejto veci.
Občas by sme sa mali za neho pomodliť.
Prepac teta, mas pravdu, ty si nebola v jeho fanklube, co ti sluzi ku cti a mas moj obdiv. :)
teta píše:
Dúfajme, že sa len pomýlil a neoveril si koho podporuje. Kiež by to skoro uznal. Veď je to v rozpore s hodnotami, ktoré vyznával!
Zatial som si nevsimol, zeby si Bezak uznal omyl, verejne urcite nie. Skor to vyzera tak, ze postupne a nenapadne sa odtrhne a zalozi si svoju vlastnu sektarsku odnoz, co sa mozno bude tvarit ako katolicka, aby si udrzal svoje ovecky, co mu este stale zeru z ruky. . .nema k tomu daleko.

legionar píše:
frederix píše:
... kto je on, ze to museli vsetky stanice vysielat??? No ale, bol to paradny gol do vlastnej branky, uprimne sa tomu tesim. :lol:
V tomto mas asi pravdu, ale nie je mudre sa z toho tesit.
Teta to vystihla lepsie ... ;)
Mozno to nie je mudre, suhlasim.
Ale moja radost spociva v tom, ze to zatriaslo a zobudilo aspon cast ludi. ako hovori stare slovenske porekadlo-vyklulo sa sidlo z vreca. :lol:

Poslať 15.09.2018 20:06:56   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 49 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
keby si pred par storociami verejne prehlasil, ze mohamedan patri do Cirkvi rovnako ako Ty
ale ved toto predsa teraz Cirkev netvrdi, treba citat pozorne
Ano, treba citat pozorne. V KKC je sekcia (vo vydani z r. 2013 na str. 222) s nasledovnym nadpisom:
KTO PATRÍ KU KATOLÍCKEJ CIRKVI?
Pod nou je bod
836 "K tejto katolíckej jednote Božieho ľudu... sú povolaní všetci ľudia. Majú na nej účasť alebo k nej smerujú rozličným spôsobom tak katolícki veriaci ako aj ostatní kresťania a napokon vo všeobecnosti všetci ľudia, ktorí milosťou Božou majú byť spasení".

Pokial ide o to, kto patri ku putujucej Cirkvi, najprv su v dalsich bodoch osetreni krestania, potom nasleduju body o nekrestanoch:
839 "Napokon i tí, čo ešte neprijali evanjelium, prislúchajú Božiemu ľudu rozličným spôsobom":
...

V bodoch o nekrestanoch je zmienka o zidoch, moslimoch a ateistoch. Na zaver je uvedene "take male Assisi”:
843 Cirkev uznáva v iných náboženstvách hľadanie, "ešte v tieňoch a obrazoch", neznámeho ale blízkeho Boha, lebo to On dáva všetkým život, dych a všetko a chce všetkých ľudí spasiť. Takto Cirkev považuje všetko dobré a pravdivé, čo sa môže nachádzať v náboženstvách, "za prípravu cesty k evanjeliu a za dar Toho, ktorý osvecuje každého človeka, aby mal život".

V podstate v bodoch 836 - 848 ide o vycuc z dogmatickej kostitucie 2. VK Lumen gentium, a ten by v katechizme spred par sto rokov v ziadnom pripade v takejto podobe nepresiel. BTW, len pre ilustraciu v opacnom garde, ako dopadol pokus o navrat k tradicnemu uceniu o spase, vidiet na priklade Feeneya.

misojogi píše:
Citácia:
Takze tych "nie vlastnou vinou Jezisa nepoznajucich" bude uz velmi malo ...
troska upresnim
hovorime o tych ktori Jezisa nepoznaju ako Bozieho Syna a Spasitela sveta
nie o tych ktori o Jezisovi nieco poculi
legionar, argumentoval si spravne. Jezis, Mojzis, Abraham su v Korane, aj Jezisova matka. Samotnemu Jezisovi sa venuje viac ako stovka versov, Koran ho opisuje ako bozieho posla, resp. proroka. Takze v pripade moslimov nemoze byt ani len rec, ze by o Jezisovi iba nieco poculi. Ich nabozenstvo vidi Jezisa ako proroka, ale striktne odmieta napr. jeho bozstvo (a Trojicu ako taku), jeho vykupitelske dielo, a pod. Takze tu nemoze byt ani v najmensom rec o tom, ze by bez vlastnej viny nepoznali Krista.

Ku samotnej teme o Bezakovi. Nerozumiem jednemu. Ked uz ma take sklony k narcizmu, co uz s tym, ale preco prave v takejto bizarnej kombinacii? Mohol podporit napr. Mikloska. Na margo svojho rozhodnutia uviedol zhruba to, ze hlavny, az transcendentny (!) dovod, preco stoji vedla pani Zuzany je, ze jedna z troch ustavnych funkcii by mala byt zastupena zenou… Ze treba v ludoch obnovit citovost, citlivost, preto pani Zuzana... Preco potom predtym podporoval muzskeho prezidentskeho kandidata Beresa? BTW, pani Zuzana zakontrovala, ze to zakladne, z coho obaja cerpaju, co je zdrojom pre ich konanie, je totozne - a to su hodnoty. Predpokladam, ze toto nepotrebuje komentar, ale asi uz len tu modlitbu, co navrhla Teta…

Poslať 15.09.2018 20:11:51   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
Kazdy ma narok robit chyby a povinnost priznat sa k nim a napravat ich.
ty si nebola v jeho fanklube, co ti sluzi ku cti a mas moj obdiv.
ja som bol v jeho fanklube, pretoze sa mi nepacilo ako sa to spravilo
ale potom som sa dozvedel veci zo zakulisia ze ani s Bezakom nebolo vsetko OK
a tak uz sa nehlasim k jeho fanklubu
mozno to mali urobit inak, ktovie, mozno je fakt ze inde vo svete toleruju aj horsie veci (napriklad v Nemecku)
Citácia:
Tu druhu cast Jeho Samolubost racila vynechat.
nebo by som taky pichlavy predsa je to len vysvateny otec biskup takze aj Pavol sa ospravedlnil ked zlorecil velknazovi a ktorom nevedel ze je velknaz
Aj ked som si vedomy Bezakovych nedostatkov, nemam potrebu ho zhadzovat na verejnosti a ventilovat si na nom svoje emocie (ako by som robil vtedy keby som si cez neho riesil nejaky svoj osobny problem alebo komplex)
Mimochodom ziadal som o informacie tu na fore a vecne fakty (kritizujuce Bezaka) by som zobral aj vtedy, ale ludia co nieco vedeli tak utajovali ako partizan pri vysluchu.

...
Citácia:
Zatial som si nevsimol, zeby si Bezak uznal omyl, verejne urcite nie.
Co povazujes za jeho hlavny omyl?
...

Citácia:
Mikloskovi to muselo zlomit srdce. aj on chce do palaca a Bezak ho takto ohrdol, no fuj. . .
Fero podla mna nema realnu sancu prerazit, keby mal tak by som ho podporil, urcite by bol lepsi ako mnohi ini
ale ked chcel kandidovat tak mal na tom pracovat
pozrite sa ako usilovne pracuje Harabin a ma vysledky - nemusme s nim suhlasit ale na rozdiel od mnohych inych kandidatku berie seriozne a pracuje a maka ako divy uz dva tri roky v kuse.
Mali by si z jeho usilovnosti brat ostatni priklad
Aj Kiska pracoval dokonca uz 5 rokov dopredu ked zalozil Dobreho anjela (to bol jeho vytah do palaca a ti ktori ho poznali to vedeli uz vtedy - napr. spoluzakladatel Dobreho Anjela ing.Brozman)

Pracoval takto Miklosko niekolko rokov predtym? snazil sa byt aktivny? ziskaval si volicov?
Neviem o tom a ani ini nic nevedia - cize nerobil nic - a teraz dufa ze ho ludia budu volit za jeho disidentsku cinnost
to je troska malo, treba aby ukazal ze ma co povedat aj do dnesnej politiky, vtedy by mal sancu prerazit

Poslať 15.09.2018 20:28:34   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
pani Zuzana zakontrovala, ze to zakladne, z coho obaja (Bezak aj Caputova) cerpaju, co je zdrojom pre ich konanie, je totozne - a to su hodnoty. Predpokladam, ze toto nepotrebuje komentar, ale asi uz len tu modlitbu
obaja maju zmysel pre hodnoty, ale ich hodnoty zdaleka nie su totozne (aspon dufam - nejde mi do hlavy ze by Bezak mal totozne hodnoty ako Caputova)

Citácia:
verejne prehlasil, ze mohamedan patri do Cirkvi rovnako ako Ty
versus
Citácia:
"Napokon i tí, čo ešte neprijali evanjelium, prislúchajú Božiemu ľudu rozličným spôsobom":
vidis ten rozdiel?
presne o tom to je
.
.
Citácia:
Cirkev uznáva v iných náboženstvách hľadanie, "ešte v tieňoch a obrazoch", neznámeho ale blízkeho Boha,
Vies kto prvy hovoril o neznamom Bohu? Pavol na areopagu
Citácia:
Takto Cirkev považuje všetko dobré a pravdivé, čo sa môže nachádzať v náboženstvách, "za prípravu cesty k evanjeliu a za dar Toho, ktorý osvecuje každého človeka, aby mal život".
toto hovorili uz cirkevni otcovia a podobne myslienky v ostatnych nabozenstvach nazyvali semena (bozieho) Slova cize opat nejde o nieco co si niekto teraz vycucal z prsta ale o myslienku ku ktorej sa cirkev hlasi od sameho zaciatku.
.
.
Citácia:
Koran Jezisa opisuje ako bozieho posla, resp. proroka. Takze v pripade moslimov nemoze byt ani len rec, ze by o nom iba nieco poculi. Ich nabozenstvo vidi Jezisa ako proroka, ale striktne odmieta napr. jeho bozstvo (a Trojicu ako taku) a jeho vykupitelske dielo, a pod. Takze tu nemoze byt ani v najmensom rec o tom, ze by bez vlastnej viny nepoznali Krista.
Presne o tom to je, vedia o nom a poznaju ho ale NESPRAVNYM SKRESLENYM sposobom, cize ho VLASTNE NEPOZNAJU AKY NAOZAJ JE ako si nepriamo uvedenymi slovami priznal.
.
.
Citácia:
"Napokon i tí, čo ešte neprijali evanjelium, prislúchajú Božiemu ľudu rozličným spôsobom":
to je rozdiel oproti predkoncilovemu chapaniu
nie len striktne delenie na my a vy (hoci aj to ma svoje opodstatnenie ale treba ho doplnit o druhy pohlad)
ale aj chapanie krestanstva ako kvasu ktory prekvasi celu spolocnost (krestania svojim konanim a myslenim ovplyvnia celu spolocnost ak autenticky ziju evanjelium) pripadne ako lampy ktora osvieti celu miestnost alebo ako mesto na navrsi ....
cize v spolocnosti jedni ludia(krestania) su svetlom a druhi su osvetleni (ale samozrejme aj krestan moze byt k dobremu inspirovany chovanim ateistu - takze ten priklad nie je dokonaly a preto su aj ine prirovnania ktore to zasa doplnaju z ineho pohladu a su zasa nedokonale v inom)
.
.

Poslať 15.09.2018 21:14:02   Re: Kauza Bezak pokracuje

napísal 49 príspevkov
Citácia:
vidis ten rozdiel?
misojogi, plati, co som napisal. Pokial by si pred par storociami prehlasil, ze aj mohamedan patri (prislucha, prinalezi; pridaj si dalsie synonyma) do Cirkvi a moze byt spaseny ako Ty, ides na hranicu.

Citácia:
Presne o tom to je, vedia o nom a poznaju ho ale NESPRAVNYM SKRESLENYM sposobom, cize ho VLASTNE NEPOZNAJU AKY NAOZAJ JE ako si nepriamo uvedenymi slovami priznal.
Toto si poprekrucal, je to uplne o niecom inom. Nepoznat z vlastnej viny znamena napr. ked americki indiani, eskimaci nemohli pred objavenim ameriky pocut o Evanjeliu.

Citácia:
Citácia:
Takto Cirkev považuje všetko dobré a pravdivé, čo sa môže nachádzať v náboženstvách, "za prípravu cesty k evanjeliu a za dar Toho, ktorý osvecuje každého človeka, aby mal život".

toto hovorili uz cirkevni otcovia a podobne myslienky v ostatnych nabozenstvach nazyvali semena (bozieho) Slova cize opat nejde o nieco co si niekto teraz vycucal z prsta ale o myslienku ku ktorej sa cirkev hlasi od sameho zaciatku.
Cirkev sa ku “okukavaniu” toho, co je dobre v inych nabozenstvach “hlasila od samotneho zaciatku" napr. takto:

Th.C. MATĚJ LHOTSKÝ, Výklad velikého katechismu katolického náboženství, Praha 1909, str. 5:

Poněvadž pak ze všech náboženství jediné náboženství katolické jest pravé a dokonalé náboženství, plyne z toho, že každý, kdo chce Bohu pravým způsobem sloužiti a na věky spasen býti, musí znáti katolické náboženství, a dle něho živ býti. Jediné náboženství katolické ukazuje nám pravou cestu, která vede k Bohu a k životu věčnému; jediné náboženství katolické poskytuje nám prostředky, kterými můžeme dosáhnouti odpuštění hříchův a kterými nabýváme síly, abychom mohli vůli Boží plniti a věčného spasení dojíti.

Poslať 15.09.2018 22:15:56   Re: Kauza Bezak pokracuje

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
ides na hranicu.
to je Tvoj nazor
mimochodom ignorujes ucitela cirkvi sv Augustina, nevadi ti to?
Citácia:
Nepoznat z vlastnej viny znamena
opat Tvoja definicia, odkial si ju zobral?
Citácia:
Cirkev sa ku “okukavaniu” toho, co je dobre v inych nabozenstvach “hlasila od samotneho zaciatku" napr. takto:
citujes rok 1909(co rozhodne nie je "zaciatok cirkvi") a katechizmus minor (cize nie oficialny dokument Magisteria akym je koncil, encyklika apod)
ja citujem Pismo a Posvatnu Tradiciu, co je viac?
Navyse mas pocit ze si protireci to co ja hovorim a Tebou citovany text? Ja ten pocit nemam.

Kontrolna otazka: Mas pocit ze rozumies co sa snazim povedat? ja mam pocit ze nechapes ....
a ze ma teda chytas za slovicka

[ Príspevkov: 686 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť