Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Alebo celkom nechápem z čoho je tá strecha akože postavená ked stojí 600 tisíc eur........
mas niekoho kto robi v stavebnictve? asi nie
potom by si nemal blbe reci o udajne drahych kostoloch
Citácia:
zlatý kostol nepotrebuje,
uplne normalny kostol pozri si kolko stoja ine porovnatelne budovy a ich prevadzka ale zrejme to dopadne ako s tymi listami na fary
Citácia:
Už som vysvetloval, že RKC nepomáha ostatným.
nevysvetlil si nic iba si tvrdil nieco co nemas overene a o com nemas ani tusenia, keby si do toho videl tak by si nemohol taku hlupost tvrdit, nechce si najprvoverit ako sa veci naozaj maju ?
Citácia:
Ked stojí 2 miliony eur, tak to asi nejaká drevená chatrč nebude, nemyslíš ?
naozaj nemas predstavu o nehnutelnostiach ....
Citácia:
ateisti sa dajú na katolícku ked uvidia drahý kostol.
zjavne si ten argument nepochopil - to bolo o niecom inom .... skoda reci ...
Citácia:
Ja sa zas pýtam, ako može byť katolík tak strašne nevzdelaný o svojej cirkvi.......
tvoje tvrdenia su uplne mimo reality, to nazyvas informovanostou?
Citácia:
2 miliony eur je standardna stavebná cena ????
pokojne sa smej a potom si zavolaj do nejakej realitiky
Citácia:
"Pápež František sa ostro pustil do obchodovania v kostoloch. Podľa neho poplatky za krst, omše či svadby môžu vyvolávať pohoršenie. Slovenskí veriaci ich pritom platia tiež a vo veľkom. Naši biskupi však poplatky obhajujú. Slovenskí biskupi určili, že za omšu zaplatíte 5 eur. „Tento milodar odporúčaný, nie je povinný. Môže byť vyšší, ale aj nižší," vysvetlil hovorca KBS Martin Kramara.
A takto vyzerá cenník v kostole. Za svadbu, krst pohreb zaplatia naši veriaci od 30 do 100 €. Je to „milodar", tak sa to aj volá.
Oslovili sme viacerých veriacich, ktorí nám potvrdili štedrosť pri milodaroch. Zhodli sa na tom, že je to „nepísané pravidlo".
ze nechapes rozdiel medhzi milodarom a poplatkom je tvoj problem, navyse si ako argument zobral text ateistickyh novin ktore tomu nerozumeju tiez
Citácia:
Uuf, tak to ste potom zrušili další príkaz Tridentu?
ide o organizacne pravidlo a nie dogmu tak sa ukludni
Citácia:
A aká bola prax RKC ? 98% sa dalo na chrámy, na drahé rúcha, prstene, šperky, a chudobným sa dalo tak možno 2%.....
tvrdenie bez dokazov?
a vobec preco ti to trha zily ked uz nie si katolik? navyse preco by mna mali vzrusovat taketo primitivnosti, vies ze mne je to uplne sumafuk?
Citácia:
V Bratislave viem len o jednej cirkevnej ubytovni pre bezdomovcov, no aj táto ubytovna má úbohé podmienky, jedlo je tam ako pre zajace.
OK takze vyzyvam ta prihlas sa tam za kuchara, potom ta zacnem brat vazne ....
Citácia:
Predáte zlaté poháre a kúpite železné poháre..... Nehovor mi že ťa takéto niečo nenapadlo.....
somarina, stefan ti to vysvetlil
Citácia:
Tak nech si teda každý krestan čo na to má, kúpi lamborgini, a tiež sa bude cítiť lepšie než ako keby chodil na škodovke........ Kresťan človek nie je preto aby sa cítil "lepšie" ale preto aby aj sám urobil nejaké sebazaprenie v prospech iných.......
zasa posudzujes a odsudzujesd inych ? co ti na to hovori Pismo to ta nezaujima?
Citácia:
vy katolíci vyhýbate tým veršom kde Ježiš posielal do pekla tých, čo jeho najmenším ked boli hladní nedali najesť či napiť, či odev.......
totoje obycjane klamstvo ale tebe je to asi skoda hovorit a vysvetlovat, over si to sam a prestan ociernovat a klamat ...
Citácia:
Ale ako dal som tu aj lepšie riešenie než prenájom.... napríklad veľké nafukovacie stany........
a pozemok? a naklady za nafukovanie? za elektrinu? atd atd atd divim sa ti ze vobec riesis taketo nezmysly
Ked si bol sedesvcantista tak to aspon malo hlavu a patu ale toto su naozaj primitivnosti a traposiny co vycitas RKC a este do toho ani nevidis
Citácia:
250 - 300 eur stoja zlaté kalichy
toto je ako co za argument ?
je to nieco co vystaci knazovi na cely zivot
Citácia:
Aby si zachovali akú takú mieru hygienickosti alebo estetiky, tak by asi museli byť z chirurgickej ocele.
on ani netusi ze ako sa taky kalich robi, ze realne zlata je tam pomerne malo, on je len pozlateny
poznam cloveka co robi restauratora (umeleckeho s VS) cize on mi vysvetloval ze ako sa taketo veci vyrabaju
ja ma dojem ze Jano 555 bude protestovat aj proti zlatym kontaktom na Zbernici PCIexpres v Pocitaci
on vobec nechape ako funguje technika a inzinierstvo
Citácia:
A Ty nám chceš hádam nahovoriť, že sa so svojimi novými priateľmi stretávate v prenajatých priestoroch preto, aby Vám viac ostalo na charitu? Že keby ste na to mali, tak by ste si nekúpili nejaké vhodné priestory, kde by ste si to urobili podľa svojich predstáv? Tomu by som neuveril veru.
ono taketo cirkvi maju castokrat kratku zivotnost takze preto sa im neoplati postavit nieco trvalejsie preto raz su tu a zajtra zasa zaniknu ... takmer sa to stalo aj SLovu zivota ked po cas prisli do krizy (vtedy odtial kamoska odisla do AC)
Citácia:
Vieš jak degraduje meď alebo bronz vo vlhku a na vzduchu?
tak veru
Citácia:
My máme železné lyžičky 20 rokov a nijaká hrdza sa na nich nevytvorila.......
zrejme ide o alpakove cize nerezove lyzicky
Citácia:
A možu byť kludne i sklenené kalichy. Tam sa podla teba tiež niečo tvorí ?
skleneny sa lahko moze rozbit
Citácia:
Nekúpili, nám totiž ako znovuzrodeným krestanom nejde o peniaze a luxus. Znovuzrodený kresťan nemá lásku k luxusu.
:-D
Citácia:
o stavaní drahých kostolov
ani o prenajme budov pre bohosluzobne ucely sa nic nehovori
tak isto je tu argument historickym vyvojom .... to tiez je mimo zorneho pola
Citácia:
Prosím ťa kedy do kostola prišlo 200 ľudí ? Ak dnes do kostola príde na omšu 40 ľudí tak robia oslavy.......
teraz je korona takze viacej ludi ani nesmie prist do kostola
Citácia:
A to hospodárenie farnosti je niekde aj verejne na zhliadnutie ?
ano na konci roka
Citácia:
Ja nehovorím že musíte používať akurát medený kalich, iba som ti ukazoval kolko stoja približne také obyčajné kalichy.... Pre mna za mna možete používať aj sklenené kalichy, aké len chcete.
nevsimol si si ze ide o kalich pre dekoracne ucely
je to ako keby si porovnaval cenu topanok do truhly a cenu kozennych topanok u Batu a cenu topanok sitych na mieru

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 571 príspevkov
jano555
Citácia:
My máme železné lyžičky 20 rokov a nijaká hrdza sa na nich nevytvorila....... A možu byť kludne i sklenené kalichy. Tam sa podla teba tiež niečo tvorí ?
Môžu byť aj sklenené, aj keramické akékoľvek. Ak tejto udalosti chceme dať váhu tak sa zdá, že najlepšie sú pozlátené. Lebo zo sklenených ľudia doma alebo v krčme pijú víno a často sa aj opijú. Ak pijú z pozlátených alebo ak vidia, že kňaz pije z pozlátených, tak aj to im pomáha lepšie prežiť výnimočnosť tejto situácie.

Citácia:
Nekúpili, nám totiž ako znovuzrodeným krestanom nejde o peniaze a luxus. Znovuzrodený kresťan nemá lásku k luxusu.
Stačí že v Novom Zákone sa ani raz nezmienil o stavaní drahých kostolov a XY násobne potvrdil aby sa peniaze dávali chudobným, a kto nedá peniaze hladným ten skončí v pekle. To stačí aby sa každému NEZAUJATEMU človeku vyjasnilo kam tie peniaze investovať.
A ako som ti už povedal, najideálnejší by bol nafukovací stan.
Nechcem teraz ísť proti ľuďom zo Slova života, nikoho z nich nepoznám a nič proti nim nemám, ale odvolám sa nich, lebo Ty si ich priniesol do diskusie. Pozeral som si ich stránky a nenašiel som tam možnosť podporiť nasýtenie hladných bezdomovcov. Priznávam, že som si ich pozeral iba zbežne a možno mi niečo uniklo. Ale niečo mi neuniklo. Registrovali sa ako spoločnosť, ktorá môže prijať 2 % z daní a tiež vyzývajú na príspevok na evanjelizačnú činnosť a na stavbu cirkevnej budovy v Bratislave. Ešte asi nepočuli o možnosť byť pod stanom, skús to tam navrhnúť.

Citácia:
A daná fara o tom aj spíše nejakú výročnú správu, že aký materiál kupovala na opravu, kolko opravárov to opravovalo, atd ?
Neviem či o tom niekde píšu, neskúmal som to, ale predpokladám, že si asi vedú nejaké účtovnictvo v tejto veci. Na sv. omši každý týždeň povedia, že koľko sa vyzbieralo a čo sa za to urobilo.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
stefan píše:
Lebo zo sklenených ľudia doma alebo v krčme pijú víno a často sa aj opijú. Ak pijú z pozlátených alebo ak vidia, že kňaz pije z pozlátených, tak aj to im pomáha lepšie prežiť výnimočnosť tejto situácie.
Toto je ale blby "argument", lebo volakedy sa aj zo zlatych kalichov slachta ozierala. Takze by to zakladalo iba jedine - ze je rozdiel, ci sa oziera chudobny v krcme, alebo bohaty v palaci.
Toto urcite neobstoji.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4087 príspevkov
stefan píše:
Citácia:
A daná fara o tom aj spíše nejakú výročnú správu, že aký materiál kupovala na opravu, kolko opravárov to opravovalo, atd ?
Neviem či o tom niekde píšu, neskúmal som to, ale predpokladám, že si asi vedú nejaké účtovnictvo v tejto veci. Na sv. omši každý týždeň povedia, že koľko sa vyzbieralo a čo sa za to urobilo.
áno hospodárenie na fare je verejné a je k nahliadnutiu. Vždy na konci cirkevného roka (niekde občianskeho) as robí vyúčtovanie a verejne sa vyhlási - príjmy: z čoho a koľko, výdavky za koľko a načo. zostatok na účtoch a v hotovosti. Na záver kňaz oznámi že kto chce môže do účtovníctva nahliadnuť na Farskom úrade.

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Registrovali sa ako spoločnosť, ktorá môže prijať 2 % z daní a tiež vyzývajú na príspevok na evanjelizačnú činnosť a na stavbu cirkevnej budovy v Bratislave. Ešte asi nepočuli o možnosť byť pod stanom, skús to tam navrhnúť.
tie stany su taky typicky jehovisticky argument - posobi dobre na ludi ktori o veci v zivote nepoculi a netusia ze ako to chodi .....
je to nieco podobne ako ked niektori zeleni navrhuju aby sme zacali byvat v jaskyniach alebo dokonca na stromoch ako opice
nerealne a odveci ale ma to dobry avantgardny image
dobre si mu odpovedal, mozno zasa zmeni cirkvi na nejaku inu ..... kedze pochybujem ze kvoli nemu zacnu stavat stany :-) oni su celkom normalni krestanai aj ked niekedy prehnane protikatolicki, ale aspon nie su na hlavu

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
JANO555 urob si test
http://edenik.elka.cz/otestujte-sve-logicke-mysleni/
a povedz nam aky vysledok si mal

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
Idem príkladom. Ten test som urobila s takýmto výsledkom:

Počet získaných bodů: 7
Vynikající. Těžko může být někdo lepší než vy. Vaše logika je přímo železná.
Čísla otázek, které jste nezodpověděl/a správně:: 2, 7, 10

napísal 22039 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/878733/krestania-dnes-slavia-zeleny-stvrtok/

Z akeho dovodu je ta miska s dzbanom pozlatena ? :lol:

Myslim, ze toto je tiez jedno so zvratenych divadielok, nad zmyslom ktorych sa uz veriaci vobec nezamyslaju.

Ak pride navsteva a chce sa umyt, poskytnem jej kupelnu a cisty uterak.
A podam jej ruku ako rovny s rovnym.

Nikdy jej neumyvam a nebozkavam nohy, ani keby to bola 25-rocna Gina Lollobrigida. :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Myslim, ze toto je tiez jedno so zvratenych divadielok, nad zmyslom ktorych sa uz veriaci vobec nezamyslaju.
Nikdy jej neumyvam a nebozkavam nohy, ani keby to bola 25-rocna Gina Lollobrigida. :lol:
presne naopak ide o zvyk z Blizkeho Vychodu starsieho data. pre nas ide o aplikaciu primeranu nasej kulture a to presne aj robis (poskytnes kupelnu a uterak)
Citácia:
nad zmyslom ktorych sa uz veriaci vobec nezamyslaju.
hlbsi zmysel je prave pokora a ochota k sluzbe ak ju potrebuje
umyvanie na omsi je symbol ktory nam to ma pripominat ze si navzajom mame "umyvat nohy" (v prenesenom slova zmysle, cize prakticky to moze byt napriklad ta kupelna a uterak) - niekedy to moze byt aj doslovne, napriklad keby ti priniesli cloveka ktora je v bezvedomi alebo v kome tak pripadne umytie okolia rany bude musiet urobit niekto druhy - podobne plati pri starostlivosti o stareho a choreho cloveka v rodine, tiez treba sa o neho prakticky postarat

druhy symbolicky vyznam je v tom ze Jezis nam pri omsi umyva nohy v zmysle ze nas ocistuje od vsednych hriechov (pozri Jezisove slova o kupeli celeho tela versus umytie noh , je to krst versus ocistenie pri sv omsi skrz symboliku noh) pri beznej sv omsi je nahradene ukonom kajucnosti

napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
presne naopak ide o zvyk z Blizkeho Vychodu starsieho data. pre nas ide o aplikaciu primeranu nasej kulture a to presne aj robis (poskytnes kupelnu a uterak)
Citácia:
nad zmyslom ktorych sa uz veriaci vobec nezamyslaju.
hlbsi zmysel je prave pokora a ochota k sluzbe ak ju potrebuje
umyvanie na omsi je symbol ktory nam to ma pripominat ze si navzajom mame "umyvat nohy" (v prenesenom slova zmysle, cize prakticky to moze byt napriklad ta kupelna a uterak) - niekedy to moze byt aj doslovne, napriklad keby ti priniesli cloveka ktora je v bezvedomi alebo v kome tak pripadne umytie okolia rany bude musiet urobit niekto druhy - podobne plati pri starostlivosti o stareho a choreho cloveka v rodine, tiez treba sa o neho prakticky postarat

druhy symbolicky vyznam je v tom ze Jezis nam pri omsi umyva nohy v zmysle ze nas ocistuje od vsednych hriechov (pozri Jezisove slova o kupeli celeho tela versus umytie noh , je to krst versus ocistenie pri sv omsi skrz symboliku noh) pri beznej sv omsi je nahradene ukonom kajucnosti
A prave tieto vsemozne "symboly" ja povazujem za 'divadielka'.
V dnesnej dobe urcite ...
Co ma co robit "zvyk z Blizkeho Vychodu" DNES U NAS ?
Mali sme SVOJE zvyky - kde su tie ?
Ked to extrapolujem, tak Neandertalci tiez mali nejake "zvyky", ktore, nastastie, uz dnes nedodrziavame. :lol:
Kam sa ludstvo chce POHNUT, ked je kompletne zviazane "zvykmi minulosti" ?

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
nestvi ma :-D
vies dobre ze krestanstvo tieto zvyky ma pravidelne uz 2 000 rokov a ze su v Biblii
opakuju sa rok co rok ako symbol a zvykli sme si na ne stali sa nasimi zvykmi
mas aj nejake vaznejsie namietky ako ich hebrejsky povod?

ved som ti vysvetlil ze aky maju zmysel, zda sa ti to zly zmysel? mas nejaky iny alebo navrhujes nieco ine? skus sa konstruktivne rozpisat ze aky zvyky na Velku noc by si chcel ty a preco a aky by mali mat zmysel

napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nestvi ma :-D
vies dobre ze krestanstvo tieto zvyky ma pravidelne uz 2 000 rokov a ze su v Biblii
opakuju sa rok co rok ako symbol a zvykli sme si na ne stali sa nasimi zvykmi
mas aj nejake vaznejsie namietky ako ich hebrejsky povod?

ved som ti vysvetlil ze aky maju zmysel, zda sa ti to zly zmysel? mas nejaky iny alebo navrhujes nieco ine? skus sa konstruktivne rozpisat ze aky zvyky na Velku noc by si chcel ty a preco a aky by mali mat zmysel
Sam si pripustil, ze nase zvyky boli PREKRYTE tymi krestanskymi. :D
Ake mozem mat namietky proti 2000-rocnym hebrejskym zvykom dnes u nas ?
Nuz, napriklad podobne, ake mate Vy voci "americkym zvykom" (Halloween, LGBTI atd.) ... :lol: :lol: :lol:
Zidia mali "zvyk" obriezku. Esteze od toho "zvyku" ste upustili (aj ten JE v Biblii!).
Toto napriklad o nej hovori Pan:

Gn, 17,10 Toto je moja zmluva medzi mnou a vami, a medzi tvojím potomstvom po tebe, ktorú zachováte: Nech je obrezaný každý z vás, kto je mužského pohlavia! 11 Obrežete mäso svojej predkožky a bude to znakom zmluvy medzi mnou a vami. 12 Na ôsmy deň nech je obrezaný každý z vás mužského pohlavia z pokolenia na pokolenie, aj (otrok), čo sa ti narodil v dome, i taký, ktorý bol od cudzinca kúpený za peniaze a ktorý nie je tvojím potomstvom. 13 Obrezaný musí byť aj ten, čo sa narodil v tvojom dome, i taký, ktorý bol kúpený za peniaze. Moja zmluva na vašom tele bude zmluvou večnou. 14 Muž, ktorému nebude obrezané mäso predkožky, nech je vylúčený zo svojho ľudu. Porušil moju zmluvu.“

A povedal to "vecny, nadcasovy Boh", o ktorom stale tvrdite, ze je to TEN ISTY ako Vas ...

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 565 príspevkov
Legi, neviem či by ti boli milé niektoré zvyky starých Slovanov. Mnohé z nich boli na úrovni primitívnych kmeňov z čias doby kamennej. A to teraz nehovorím o krestanskom pohľade na tie zvyky.

osobne nevidím zmysel ani v šibačke a oblievačke, ale beriem to ako súčasť folklóru môjho rodného národa a ako "jarný rituál".

napísal 22039 príspevkov
aldot píše:
Legi, neviem či by ti boli milé niektoré zvyky starých Slovanov. Mnohé z nich boli na úrovni primitívnych kmeňov z čias doby kamennej. A to teraz nehovorím o krestanskom pohľade na tie zvyky.

osobne nevidím zmysel ani v šibačke a oblievačke, ale beriem to ako súčasť folklóru môjho rodného národa a ako "jarný rituál".
Ja nehovorim, ze by som radsej zvyky starych Slovanov. :)
Prave naopak - hovorim, ze DNES sme uz niekde inde na to, aby sme "zachovavali podivne zvyky z minulosti".
Pre mna sibacka a polievacka tiez uz roky neexistuju a Velka noc je den, ako hociktory iny.

Obrázok užívateľa

napísal 18773 príspevkov
Citácia:
Sam si pripustil, ze nase zvyky boli PREKRYTE tymi krestanskymi. :D
Ake mozem mat namietky proti 2000-rocnym hebrejskym zvykom dnes u nas ?
u nas su tie zvyky zakorenene uz vyse 1100 rokov, takze uz sa stacloi nasimi zvykmi
PLUS co je dolezite maju svoj hlboky ludksy zmysle ako som napisal takze aj keby este nebolinasimi zvykmi tak by som ich podporil aby sa nimi stali a aby sa u na zakorenili
Citácia:
Zidia mali "zvyk" obriezku. Esteze od toho "zvyku" ste upustili (aj ten JE v Biblii!).
to zrusil este apostol Pavol a spol
:-) to patrilo do SZ cize nie do NZ
Citácia:
A povedal to "vecny, nadcasovy Boh", o ktorom stale tvrdite, ze je to TEN ISTY ako Vas ...
ano ale MY sme sa menili a rozvijali preto je zmena SZ na NZ
Citácia:
Pre mna sibacka a polievacka tiez uz roky neexistuju a Velka noc je den, ako hociktory iny.
proti gustu ziaden disputat :lol:
#

[ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť