Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
l88 píše:
Je naozaj ťažké to vysvetliť, ale potrebujem sa skrátka znova pokrstiť.
Ja zase potrebujem zoslanie Ducha svateho - a tiez nic z toho nebude ...

Poradim Ti:
Bez do Las Vegas !
Tam URCITE najdes nejakeho "ochotneho pastora", co Ta, za maly poplatok samozrejme, pokrsti hned aj dvakrat (pre istotu) ... :)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Citácia:
a nenapadlo ti ze sa mozes mylit? lebo krst (aspon ten jeho ludsky aspekt) je okrem ineho prijatie clenstva v Cirkvi a teda aj jej pravidiel
otazka je ze naco sa chces dat znova pokrstit ked je to v rozpore s pravidlami cirkvi a krestanstva vobec
Inak keby si poznal dejiny Cirkvi tak by si vedel ze opatovny krst existuje ale nevola sa krst ale vola sa sv spoved, jej ucinkom si obnovujes krstnu milost
.
Ja chapem ze mas nejake predstavy a podla nich potrebujes pokrstit (k tomu organickyx patri aj prislusnost k Cirkvi) ale nechapem naco sa chces dat pokrstit ak su Tvoje predstavy v rozpore s naukou nielen RKC ale aj protestantov
.
Kebyze velmi chces tak v RKC je mozne urobit podmienecny krst (ak mas obavy ze tvoj krst nie je platny)
a skusim este raz: sucastou krstu je vyznanie viery okrem ineho aj v Cirkev a jej nauku, lenze tvoja poziadavka na zopakovanie krstu vychadza z dovodov ktore su podla vsetkeho v ROZPORE s naukou Cirkvi, takze je to nelogicke
.
predpokladam ze mas nejake osobne problemy a dufas ze opatovnym pokrstenim sa ich zbavis
na to treba povedat ze ak je diagnioza chybna tak liecenie neprinesie pozadovany efekt
nemal by si teda najprv urcit spravne diagnozu tvojich problemov?
.
Slovo Hermetika naznacuje ze si sa zaplietol do problemov s okultizmom (mylim sa???)
a tu je liecenie exorcizmus, sv spoved a sv prijmanie a obnovenie viery a samozrejme odvrhnutie chybnych nazorov (odvrhnutie viery v magiu, v carodejnice a podobne zalezitosti) cize pokanie (metanioa= zmena zmyslania)
to by som povedal ze ti skor moze pomoct ako opatovne pokrstenie ... ktore nema zmysel kedze uz si raz pokrsteny bol
.
aj to ze si zmenil meno nieco naznacuje
ja poznam cloveka ktory si zmenil meno pretoze si myslel ze mu ono prinasa do zivota nestastie (mimochodom toto zmyslanie je poverou)
(islo o byvaleho jehovistu)
.
je to nieco podobne ako ked si vymenis na aute SPZ, to sice vymenis ale VIN cislo ostava a tak isto ostava aj platnost EK a STK
podobne ked si zmenis meno tak krst je stale platny ...
skus sa rozpisat co ta trapi a aky je skutocny dovod toho ze si si zmenil meno
.
ak by si napriklad uzavrel manzelstvo pod falosnym menom tak manzelstvo je platne , tak isto ak sa niekto pokrstil pod falosnym menom tak je krst platny ak umysle bol platny.(analogicky ako pri manzelstve)
o co viac to plati pri legalnej zmene mena
.

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
ja by som tito doprial .... uplne vazne ....

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
Vo vyznaní viery je, že veríme v jeden krst. Myslim, že aj svätý Pavol v listoch tak píše (Jedno je telo a jeden Duch, ako ste aj povolaní v jednej nádeji svojho povolania. Ef 4, 4)
Aké potom opakovanie krstu?

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Aké potom opakovanie krstu?
opakovanie krstu je sv spoved, je to navrat ku krstnej milosti a ocistenie od hriechu
cirkevni otcovia ju nazyvali druha zachranna doska po krste .....

od 30.01.2021 20:10:27
napísal 19 príspevkov
Ďakujem za odpovede.

legionar píše:
l88 píše:

Poradim Ti:
Bez do Las Vegas !
Tam URCITE najdes nejakeho "ochotneho pastora", co Ta, za maly poplatok samozrejme, pokrsti hned aj dvakrat (pre istotu) ... :)
Moja situácia je naozaj výnimočná.

Viem, źe v USA by to bolo zrejme možné, no z finančných dôvodov nemám takúto možnosť.

misojogi píše:
Citácia:
a nenapadlo ti ze sa mozes mylit? lebo krst
Ja chapem ze mas nejake predstavy a podla nich potrebujes pokrstit (k tomu organickyx patri aj prislusnost k Cirkvi) ale nechapem naco sa chces dat pokrstit ak su Tvoje predstavy v rozpore s naukou nielen RKC ale aj protestantov
.
Kebyze velmi chces tak v RKC je mozne urobit podmienecny krst (ak mas obavy ze tvoj krst nie je platny)
a skusim este raz: sucastou krstu je vyznanie viery okrem ineho aj v Cirkev a jej nauku, lenze tvoja poziadavka na zopakovanie krstu vychadza z dovodov ktore su podla vsetkeho v ROZPORE s naukou Cirkvi, takze je to nelogicke
.
predpokladam ze mas nejake osobne problemy a dufas ze opatovnym pokrstenim sa ich zbavis
na to treba povedat ze ak je diagnioza chybna tak liecenie neprinesie pozadovany efekt
nemal by si teda najprv urcit spravne diagnozu tvojich problemov?
.
No viem, že internetovom fóre sa asi moja osoba môže stretnúť skôr len s kritikou ako s porozumením...

Nemám svoje "vlastné predstavy", ale jednoducho sa pokrstiť musím.

misojogi píše:
a nenapadlo ti ze sa mozes mylit?.
Áno som si vedomí, že v cirkvi samozrejme obyčajne krstí len 1 raz.

Avšak ako som povedal, moja situácia je veľmi veľmi výnimočná.

Ten nápad s podmienečným krstom bol dobrý.

Mám o to záujem.

Dá sa to nejak dohodnúť v tom RKC? (Idem im skúsiť napísať mail).

Vďaka opäť ešte raz za všetky odpovede.

Ako som povedal, som si vedomí, že cirkev krstí len raz, ale moja situácia je veľmi špecifická.

Vďaka ešte raz za odpovede.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
l88 píše:
Tak ma napadlo - nebol si Ty nahodou napr. satanistom a teraz sa zufalo snazis "vratit sa" a domnievas sa, ze sa to da uskutocnit jedine opakovanym krstom ?
Lebo ine mi nedava zmysel ...

napísal 19 príspevkov
legionar píše:
l88 píše:
Tak ma napadlo - nebol si Ty nahodou napr. satanistom a teraz sa zufalo snazis "vratit sa" a domnievas sa, ze sa to da uskutocnit jedine opakovanym krstom ?
Lebo ine mi nedava zmysel ...
Prosím pekne toto čo je za hlúposť?

Prosím o porozumenie.

Nesnažím sa "zúfalo vrátiť", ale moje meno skrátka nebolo pokrstené!

Je mi jasné že cirkev, ako aj tu v podmienkach SR, je bežné, že sa krstí len raz.

Áno a toho som si vedomí.

Preto ma pochopte, ako som povedal, nemám svoje vlastné predstavy.

Jednoducho sa musím pokrstiť, a ako som povedal, na krstiteľa z USA, ktorý by mi to urobil ochotne aj 2x, nemám peniaze.

Vďaka ale za odpoveď. Písal som mail aj do Ružomberka, vďaka za radu.

Je ťažké to takto vysvetliť cez internetové fórum.

Skrátka ja hovorím, áno - a vy mi zrejme budete oponovať, ale to som čakal, keď som sem išiel.

Ako sa stále snažím vysvetliť, môj prípad je veľmi výnimočný.
Moje meno (nové) nebolo ešte pokrstené.
A áno som si vedomí, že církev krstí "len raz", za normálnych okolností.
Lenže tento môj prípad je výnimočný.

Tak dúfam, ma pochopíte, neviem, prečo sa to tu zvrtá na hádku a argument.

Som si vedomí, čo viera obnáša, a viac než len to!

Vďaka.

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
toto by zaujimalo aj mna
z akeho dovodu sa domnievas ze sa MUSIS pokrstit este raz ?
Citácia:
moje meno skrátka nebolo pokrstené!
chces povedat ze JEDINY dovod na opatovny krst je zmena tvojho uradneho mena? (krstne ci priezvisko?)

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Lenže tento môj prípad je výnimočný.
Tak dúfam, ma pochopíte, neviem, prečo sa to tu zvrtá na hádku a argument.
nemyslim to tak, mrzi ma ak sa ta to dotklo , ale fakt je mi zahadou tvoj dovod

napísal 19 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
toto by zaujimalo aj mna
z akeho dovodu sa domnievas ze sa MUSIS pokrstit este raz ?
Z dôvodu súkromného a veľmi intímneho a preto ho nechcem oznámiť.

Ako som povedal. Hermeticky som si svoje nové meno overil a sedí mi.

Stačí takéto "načrtnutie môjho dôvodu"?

Preto hovorím, že tuto na fóre sa asi ťažko pochopíme.

Skrátka na to mám veľmi veľmi vážny dôvod.

(Respektíve osobné dôvody!)

No nie veľa finančných prostriedkov na to aby som si zohnal krstiteľa z USA.

Biblia jasne káže pokrstiť sa.

A určite to nie je moje hobby, alebo každodenná záležitosť, čo mi je jasné!

Veď mi skrátka pomôžte. Zbytočne sa tu budeme točiť v argumentoch, prečo a aké mám na to dôvody.

Tie moje dôvody - sú moje osobné a súkromné, ale jednoducho toto potrebujem skrátka uskutočniť, vďaka.

Citácia:
nemyslim to tak, mrzi ma ak sa ta to dotklo , ale fakt je mi zahadou tvoj dovod
Ten dôvod je intímny.

Ale podľa hermetiky, má toto moje meno posmrtný život, ak sa teda už "pýtaš nasilu".

Preto asi uznáš, že by tu malo byť "určité rúcho záhady/intímnosti".

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
ale mas niekde napisane ze kaze pokrstit sa pri zmene mena? lebo o nicom takom neviem a to si myslim ze ju poznam dost dobre
Citácia:
pozri nemusis hovorit dovod na zmenu Tvojho mena, to je OK, to je Tvoja vec a nie je dolezita pre nasu diskusiu(len pre teba)
mne je skor zahadou tvoj sposob uvazovania:
zmenil som si meno(zo sukromnych dovodov) a teraz sa musim pokrstit este raz ...
zda sa mi mylny(dokonca kontraproduktivny) a preto sa na neho pytam ci som to vobec pochopil spravne

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Ale podľa hermetiky, má toto moje meno posmrtný život, ak sa teda už "pýtaš nasilu".
problem vidim v nasledovnom
ak je tvoj dovod hermeticke ucenie (alebo z neho vyplyva) tak sa mi zda zvlastne preco sa chces dat pokrstit
totizto hermeticke ucenie je ine nabozenstvo ako krestanstvo, je s nim v rozpore
takze je otazke ze akemu nabozenstvu chces verit, ci krestanstvu alebo hermetike
neber to ako kritiku ale proste to vnimam ako logicky rozpor , preto sa na to pytam

Krestanstvo znamena ze si uveril Jezisovi Kristovi a krst je znamenie ze Mu patris a Ho chces nasledovat, ze On je tvojim Panom a Spasitelom
a ze si clenom Jeho Cirkvi
krst teda zaroven znamena ze si clen Cirkvi, ze si prijal milost posvacujucu a pomahajucu a ze si ocisteny nielen od dedicneho hriechu ale aj osobnych hriechov
a zaroven je vyznanim ze
1 zriekas sa Zleho Ducha a vsetkeho co s nim suvisi (myslienok slov skutkov a nekonania dobra)
2 Veris v Otca, Sany a Ducha Svateho(vratane jeho diela ktorym je Cirkev, ktoru on vedie a ozivuje)

napísal 19 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ale mas niekde napisane ze kaze pokrstit sa pri zmene mena? lebo o nicom takom neviem a to si myslim ze ju poznam dost dobre
Tak káže, resp. príležitosť k prikloneniu k môjmu argumentu je napr. tu:
Matúš 28:19:
A tak iďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich vo meno Otca i Syna i Svätého Ducha.

Alebo Skutky 2:41:
A tak tí, ktorí ochotne prijali jeho slovo, dali sa pokrstiť, a pripojilo sa toho dňa okolo troch tisícov duší.

Týchto 3 000 duší zrejme bolo pokrstených, aj napriek tomu, že boli starší, než len novorodenci.

Citácia:
pozri nemusis hovorit dovod na zmenu Tvojho mena, to je OK, to je Tvoja vec a nie je dolezita pre nasu diskusiu(len pre teba)
mne je skor zahadou tvoj sposob uvazovania:
zmenil som si meno(zo sukromnych dovodov) a teraz sa musim pokrstit este raz ...
zda sa mi mylny(dokonca kontraproduktivny) a preto sa na neho pytam ci som to vobec pochopil spravne[/quote] No ako sa snažím vysvetliť, celá táto "zmena" je dosť intímna, a nepripadá jej len 1 jediný dôvod.

Chcel by som aj zahladiť niečo ako "rodinný/dedičný hriech", alebo niečo v tomto zmysle, pretože ako hovorím, situácia je dosť vážna a veľmi špecifická.

Dôvod zmeny môjho mena nie je jediný, ale je to niekoľko veľa dôvodou, ktoré bez toho, že ma poznáš - že ma poznáš celého aký som, nepochopíš,
a preto je ťažké pochopiť aj otázku celej tejto veci...

Skrátka sú tu isté intímnosti.
Som si istý, že sa mi to jedného dňa podarí.
Len by som bol rád, ak by to bolo čo najskôr.
A to aj v podmienkach SR.

Mám nájdeného niekeho kto ma môže pokrstiť.
Mám aj starú krstnú mamu, lenže tá má alzheimera a operuje veľmi ťažko, no a muž jej zomrel, ale ako som čítal, na krst stačí aj 1 rodič.

Vďaka však za rady.

Už som písal na 2 miesta. Naozaj by som bol rád ak by sa to čím skôr vyriešilo.

napísal 19 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
problem vidim v nasledovnom
ak je tvoj dovod hermeticke ucenie (alebo z neho vyplyva) tak sa mi zda zvlastne preco sa chces dat pokrstit
totizto hermeticke ucenie je ine nabozenstvo ako krestanstvo, je s nim v rozpore
takze je otazke ze akemu nabozenstvu chces verit, ci krestanstvu alebo hermetike
neber to ako kritiku ale proste to vnimam ako logicky rozpor , preto sa na to pytam
Hermetika mi len potvrdzuje, že by som sa pokrstiť - mal dať.

Ale ako som povedal, ide to do intímností.

Píšem pod prezývkou, a teda nechcem moc zdieľať svoje meno tuto na fóre, to ma asi pochopíš, nie?

Totiž... toto moje nové meno vzniklo vďaka iným ľuďom...
A tí sú jeho "pilierom".
Hermeticky je s nimi prepojené, a preto sa nastoluje aj otázka krstu.

Bližším hermetickým "skúmaním", som prišiel na to, že by som sa pokrstiť mal "dať".
A taktiež aj vyššie spomínaný

Matúš 28:19
A tak iďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich vo meno Otca i Syna i Svätého Ducha.

a Skutky 2:41: A tak tí, ktorí ochotne prijali jeho slovo, dali sa pokrstiť, a pripojilo sa toho dňa okolo troch tisícov duší.
...

Nebojte sa, viem, v čom sa orientujem, nesnažte sa ma odhovoriť od niečoho, čo by som mal spraviť.

Respektíve, čo viem, že mám spraviť.

Len chcem zdôrazniť, že sa nebavíte s "lajkom".

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť