Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi


 [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 12.11.2017 7:32:35   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
podľa tvojho vysvetlenia sa v skutočnosti jedná o ľudský zákon (prijímanie pre rozvedených a znovuzosobášených).
nuz prijmanie ako take sa chape podla bozieho zakona (moja definicia nie je dostatocne a presne, len orientacna)
ludske su napr predpisy co ma mat knaz oblecene apod, ale samotne prijmanie sa chape ako vrchol krestanskeho slavenia, predobraz nebeskej hostiny
preto nemoze ist k prijmaniu clovek ktory je v stave trvaleho hriechu (bud neolutoval svoj skutok, alebo pripade manzelstva zotrvava v neplatnom manzelstve, kedze manzelstvoj je nerozlucitelne)
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.11.2017 17:39:00   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3723 príspevkov
Presne tak. Ak nie je rozhodnutý natrvalo zmeniť svoj status quo, ktorý nie je zlučiteľný s prijímaním sviatostí. Nemal by dostať nejakú výnimku na dobu sv.prijímania dieťaťa.

Teoreticky, prakticky však povie, žeby rád žil podľa kresťanských zásad aj dlhšie, ale sa uvidí, čo život (partner) prinesie a "výnimku" dostane. To je moja predstava.

Druhá vec, nakoľko to bude úprimne, lebo už dopredu môže predpokladať vývoj. Otázka je či sa naozaj sa očakáva trvalý záväzok žiť ako brat a sestra pri takých tzv. dočasných výnimkách.
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.11.2017 20:48:29   Re: Interview s pápežom Františkom
 

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
nuz prijmanie ako take sa chape podla bozieho zakona ...
Ale teraz si prečítaj tvoju prvú reakciu (boží/ľudský zákon) na legionára. veď tvoj pôvodný príspevok na neho vyznel úplne inak...
Ak je prijímanie boží zákon, čo si tou svojou prvou reakciou vlastne chcel povedať?

PS: prečo vo svojich reakciách pri citáciách dôsledne mažeš autora citácie?
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.11.2017 0:01:22   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
prečo vo svojich reakciách pri citáciách dôsledne mažeš autora citácie?
opacne., ja ho tam proste nedopisujem :-D
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.12.2017 16:46:21   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
toto svojho casu vysvetloval rovnako aj Otec A Hlinka
Citácia:
Pápež kritizuje v Otčenáši: “Neuveď nás do pokušenia”
305

Rím 7. decembra 2017 (HSP/kath.net/KAP/Foto:TASR/AP-Tony Gentile)

Pápež František kritizoval preklad v Otčenáši: „Neuveď nás do pokušenia“
Na snímke pápež František

V interview talianskej televízie TV2000 v stredu povedal: „To nie je dobrý preklad. Nie je to Boh, ktorý človeka uvrhuje do pokušenia, aby videl, ako padá. Otec také niečo nerobí, otec okamžite pomáha vstať. Kto ťa uvrhuje do pokušenia, je satan.“

František poukázal na rozhodnutie francúzskych biskupov zmeniť oficiálny preklad Otčenáša. Na katolíckych bohoslužbách vo Francúzsku znie táto prosba od Prvej adventnej nedele: „nedaj nám upadnúť do pokušenia.“ Pápež sa vyjadril v seriáli, kde komentuje modlitbu Otčenáša.

V súvislosti s francúzskou iniciatívou žiadali aj teológovia v nemeckej oblasti toto prispôsobenie prosby.

Regensburský biskup Rudolf Voderholzer a profesor dogmatiky naproti tomu minulý týždeň varoval pred „sfalšovaním Ježišových slov“.
Citácia:
Citácia:
Spomínaná stať v otčenáši je prosba k Otcovi aby nás viedol takými cestami aby sme boli uchránení od pokušení, tie samozrejme iniciuje diabol, Zlý, preto i kontext pokračuje prosbou ale zbav nás od Zlého, v prípade že by sme sa v stave pokušenia ocitli a teda ak by sme sa už v ňom nachádzali.

V latine ke to jasné:
"latinský text "..Et ne nos inducas in tentationem" doslova znamená "...A neuveď / nevoveď nás do pokušenia"." ( ďakujem za citát Lise).

I v slovenčine to " nevoveď" implikuje viac podstatu toho čo naznačil František, aby nás Boh viedol tak aby sme sa pokušeniu vyhýbali.

Potom to nevoveď nás do pokušenia je v zmysle moderného keď napríklad matka povie synovi či rodina otcovi za volantom " jazdi tak s nami tak aby sme cestou nevošli do nejakej jamy na ceste, potom skrátene by bola požiadavka rodiny na sedadle auta na otca vodiča, "nevoveď nás do jamy" , neuveď nás do jamy.

To je to aj s tým neuveď / nevoveď nás do pokušenia.

Je jasné že Boh do pokušenia samotného neuvádza, naopak, prosba je k Bohu aby NÁS NA CESTE K NEMU naopak VIEDOL TAK ABY SME DO POKUŠENIA NEUPADLI .

To je to neuveď, nevoveď nás do pokušenia skrátene.

Ak to v niektorých prekladoch vzhľadom že tie preklady sú i tisíc rokov staré a už ten jazyk podobné frázovanie v živote nepoužíva a veta potom pôsobí zmätočne, nie je problém preklad prispôsobiť modernejšiemu prekladu.

František jasne zdôvodnil že Boh nás do pokušenia neuvádza a ak preklad niečo také v generácii asociuje, nie je problém to vyjadriť v národnom preklade zrozumiteľnejšie.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.12.2017 16:20:03   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:

V posledných dňoch médiami zarezonovala téma možnej zmeny predposlednej prosby modlitby Otčenáš, ktorá znie „a neuveď nás do pokušenia“. Svätý Otec František v rozhovore, ktorý s ním urobil don Marco Pozza pre TV2000 sa pozitívne vyjadril o preklade, ktorý zaviedli vo Francúzsku: „Nenechaj nás vojsť do pokušenia.“ Na mieste je otázka, či je vôbec možné robiť takého zmeny. Veď predsa ide o text zo samotného Svätého písma.

Vernosť biblickému textu a adresátovi

V prvom rade treba jasne zdôrazniť, že sa nevstupuje do textu Svätého písma! Preto hneď odhoďme pomýlenú predstavu, že sa vyškrtne pôvodný biblický text tejto šiestej prosby, ktorú uvádza Matúšovo evanjelium v gréckom jazyku a nahradí sa nejakým iným gréckym textom. Možná zmena sa vôbec nedotýka pôvodného biblického textu, ale jeho prekladu. Preklady Svätého písma do národných jazykov sa neustále aktualizujú nie preto, že sa mení biblický text, ale preto, že dochádza k významovým posunom niektorých výrazov v hovorenom jazyku. Ide pomerne o častý jav, keď niektoré slová a slovné spojenia dostávajú vplyvom kultúrnych a sociálnych zmien iný významový obsah. A ako vieme, jazyk sa vyvíja. Vyskúšajte si to sami. Stačí, ak si doma otvoríte niektorý starší preklad Svätého písma.

Ďalší dôvod zmeny býva však aj nepresný preklad. Napríklad zaužívané oslovenie „Zdravas, Mária“ sa udomácnilo v slovenčine pod vplyvom latinského prekladu „Ave Maria“. Avšak grécky pôvodný text uvádza spojenie „Chaire Maria - Raduj sa, Mária.“ Preklad slov, ktoré Pán Ježiš povedal Pán Petrovi: „Choď mi z cesty, satan“, vzhľadom na pôvodný grécky text by mali znieť: „Choď za mňa, satan...“ Pán Ježiš pripomína Petrovi, že jeho miesto je ísť za Ježišom, tzn byť Jeho učeníkom. Oslovenie „satan“ nemá význam zlého anjela, ale význam „pokušiteľa,“ keďže Peter odhovára Ježiša od cesty utrpenia. Tieto a ďalšie príklady môžu byť súčasťou väčšej zmeny v rámci prekladu celého Svätého písma, alebo aj čiastkových zmien. To závisí od rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska. Z vlastnej skúsenosti dosvedčujem, že zachovať vernosť slov pôvodného posvätného textu a jeho obsahovú zrozumiteľnosť súčasnému adresátovi je niekedy mimoriadne náročné. Každý preklad je vždy istým spôsobom nedostatočný, lebo neobsiahne hĺbku pôvodného jazyka. Potvrdzujú to aj reakcie na francúzsku verziu "nenechaj nás vojsť do pokušenia", ktoré takýto preklad považujú stále za neadekvátný. Preto považujem za prezieravé aj tie rozhodnutia, ktoré idú cestu vernosti slovám pôvodného textu.
https://blog.postoj.sk/29040/papez-meni-otcenas-senzacia-sa-nekona
Citácia:
Desatoro a slová premenenia

Zmeny, ktoré v znení šiestej prosby Otčenáša zaviedli vo Francúzsku, sa dotýkajú prekladu pre jeho katechetické a liturgické používanie. Nejde o niečo prekvapujúce. Napríklad, keď si porovnáme pôvodne znenie Desatora v Svätom písme s tým, čo sa bežne už od detstva učíme na hodine náboženstva a v rodinnej a farskej katechéze, zistíme, že máme pred sebou odlišné znenia. Napríklad vôbec sa neučíme príkaz: „Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, ani toho, čo je dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!“ (pre celé znenie Desatora odporúčam pozrieť 20. kapitolu Knihy Exodus a 5. kapitolu Knihy Deuteronómium). Podobne je to aj so slovami premenenia počas sv. omše. Slová ustanovenia Eucharistie, ktoré kňaz hovorí pri sv. omši (Toto je moje telo… toto je moja krv...) sa v tejto forme a znení nenachádzajú ani v jednom biblickom texte. Neveríte? Prečítajte si Evanjelium podľa Matúša (26. kapitola), Marka (14. kapitola), Lukáša (22. kapitola) a Pavlov 1. list Korinťanom (11. kapitola). Jánovo evanjelium slová ustanovenie vôbec neuvádza. Som presvedčený, že mnohí o tom ani nevedeli, inak by z toho možno taktiež vyrobili senzáciu. Katechéza je ohlasovaním Ježišovho posolstva, pričom prispôsobuje slovník a výrazové prostriedky aktuálnej situácii adresátov. Liturgiu vytvára Cirkev, aby ňou veriaci aktívne a vedome chválili Boha. To všetko Cirkev robí už od svojho začiatku. Dosvedčuje to skutočnosť, že jestvuje viacero liturgických obradov. Je preto úplne legitimné na základe autority zverenej Kristom Cirkvi a zároveň prirodzené, aby katechetické a liturgické používanie vstúpilo do biblických textov s cieľom uľahčiť veriacim lepšie porozumenie ich obsahu a posolstva.
Hore
 Profil  
 
Poslať 14.01.2018 22:59:37   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zaujimavy clanok o sv Otcovi Frantiskovi
ako pise redakcia ani ja sa nestotoznujem s knihou a clankom, ale stoji za precitanie a zamyslenie

http://www.lifenews.sk/14854/papez-diktator

Citácia:
Pozn. šéfredaktora: Robert Royal, editor TheCatholicThing.com recenzuje knihu ktorá vyšla koncom minulého roka a spôsobila značný rozruch. Informovanie o knihe, ani publikovanie recenzie neznamená, že redakcia LIFENEWS sa stotožňuje s konkrétnym postojom k danej téme.
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.01.2018 23:00:55   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Desiate výročie najlepšieho prejavu Benedikta XVI.
Rektorát rímskej univerzity La Sapienza pozval pápeža Benedikta, aby predniesol na pôde najväčšej európskej univerzity prejav pri príležitosti otvorenia nového akademického roka.

V podvečer 15. januára 2008 však Svätá stolica ohlásila zrušenie pápežskej návštevy na tejto talianskej štátnej univerzite. Stalo sa tak po tom, čo 67 profesorov a približne 400 extrémistických ľavicových študentov napísalo otvorený list rektorovi univerzity, v ktorom protestujú proti návšteve Svätého Otca.

Ako dôvod uviedli, že pápež v roku 1990 ešte ako kardinál na pôde univerzity predniesol prejav, v ktorom citoval rakúskeho filozofa Paula Feyerabenda, podľa ktorého bol proces proti Galileovi Galileimu, obviňovanému z kacírstva, „rozumný a spravodlivý“. Iniciátori petície však nespomenuli, ako kardinál Ratzinger uviedol, že nezastáva názor filozofa. Ako pre vatikánsky denník L´Osservatore Romano povedal jeden z profesorov univerzity, židovský matematik Giorgio Israel, Ratzingerov prejav vlastne obhajoval Galilea.

https://www.postoj.sk/29924/desiate-vyrocie-najlepsieho-prejavu-benedikta-xvi

http://www.impulzrevue.sk/article.php?278

.........
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.01.2018 11:44:31   Re: Interview s pápežom Františkom
 

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18335 príspevkov
Nerozumiem tomu 'nutkaniu' roznych papalasov pozyvat si inych papalasov na 'otvaranie' takej beznej veci, ako je novy skolsky rok.
Je to ako tie nase slavne navstevy prezidenta resp. premiera 'u nasich polnohospodarov', alebo 'v nasich fabrikach' ... :)
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.01.2018 12:33:49   Re: Interview s pápežom Františkom
 

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 218 príspevkov
Citácia:
Ratzingerov prejav vlastne obhajoval Galilea.
a ci naozaj? :lol: ma tu niekto pocit, ze Galileo potrebuje obhajobu?
alebo skor, ze by sa papez mal v mene cirkvy ospravedlnit?
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.01.2018 0:40:56   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
nove info z Vatikanu

Citácia:
http://www.asianews.it/news-en/The-Vatican-asks-legitimate-bishops-to-step-aside-in-favour-of-illegitimate-ones-42896.html

https://onepeterfive.com/vatican-finally-capitulates-to-beijing-demands-bishops-step-down-for-communist-appointed-replacements/
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.02.2018 13:46:36   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
rozhovor s kard Muellerom
https://svetkrestanstva.postoj.sk/30529/neviem-kto-radil-papezovi-ja-som-to-nebol
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.02.2018 16:05:11   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
toto sa tiez tyka cirkevnej hierarchie
https://zpravy.idnes.cz/dominik-duka-arcibiskup-papez-prodlouzeni-mandatu-dopis-katolici-1c2-/domaci.aspx?c=A180212_152404_domaci_pmk
Citácia:
Skupina českých katolíků vyzvala v dopise papeže Františka, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi kardinálu Dominiku Dukovi. Ten koncem dubna oslaví 75. narozeniny a dosáhne tak věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové. Papež mu ovšem může mandát prodloužit.
Dukovo setrvání si někteří věřící nepřejí, řekl v pondělí jeden ze signatářů dopisu papeži Jan Bierhanzl. V dopise kritizují zejména údajné „hnědnutí“ katolické církve pod vedením kardinála Duky a vyzývají papeže, aby jmenoval někoho nového. Pražské arcibiskupství se k věci zatím nevyjádřilo.
„Dopis v tuto chvíli, aniž by byl veřejný, podepsalo 100 laiků a byl poštou odeslán do Vatikánu. Máme také podporu některých kněží,“ uvedl Bierhanzl.
to budu asi nejaki slnieckari ... :oops:
Hore
 Profil  
 
Poslať 14.02.2018 17:40:26   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Som zvedavy co na to sv Otec Frantisek (aktivisti proti kard Dukovi)

celkom so zaujmom som si precital
https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=649350
Citácia:
Která fakulta zas dala zápočet studentům za inscenaci protestu proti kardinálu Dukovi?

Dnešní protest proti kardinálovi Dukovi před Arcibiskupským palácem byl tristní inscenací se slabým scénářem i režií. Pár studentů v maskách se postupně v kruhu kácelo na zem, když čtyři z nich louskali připravený text.

Text byl jejich dopisem papeži Františkovi do Vatikánu. Opravdu jejich? To, co v textu stálo nebylo vůbec psáno jazykem mladé generace. Neustále se v něm odkazovalo k historii slovy vzpomeňme, vzpomínáme. Jak se také později ukázalo, vystupující "aktivisté" tvrzením v dopisu ani nerozuměli a nedokázali je v následné diskuzi s přítomnými podporovateli pana kardinála obhájit. Podporovatelů pana kardinála se sešlo asi stejně jako protestantů. Také houf novinářů byl početný, včetně těch z ČT, kteří se "po představení" senzacechtivě s dotazy a rozhovory obrátili jen ke skupině, která protestovala proti panu kardinálovi. Podporovatelé kardinála je nezajímali, zřejmě v rámci objektivity a vyváženosti reportáží :-).

Naštěstí se pana kardinála začalo zastávat hodně lidí i umělců a vyjadřují mu svoji podporu, kterou od nás bude moc potřebovat, protože žalovat papežovi a skrývat své podpisy, pak na jakýsi "happening" poslat pár vyjukaných neznalých studentíků, to už chce opravdu hodně silný žaludek někoho, kdo si přeje, aby se poměry u nás nějak změnily v jeho prospěch a pro zájmy úzké skupiny lidí.

Celé mi to velmi připomnělo nedávný "pochod hrdosti" Pilsen Pride, o kterém jsem informovala zde v blogu https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621769, kdy se nakonec provalilo, že studenti za účast v něm dostávali zápočet na jedné místní fakultě.

Posuďte sami, jak si vedli "katoličtí aktivisté", zda-li pak umí vůbec odříkat alespoň "Otčenáš"?
jeden z iniciátorů se označil za laika na okraji katolické církve... to smrdí na sto honů aktivistou.
za celou akciou proti Dukovi stoji tento clovek
Mgr. Jan Bierhanzl, Ph.D.
https://bakalar.fhs.cuni.cz/SHV-142.html
mimochodom podla vsetkeho nekatolik
vid jeho clanok
http://protestant.evangnet.cz/uprchlik-clovek-obcan
citujem ze neho:
„Dříve, než se v Evropě znovu otevřou brány vyhlazovacích táborů (což už se začíná dít), je nutné, aby národní státy našly odvahu zpochybnit sám princip zařazení narození do svého právního uspořádání a celou trojjedinost stát‑národ‑území, která je na něm založena,“ píše Agamben v knížce z 90. let Prostředky bez účelu.
Poznat sám v sobě uprchlíka

A jak si můžeme toto radikální zpochybnění národních států v rámci evropského společenství konkrétně představit? Jednou z možností je podle Agambena politická odvaha k novému modelu mezinárodních vztahů, založenému na radikálním prohloubení evropské integrace. Evropa by podle tohoto návrhu již neměla samu sebe chápat jako společenství národních států, ale jako topologický propletenec států, jejichž jednotlivá území by nebylo možné jedno od druhého rozeznat. Šlo by o to, začít nahlížet Evropu jako „bezteritoriální či extrateritoriální prostor, v němž by všichni obyvatelé evropských států (občané i neobčané) žili v podmínkách exodu či útočiště a status Evropana by znamenal pro každého občana bytí (pohyb i nehybné setrvávání) ve stavu exodu (…). Tento prostor by nekorespondoval s žádným jednotlivým homogenním národním územím (…), ale působil by na tato území, vytvářel by průniky a topologická členění podobná Kleinovým lahvím (těleso, která má jen jeden povrch, současně vnitřní i vnější) či Möbiovým páskám (prstenec mající jen jednu stranu, současně svrchní i spodní), kde nelze určit, co je vnějšek a co je vnitřek.“ (Prostředky bez účelu)

Nenajde‑li Evropa dost odvahy na radikální zpochybnění myšlenky národního státu a nenaučíme‑li se my jako její občané poznat sami v sobě uprchlíky, není v sázce nic menšího, než „politické přežití lidí“.

naopak
Citácia:
Podporu kardinálu Dukovi můžete vyjádřit v petici zde: ttps://www.petice24.com/signatures/petice_na_podporu_kardinala_dominika_duky_za_prodloueni_mandatu/start/290
Nebo v dopise Dominiku Dukovi režiséra Jiřího Stracha zde: https://rcmonitor.cz/cr/7711-Reziser-Jiri-Strach-pise-kardinalu-Dominiku-Dukovi

zaujimave je aj toto
Pochod LGBT Pilsen Pride 2017
https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621769
https://www.lidovky.cz/dominik-duka-dopis-katolici-hnednuti-cirkve-vatikan-papez-mandat-ph5-/zpravy-domov.aspx?c=A180213_105903_ln_domov_rsa
Citácia:
Někteří čeští politici se ohradili proti dopisu skupiny katolických laiků papeži Františkovi. Ti hlavu římskokatolické církve vyzývají, aby kardinálu Dominiku Dukovi neprodlužovala mandát. Současného pražského arcibiskupa se zastal třeba poslanec Jan Skopeček nebo europoslanec Tomáš Zdechovský.
“Kdyby signatáři sdělili laskavě svá jména, možná bychom s překvapením zjistili, že ne zcela jsou to katolíci, že se mnohdy jedná o notorické petičníky a že je k dopisu nevede ani tak obava o osud církve, jako touha po zviditelnění. Namísto aby rozjímali nad svými hříchy, posílají udavačský dopis do Vatikánu,“ píše Badal rovněž ve vyjádření.

Nekteří kritizují Dukova slova o tom, že uprchlíci by měli najít odvahu vrátit se do zemí svého původu.
Citácia:
Skupina českých katolíků napsala dopis papežovi Františkovi s tím, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi a jmenoval někoho nového. Kdo je muž, který mluví za iniciativu? Křesťanský laik a filozof Jan Bierhanzl je vědeckým pracovníkem Akademie věd ČR a zároveň také odborným asistentem pro obor francouzská filosofie na Univerzitě Karlově. Už před třemi lety se ozval na protest proti Dukově podpoře prezidenta Miloše Zemana.
Iniciátorky dopisu jsou spolu s ním katolické křesťanky, studentky Hana Blažková a Františka Zezuláková Schormová, sociální pracovnice Ludmila Böhmová a redaktorka Anna Remešová.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/nesouhlasim-s-papalasskym-stylem-duky-rika-krestansky-laik-a-filozof-posilajici-vyzvu-vatikanu-izl-/zpravy-domov.aspx?c=A180213_145022_ln_domov_sk
Hore
 Profil  
 
Poslať 14.02.2018 18:03:01   Re: Interview s pápežom Františkom
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dnes precitali nahlas ten list
slnieckarstvo z toho buci na 100 honov
https://www.youtube.com/watch?v=1RT7QEu7tm0&feature=youtu.be
je to chore chore chore .....
zjavne to nie su katolici a je otazne ci su to vobec krestania

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/krestansti-aktiviste-zverejnili-dopis-ve-kterem-zadaji-papeze-aby-neprodlouzil_1802141210_dp
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: