Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4083 príspevkov
naozaj by ma zaujímalo ako to dopadne. Nekrstí sa predsa meno, ale človek. POdstata krstu je v tom že sa z duše zmýva dedičný hriech. To sa nedá urobiť čiastočne, alebo raz umytý dedičný hriech sa nedá obnoviť. Meno je len ("patrón" - protekcia v nebi ktorý mi má pomáhať). Opätovne sa krstí len v prípade ak je pochybnosť o platnosti prvého krstu a aj vtedy je to len podmienečný krst - ak bol platne vyslúžený prvý krst druhý je neplatný.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18667 príspevkov
misionar3 píše:
naozaj by ma zaujímalo ako to dopadne. Nekrstí sa predsa meno, ale človek. POdstata krstu je v tom že sa z duše zmýva dedičný hriech. To sa nedá urobiť čiastočne, alebo raz umytý dedičný hriech sa nedá obnoviť. Meno je len ("patrón" - protekcia v nebi ktorý mi má pomáhať). Opätovne sa krstí len v prípade ak je pochybnosť o platnosti prvého krstu a aj vtedy je to len podmienečný krst - ak bol platne vyslúžený prvý krst druhý je neplatný.
prave preto sa cudujem aj ja, podla mna aj evanjelici budu stat pred narocnou ulohou toto vysvetlit
mimochodom katolici aj protestanti chapu hermeticku nauku ako okultizmus ktoreho sa clovek zrieka v prvej casti krstnych slubov (zriekas sa ... ???)

od 04.04.2021 13:17:05
napísal 3 príspevkov
Mna by zaujímalo prečo mi autor neodpovedal na otázku

od 04.04.2021 13:17:05
napísal 3 príspevkov
MISOJOGI :

Dakedy aj RKC používala exorcizmus pri krste.

Obrázok užívateľa

napísal 18667 príspevkov
Citácia:
Dakedy aj RKC používala exorcizmus pri krste.
teraz ho skratili na zrieknutie sa Zleho ducha, ale som za obnovenie celeho exorcizmu v ramci krstu - osobne sa velmi rad modlim modlitbu k sv Michalovi Archanjelovi a tiez ruzenec ktory rozhodnutim JPII dostal moc exorcizmu.

Obrázok užívateľa

napísal 18667 príspevkov
lojzo1 píše:
Ale prečo sa chces vlastne opätovné pokrstiť ?
on to uz vysvetlil:
chce sa odstrihnut od minulosti a preto si zmenil meno a chce sa aj druhykrat dat pokrstit pretoze ma pocit ze jeho povodny krst nie je platny. Su za tym aj hermeticke okultne nauky ktoreho ho doviedli k tomuto presvedceniu., lenze ak sa chce dat platne pokrstit tak sa bude musiet tych nauk zriect

od 13.05.2021 14:39:39
napísal 1 príspevkov
A už si sa pokrstil ?

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť