Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 07.09.2018 0:29:43   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11874 príspevkov
Citácia:
Problem mam aj s tvrdenim, ze "cirkev sirila vzdelanost".
Nie - ona sirila iba "svoju pravdu" a upevnovala svoj vplyv. :)
keby to bolo tak ako hovoris tak by mnisi neopisovali greckych filozofov a basnikov pre buduce generacie
Citácia:
s jasnym cielom, ktorym urcite nebola "vseobecna vzdelanost ludi", pretoze ta by v konecnom dosledku viedla k POKLESU poctov veriacich a vseobecnej "zboznosti".
to si len ty myslis ....
Citácia:
toto je bezna vyhovorka pre cokolvek, co RKC 'vyvadza'. :)
Vravis jednotlivci.
A kde je ta reflexia institucie ako celku ?
a co ma cirkev ako reflektovat?
ved si to len porovnaj s inymi instituciami, do cirkvi sa najviac kope, daleko viac ako do inych institucii

Citácia:
Takze vlastne suhlasis s modlarstvom tych ludi, ktori mali byt vzormi a duchovnymi vodcami veriacich ?
to ze ty nieco domnele oznacis za modlarstvo este neznamena ze to tak aj je, jednoducho sa proste mylis.

Citácia:
Aka velka cast "Pisma" a "Tradicie" je cisto LUDSKEHO (a teda hriesneho) povodu ?
opat mylne stotoznujes ludske a hriesne, co vobec nie je pravda

Citácia:
kde sa hovori o tom, ze napr. to UCTIEVANIE kosti mrtvych LUDI je OK ?
budme presni, ide o uctievanie ostatkov, cize prevazne kosti
to sa v civilno zivote deje na kadzom cintorine kde su pochovani vyznamni ludia
mimochodom preco argumentujes Pismom? ved co nie je zakazane je povolene, co na to povies?

Citácia:
Kde sa tam hovori o tom, ze vykopat a rozsekat mrtvolu je OK ?
je dobre povedat ze na co narazas
ci na Formozia(ojedinely pripad) alebo na relikvie ako take
napriklad Anku Kolesarovu nerozsekali, ale zobrali nejaku jej satku a tu rostrihali na tisice malych stvorcekov velkosti 2x2mm a to rozdavaju s jej obrazkom
je to podobne ak ked turisti idu do jaskyne a odlomia si kvapel (ja to neroim a odmietam to) - je to proste ludska vlastnost chciet mat hmotnu pamiatku na vyznamne udalosti alebo osobnosti
Citácia:
Na co sa tu vlastne RKC hra ???
Cirkev sa nehra na nic
Cirkev ako skala stoji a je verna uceniu Jezisa Krista (preto jej hovoria ze je skostnatela) a raz jej nadavaju oponenti z jednej strany a raz z druhej
A cirkev ostava verna tomu co Jezis naucil apostolov a co oni odovdzavali dalsim generaciam svojich nastupcov az po dnesok

Poslať 07.09.2018 0:30:26   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
JP II s jeho ospravedlnovanim BEZ skutocnej zmeny jednoducho posobi nedoveryhodne.
co ma byt ako ta "skutocna" zmena?
Podla pamatnikov sa cirkev zmenila k lepsiemu, len na Zapade to preslo do opacneho (liberalneho) extremu

Poslať 07.09.2018 18:56:44   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18239 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
JP II s jeho ospravedlnovanim BEZ skutocnej zmeny jednoducho posobi nedoveryhodne.
co ma byt ako ta "skutocna" zmena?
Podla pamatnikov sa cirkev zmenila k lepsiemu, len na Zapade to preslo do opacneho (liberalneho) extremu
Vatikanske zmluvy hovoria opak ...

Poslať 07.09.2018 19:12:16   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
tak hovorime o Cirkvi ako takej vo svete alebo hovorime o zmluve Slovenska s Vatikanom???

co sa tyka zmluvy slovenska a Vatikanu opakujem ESTE RAZ: je to navrh A Neuwirtha z KDH ako obrana voci buzeracii zapadnej liberalnej ideologie
ja som s nimi maximalne spokojny a trvam na tom aby sa kompletne podpisali

Poslať 07.09.2018 19:12:55   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
toto hovorim o II vat koncile ktory posunul Cirkev naozaj dalej

Poslať 07.09.2018 19:13:13   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

napísal 18239 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Problem mam aj s tvrdenim, ze "cirkev sirila vzdelanost".
Nie - ona sirila iba "svoju pravdu" a upevnovala svoj vplyv. :)
keby to bolo tak ako hovoris tak by mnisi neopisovali greckych filozofov a basnikov pre buduce generacie
Ak by to upevnovalo ich moc a vynimocnost, tak preco nie ? :)

misojogi píše:
Citácia:
s jasnym cielom, ktorym urcite nebola "vseobecna vzdelanost ludi", pretoze ta by v konecnom dosledku viedla k POKLESU poctov veriacich a vseobecnej "zboznosti".
to si len ty myslis ....
To je uz davno dokazany fakt, ze zvysenie vseobecnej vzdelanosti znizuje religiozitu. :)

misojogi píše:
Citácia:
toto je bezna vyhovorka pre cokolvek, co RKC 'vyvadza'. :)
Vravis jednotlivci.
A kde je ta reflexia institucie ako celku ?
a co ma cirkev ako reflektovat?
ved si to len porovnaj s inymi instituciami, do cirkvi sa najviac kope, daleko viac ako do inych institucii
Uz som tu mnohokrat zakrical: Co sa ma co SVATA Cirkev odvolavat na to, ze "aj druhi su zli" ?!
Okrem toho znovu musim zopakovat - Vatikanske zmluvy ! (=vynimocnost skupiny obcanov na zaklade viery, nadradenost nad nase pravo, vnucovanie svojich zvyklosti vsetkym atd. atd.)
Aj sucasny papez bol teraz priamo obvineny svojim vlastnym clovekom, ze dlhsie VEDEL o zneuzivani a MLCAL.
Za minulych papezov to teda nebolo ine ! (Pochybujem, ze Vatikan o niecom takom "nevedel"... :) )

misojogi píše:
Citácia:
Takze vlastne suhlasis s modlarstvom tych ludi, ktori mali byt vzormi a duchovnymi vodcami veriacich ?
to ze ty nieco domnele oznacis za modlarstvo este neznamena ze to tak aj je, jednoducho sa proste mylis.
Domnele ? :)
Co ineho to je ?

misojogi píše:
Citácia:
Aka velka cast "Pisma" a "Tradicie" je cisto LUDSKEHO (a teda hriesneho) povodu ?
opat mylne stotoznujes ludske a hriesne, co vobec nie je pravda
Prepac, ale popieras vlastnu vieru. To tvrdenie je jej zakladom ! VSETKO ludske je hriesne ! Pokial viem, bez hriechu bol iba Jezis. (iektori tvrdia, ze aj Maria, ale to, podla mna, nie je vseobecne prijate)

misojogi píše:
Citácia:
kde sa hovori o tom, ze napr. to UCTIEVANIE kosti mrtvych LUDI je OK ?
budme presni, ide o uctievanie ostatkov, cize prevazne kosti
to sa v civilno zivote deje na kadzom cintorine kde su pochovani vyznamni ludia
mimochodom preco argumentujes Pismom? ved co nie je zakazane je povolene, co na to povies?
Argumentujem tym, co si schopny 'prijat' (a tvrdenie, ze vsetko, co nie je zakazane, je povolene, to asi nebude ... :) )
A s tym cintorinom si snad robis srandu ! Takyto "argument" Ti nemoze zbastit ani "menej chapavy jedinec" ...

misojogi píše:
Citácia:
Kde sa tam hovori o tom, ze vykopat a rozsekat mrtvolu je OK ?
je dobre povedat ze na co narazas
ci na Formozia(ojedinely pripad) alebo na relikvie ako take
napriklad Anku Kolesarovu nerozsekali, ale zobrali nejaku jej satku a tu rostrihali na tisice malych stvorcekov velkosti 2x2mm a to rozdavaju s jej obrazkom
je to podobne ak ked turisti idu do jaskyne a odlomia si kvapel (ja to neroim a odmietam to) - je to proste ludska vlastnost chciet mat hmotnu pamiatku na vyznamne udalosti alebo osobnosti
To sa paradne mylis. Neodniesla si to iba jej satka. :) A napriklad krv a casti srdca JPII su tiez "relikviami" ...

misojogi píše:
Citácia:
Na co sa tu vlastne RKC hra ???
Cirkev sa nehra na nic
Cirkev ako skala stoji a je verna uceniu Jezisa Krista (preto jej hovoria ze je skostnatela) a raz jej nadavaju oponenti z jednej strany a raz z druhej
Uz som Ti povedal, ze Cirkev uz davno nie je verna uceniu Jezisa Krista. (Zabudni na paulinizmus a pri kazdej otazke sa spytaj: Co by na to povedal Jezis ?)

misojogi píše:
A cirkev ostava verna tomu co Jezis naucil apostolov a co oni odovdzavali dalsim generaciam svojich nastupcov az po dnesok
Tak to uz vobec nie ... :)

Poslať 07.09.2018 19:19:33   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

napísal 18239 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tak hovorime o Cirkvi ako takej vo svete alebo hovorime o zmluve Slovenska s Vatikanom???
Je v tom nejaky rozdiel ? Ty sam sa o Cirkvi vyjadrujes ako o "institucii", "firme". Ja hovorim, ze aj "politickej strane".
Po OVOCI poznas strom !!!

misojogi píše:
co sa tyka zmluvy slovenska a Vatikanu opakujem ESTE RAZ: je to navrh A Neuwirtha z KDH ako obrana voci buzeracii zapadnej liberalnej ideologie
ja som s nimi maximalne spokojny a trvam na tom aby sa kompletne podpisali
Mne je uplne ukradnute, kto bol na tu spinavu pracu nastrceny, vyuzity, zneuzity atd.
Mna zaujima VYSLEDOK.
A nehovor mi, ze ti poslanci, co to pretlacili, NEMAJU S CIRKVOU NIC a urobili to s cistym umyslom a pri zdravom rozume. :)

Poslať 08.09.2018 1:47:15   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
opisovali greckych filozofov a basnikov pre buduce generacie
Ak by to upevnovalo ich moc a vynimocnost, tak preco nie ?
Obvinujes ich z ucelovosti?
nemas pocit ze grecki filozofi predstavovali vrchol greckej inteligencie?

Citácia:
To je uz davno dokazany fakt, ze zvysenie vseobecnej vzdelanosti znizuje religiozitu. :)
Vioes to nejako dolozit? pretopze to bolo skor zbozne prianie komunistov - teda ako to poznam ja ....
nejake studie a vyskumy atd atd atd ,,,,

Citácia:
Co sa ma co SVATA Cirkev odvolavat na to, ze "aj druhi su zli" ?!
samozrejme zlo je zlo a treba ho odmietnut vzdy
ale nepaci sa mi jednostranne informovanie medii kde kritizuju jedine cirkev a inych nie hoci inde je problem daleko vacsi

Citácia:
Aj sucasny papez bol teraz priamo obvineny svojim vlastnym clovekom, ze dlhsie VEDEL o zneuzivani a MLCAL.
obvinit neznamena dokazat, momentalne je diskusia o tom nakolko je to pravdive alebo nie
v kazdom pripade to este nie je dokaz

Citácia:
domnele oznacis za modlarstvo este neznamena ze to tak aj je, jednoducho sa proste mylis.
Domnele ? :) Co ineho to je ?
pozri sa nie si veriaci a pasujes sa za odbornika na modlastvo co je vyslovene nabozenska zalezitost
minimalne by sa slusalo zdovodnit preco to ci ono za modlarstvo pokladas

Citácia:
To sa paradne mylis. Neodniesla si to iba jej satka. :) A napriklad krv a casti srdca JPII su tiez "relikviami" ...
co si myslis ze ako dlho taka krv vydrzi? ako rychlo sa pokazi a rozlozi pripadne vysusi?

Citácia:
To tvrdenie je jej zakladom ! VSETKO ludske je hriesne ! Pokial viem, bez hriechu bol iba Jezis. (
Clovek je hriesny to ano, ale podla ucenia RKC na rozdiel od protestantskych pohladov je clovek hriechom len NARUSENY ale nie uplne zniceny hriechom
su to sice jemne odtienky ale predsa len su ...

Citácia:
Uz som Ti povedal, ze Cirkev uz davno nie je verna uceniu Jezisa Krista. (Zabudni na paulinizmus a pri kazdej otazke sa spytaj: Co by na to povedal Jezis ?)
Ty si to sice povedal ale hlboko sa v tom mylis
Odpisat sv Pavla ako nepodstatneho znamena anulovat PIsmo NZ ako take
Tak isto stavat Pavla proti Jezisovi je nezmysel
Ak chces nieco taketo tvrdit mal by si si to prestudovat a dokazat to .... tvrdit veselo bez dokazov nestaci ....

Citácia:
Tak to uz vobec nie ... :)
RKC sa tym hrdi od sameho zaciatku - jedne z najdolezitejsich argumentov v prvotnej cirkvi bola odvolavka na aspotolov a to co oni ucili ... a je to tak vseobecne zname medzi krestanmi
Myslienkove rozvijanie nie je na skodu ale naopak je to prehlbenie povodnej nauky
ale opat by si sa v tom musel orientovat a vyznat a rozumiet aby si vedel argumentovat
zatial z toho co si napisal nemam pocit ze krestantvu rozumies do hlbky (co je pochopitelne kedze nie si krestan)

Poslať 08.09.2018 1:48:49   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Ucta k mrtvemu deduskovi? (zeby nieco na sposob relikvie? v rodine?)
Vypili mrtvého dědečka!
Autor: Pavel Ryšlink -
18. 11. 2004
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/27340/vypili-mrtveho-dedecka.html

Jakub H. (43) zapůjčil svou chatu u Pohořan na Olomoucku svým kamarádům. Jeden z nich si v podnapilosti spletl urnu s lidským popelem s kávou...

"Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!" zahřímal na kamarády místo pozdravu majitel chaty u Pohořan na Olomoucku Jakub H. (43). Popel zesnulého příbuzného, vystavený v urně na kredenci, si totiž opilí muži při bujaré pitce spletli s kávou... "Měli jsme od Jakuba půjčenou chatu na menší mejdan. No... byli jsme docela výkonní průtokoví ohřívači alkoholu. K ránu jsme pak dostali chuť na kafe," vylíčil Blesku večírek jeden z jeho účastníků Karel S. (39). Jeden z kamarádů popadl první dózu, která mu v kuchyni přišla pod ruku. Obsah nasypal do hrnků a zalil vařící vodou. "Vůbec to ale nebylo k pití. Nadávali jsme, že je ta káva nějaká zatuchlá. Ale potřeba povzbudit organismus byla silnější, takže jsme to většinou statečně vypili," prozradil Karel S. Když ráno dorazil za přáteli majitel chaty, okamžitě si všiml, že na kredenci chybí jedna pro rodinu velmi významná dóza. Když se ptal, kam zmizela, dostalo se mu odpovědi: "To kafe jsme vypili, ale bylo divný, asi už dost starý." Jakub H. zesinal. Jediné, co ze sebe dokázal vypravit, byla věta: "Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!" Zpopelněného příbuzného prý měla rodina na chatě u Pohořan, v místě, které měl velmi rád. "To, co ještě v urně zbylo, jsme rozprášili v lese v okolí chaty," konstatoval Jakub H. a dodal: "Myslím ale, že se děda nezlobí. Byl to velký srandista, takže se v nebi určitě válí smíchy."

este pripominam zakladnu poucku logiky
Tvrdenie bez dokazov mozno bez dokazov odmietnut
preto by som privital zdovodnenie

Poslať 08.09.2018 10:16:37   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Legi
...
Citácia:
Ty sam sa o Cirkvi vyjadrujes ako o "institucii", "firme". Ja hovorim, ze aj "politickej strane".
OK
mozes mi teda povedat ze ake je ovocie doteraz prijatych Vatikanskych zmluv? podla teba?
Co ti vlastne vadi? ze krestania nie su prinucovani uzatvarat homosexualne manzelstva?
Alebo co by si tym krestanom zakazal alebo dal po prstoch aby nemohli robit? V com by si ich rad obmedzil?
Zakazal chodit do kostola? Zakazal slavit Vianoce? Zakazal cirkevne skoly? Prikazal svatit ramadan?
alebo co ta tak na tej ochrane krestanov strasne zerie ze by si v tomto tym krestanom rad spravil napriek?
---
...
Citácia:
Mne je uplne ukradnute, kto bol na tu spinavu pracu nastrceny, vyuzity, zneuzity atd.
Mna zaujima VYSLEDOK.
A nehovor mi, ze ti poslanci, co to pretlacili, NEMAJU S CIRKVOU NIC a urobili to s cistym umyslom a pri zdravom rozume. :)
Kto bol na tu spinavu pracu nastrceny? Hm co mas proti Neuwirthovi? Je to JEHO napad, pretoze videl co sa chysta PROTI krestanom na Zapade.
Vysledok? uz com sa pytal co mas proti vysledku? V com by si rad obmedzil krestanov Ty mas v hlave predstavu ze bojujes proti nejakej abstraktnej institucii ale uvedom si ze v skutocnosti ides PROTI ludom ako ja a dalsi ktori sa previnili len tym ze chodia do kostola a ty im chces robit zle a napriek.
Samozrejme ze to pretlacili krestania v politike, krestanski poslanci, jednoducho preto aby ochranli krestanov na Slovensku pred zvratenym a zvrhlym genderizmom zo Zapadu. Ty si snad prajes sem ten genderizmus nasilu nanutit? Nutit chodit ludi na potraty? Odoberat deti Barnevernetom? Vycitat cirkvi pedofiliu a zaroven presadzovat "ludske prava" pre pedofilov?(Cesky Pride) Presadzovat "ludske prava" pre zoofilov?(Holandsko)
---
,,,
...

Poslať 08.09.2018 10:17:52   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
islam
len tak na porovnanie:
Niektorí Mohamedovi spoločníci žili, aby videli ako islam vyhlasuje vojnu každému veľkému náboženstvu na svete len v niekoľkých prvých desaťročiach po jeho smrti – drviac džihádom hinduistov, kresťanov, Židov, zoroastrijcov a budhistov. Neexistuje žiadny záznam, žeby títo spoločníci namietali voči ľubovoľnej z týchto skutočností.

V čase Križiackych výprav (keď sa Európania začali brániť), „náboženstvo mieru“ už malo mečom dobyté dve tretiny kresťanského sveta, od Sýrie po Španielsko a naprieč Severnou Afrikou. Moslimovia zotročili milióny kresťanov spolu s desiatkami miliónov Afričanov. Arabské trasy obchodu s otrokmi zostali otvorené po dobu 1300 rokov, až kým nátlak z kresťanských krajín nedonútil islamské krajiny vyhlásiť túto činnosť za nelegálnu (teoreticky). Do dnešného dňa sa moslimský svet nikdy neospravedlnil za obete džihádu a otroctva.

Na svete niet iného náboženstva, ktoré nepretržite v mene Boha produkuje terorizmus tak, ako islam. Najnebezpečnejší moslimovia sú takmer vždy tí, ktorí si vykladajú Korán najdoslovnejšie. Sú to fundamentalisti alebo puristi viery a veria v Mohamedovo splnomocnenie na šírenie islamskej vlády mečom, zabíjajúc tých, ktorí sa nepodriadia. V prípade, že chýbajú neveriaci, obrátia sa dokonca aj sami proti sebe.

Sväté texty islamu sú preplnené veršami o násilí a nenávisti voči tým, ktorí sú mimo viery, rovnako ako voči hore uvedeným „pokrytcom“ (moslimom ktorí sa nesprávajú tak, ako by sa mali správať zbožní moslimovia).
Biblia sa vo všeobecnosti pohybuje od popisov násilia voči iným, k omnoho mierumilovnejším príkazom zdokonaľovania seba samého,
V ostrom kontraste s tým, sa Korán pohybuje opačným smerom (násilie je najskôr zakázané, potom povolené a potom povinné). Tých zopár skorších veršov hovoriacich o tolerancii je zaplavených lavínou neskorších veršov, ktoré nesú podstatne odlišné posolstvo. Kým starozákonné verše o krvi a vnútornostiach sú vo všeobecnosti ohraničené historickým kontextom v rámci textu samotného, koránske požiadavky na násilie zvyčajne vyzerajú tak, že nie sú časovo ohraničené a sú vecou osobnej interpretácie.

Tí, ktorí chcú veriť v „mierumilovný islam“ toho musia ignorovať od histórie viery k jej najposvätnejším spisom omnoho viac než robia teroristi. Nech to posudzujeme podľa akéhokoľvek objektívneho pravidla, „náboženstvo mieru“ je tým najdrsnejším, najkrvavejším náboženstvom aké kedy svet poznal. V islame niet mieru dovtedy, kým moslimovia nezískajú moc – a aj potom…

https://slobodnyvyber.sk/nabozenstvo-mieru-a-jeho-myty-04-islam-je-nabozenstvo-mieru/
Skus tieto skutocnosti popriet

Poslať 08.09.2018 14:17:31   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

napísal 18239 príspevkov
misojogi píše:
Legi
...
Citácia:
Ty sam sa o Cirkvi vyjadrujes ako o "institucii", "firme". Ja hovorim, ze aj "politickej strane".
OK
mozes mi teda povedat ze ake je ovocie doteraz prijatych Vatikanskych zmluv? podla teba?
Co ti vlastne vadi? ze krestania nie su prinucovani uzatvarat homosexualne manzelstva?
Alebo co by si tym krestanom zakazal alebo dal po prstoch aby nemohli robit? V com by si ich rad obmedzil?
Zakazal chodit do kostola? Zakazal slavit Vianoce? Zakazal cirkevne skoly? Prikazal svatit ramadan?
alebo co ta tak na tej ochrane krestanov strasne zerie ze by si v tomto tym krestanom rad spravil napriek?
---
...
Citácia:
Mna zaujima VYSLEDOK.
Kto bol na tu spinavu pracu nastrceny? Hm co mas proti Neuwirthovi? Je to JEHO napad, pretoze videl co sa chysta PROTI krestanom na Zapade.
Vysledok? uz com sa pytal co mas proti vysledku? V com by si rad obmedzil krestanov Ty mas v hlave predstavu ze bojujes proti nejakej abstraktnej institucii ale uvedom si ze v skutocnosti ides PROTI ludom ako ja a dalsi ktori sa previnili len tym ze chodia do kostola a ty im chces robit zle a napriek.
Samozrejme ze to pretlacili krestania v politike, krestanski poslanci, jednoducho preto aby ochranli krestanov na Slovensku pred zvratenym a zvrhlym genderizmom zo Zapadu. Ty si snad prajes sem ten genderizmus nasilu nanutit? Nutit chodit ludi na potraty? Odoberat deti Barnevernetom? Vycitat cirkvi pedofiliu a zaroven presadzovat "ludske prava" pre pedofilov?(Cesky Pride) Presadzovat "ludske prava" pre zoofilov?(Holandsko)
---
,,,
...
Zaiste aj sam citis, ze nehovoris pravdu a stavias sa pre istotu do obrannej pozicie "ukrivdeneho".
Ja krestanom nic nezakazujem.
TO VY ZAKAZUJETE VSETKYM A VSELICO !!!
Uz sme sa o tom bavili velakrat.
Chodte si do kostola, na pute a neviem este kam kolko len chcete.
Ale pokial ste obcanmi tohoto statu, budete mat ROVNAKE prava a povinnosti, ako aj ini obcania.
Vatikanske zmluvy toto jednoznacne PORUSUJU.
A to dokonca nie na zaklade nasho prava (nejaka slaba pozitivna diskriminacia), ale na zaklade CUDZIEHO prava.
Pred kampanou za zakon o vyhrade vo svedomi som sa pytal, ci si aj ja smiem uplatnit vyhradu vo svedomi.
Bolo mi povedane, ze ano - ALE iba podla Magisteria RKC !!!
Tomuto ja hovorim ZLE OVOCIE ...
A je to neustaly tlak. TOTO je Vasa "salamova metoda", ktoru tak rad vyzdvihujes pri inych veciach.
Najprv "sloboda pre vas", potom "vyhrada pre vas" - a potom ZAKON PRE VSETKYCH !
Necuduj sa, ze mnohi ludia maju taketo sposoby doslova v zuboch ...

Poslať 08.09.2018 17:41:14   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
TO VY ZAKAZUJETE VSETKYM A VSELICO !!!
Najprv "sloboda pre vas", potom "vyhrada pre vas" - a potom ZAKON PRE VSETKYCH !
mozes byt konkretny ze o co ide?
Snad nechces povedat ze ti vadi Desatoro ktore zakazuje kradnut vrazdit smilnit atd ... :lol:
Citácia:
Pred kampanou za zakon o vyhrade vo svedomi som sa pytal, ci si aj ja smiem uplatnit vyhradu vo svedomi.
No ano ale potom by si kazdy mohol povedat na akukolvek hovadinu ze je to vyhrada vo svedomi, takto ide o veci ktore su definovane cca 2000 rokov a tak lahko sa veru menit nebudu cize kazdy vie o co ide ...

Poslať 08.09.2018 19:30:29   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

napísal 18239 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
No ano ale potom by si kazdy mohol povedat na akukolvek hovadinu ze je to vyhrada vo svedomi
PRESNE !!! Preco by si nemohol ? Prave z toho na mile krici ta Vasa nadradenost nad inymi ludmi !

misojogi píše:
, takto ide o veci ktore su definovane cca 2000 rokov a tak lahko sa veru menit nebudu cize kazdy vie o co ide ...
Naozaj ? :)
Preco prave 2000 ? Co tak 3500 rokov ?
Kto Ti povedal, ze sucasni ludia maju/musia zit podla 2000 rokov starych zvykov jedneho pustneho kmena ?
U Vas nefunguje iba antropocentrizmus, ale doslova katolikocentrizmus ... :evil:

Poslať 08.09.2018 20:15:09   Re: Cirkev odena do purpuru a sarlatu

Obrázok užívateľa

napísal 11874 príspevkov
Citácia:
PRESNE !!! Preco by si nemohol ? Prave z toho na mile krici ta Vasa nadradenost nad inymi ludmi !
vidis to nespravne
ja hovorim ze poziadavky RKC su viac menej nemenne a predvidatelne (uz 2 000 rokov)
ty nemusis zit podla jej poziadaviek ale nechaj aspon tych co to chcu aby tak urobili a aby neboli sikanovani zo strany statu
je to taka problematicka poziadavka?

Citácia:
Kto Ti povedal, ze sucasni ludia maju/musia zit podla 2000 rokov starych zvykov jedneho pustneho kmena ?
Desatoro vyjadruje celkovu moralnu skusenost ludstva (minimalne polovice ci tretiny ludstva)
co mas proti prikazom ako nezabijes nepokradnes nezosmilnis atd ?
alebo co mas proti tym co to chcu dodrziavat ked uz ty nechces?

[ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť