Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.08.2017 23:55:37   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1302 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
No vysvetli mi to teda na základe čoho Boh môže zabíjať nevinné deti.
no preto lebo je Boh, ten kto zivot dal ma ho pravo aj vziat
S tým by som ešte problém nemal. Ale problém mám najmä s tým, že to prečo to robí je nemorálne. Čo spravili tie deti, že ich nechal chladnokrvne vyvraždiť v Egypte? To je presne logika pomstichtivého vraha. Naštve ho osoba x a keďže mu chce maximálne ublížiť zabije niekoho blízkeho z jeho rodiny. Páčilo by sa ti ak by preto, že ty spravíš nejakú zlú vec niekto by zlikvidoval tvojich kamarátov a rodinu a teba by nechal na žive? Považoval by si to za morálne a normálne? Ak áno. Prečo? Ak nie. Prečo?

Poslať 12.08.2017 9:17:54   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

napísal 1302 príspevkov
Ešte pre dovysvetlenie s tým by som problém nemal, že Boh dáva a berie život pretože vidím, že Vám je jedno, že Boh sa správa ako chladnokrvný vrah. Snažím sa skôr zameriavať na jeho dôvody vrážd. A čo napr. spravili také Jóbové deti, že ich Jahve nechal vyzabíjať? No Roman Bača? Čo spravili Jóbove deti? Mne si tu vysvetľoval ako deti môžu byť potrestané za hriechy rodičov avšak Jób ako rodič sa ničoho nedopustil a ani ich matka. Takže?

Poslať 12.08.2017 10:26:57   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
l1ve_D píše:
Ešte pre dovysvetlenie s tým by som problém nemal, že Boh dáva a berie život pretože vidím, že Vám je jedno, že Boh sa správa ako chladnokrvný vrah. Snažím sa skôr zameriavať na jeho dôvody vrážd. A čo napr. spravili také Jóbové deti, že ich Jahve nechal vyzabíjať? No Roman Bača? Čo spravili Jóbove deti? Mne si tu vysvetľoval ako deti môžu byť potrestané za hriechy rodičov avšak Jób ako rodič sa ničoho nedopustil a ani ich matka. Takže?
Ty mas v hlave vrazdy.

Poslať 12.08.2017 11:05:19   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

napísal 1302 príspevkov
Roman Bača píše:
l1ve_D píše:
Ty mas v hlave vrazdy.
No čo spravili teda Jóbove deti okrem toho, že boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste? Aký bol ich zločin? Alebo ako sa previnil Jób a jeho žena, že sa s nimi zahrával Boh a nechal mu len tak pozabíjať deti pomocou svojho komplica?

Poslať 12.08.2017 19:58:35   Re: prijimanie rozvedenym

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 284 príspevkov
l1ve_D
Citácia:
Toto nie je o logike. To je akoby si mi dal na výber čo je lepšie horor alebo rozprávka? Tu nejde o to čo je lepšie ale čo je pravda. Pravda často aj bolí.
Ale Ty hovoríš, že máme niekde skrat, lebo vysvetľujeme niečo, čo logicky nesedí. Takže som položil otázku a nemyslím, že nie je o logike. Pýtam sa na otázku podstaty existencie.

Citácia:
Konkrétne som písal už x krát čo vnímam ako nelogické a vždy pritom uplatňujete tamten princíp. Viď vraždenie detí Jahvem.
Ale ja som Ti skúsil načrtnúť možnosti. Komu vadí vraždenie detí Bohom? Tebe? Ale prečo? Bolo to pred x rokmi, neboli to ani tvoje deti a o tejto situácii si sa nebavil ani s nimi, ani s Bohom. To by si sa najprv musel opýtať tých detí, či im bolo nejako ublížené? Čo ak nie? Bolo by pre teba prekvapením, keby k tebe teraz začali lietať duše tých detí a hovorili by Ti aké sú šťastné, že si ich Boh zobral k sebe do blaženosti a nemuseli si odtrpieť ťažký život na zemi?

Citácia:
Podľa teba je normálna vražda nevinných detí? No vysvetli mi to teda na základe čoho Boh môže zabíjať nevinné deti. Áno? Lebo? Tam zabíjal normálne narodené deti v Egypte dokonca nezáležalo na veku stačilo, že boli prvorodené. Teda hocikto kto bol prvorodený. Takže?
...Čo spravili tie deti, že ich nechal chladnokrvne vyvraždiť v Egypte?
... A čo napr. spravili také Jóbové deti, že ich Jahve nechal vyzabíjať? No Roman Bača? Čo spravili Jóbove deti? Mne si tu vysvetľoval ako deti môžu byť potrestané za hriechy rodičov avšak Jób ako rodič sa ničoho nedopustil a ani ich matka. Takže?No čo spravili teda Jóbove deti okrem toho, že boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste? Aký bol ich zločin? Alebo ako sa previnil Jób a jeho žena, že sa s nimi zahrával Boh a nechal mu len tak pozabíjať deti pomocou svojho komplica?
Možno odpoveďou by mohlo byť aj to, čo povedal Ježiš keď sa ho pýtali čo urobil slepec, že je od narodenia slepý Jn 9,2-3. Zdá sa, že pozemský život považuješ za top vrchol, prvú cenu a jeho zmarenie za najväčší zločin. Ako by si už kompletne zabudol, že ani oko nevidelo ani ucho nepočulo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú. Nekonečne to presahuje všetko čo si si kedy o šťastí predstavoval.

legionar
Citácia:
1. Vsevediaci a nadcasovy Boh NEVEDEL, ze bude raz lutovat, ze stvoril cloveka ?
2. A dokonca netusil, ze jeho vyhladenie potopou bude On sam potom lutovat ???
Prečo by nevedel, prečo by netušil? Čo ak je to tam napísané nie preto, aby sme skúmali Božie emócie, ale preto, aby sme mali nádej, že nás neopustil a neopustí?

Poslať 12.08.2017 20:10:31   Re: prijimanie rozvedenym

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 17972 príspevkov
stefan píše:
Citácia:
1. Vsevediaci a nadcasovy Boh NEVEDEL, ze bude raz lutovat, ze stvoril cloveka ?
2. A dokonca netusil, ze jeho vyhladenie potopou bude On sam potom lutovat ???
Prečo by nevedel, prečo by netušil? Čo ak je to tam napísané nie preto, aby sme skúmali Božie emócie, ale preto, aby sme mali nádej, že nás neopustil a neopustí?
Myslis neopustil tym, ze ich skoro vsetkych utopil ?
Nemienim hovorit o zle, ze je dobre.
Podla legendy z Raja uz predsa mam dar rozlisovania dobra a zla ... ;)

Poslať 12.08.2017 22:18:42   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

napísal 1302 príspevkov
stefan píše:
l1ve_D
Citácia:
Toto nie je o logike. To je akoby si mi dal na výber čo je lepšie horor alebo rozprávka? Tu nejde o to čo je lepšie ale čo je pravda. Pravda často aj bolí.
Ale Ty hovoríš, že máme niekde skrat, lebo vysvetľujeme niečo, čo logicky nesedí. Takže som položil otázku a nemyslím, že nie je o logike. Pýtam sa na otázku podstaty existencie.

Citácia:
Konkrétne som písal už x krát čo vnímam ako nelogické a vždy pritom uplatňujete tamten princíp. Viď vraždenie detí Jahvem.
Ale ja som Ti skúsil načrtnúť možnosti. Komu vadí vraždenie detí Bohom? Tebe? Ale prečo? Bolo to pred x rokmi, neboli to ani tvoje deti a o tejto situácii si sa nebavil ani s nimi, ani s Bohom. To by si sa najprv musel opýtať tých detí, či im bolo nejako ublížené? Čo ak nie? Bolo by pre teba prekvapením, keby k tebe teraz začali lietať duše tých detí a hovorili by Ti aké sú šťastné, že si ich Boh zobral k sebe do blaženosti a nemuseli si odtrpieť ťažký život na zemi?

Citácia:
Podľa teba je normálna vražda nevinných detí? No vysvetli mi to teda na základe čoho Boh môže zabíjať nevinné deti. Áno? Lebo? Tam zabíjal normálne narodené deti v Egypte dokonca nezáležalo na veku stačilo, že boli prvorodené. Teda hocikto kto bol prvorodený. Takže?
...Čo spravili tie deti, že ich nechal chladnokrvne vyvraždiť v Egypte?
... A čo napr. spravili také Jóbové deti, že ich Jahve nechal vyzabíjať? No Roman Bača? Čo spravili Jóbove deti? Mne si tu vysvetľoval ako deti môžu byť potrestané za hriechy rodičov avšak Jób ako rodič sa ničoho nedopustil a ani ich matka. Takže?No čo spravili teda Jóbove deti okrem toho, že boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste? Aký bol ich zločin? Alebo ako sa previnil Jób a jeho žena, že sa s nimi zahrával Boh a nechal mu len tak pozabíjať deti pomocou svojho komplica?
Možno odpoveďou by mohlo byť aj to, čo povedal Ježiš keď sa ho pýtali čo urobil slepec, že je od narodenia slepý Jn 9,2-3. Zdá sa, že pozemský život považuješ za top vrchol, prvú cenu a jeho zmarenie za najväčší zločin. Ako by si už kompletne zabudol, že ani oko nevidelo ani ucho nepočulo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú. Nekonečne to presahuje všetko čo si si kedy o šťastí predstavoval.
A kde je odpoveď na moje otázky? Akože vyhovárať sa pri nadčasovom Bohu, že vtedy bola iná doba to je silná káva. Komu vadí vraždenie detí... To sa akože pýtaš fakt? Takže ďalší čo schvaľuje genocídu detí? Veď sám BOH hovorí ako nemáme zabíjať napr v tých jeho slávnych 10BP. A on zabíja chladnokrvne a bez poriadneho dôvodu. Prečo mi asi tak môže vadiť zabíjanie detí Bohom.... :roll: Žeby preto, že to je zlé? Nemorálne? Neobhájitelné? Ukazuje to, že pre Boha/Jahveho sme totálne nepodstatní... Pretože v pohode zabije aj bezbranné dieťa len tak. Aby ukojil svoje primitívne chute zabíjať. A to sa bavíme o všemocnom Bohu. Takže neobstojí ani, že nemal inú možnosť ako niekoho dostať do toho "duchovného sveta" veď on si zobral aj hocikoho za života do neba priamo keď chcel. K tomu tvojmu čo ak im nebolo ublížené toto môžem hovoriť pri hociktorom zabijakovi. Zabil ich! Nie zobral do neba. To je ten podstatný rozdiel. Ty to nevidíš? Keď chcel si zobral človeka priamo do neba a tu akože potrebuje najprv vyvraždiť a potom akože sa im nič nestalo? :o :roll: Keď už tam spomínaš tie vykrúcačky, že v podstate im bolo umožnené netrpieť na zemi. Tak to je totálne nespravodlivé vôči každému na zemi. Prečo potom ja mám trpieť a ešte aj potom ma môže hodiť do pekla keď sa mu niečo znepáči a ich len zabil a pošle len tak do neba... Bez zásluhy bez ničoho len tak. To je totálne nespravodlivý systém.

Poslať 13.08.2017 0:00:13   Re: prijimanie rozvedenym

napísal 284 príspevkov
l1ve_D
Citácia:
A kde je odpoveď na moje otázky?
Ty stále nevidíš odpovede na svoje otázky? Prečo Boh nechal zavraždiť svojho Syna, veď mu mohol poslať stovky anjelov aby ho vyslobodili. Odpoveď je, že asi preto, lebo to takto malo byť. Zmenilo to dejiny. Prečo bola Druhá svetová vojna? Asi preto, lebo mala byť, tiež zmenila dejiny. Každé jedno naše rozhodnutie mení dejiny. Keď budeš stáť pred Bohom a ako na veľkoplošnej obrazovke ako v 3D kine budeš sledovať celý priebeh svetových dejín, tak Boh Ti ukáže všetko, aj reálne dejiny, ale aj tie alternatívne a vtedy budeš môcť všetko pochopiť a vtedy budeš môcť aj súdiť.

Citácia:
Komu vadí vraždenie detí... To sa akože pýtaš fakt? Takže ďalší čo schvaľuje genocídu detí?
Ubližovanie deťom je samozrejme jedna z najväčších ohavností. Ubližovanie komukoľvek je zlé. Ak sa ubližuje kvôli ubližovaniu alebo kvôli zisku. Predstav si, že máš tri deti, päťročné, osemročné a desaťročné. Idete si na safari v Afrike a pokazí sa vám džíp pri brodení sa riekou, strhne ho prúd a unesie preč. Blíži sa noc a ak ostanete v buši cez noc, neprežije nikto z vás lebo prídu levy. Šancu máte iba ak sa vyberiete cez tú buš k najbližšiemu stanovisku, pričom máte šancu tam do hodiny doraziť. Ale všimol si si, že už dlhšie vás sleduje leopard. Vieš, že keď s ním budeš bojovať, tak Ťa zabije, nemáš šancu, lebo nemáš žiadnu zbraň. Keď leopard zabije teba, tak šakal zabije všetky tvoje deti. Ak Ty ostaneš nažive, tak šakal si na deti netrúfne. Ale ostať nažive môžeš len tak, že uspokojíš leoparda. Vedel by si sa rozhodnúť, ktoré dieťa mu predhodíš, aby ste sa vy ostatní zachránili? Buď zomriete všetci alebo iba jedno tvoje dieťa ktoré vyberieš, iná možnosť nie je. Ako by si sa rozhodol? Nemusíš odpovedať, iba si to predstav. Nech by si sa rozhodol akokoľvek, komu by si dovolil aby Ťa súdil?

Citácia:
Veď sám BOH hovorí ako nemáme zabíjať napr v tých jeho slávnych 10BP. A on zabíja chladnokrvne a bez poriadneho dôvodu. Prečo mi asi tak môže vadiť zabíjanie detí Bohom.... Žeby preto, že to je zlé? Nemorálne? Neobhájitelné? Ukazuje to, že pre Boha/Jahveho sme totálne nepodstatní... Pretože v pohode zabije aj bezbranné dieťa len tak. Aby ukojil svoje primitívne chute zabíjať. A to sa bavíme o všemocnom Bohu.
Nadviaž na to o čom si premýšľal pred tým. My nepoznáme dôvody. Keď nepoznáš dôvody, ako môžeš spravodlivo súdiť?

Citácia:
Takže neobstojí ani, že nemal inú možnosť ako niekoho dostať do toho "duchovného sveta" veď on si zobral aj hocikoho za života do neba priamo keď chcel. K tomu tvojmu čo ak im nebolo ublížené toto môžem hovoriť pri hociktorom zabijakovi. Zabil ich! Nie zobral do neba. To je ten podstatný rozdiel. Ty to nevidíš? Keď chcel si zobral človeka priamo do neba a tu akože potrebuje najprv vyvraždiť a potom akože sa im nič nestalo?
Tu nejde o to, či mal alebo nemal možnosť. Boh predsa má všetky možnosti. Tu ide o to, že zo všetkých možností si vybral práve túto z nejakého dôvodu. Kým ten dôvod nepoznáme, tak nemôžeme posúdiť či to bolo oprávnené alebo nie. Keďže však nám nie je vlastné súdiť Boha, tak nepochybujeme o tom, že jeho rozhodnutie bolo správne.

Citácia:
Keď už tam spomínaš tie vykrúcačky, že v podstate im bolo umožnené netrpieť na zemi. Tak to je totálne nespravodlivé vôči každému na zemi. Prečo potom ja mám trpieť a ešte aj potom ma môže hodiť do pekla keď sa mu niečo znepáči a ich len zabil a pošle len tak do neba... Bez zásluhy bez ničoho len tak. To je totálne nespravodlivý systém.
Pretože každý má svoju úlohu. Nie každého Boh zahrnie rovnakou milosťou alebo charizmou. Ale každý dostane dosť milosti na to, aby tú svoju úlohu mohol splniť.
Pýtaš, sa, že načo to celé divadlo? Prečo Boh stvoril ľudí, dopustil na nich hriech, aby ich potom mohol vykúpiť, necháva ich trpieť aby im sľúbil večnú slávu... keď mohol stvoriť dokonalý svet bez bolesti a smrti, bez hriechu a pokušenia.... kde by sa mu každý díval do tváre? Neviem, naozaj toto netuším. Ale viem, že som zasadený do istej reality a že táto realita, táto existencia mi dáva zmysel ak v sa v nej nachádza Boh, ak by sa v nej Boh nenachádzal, tak by mi zmysel nedávala, lebo by som sa nelíšil od zvierat.

Poslať 13.08.2017 0:22:35   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

napísal 1302 príspevkov
stefan píše:
l1ve_D
Citácia:
A kde je odpoveď na moje otázky?
Ty stále nevidíš odpovede na svoje otázky? Prečo Boh nechal zavraždiť svojho Syna, veď mu mohol poslať stovky anjelov aby ho vyslobodili. Odpoveď je, že asi preto, lebo to takto malo byť. Zmenilo to dejiny. Prečo bola Druhá svetová vojna? Asi preto, lebo mala byť, tiež zmenila dejiny. Každé jedno naše rozhodnutie mení dejiny. Keď budeš stáť pred Bohom a ako na veľkoplošnej obrazovke ako v 3D kine budeš sledovať celý priebeh svetových dejín, tak Boh Ti ukáže všetko, aj reálne dejiny, ale aj tie alternatívne a vtedy budeš môcť všetko pochopiť a vtedy budeš môcť aj súdiť.

Citácia:
Komu vadí vraždenie detí... To sa akože pýtaš fakt? Takže ďalší čo schvaľuje genocídu detí?
Ubližovanie deťom je samozrejme jedna z najväčších ohavností. Ubližovanie komukoľvek je zlé. Ak sa ubližuje kvôli ubližovaniu alebo kvôli zisku. Predstav si, že máš tri deti, päťročné, osemročné a desaťročné. Idete si na safari v Afrike a pokazí sa vám džíp pri brodení sa riekou, strhne ho prúd a unesie preč. Blíži sa noc a ak ostanete v buši cez noc, neprežije nikto z vás lebo prídu levy. Šancu máte iba ak sa vyberiete cez tú buš k najbližšiemu stanovisku, pričom máte šancu tam do hodiny doraziť. Ale všimol si si, že už dlhšie vás sleduje leopard. Vieš, že keď s ním budeš bojovať, tak Ťa zabije, nemáš šancu, lebo nemáš žiadnu zbraň. Keď leopard zabije teba, tak šakal zabije všetky tvoje deti. Ak Ty ostaneš nažive, tak šakal si na deti netrúfne. Ale ostať nažive môžeš len tak, že uspokojíš leoparda. Vedel by si sa rozhodnúť, ktoré dieťa mu predhodíš, aby ste sa vy ostatní zachránili? Buď zomriete všetci alebo iba jedno tvoje dieťa ktoré vyberieš, iná možnosť nie je. Ako by si sa rozhodol? Nemusíš odpovedať, iba si to predstav. Nech by si sa rozhodol akokoľvek, komu by si dovolil aby Ťa súdil?

Citácia:
Veď sám BOH hovorí ako nemáme zabíjať napr v tých jeho slávnych 10BP. A on zabíja chladnokrvne a bez poriadneho dôvodu. Prečo mi asi tak môže vadiť zabíjanie detí Bohom.... Žeby preto, že to je zlé? Nemorálne? Neobhájitelné? Ukazuje to, že pre Boha/Jahveho sme totálne nepodstatní... Pretože v pohode zabije aj bezbranné dieťa len tak. Aby ukojil svoje primitívne chute zabíjať. A to sa bavíme o všemocnom Bohu.
Nadviaž na to o čom si premýšľal pred tým. My nepoznáme dôvody. Keď nepoznáš dôvody, ako môžeš spravodlivo súdiť?

Citácia:
Takže neobstojí ani, že nemal inú možnosť ako niekoho dostať do toho "duchovného sveta" veď on si zobral aj hocikoho za života do neba priamo keď chcel. K tomu tvojmu čo ak im nebolo ublížené toto môžem hovoriť pri hociktorom zabijakovi. Zabil ich! Nie zobral do neba. To je ten podstatný rozdiel. Ty to nevidíš? Keď chcel si zobral človeka priamo do neba a tu akože potrebuje najprv vyvraždiť a potom akože sa im nič nestalo?
Tu nejde o to, či mal alebo nemal možnosť. Boh predsa má všetky možnosti. Tu ide o to, že zo všetkých možností si vybral práve túto z nejakého dôvodu. Kým ten dôvod nepoznáme, tak nemôžeme posúdiť či to bolo oprávnené alebo nie. Keďže však nám nie je vlastné súdiť Boha, tak nepochybujeme o tom, že jeho rozhodnutie bolo správne.

Citácia:
Keď už tam spomínaš tie vykrúcačky, že v podstate im bolo umožnené netrpieť na zemi. Tak to je totálne nespravodlivé vôči každému na zemi. Prečo potom ja mám trpieť a ešte aj potom ma môže hodiť do pekla keď sa mu niečo znepáči a ich len zabil a pošle len tak do neba... Bez zásluhy bez ničoho len tak. To je totálne nespravodlivý systém.
Pretože každý má svoju úlohu. Nie každého Boh zahrnie rovnakou milosťou alebo charizmou. Ale každý dostane dosť milosti na to, aby tú svoju úlohu mohol splniť.
Pýtaš, sa, že načo to celé divadlo? Prečo Boh stvoril ľudí, dopustil na nich hriech, aby ich potom mohol vykúpiť, necháva ich trpieť aby im sľúbil večnú slávu... keď mohol stvoriť dokonalý svet bez bolesti a smrti, bez hriechu a pokušenia.... kde by sa mu každý díval do tváre? Neviem, naozaj toto netuším. Ale viem, že som zasadený do istej reality a že táto realita, táto existencia mi dáva zmysel ak v sa v nej nachádza Boh, ak by sa v nej Boh nenachádzal, tak by mi zmysel nedávala, lebo by som sa nelíšil od zvierat.
Nezmysli. Keď už sme pritom zabití Ježiša tak toho zabili ľudia a on sám si vybral, že zomrie lebo vedel čo sa stane podľa biblie mohol sa tej situácii vyhnúť. Avšak keď Javhe zabíjal deti oni nemali možnosť nesúhlasiť. Jednoducho ich chladnokrvne zlikvidoval. K tomu príklad s ohrozenými deťmi v lese. Vieš v čom je obrovský rozdiel medzi mnou a Bohom? On nemusí nikoho zabiť a on má MOC ZMENIŤ ČOKOĽVEK ale zvolil si zabíjanie detí dobrovoľne sám! ! ! Tak si presne ja predstavujem satana. Kdežto ja keby som postavený pred takú situáciu ako si opísal nemám na výber pravdepodobne možnosť, že prežijú všetci. Teda ja nemôžem byť odsúdený za niečo čo nemám ako ovplyvniť tak aby všetci prežili kdežto on to dokáže. Teda toto ukazuje nemorálnosť božiu. Chápeme sa? Vieš kto sa vyhovára, že nemôže súdiť svojho vládcu? Slepý nasledovateľ. Tak ako hájiš ty Boha, že aj keď mal iné možnosti rozhodol sa najlepšie ale hlavne nevieme dôvody sa môže vyhovárať aj kórejec v severenej kórei keď jeho milovaný Kim dá vyzabíjať jeho deti. Že síce nepozná dôvody ale hlavne, že jeho vodca mu určite chcel dobre. Takto by si obhájil hociaké konanie aj samotného satana. K tomu koncu. JA nijak nevylučujem existenciu Boha ani bohov. Môžu kľudne existovať a aj mám svoje predstavy o tom pár krát som ich tu načrtol. Avšak neverím v takého Boha ako je Jahve, že existuje alebo, že je dobrý. Veď nech ho skúmam akokoľvek nevidím medzi ním a Satanom rozdiel v konaní. Keby som bol ja Satan vieš čo by som spravil? Založil by som náboženstvá kde by som chcel presvedčiť ľudí, že moje zlé konanie je vlastne dobré. Presne tak mi pripadajú tieto náboženstvá akoby ich Satan vymýšľal. Avšak dokonca ani on za ne nemôže skôr to poukazuje na tú krutú dobu v ktorej ľudia žili a zabíjali sa a odráža to ich povahu tej doby. A čo by malo byť zlé na tom, že si tiež zviera len s inou výbavou? Prečo tak silne potrebuješ byť nad zvieratami? Mne osobne vôbec nevadí, že som zviera homo sapiens sapiens. Rozdiel medzi mnou a ostatnými zvieratami je najmä v tom, že dokážem myslieť zložitejšie a vyrábať vyspelé nástroje. Nijak ma to nedegraduje ani nič.

Poslať 13.08.2017 0:34:58   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10923 príspevkov
Citácia:
No čo spravili teda Jóbove deti okrem toho, že boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste? Aký bol ich zločin? Alebo ako sa previnil Jób a jeho žena, že sa s nimi zahrával Boh a nechal mu len tak pozabíjať deti pomocou svojho komplica?
Boh kazdemu clovekovi daroval zivot a raz mu ho vezme
niekedy to spravi starobou niekedy chorobou niekedy prirodnou katastrofou niekedy tym ze dopusti vojnu vrazdu chorobu atd atd atd
Z tvojho prispevku vidim ze stale Boha beries na urovni cloveka
rovnako ani autorovi nemozes vycitat ze nechal zomriet hlavnu postavu (napr KarlMay nechal zomriet Vinetua v 3 dieli)
ani programatorovi nemozes vycitat ze nechal v hre Comand&Conquer zomriet nejake postavicky
alebo ze Tarantino necha vo filme KillBill nakoniec Billa zomriet.

Boh ako autor tohoto sveta je v rovnakej pozicii ako programator alebo spisovatel, ci reziser voci svojmu dielu
Z tvojej namietky vnimam ze si toto stale nejako neakceptoval ...
stale kladies Boha na rovnaku uroven ako cloveka - co je principialny nezmysel
Este mi napadlo ze mozno vnimas boha na urovni greckeho boha, cize povedzme na urovni mimozemstana ktory je silnejsi, ale proste stale nevidis Boha na urovni absolutneho Tvorcu a Stvoritela celeho sveta
----------------------------

Poslať 13.08.2017 0:42:18   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

napísal 1302 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Boh kazdemu clovekovi daroval zivot a raz mu ho vezme
niekedy to spravi starobou niekedy chorobou niekedy prirodnou katastrofou niekedy tym ze dopusti vojnu vrazdu chorobu atd atd atd
Z tvojho prispevku vidim ze stale Boha beries na urovni cloveka
rovnako ani autorovi nemozes vycitat ze nechal zomriet hlavnu postavu (napr KarlMay nechal zomriet Vinetua v 3 dieli)
ani programatorovi nemozes vycitat ze nechal v hre Comand&Conquer zomriet nejake postavicky
alebo ze Tarantino necha vo filme KillBill nakoniec Billa zomriet.

Boh ako autor tohoto sveta je v rovnakej pozicii ako programator alebo spisovatel, ci reziser voci svojmu dielu

Este mi napadlo ze mozno vnimas boha na urovni greckeho boha, cize povedzme na urovni mimozemstana ktory je silnejsi, ale proste stale nevidis Boha na urovni absolutneho Tvorcu a Stvoritela celeho sveta
----------------------------
Vieš aký problém ma toto Misojogi? Tak potom sa nemôže Boh nazývať ani dobrým ani spravodlivým. Ak môže len tak zo svojvôle zabíjať deti. Chápem ako to myslíš. Ale to mu odoberá tamtie dve vlastnosti. Lebo dobrotivý a spravodlivý Boh súdi a koná na základe aj pravidiel ktoré sám požaduje od iných aby z neho nebol pokrytec. A ako asi vyzerá ak vyžaduje nezabiješ a sám zabíja len tak? Keď sme pri tých hrách, knihách a filmoch. Vieš v čom je rozdiel? Nikto reálne netrpí a nezomiera. Teda hráč pc hry nikoho nezabil ani režisér a ani spisovateľ a ani programátor pc hry. Tak potom keď môže len tak podľa teba zabíjáť nevidím rozdiel medzi Hitlerom, Kim Čong Unom, Pol Potom, Jahvem, Satanom a pod. Všetci mali moc byť lepší ale vybrali si svojvoľne pôsobiť utrpenie plošne.

Poslať 13.08.2017 3:42:12   Re: prijimanie rozvedenym

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 133 príspevkov
Citácia:

Este mi napadlo ze mozno vnimas boha na urovni greckeho boha, cize povedzme na urovni mimozemstana ktory je silnejsi, ale proste stale nevidis Boha na urovni absolutnehoý Tvorcu a Stvoritela celeho sveta
----------------------------Vieš aký problém ma toto MisojogiTak potom sa nemôže Boh nazývať ani dobrým ani spravodlivým. Ak môže len tak zo svojvôle zabíjať deti. Chápem ako to myslíš. Ale to mu odoberá tamtie dve vlastnosti. Lebo dobrotivý a spravodlivý Boh súdi a koná na základe aj pravidiel ktoré sám požaduje od iných aby z neho nebol pokrytec. A ako asi vyzerá ak vyžaduje nezabiješ a sám zabíja len tak? Keď sme pri tých hrách, knihách a filmoch. Vieš v čom je rozdiel? Nikto reálne netrpí a nezomiera. Teda hráč pc hry nikoho nezabil ani režisér a ani spisovateľ a ani programátor pc hry. Tak potom keď môže len tak podľa teba zabíjáť nevidím rozdiel medzi Hitlerom, Kim Čong Unom, Pol Potom, Jahvem, Satanom a pod. Všetci mali moc byť lepší ale vybrali si svojvoľne pôsobiť utrpenie plošne.[/quote] Už hore je to zrozumiteľne vysvetlené. Satan je stvorenie - hlina. Príklad z kázne: Môže sa hlina sťažovať hrnčiarovi, že z nej spravil nočník a nie vázu na kvety? V Trojičnom poňatí je Boh Otec Stvoriteľ, Boh Syn Vykupiteľ a Duch Svätý Posvätiteľ. Kresťanstvo na vysvetlenie zla používa pojem dedičný hriech. Zaujímavé je, že podľa jedného rabína v komentári na izraelskej televízii židovstvo pojem dedičného hriechu nepozná. Myslím že sa volá Dr. Finkeľštajn.

Poslať 13.08.2017 8:04:17   Re: prijimanie rozvedenym

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10923 príspevkov
Citácia:
Ak môže len tak zo svojvôle zabíjať deti.
to je Tvoj predpoklad aleboze tebe sa to takto mozno javi, l Boh vidi daleko hlsie suvislosti a dovody aj oproti Biblii
.
Citácia:
Keď sme pri tých hrách, knihách a filmoch. Vieš v čom je rozdiel? Nikto reálne netrpí a nezomiera. Teda hráč pc hry nikoho nezabil ani režisér a ani spisovateľ a ani programátor pc hry.
nuz toto je presne: Boh nezije v tej istej realite ako my ale dalo by sa povedat v NADREALITE.
My sme naozaj pre neho ako tie figurky v umeleckom diele
To ze my to vnimame mozno inak je skor nas pohlad ale nie jeho.
Ked si predstavis ze by nejaka postavicka v PC hry mala nejake city voci tvorcovi hry (boly by tak naprogramovana) a by sa stazovala ze v hre musi zomriet. To je nieco podobne ako hovoris Ty.
alebo raz som cital fantazy poviedku ze sachove figurky sa stazovali ze v hre musia zomriet (byt vyhodene zo sachovnice)
proste stale nevidis svoju doslova nicotnost voci nekonecnemu Bohu.
My sme naozaj pre neho ako "vietor v korunach borovice na namalovanom obrazku" taki nepodstatni a bezvyznamni ....

Poslať 13.08.2017 9:45:45   Re: prijimanie rozvedenym

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 17972 príspevkov
stefan píše:
Predstav si, že máš tri deti, päťročné, osemročné a desaťročné. Idete si na safari v Afrike a pokazí sa vám džíp pri brodení sa riekou, strhne ho prúd a unesie preč. Blíži sa noc a ak ostanete v buši cez noc, neprežije nikto z vás lebo prídu levy. Šancu máte iba ak sa vyberiete cez tú buš k najbližšiemu stanovisku, pričom máte šancu tam do hodiny doraziť. Ale všimol si si, že už dlhšie vás sleduje leopard. Vieš, že keď s ním budeš bojovať, tak Ťa zabije, nemáš šancu, lebo nemáš žiadnu zbraň. Keď leopard zabije teba, tak šakal zabije všetky tvoje deti. Ak Ty ostaneš nažive, tak šakal si na deti netrúfne. Ale ostať nažive môžeš len tak, že uspokojíš leoparda. Vedel by si sa rozhodnúť, ktoré dieťa mu predhodíš, aby ste sa vy ostatní zachránili? Buď zomriete všetci alebo iba jedno tvoje dieťa ktoré vyberieš, iná možnosť nie je. Ako by si sa rozhodol? Nemusíš odpovedať, iba si to predstav. Nech by si sa rozhodol akokoľvek, komu by si dovolil aby Ťa súdil?
Ja predovsetkym vynadam Bohu za to, ze ma urobil takym slabym, ze nedokazem zahlusit aj sakala aj leoparda naraz. :)

Poslať 13.08.2017 12:14:43   Re: prijimanie rozvedenym

napísal 284 príspevkov
l1ve_D
Citácia:
A čo by malo byť zlé na tom, že si tiež zviera len s inou výbavou? Prečo tak silne potrebuješ byť nad zvieratami? Mne osobne vôbec nevadí, že som zviera homo sapiens sapiens. Rozdiel medzi mnou a ostatnými zvieratami je najmä v tom, že dokážem myslieť zložitejšie a vyrábať vyspelé nástroje. Nijak ma to nedegraduje ani nič.
Ale potom treba hľadať odpoveď aj na otázku, že kam smeruješ? Či má tvoja existencia zmysel? Ale tu ide o skutočný zmysel v tej prapôvodnej podstate.

Citácia:
Ak môže len tak zo svojvôle zabíjať deti. Chápem ako to myslíš. Ale to mu odoberá tamtie dve vlastnosti. Lebo dobrotivý a spravodlivý Boh súdi a koná na základe aj pravidiel ktoré sám požaduje od iných aby z neho nebol pokrytec. A ako asi vyzerá ak vyžaduje nezabiješ a sám zabíja len tak?
Problém tu však zostáva pôvodný. To Ty si určil, že Boh zabíja svojvoľne a len tak. Ale čo ak to nie je pravda?

[ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť