Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18774 príspevkov
Citácia:
Zaujímala by ma nejaká aktuálna predpoveď nejakej dejinnej udalosti cirkvou, ktorá ešte nenastala.
v samizdatoch za socializmu koloval ako vyznamny rok 2000, ale nic sa neudialo (mala byt 3 dni uplna tma a nemoznost vychadzat von)
teraz sa hovori o roku 2025 ale zda sa mi ze to viacej zdoraznuje Apostolska cirkev (Sergej Mihal . pozri YTB) ako katolici
...
Citácia:
(lebo nájsť v nejakých udalostiach v minulosti nejaké náznaky niečoho, čo sa potom následne odohralo nie je problém, ak sú oba deje v minulosti, ale niečo konkrétne, nejaká dejinná udalosť čo ešte nenastala, to by bolo niečo iné...)
Fatimske zjavenie nebolo brane vazne hned od zaciatku ale postupne jeho vyznam rastol - ano uz od zaciatku tam chodilo vela ludi ale hlavne z Portugalska a z okolia - celosvetove uznanie prislo az postupne
...
Citácia:
nejaká aktuálna predpoveď nejakej dejinnej udalosti cirkvou, ktorá ešte nenastala.
Cirkev si na to dava pozor aby to nebolo oficialne vyjadrenie. Ono to funguje ze mas nejake zjavenie a Cirkev si da odstup a cas, kym sa k tomu prihlasi, ale napriklad z obľuby zjavenia medzi katolikmi mozes usudzovat o jeho vyzname.
Takze davam do pozornosti
Medjugorie (BiH - Juhoslavia) - slubuju ze pri ukonceni zjaveni v Medjugorii tam bude nejaky vyznamny pamatnik - nejaky nezvykly jav alebo ukaz - ale nie je urcene o co ide (ci sopka, alebo zemetrasenie alebo nieco ine posobive) - takze je to otazne ze co to bude

Modra kniha (zjavenia modrej knihy) - Tvrdi ze v roku 1998 (tvrdili to ale este pred rokom) vznikne v Cirkvi destruktivna skupina zamerana proti Cirkvi, ktora sa ju bude snazit znicit zvnutra a vyznam tejto skupiny kladu na rovnaku uroven ako vznik islamu (symbolicky vznik islamu je rok 666 a 3x666=1998)
su uz interpretacie ze kontraverzie okolo papez Frantiska spadaju do posobenia tejto skupiny - ale rozne prudy v cirkvi sa ohladom tohto obvinuju navzajom
modra kniha tvrdi ze spravna strana su vzdy ti ktori stoja na strane papeza a ze Modra kniha zachrani Cirkev pred destrukciou (tieto zjavenia skoncili prave v roku 1998)
.
takze tolko dve aktualne predpovede do buducnosti

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
Citácia:
Ked poviem, ze "ak sa ludstvo nepolepsi, tak vela ludi zomrie", tak budem mat na 100% pravdu !
take nicive vojny ako bola 2 svetova nie su az take caste - vraj za vybojov islamu alebo Dzingischana alebo dalsie to bolo velmi zle - vacsinou vojny boli mensie
Citácia:
Ale sú aj aktuálne predpovede, len mi bolo zakázané strašiť iných.
kto ti zakazal? ved skus dat nieco, alebo aspon cez PM - naozaj to zaujima aj mna co mas take ...

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ked poviem, ze "ak sa ludstvo nepolepsi, tak vela ludi zomrie", tak budem mat na 100% pravdu !
take nicive vojny ako bola 2 svetova nie su az take caste - vraj za vybojov islamu alebo Dzingischana alebo dalsie to bolo velmi zle - vacsinou vojny boli mensie
Povedal som nieco o vojne ? ;) :D
V tom tkvie "umenie predpovedat".
"vela ludi zomrie" je na 100% pravdivy vyrok - pretoze nakoniec zomru VSETCI ... :lol:

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3605 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
"vela ludi zomrie" je na 100% pravdivy vyrok - pretoze nakoniec zomru VSETCI ... :lol:
Zase mimo, tzv úkrok bokom. Prepáč, ale ja o prírodnom úkaze pred vojnou a ty o tom, že všetci raz zomrieme.

napísal 22039 príspevkov
Mx píše:
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Zase mimo, tzv úkrok bokom. Prepáč, ale ja o prírodnom úkaze pred vojnou a ty o tom, že všetci raz zomrieme.
Ale blbost. Ked reagujem ma Michala, pisem ine, ako ked reagujem na Teba.
Tebe som napisal Nostradamove proroctvo - pytal si sa nan.
Nebolo 20 rokov vopred, ale 50 ! :lol:
Hlavne, ze Ty hned nabehnes s TVRDENIM, ze som to "necital v originale" ...

napísal 22039 príspevkov
Co sa tyka Norstradama, smrt krala v suboji predpovedal presne a VCAS - dokonca je zaznamenane, ze krala pred tym subojom varoval.
Mozno to "proroctvo" bolo v tom case "na spadnutie" (=ze aj male decko tusilo, ze si na krala niekto brusi zuby - neviem), ale sposob, ako sa to stane, trafil presne. :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
Citácia:
Co sa tyka Norstradama
nepatri k uceniu Cirkvi a preto pre mna nie je dolezity

napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Co sa tyka Norstradama
Typicke. :lol:
Ale tu sme hovorili o PRAVDE a PREDPOVEDIACH a na otazku, ci vobec niekto nieco podobneho "dokazal" OKREM Cirkvi som uviedol Nostradama.
Tot vsjo.

Povedane Tvojimi slovami:
"Co sa tyka Cirkvi a Biblie - nepatri to do oblasti rozumu a preto to pre mna nie je dolezite". :lol:

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3605 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Co sa tyka Norstradama
Typicke. :lol:
Ale tu sme hovorili o PRAVDE a PREDPOVEDIACH a na otazku, ci vobec niekto nieco podobneho "dokazal" OKREM Cirkvi som uviedol Nostradama.
Tot vsjo.

Povedane Tvojimi slovami:
"Co sa tyka Cirkvi a Biblie - nepatri to do oblasti rozumu a preto to pre mna nie je dolezite". :lol:
Legi, ja nerozporujem, že aj niekto iný môže úspešne predpovedať budúcnosť. K Notradámovi mám len toľko, že dokumenty, čo som o ňom čítal a niektoré boli aj sfilmované (ako dokumenty), jeho reč je v origináli veľmi nejasná a jeho výroky pasujú na veľmi veľa udalostí, v zmysle, že je ich možné ohnúť tak, ako sa komu hodí (niečo ako dnešné horoskopy). No napriek tomu, ja ako veriaci nemám problém s tvrdením, že niekto vie úspešne predpovedať budúcnosť. Viem, prečo by to mohlo fungovať a tak s tým nemám problém.

napísal 22039 príspevkov
Mx píše:
Legi, ja nerozporujem, že aj niekto iný môže úspešne predpovedať budúcnosť.
Ale este par prispevkov dozadu si to explicitne rozporoval. :lol:

Mala pikoska na zaver:

Nostradamus:
"Mladý lev premôže starého na bojovom poli v osobnom súboji: Prepichne oči v zlatej klietke, dve zranenia v jednom, potom zomrie krutou smrťou."
Po smrti kráľa bolo toto štvorveršie považované za veľmi výstižné a zrozumiteľné. Henrich II., ktorý mal symbol leva vo svojom osobnom erbe, sa totiž zúčastnil rytierskeho zápasu s veliteľom gardy na turnaji usporiadanom na počesť svadby jeho dcéry s Filipom II. Španielskym. Montgomeryho kopija sa pri súboji zlomila, jej úlomok kráľa poranil na krku, ale väčšia časť kopije mu prenikla pozlátenou mriežkou brnenia do oka a prenikla až do mozgu. Utrpenie kráľa nakoniec po desiatich dňoch ukončila smrť.

Fatima:
Deti vo Fatime povedali, že ak sa ľudstvo neobráti, príde ešte jedna vojna, strašnejšia ako prvá. Vojna sa začne potom, čo bude nad Európou zvláštne svetlo.

To len na porovnanie "presnosti" predpovedi (ktoru si u Nostradama tiez rozporoval) ... :lol:

napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Medjugorie (BiH - Juhoslavia) - slubuju ze pri ukonceni zjaveni v Medjugorii tam bude nejaky vyznamny pamatnik - nejaky nezvykly jav alebo ukaz - ale nie je urcene o co ide (ci sopka, alebo zemetrasenie alebo nieco ine posobive) - takze je to otazne ze co to bude
Fico skonci v politike a Matovic konecne napise sam tu diplomovku ... :lol: :lol: :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
asi sa to nebude tykat slovenskej politiky, predpokladam ze nejaky nezvykly prirodny ukaz

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť