Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
nie, praveze v humannej vede to funguje inak ako v prirodovednych
nemusi sa ti to pacit ale naozaj to funguje inak

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3605 príspevkov
legionar píše:
BTW: Co za axiomu je dogma o neomylnosti papeza, ktora bola do toho "systemu" pridana az v roku 1870 a ktora sposobila TOLKO ZLA ?
Znamena to snad, ze system DOVTEDY nebol KONZISTENTNY ??? :lol:
(Ak mu "chybala axioma", tak potom urcite ! Pretoze pridanie axiomy do systemu je velmi zavazna vec ! Skus si porovnat Eukleidovu geometriu - oni praveze skumali, kolko NAJMENEJ axiom este staci na to, aby system bol konzistentny. Zistili, ze im staci 5 - a odvtedy ziadnu dalsiu NEMUSELI PRIDAVAT !)
Máš zlé informácie. Primát pápeža, sv. Petra a jeho nástupcov je v Cirkvi jasný už na prvom sneme v Jeruzaleme, krátko po Ježišovej smrti (Skutky apoštolov). Rovnako o tom píšu cirkevní otcovia prvých storočí. To, čo sa udialo v 19. storočí bolo len formálne stanovenie hraníc tej neomylnosti, alebo teda ujasnenie, kde áno a kde nie a tiež kedy. Jasne sa povedalo, že neomylnosť sa týka vecí viery a mravov a nie napríklad vedeckých otázok.

Matematiku do toho samozrejme pliesť môžem, lebo funguje na rovnakých princípoch. Aj dnes ale platí, že ani matematike nerozumejú všetci no nemajú pocit, že by sa k nej nemali vyjadrovať :). Čo u teba asi o matematike neplatí, no v teológii už taký opatrný nie si.
Problém je, že vyjadrenie katolíckej Cirkvi nielen, že neodporujú pozorovanému svetu, ale aj na roky dopredu predpovedanú dejinné udalosti, a tam sa už ani matematika nechytá. :):):)

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
Mx píše:
Máš zlé informácie. Primát pápeža, sv. Petra a jeho nástupcov je v Cirkvi jasný už na prvom sneme v Jeruzaleme, krátko po Ježišovej smrti (Skutky apoštolov).
Mas na mysli tezu "prvy medzi rovnymi" ?
Mx píše:
Matematiku do toho samozrejme pliesť môžem, lebo funguje na rovnakých princípoch. Aj dnes ale platí, že ani matematike nerozumejú všetci no nemajú pocit, že by sa k nej nemali vyjadrovať :). Čo u teba asi o matematike neplatí, no v teológii už taký opatrný nie si.
Tak to sa potom musite nejako dohodnut medzi sebou. (=oblecte si dresy)
Pretoze napr. misojogi pripusta, ze dogmy su iba 'analogiou' axiom a ze 'funguju inak'.
Mx píše:
Problém je, že vyjadrenie katolíckej Cirkvi nielen, že neodporujú pozorovanému svetu, ale aj na roky dopredu predpovedanú dejinné udalosti, a tam sa už ani matematika nechytá. :):):)
Tak toto je mi naozaj novinka a rad by som o tom vedel nieco blizsieho.

Zeby na sposob Nostradama ? :roll:

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
vyjadrenie katolíckej Cirkvi nielen, že neodporujú pozorovanému svetu, ale aj na roky dopredu predpovedajú dejinné udalosti,
nepomylil si sa nahodou vo formulacii? lebo nedava mi to zmysel, neviem o ziadnom takom tvrdeni v KKC
je pravda ze v KKC su aj proroci, ale rozhodne nemaju uroven a vahu hierarchie ale skor hierarchie ich koriguje aby prilis neuleteli - ich vyjadrenia nie su povinne, ale povazuju sa za "spestrenie zivota" Cirkvi
.
jedini co predpovedali dejiny na rok presne boli jehovisti ale zatial sa minimalne uz asi 15 krat sekli v predpovedani konca sveta od roku 1848 (zakladatel a predchodca Miller)

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
Nemusíme chodiť ďaleko. Zoberme si dnes často spomínanú Fatimu a zjavenie Panny Márie vo Fatime.

Pre Legiho - nie je teraz podstatné, či sa tam naozaj niekto zjavil alebo nie.

Deti vo Fatime povedali, že ak sa ľudstvo neobráti, príde ešte jedna vojna, strašnejšia ako prvá. Tiež bolo predpovedané, z pohľadu neveriaceho - tými deťmi, že sa vojna začne potom, čo bude nad Európou zvláštne svetlo.
Citácia:
Na začiatku druhej časti tajomstva sa spomína, že začne nová vojna, ktorej predzvesťou bude polárna žiara. V noci z 25.na 26. januára 1938 (od 20.45 do 1.15 hod.) naozaj ožiarila celú Európu neznáma silná žiara. Zvláštny úkaz vyvolal záujem novinárov i vedcov. Niektorí sa domnievali, že sa jedná o mimoriadnu polárnu žiaru. Avšak na rozdiel od prirodzenej polárnej žiary, tento úkaz bolo dobre vidno i v južných krajoch Európy. Sestra Lucia pokladala uvedenú polárnu žiaru z roku 1938 za nebom sľúbené znamenie.
Katolícka Cirkev sa k týmto predpovediam a zjaveniam vyjadrila, že sú pravé a stála za nimi. To znamená, že Katolícka Cirkev predpovedala, že príde 2. vojna a pred jej začatím sa udeje pre vtedajších ľudí tajomná žiara nad Európou. Historicky si môžeš dohľadať, že to presne sedí a neviem si predstaviť, ako by 3 malé deti vedeli niečo takéto tak predne predpovedať a na taký čas dopredu. Jedine, že by vedeli cestovať v čase, hm, to je asi uveriteľnejšie než uveriť v Boha, chápem.

Misojogi, ak nejaký nazvime ho prorok niečo predpovie a Cirkev jeho videnia vyhlási za pravé, tak si myslím, že to nemôžeš dávať na rovnakú úroveň ako sú Jehovisti a im podobní. No to, čo som tým v skutočnosti myslel, je iné, základom je napríklad - ak ľudia pôjdu proti prírode (rozumen prirodzenému zákonu), vypomstí sa im to a deje sa to stále (niečo ako - neděláš dobře, Jaromíre, neděláš dobře ;) ).

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
ak nejaký nazvime ho prorok niečo predpovie a Cirkev jeho videnia vyhlási za pravé, tak si myslím, že to nemôžeš dávať na rovnakú úroveň ako sú Jehovisti a im podobní. No to, čo som tým v skutočnosti myslel, je iné, základom je napríklad - ak ľudia pôjdu proti prírode (rozumen prirodzenému zákonu), vypomstí sa im to a deje sa to stále
ano pochopil som ta inak ako si to myslel
Fatima ale nehovorila rok
Citácia:
misojogi pripusta, ze dogmy su iba 'analogiou' axiom a ze 'funguju inak'.
myslim si ze humanitne a prirodovedne myslenie je odlisne takze mozeme hovorit o analogiach a nie doslovnom prenasani pojmov medzi roznymi odbormi
samozrejme urcita podobnost tam je a kedysi som aj ja pripodobnoval dogmu a axiomu
asi by to chcelo na dlhsie sa rozpisat ze v com su podobne a v com su odlisne
chcem len povedat ze dogmy maju svoj zmysel

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 465 príspevkov
Mx píše:
vyjadrenie katolíckej Cirkvi nielen, že neodporujú pozorovanému svetu, ale aj na roky dopredu predpovedanú dejinné udalosti, a tam sa už ani matematika nechytá. :):):)
Zaujímala by ma nejaká aktuálna predpoveď nejakej dejinnej udalosti cirkvou, ktorá ešte nenastala.

(lebo nájsť v nejakých udalostiach v minulosti nejaké náznaky niečoho, čo sa potom následne odohralo nie je problém, ak sú oba deje v minulosti, ale niečo konkrétne, nejaká dejinná udalosť čo ešte nenastala, to by bolo niečo iné...)

napísal 22039 príspevkov
I-Ging -> znak pre mier -> "nestabilne obdobie medzi dvomi vojnami" :)

Werich: Kdyz reknete, ze neco bylo "mezi dvemi valkami", tak budete mit vzdy pravdu. :)

Ked poviem, ze "ak sa ludstvo nepolepsi, tak vela ludi zomrie", tak budem mat na 100% pravdu !
A nemusim na to chodit ani do Fatimy ... :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
jery1 píše:
Mx píše:
vyjadrenie katolíckej Cirkvi nielen, že neodporujú pozorovanému svetu, ale aj na roky dopredu predpovedanú dejinné udalosti, a tam sa už ani matematika nechytá. :):):)
Zaujímala by ma nejaká aktuálna predpoveď nejakej dejinnej udalosti cirkvou, ktorá ešte nenastala.

(lebo nájsť v nejakých udalostiach v minulosti nejaké náznaky niečoho, čo sa potom následne odohralo nie je problém, ak sú oba deje v minulosti, ale niečo konkrétne, nejaká dejinná udalosť čo ešte nenastala, to by bolo niečo iné...)
Z minulosti nie je problém, stačí si pozrieť môj upravený príspevok, dal som tam citáciu, ktorej fakty sú historicky dohľadateľné. Historicky, opakujem, to znamená, že treba si zájsť do archívov a pozrieť si kroniky a záznamy, čo sa napríklad písalo v 1919 o tých zjaveniach vo Fatime a potom si to porovnať s historickými záznamami o polárnej žiare nad Európou v roku 1938 a tiež z faktom, že vojna začala v podstate v 1938 obsadením Rakúska.
Nie som si istý, či je to možné spraviť od počítača, ale teoreticky by mohol mať Google naskekované staré noviny z toho obdobia, alebo by mohli byť niekde sprístupnené.

Ale sú aj aktuálne predpovede, len mi bolo zakázané strašiť iných.

napísal 22039 príspevkov
Nostradamus ma tymto sposobom "potvrdenych" ovela viac "proroctiev". :roll:

Kludne nas postras - my aj tak vieme, ako to vsetko dopadne ... :D

napísal 465 príspevkov
Mx píše:
Nie som si istý, či je to možné spraviť od počítača, ale teoreticky by mohol mať Google naskekované staré noviny z toho obdobia, alebo by mohli byť niekde sprístupnené.

Ale sú aj aktuálne predpovede, len mi bolo zakázané strašiť iných.
Ale mňa až tak nezaujímajú tvrdenia typu "v roku X niekto predpovedal, že v roku Y nastane to a to", pokiaľ oba roky (X aj Y) sú v minulosti.

Mňa by zaujímala aspoň jedna dnes platná predpoveď na nejakú udalosť, čo nastane v budúcnosti.
A myslím že prežijem, aj keď ma vystrašíš, tak kľudne do toho :)

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
legionar píše:

Werich: Kdyz reknete, ze neco bylo "mezi dvemi valkami", tak budete mit vzdy pravdu. :)

Ked poviem, ze "ak sa ludstvo nepolepsi, tak vela ludi zomrie", tak budem mat na 100% pravdu !
Pekný pokus, Legi, ale len pokus, ja som písal o niečom inom. Vyberáš si, čo sa ti hodí? Ktorý z Tvojich velikánov povedal, že tá druhá vojna začne po silnej polárnej žiare nad celou Európou? Ktorý z nich to povedal cca 20 rokov predtým, ako sa to stalo?
Ale dalo by sa teraz očakávať, že príde niekto s tvrdením, že Hitler chcel tie proroctvá potvrdiť a preto čakal so začiatkom vojny, až kým nepríde tá polárna žiara. Síce by to vážne odporovalo historickým faktom, ale tvrdiť to niekto môže.

napísal 22039 príspevkov
Mx píše:
legionar píše:

Pekný pokus, Legi, ale len pokus, ja som písal o niečom inom. Vyberáš si, čo sa ti hodí? Ktorý z Tvojich velikánov povedal, že tá druhá vojna začne po silnej polárnej žiare nad celou Európou? Ktorý z nich to povedal cca 20 rokov predtým, ako sa to stalo?
Ale dalo by sa teraz očakávať, že príde niekto s tvrdením, že Hitler chcel tie proroctvá potvrdiť a preto čakal so začiatkom vojny, až kým nepríde tá polárna žiara. Síce by to vážne odporovalo historickým faktom, ale tvrdiť to niekto môže.
Nostradamus:
Prvé proroctvo, ktoré je známe, urobil Nostradamus v roku 1538, keď stretol mnícha so stádom svíň a oslovil ho "vaša svätosť". Mních Pereti Felice, ktorého Nostradamus oslovil, sa o pol storočia neskôr stal pápežom, známym pod menom Sixtus V.
:lol: :lol: :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
legionar píše:
Nostradamus:
Prvé proroctvo, ktoré je známe, urobil Nostradamus v roku 1538, keď stretol mnícha so stádom svíň a oslovil ho "vaša svätosť". Mních Pereti Felice, ktorého Nostradamus oslovil, sa o pol storočia neskôr stal pápežom, známym pod menom Sixtus V.
:lol: :lol: :lol:
Naozaj si čítal Nostradama? A originál? A aj tak dokážeš napísať toto? Potom nebudeš len jadrový fyzik... hm, klobúk dole. Alebo inak, a teraz tú o červenej čiapočke (vlastne bielej). :)

A nikoho strašiť nebudem, poslúchnem dobrú radu.

napísal 465 príspevkov
Mx píše:
A nikoho strašiť nebudem, poslúchnem dobrú radu.
Keď takto dopadne takmer každá diskusia s tebou, ak od teba človek chce nejaký dôkaz tvojich tvrdení...

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť