Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 1046 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Ďalší
Autor Správa
Poslať 23.01.2021 21:49:37   Re: Sú protestanti kresťania

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
jano555 píše:
LEGIONAR :

Citácia:
Zjavne pouzivas pojem "nekonecno" v konecnom kontexte.
Najprv treba pochopit, co pojem "nekonecno" vlastne znamena.
To by sme sa ale potom museli pýtať otázku, čo bolo na úplnom počiatku ?
Jankooooo :roll:
Este raz - chapes, co znamena pojem "VECNY" ?

Ak raz mas nieco "vecne", tak samotna otazka "co bolo na uplnom pociatku" je NEZMYSELNA ...

Ty si do toho pojmu "strkas" Boha.
Ja som Ti povedal, ze to moze byt HOCICO, comu prisudis atribut "vecny" - napriklad "vecna hmota" ...

Ukaz mi rozpor. :D

Poslať 23.01.2021 21:57:26   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Napadlo ma či by sme mi taka skupinka katolíkov nezaložili spoločne nejakú webovú stránku, kde by sme písali o katolíckom učení a obhajovali ho. Na tú stránku by sme všetci prispievali, každý by prispel v tom v čom sa vyzná.

Na stránke by sme mohli písať o katolíckych zázrakoch, obranovať katolícke učenie, a odpovedať na jednotlivé argumenty ateistov, protestantov, právoslávnych, sedevakantistov, a vyznávačov iných náboženstiev.

Co vy na to ?
som za, Didy uz nieco skusal
Chlapci, uz teraz som zvedavy, ako budete "odpovedat na jednotlive argumenty ateistov". :lol:
Myslite, ze inak, ako odpovedate TU ?
Snad nie tak, ako "odpovedali" na Krede, kde tie "odpovede" riesili BANOM ?
(a Kredo je uz "po smrti" ...)

Nedopadnu nahodou podobne "stranky" rovnako, ako napr. https://www.placata-zeme.cz/ ? :roll:

Krestania su (mali by byt!) "solou zeme" preto, ze idu MEDZI LUDI a MILUJU SA.
Nie preto, ze si vytvaraju akademicke debatne kruzky, kde "vedecky dokazuju" svoju "jedinu pravdu" (co sa im uz z principu nemoze podarit) ...

Poslať 23.01.2021 22:37:13   Re: Sú protestanti kresťania

od 23.11.2020 1:18:43
napísal 341 príspevkov
MISOJOGI :

Citácia:
som za, Didy uz nieco skusal
Som si spomenul, že som zabudol zmieniť Didymosa.

LEGIONAR :

Citácia:
Este raz - chapes, co znamena pojem "VECNY" ?

Ak raz mas nieco "vecne", tak samotna otazka "co bolo na uplnom pociatku" je NEZMYSELNA ...

Ty si do toho pojmu "strkas" Boha.
Ja som Ti povedal, ze to moze byt HOCICO, comu prisudis atribut "vecny" - napriklad "vecna hmota" ...

Ukaz mi rozpor.
Ja viem čo to znamená výraz "večný". Ale mna by hlavne zaujímalo na základe čoho máš dokaz že hmota tu existovala večne ? A že nemusela byť stvorená ?

Predpokladám teda že ked veríš že hmota existuje večne a teda nemusela byť niekým stvorená, máš pre takéto tvrdenie nejaký dokaz ?

Poslať 23.01.2021 22:47:42   Re: Sú protestanti kresťania

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 571 príspevkov
jano555
Citácia:
Napadlo ma či by sme mi taka skupinka katolíkov nezaložili spoločne nejakú webovú stránku, kde by sme písali o katolíckom učení a obhajovali ho. Na tú stránku by sme všetci prispievali, každý by prispel v tom v čom sa vyzná.

Na stránke by sme mohli písať o katolíckych zázrakoch, obranovať katolícke učenie, a odpovedať na jednotlivé argumenty ateistov, protestantov, právoslávnych, sedevakantistov, a vyznávačov iných náboženstiev.

Co vy na to ?
Za mňa skôr nie. Mohli by sme katolíckej cirkvi urobiť medvediu službu. Akokoľvek, naše názory môžu byť iba súkromné a nie oficiálne. Tu na tomto fóre máme takúto možnosť. Môžeme tu komukoľvek odpovedať, kto sem zavíta a bude mať záujem sa o katolíckej viere v našom podaní dozvedieť viac. Môžeme tu vytvoriť nové tému, kde budeme dávať odkazy na zaujímavé stránky alebo články, podcasty či videá, ktoré o katolíckej viere pojednávajú.

Poslať 23.01.2021 23:10:58   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 22039 príspevkov
jano555 píše:
Ja viem čo to znamená výraz "večný". Ale mna by hlavne zaujímalo na základe čoho máš dokaz že hmota tu existovala večne ? A že nemusela byť stvorená ?
Predpokladám teda že ked veríš že hmota existuje večne a teda nemusela byť niekým stvorená, máš pre takéto tvrdenie nejaký dokaz ?
Nepochopil.
Kde to ja TVRDIM ?
Ja tvrdim iba to, ze tie dve tvrdenia su ekvivalentne.
Ty mas nejaky dokaz o tom, ze Boh je vecny a ze nemusel byt stvoreny ? :roll:

Poslať 23.01.2021 23:16:40   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 22039 príspevkov
stefan píše:
Môžeme tu komukoľvek odpovedať, kto sem zavíta a bude mať záujem sa o katolíckej viere v našom podaní dozvedieť viac. Môžeme tu vytvoriť nové tému, kde budeme dávať odkazy na zaujímavé stránky alebo články, podcasty či videá, ktoré o katolíckej viere pojednávajú.
Ved na to su tu vytvorene cele dva bloky tem:
Katolicka spiritualita - duchovny zivot
Naucne temy

Poslať 23.01.2021 23:17:54   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 341 príspevkov
STEFAN :

Citácia:
Za mňa skôr nie. Mohli by sme katolíckej cirkvi urobiť medvediu službu.
Zásadne s týmto nesúhlasím. Nemyslím si že nepoznáme katolícke učenie dostatočne na to, aby sme sa nevyhli nejakej obrovskej chybe, že by sme popreli nejaké doležité cirkevné učivo....... Navyše stránku si možme dať aj skontrolovať, trebárs nejakým knazom, alebo tým katolíckym teologom ktorého stránku si si pozeral.

Ak by takto ludia mali k tomu pristupovať že "radšej nič nevytvorím, lebo čo ak tam spravím nejakú chybičku", tak by neexistovala dnes žiadna apologetická literatúra, ale ani obyčajná informačná katolícka literatúra. Myslíš si že katolícky apologéti ako Scott Hann, si od RKC pýtali nejaké povolenie či možu písať o katolíckej viere ? Jednoducho napísali nejakú knihu, a RKC to bud odsúhlasila alebo nie. Niektoré katolícke knihy aj RKC oficiálne odsúhlasila a dala im pečiatku. Možno sa tak stane i s našou stránkou. Možme ju dať na inšpekciu RKC :roll:

Citácia:
Akokoľvek, naše názory môžu byť iba súkromné a nie oficiálne. Tu na tomto fóre máme takúto možnosť. Môžeme tu komukoľvek odpovedať, kto sem zavíta a bude mať záujem sa o katolíckej viere v našom podaní dozvedieť viac. Môžeme tu vytvoriť nové tému, kde budeme dávať odkazy na zaujímavé stránky alebo články, podcasty či videá, ktoré o katolíckej viere pojednávajú.
Toto forum je jednak mrtve, jednak zaspamované, jednak neprehladné, a jednak s škaredým dizajnom. Tu sa žiaden normálny človek v tejto tone rozneho materiálu nevyzná. Do toho sú tu ešte príspevky roznych ateistickych uživatelov, ktorí do celej katolíckej apologetiky vhánaju tu na fore ešte viac chaosu.

Celkom teda nechápem, aký je rozdiel, či prípadný svoj chybný názor budeš prezentovať tu na fore, alebo na nejakej webovej stránke ?

Poslať 23.01.2021 23:30:43   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 22039 príspevkov
Janko, uz som Ta pochopil.
Ty proste chces zalozit Kredo2 ... :)

P.S. Ked je to tu vsetko nanic, az sa Ti divim, ze si sem vobec vliezol, :)

Poslať 24.01.2021 0:35:06   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 571 príspevkov
Jednak si myslím, že dobrých stránok kde sa ľudia o katolíckej cirkvi alebo katolíckej viere môžu dozvedieť viac je už dosť /a ešte viac dobrých kníh/. Jednak si myslím, že založiť stránky na zodpovedajúcej úrovni nie je len tak. Potrebuješ zdroje jak finančné, tak hlavne ľudské. Potrebuješ organizátora /programátora/, potrebuješ dizajnéra /grafika/, potrebuješ prispievateľov, potrebuješ redaktora /textová korekcia, oprava chýb/, aby si nakoniec zistil, že to nemá žiadnu návštevnosť alebo že Ti na to Cirkev nedá nihil obstat alebo ešte horšie, Cirkev sa od toho môže oficiálne dištancovať. Ako necháp ma zle, ja nehovorí že je to zlý nápad alebo že Ťa odhováram, naopak sám by som také stránky privítal, len sa obávam, že robiť to na úrovni, ktorá by mala zmysel nie je pre ľudí, ktorí by to mali ako koníček. Ak som Ťa teda pochopil, že Ti ide o stránky prezentačné, teda bez možnosti interakcie. Ak máš na mysli skôr vytvorenie iného fóra /niečo ako Kredo2 ako píše legionar/, tak ho kľudne urob, ak budem mať čím prispieť tak iste prispejem. Ale ako píšeš, už tu je to dosť mŕtve, vlastne poriadnu diskusiu si tu naposledy rozprúdil Ty, Krédo bolo mŕtve totálne už dlhší čas a teraz sa zdá, že je úplne vypnuté. Obávam sa, žeby to nové fórum postihol podobný osud.

Poslať 24.01.2021 0:44:00   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 341 príspevkov
Citácia:
Kde to ja TVRDIM ?
Ja tvrdim iba to, ze tie dve tvrdenia su ekvivalentne.
No kedže si ateista tak veríš tomu, že vesmír nestvoril nejaký stvoriteľ. Takže to ma zaujímalo, že odkial si prišiel na to, a aký dokaz máš na to, že svet nestvoril Boh ?
Prečo si si vybral zrovna tú možnosť že vesmír sa stvoril sám, ked takúto možnosť nemáš ako dokázať ?
Ked teda nevieš vyvrátiť ani to, že vesmír stvoril Boh, a nevieš ani dokázať že sa vesmír stvoril sám a teda že existuje večne, prečo potom nie si agnostikom ?

Citácia:
Mám, ale moj dokaz nepochádza zo skúmania vesmíru, ale z biblie a cirkevnej historie.

Citácia:
Janko, uz som Ta pochopil.
Ty proste chces zalozit Kredo2 ... :)

P.S. Ked je to tu vsetko nanic, az sa Ti divim, ze si sem vobec vliezol, :)
Neviem aká je to stránka kredo. Proste chcem založiť stránku s apologetickou tematikou, a užitočnými katolíckymi materiálmi pre katolíkov.

Nehovorím že tu je všetko nanič, ale určite sa nedá uprednostniť šírenie katolíckych myšlienok na tomto zaspamovanom neprehladnom fore v porovnaní s jednoduchou, prehladnou a dizajnovo peknou stránkou, na ktorú sa dajú uplatniť aj rozne formy propagácie a zviditelnenia, čo sa s týmto forom už spraviť nedá...

Poslať 24.01.2021 1:21:11   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 341 príspevkov
STEFAN :

Citácia:
Jednak si myslím, že dobrých stránok kde sa ľudia o katolíckej cirkvi alebo katolíckej viere môžu dozvedieť viac je už dosť /a ešte viac dobrých kníh/.
Nesúhlasím, ja nepoznám takmer žiadne apologetické katolícke stránky v slovenčine, češtine. A ak aj nejaké existujú, tak sú ťažko vyhladatelne, a problém je ten, že aj na týchto stránkach sa nachádza len kvapka katolíckej apologetiky. Ved si zober takú stránku vieralogicky.sk Síce apolegeticky fajn stránka, ale autor tam obhajuje tak maximálne jednu katolícku tému, pričom týchto tém existuje vyše 100. Proste každá webová stránka obsahuje len malinký zlomok apologetiky. Ešte som nenatrafil na stránku, a to ani v angličtine, v ktorej by bol nejaký komplet apologetický materiál na všetky katolícke témy.

A o tom by bola tá naša stránka, že by tam človek našiel zodpovedané všetky katolícke témy a nie len 1% z toho.

Neviem kolko tých kníh existuje, ale ludia dnes knihy moc nečítajú, a ťažko sa hladajú knihy na "mieru". Problém kníh je taký, že 300 stranová kniha má 270 strán omáčiek, a len 30 strán sa týka danej témy. Nakoniec si 300 stranovú knihu prečítaš a zistíš, že v podstate si sa skoro nič nového nedozvedel, a kniha ti zodpovedala tak zhruba len 3% tvojich otázok.......... Takáto forma apologetického vzdelávania je naozaj ako za "trest".

Citácia:
Jednak si myslím, že založiť stránky na zodpovedajúcej úrovni nie je len tak. Potrebuješ zdroje jak finančné, tak hlavne ľudské. Potrebuješ organizátora /programátora/, potrebuješ dizajnéra /grafika/, potrebuješ prispievateľov, potrebuješ redaktora /textová korekcia, oprava chýb/,
Webnode má vopred nastavené webové šablony, ktoré su na velmi kvalitnej úrovni a sú zadarmo. Celá stránka je teda už dizajnovo hotová a platíš tam jedine za webhosting, ktorí je síce drahší, ale nie je zase až tak drahí. Pokial si zakúpiš najdrahší balíček PROFI, v ktorom máš neobmedzenú velkost na disku a dát, tak ten stojí 18 eur na mesiac. Pokial by sme sa na stránke podielali dajme tomu že 5 ľudí, každý by dal po 3,6 eura mesačne. To naozaj nie je veľa ! Existujú aj lacnejšie balíčky, napríklad balíček Standard, na ktorom máš garantované 10 GB dát, ten stojí okolo 9 eur na mesiac.

Oprava chýb to je to najmenej. Prispievatelia budeme my autori.

Citácia:
aby si nakoniec zistil, že to nemá žiadnu návštevnosť
Moja stará stránka, ktorú však chcem nahradiť novou stránkou, mala navštevnosť okolo 50 ľudí denne, respektíve 50 ľudí s roznych IP adries. A to som na svojej stránke nemal vlastnú domenu, nemal som tam zvýraznené slova, žiadnu reklamu....

Citácia:
alebo že Ti na to Cirkev nedá nihil obstat
Ked nedá tak sa nič nestane. To predsa neznamená že tá stránka nebude mocť existovať....... Scott Hann alebo všetci ostatní katolícky autori majú na svojej literatúre cirkevné pečiatky ?

Citácia:
alebo ešte horšie, Cirkev sa od toho môže oficiálne dištancovať.
Nerozumiem prečo by mala..... Cirkev sa len zriedkakedy takto zachová k nejakým jej apologetickým stránkam.....

Jeden chalan vytvoril stránku ktorá obhajovala eucharistické zázraky. A pápež František ho za to požehnal.

http://www.miracolieucaristici.org/en/liste/list.html
https://sk.wikipedia.org/wiki/Carlo_Acutis
https://www.vaticannews.va/en/pope/news/2020-10/pope-francis-beatification-carlo-acutis-millenials.html

Citácia:
Ak som Ťa teda pochopil, že Ti ide o stránky prezentačné, teda bez možnosti interakcie. Ak máš na mysli skôr vytvorenie iného fóra /niečo ako Kredo2 ako píše legionar/, tak ho kľudne urob, ak budem mať čím prispieť tak iste prispejem. Ale ako píšeš, už tu je to dosť mŕtve, vlastne poriadnu diskusiu si tu naposledy rozprúdil Ty, Krédo bolo mŕtve totálne už dlhší čas a teraz sa zdá, že je úplne vypnuté. Obávam sa, žeby to nové fórum postihol podobný osud.
O ziadnom fore som nič nepísal. Chcem vytvoriť normálnu webovú stránku. Može tam byť však aj niečo ako stránkový chat, aby tam mohli užívatelia písať, ale to pravdaže nie je hlavná napln danej stránky.

Poslať 24.01.2021 10:19:05   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 22039 príspevkov
jano555 píše:
No kedže si ateista tak veríš tomu, že vesmír nestvoril nejaký stvoriteľ. Takže to ma zaujímalo, že odkial si prišiel na to, a aký dokaz máš na to, že svet nestvoril Boh ?
Prečo si si vybral zrovna tú možnosť že vesmír sa stvoril sám, ked takúto možnosť nemáš ako dokázať ?
Ked teda nevieš vyvrátiť ani to, že vesmír stvoril Boh, a nevieš ani dokázať že sa vesmír stvoril sám a teda že existuje večne, prečo potom nie si agnostikom ?
To je uplna zmat nelogizmov. :roll: :lol:
K tomu poslednemu: Ja sa nehram na "nalepkovanie". Kludne ma nazyvaj agnostikom - ja s tym problem nemam. :D
jano555 píše:
Citácia:
Mám, ale moj dokaz nepochádza zo skúmania vesmíru, ale z biblie a cirkevnej historie.
Asi nechapes, co "dokaz" vlastne je a ako ma vyzerat.
Ale, aby som Ta aspon trochu potesil, mozem Ti povedat, ze niektore veci sa (momentalne, alebo dokonca z principu) proste dokazat, ani vyvratit nedaju.

Poslať 24.01.2021 13:07:39   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 571 príspevkov
Kľudne to založ, ak Ti budem môcť alebo vedieť nejako prispieť, rád prispejem. Ja len vychádzam z vlastnej skúsenosti. Dobre si ešte pamätám ako som tu písal trošku komplexnejší článok o očistci pre romanah, trvalo mi to tri alebo štyri dni po večeroch po práci a aj tak to má povedzme len takú pracovnú kvalitu.

Poslať 24.01.2021 15:50:00   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 341 príspevkov
STEFAN :

Citácia:
Kľudne to založ, ak Ti budem môcť alebo vedieť nejako prispieť, rád prispejem. Ja len vychádzam z vlastnej skúsenosti. Dobre si ešte pamätám ako som tu písal trošku komplexnejší článok o očistci pre romanah, trvalo mi to tri alebo štyri dni po večeroch po práci a aj tak to má povedzme len takú pracovnú kvalitu.
A máš niekde link na ten článok ? Zaujímalo by ma čo si o nom také vypísal, že ti to zabralo 4 večerné dni.

Poslať 24.01.2021 17:07:57   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 571 príspevkov
Jedná sa o tento príspevok.

[ Príspevkov: 1046 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť