Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.02.2016 14:09:34   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Potopa sveta vs nezabiješ?
Kde v tom vidis problem?

Poslať 04.02.2016 14:24:18   Re: Sekty alebo občianské združenia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
romanh píše:
legionar píše:
romanh píše:
Boh je predovsetkym spravodlivy. On potresta kazdu nepravost.
Aj svoju ? ;)
Ktoru mas na mysli ?
Stvoril nas "k svojmu obrazu", co je loz, pretoze nas odsudil k tomu, aby sme nikdy "nedospeli".
A "deti" vacsinou vzdy dospeju - a vyrovnaju sa rodicom.
Pre tento ucel nastrazil v Rajskej zahrade tu slavnu "pascu" = "zakaz dospiet".
Po (uplne logickom) poruseni nezmyselneho zakazu ludi totalne znicil.
A potom este zoparkrat zabijal (Egypt), prikazoval zabijat (Mojzis), pripadne pomahal zabijat (Amorejci, Jericho) ...
Co je vsak Jeho najvacsi zlocin - POZADOVAL smrt svojho vlastneho Syna ako "vykupenie" nasich hriechov, ktore iba On oznacil za hriechy a ktore iba On moze akoze "odpustit" !
To su mi teda pekne "vzorove" rodinne vztahy. :roll:
Napriek vsetkemu sa ale prezentuje ako "Laska", co povazujem s predoslym bodom za vrchol.
Boh, co nevie veci riesit inak, iba takto ... :roll:

Moj zaver poznate - je to cele jeden velky nezmysel, ludsky vymysel.
Takto to proste nemoze byt, je to vnutorne nekonzistentne ...

Poslať 04.02.2016 15:01:27   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
je to vnutorne nekonzistentne ...
pozeras sa na to z chybneho uhla pohladu ....

Poslať 04.02.2016 16:54:23   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Potopa sveta vs nezabiješ?
Kde v tom vidis problem?
MInimálne tam, že Boh stvoril bytosti, ktorým prikazuje nezabíjať ale on pri svojej dobrotivosti zabíja celý svet potopou za to, že nedodržujú jeho pravidlá pričom on sám im dovolil aby ich nedodržovali. Ale tam je všetko ok lebo je Boh a on môže aj vlastné pravidlá porušovať. Pripomína mi to diktátorov. Tí tiež kážu iným pravidlá ale sami ich nedodržujú. Len poprosím Ťa aby si to nebral ako provokáciu to len konštatujem moje pozorovanie, chápem ak máš na to iný názor a plne to rešpektujem.

Poslať 04.02.2016 17:19:19   Re: Sekty alebo občianské združenia

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
legionar píše:
Stvoril nas "k svojmu obrazu", co je loz, pretoze nas odsudil k tomu, aby sme nikdy "nedospeli".
A "deti" vacsinou vzdy dospeju - a vyrovnaju sa rodicom.
A potom este zoparkrat zabijal (Egypt), prikazoval zabijat (Mojzis), pripadne pomahal zabijat (Amorejci, Jericho) ...
Co je vsak Jeho najvacsi zlocin - POZADOVAL smrt svojho vlastneho Syna ako "vykupenie" nasich hriechov, ktore iba On oznacil za hriechy a ktore iba On moze akoze "odpustit" !
To su mi teda pekne "vzorove" rodinne vztahy. :roll:
Napriek vsetkemu sa ale prezentuje ako "Laska", co povazujem s predoslym bodom za vrchol.
Boh, co nevie veci riesit inak, iba takto ... :roll:

Moj zaver poznate - je to cele jeden velky nezmysel, ludsky vymysel.
Takto to proste nemoze byt, je to vnutorne nekonzistentne ...
Toto si vyzaduje asi dlhsiu uvahu a odpoved.
Ak som to vsak spravne identifikoval, tak klucovym bude zaciatok:

legionar píše:
od rozlustenia tohto problemu sa potom totiz odvijaju dalsie uvahy.

Preco si myslis ze islo o pascu ?
ja si myslim, ze ak nas niekto stvoril tak nas nestvoril preto, lebo ma zalubu v niceni toho co stvoril.
Skor naopak. Ak je pravdou, ze ma niekto stvoril, potom pravdepodobne aj chcel aby som ostal zit.
Nemyslis ?

Ak by som chcel dat stvoritelovi dobry umysel, potom sa na ten strom poznania dobra a zla mozem pozriet asi takto:
Kazde stvorenie sa niecim zivi. To co je pre jedno stvorenie chutne a prospesne, to pre druhe stvorenie moze byt toxicke.

Napadlo ma napriklad - cukolada.
Viem, ze mne velmi chuti. ale ak by som ju dal mojmu psovi, tak ho to moze zabit.
napr.
http://www.veterinarna-ambulancia.sk/odborne-clanky/cokolada-je-nebezpecna-pre-psy-otrava-teobrominom/

Cize, za predpokladu ze by mi moj pes rozumel a mal by slobodnu volu. Ked mu poviem "nezer tu cukoladu, lebo ked ju zozeries istotne zomries".
Tak podla teba som tomu psovi nastrazil pascu ? Chcem aby tu cukoladu zozral, len preto aby som ju mohol z neho potom vymlatit ?
Nie, ale ho upozornujem, ze hoci ta cukolada je pekna na pohlad a mozno aj pekne vonia, tak pre neho je nebezpecna.

Nemyslis, ze strom poznania dobra a zla, mohol byt urceny pre uplne niekoho ineho, ked ho tam Boh stvoril ?

Boh stvoril cloveka na svoj obraz, to co bolo v Bohu, tak to vdychol pri stvoreni do nozdier cloveka - dych zivota - svojho vlastneho Ducha.

Gn 2,7 Vtedy Pán, Boh, utvoril z hliny zeme človeka a vdýchol do jeho nozdier dych života. Tak sa stal človek živou bytosťou.

Clovek uz bol ako Boh. Nepotreboval jest zo stromu poznania dobra a zla aby bol ako on. To bolo klamstvo satana, ked mu nahovaral, ze bude ako Boh. Clovek uz bol ako Boh. Duch Bozi bol v nom.

Clovek poznal Bozi zamer. Boh mu dal pomenovat vsetky zvierata.
Myslis si ze Adam dal mena zvieratam len tak ako ho napadlo. A ked uz mu dosla inspiracia hovoril take mena ako napr.
CHUNGKINGOSAURUS JIANGBEIENSIS, JURASSOSAURUS NEDEGOAPEFERIMA. MASIAKASAURUS KNOPFLERI, ...

Urcite nie. Ale tym ze Adam bol v duchu zjednoteny s Bohom, tak poznal Bozi zamer. Bol plny Bozieho ducha. Vedel presne preco a naco Boh stvoril to ktore zviera.
Je to ako ked spolu s niekym nieco tvoris. Stava sa ze sucasne nieco tvorite a jeden s druhym sa doplnate, lebo obaja viete kam smerujete.
Tak to bolo aj ked Adam pomenoval zvierata.

Gn 2,19 Keď Pán, Boh utvoril z hliny všetku poľnú zver a všetko nebeské vtáctvo, priviedol ho k Adamovi, aby videl, ako by ho nazval, lebo ako ho nazve, také bude jeho meno.

Slovo "videl" je v hebrejcine: רָאָה - ra'ah - H7200
https://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H7200&t=KJV

co znamena vidiet vnutorne - do hlbky - poznat cely Bozi zamer.

Clovek sa pozeral ako Boh - ra'ah - tak ako Boh videl do srdca Davida ked ho vybral za krala.

Namiesto toho vsak ked zjedli ovocie zo stromu poznania dobra a zla, stratili toto - ra'ah - toto vnutorne videnie, ale namiesto toho uz videli iba ako "yada" - co znamena vidiet povrchne - zo svojej skusenosti - pozorovanim.
יָדַע - yada` - H3045
https://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H3045&t=KJV

pozri Eva este predtym, nez isla jest ovocie, tak sa nanho pozerala ako - ra'ah - videla vnutornym Bozim pohladom, ze ovocie je dobre - lebo vsetko co Boh stvoril je dobre. Ale ked zjedla z toho ovocia, ktore bolo pre nu toxicke, stratila tento Bozi pohlad a odvtedy zacala vsetko vidiet iba povrchne - ako yada.

Gn 3,6-7
6 A žena videla (רָאָה - ra'ah - H7200), že strom je na jedenie chutný, na pohľad krásny a na poznanie vábivý, nuž vzala z jeho ovocia a jedla, dala aj svojmu mužovi, čo bol s ňou, a on tiež jedol.
7 I otvorili sa obom oči a spoznali (יָדַע - yada` - H3045), že sú nahí. Zošili figové listy a urobili si zásterky.

Ovocie bolo dobre, ale pre cloveka toxicke.
Nevieme pre koho bolo ovocie stvorene, mozno ho jedol len sam Boh, nevieme, ale Boh ako dobry otec upozornil cloveka aby z neho nejedol.

Gn 2,16-17
16 A Pán, Boh, prikázal človekovi: "Zo všetkých stromov raja môžeš jesť.
17 Zo stromu poznania dobra a zla však nejedz! Lebo v deň, keď by si z neho jedol, istotne zomrieš.

To nebola pasca. To bol dobry a starostlivy prikaz.
Clovek vsak Boha, napriek tomu ze poznal jeho zamer a videl ako on - ra'ah - tak aj napriek tomu ho neposluchol.
Nechal sa oklamat. Ked mu to had hovoril, tak sa na hada nepozeral ako 'raah'. Neskumal podstatu, ale len jedol tak ako pocul.

Boh je spravodlivy Boh, nemohol nechat neposlusnost nepotrestanu.
Diabla Boh potrestal hned.
Ale cloveka miloval. Namiesto vycitky a trestu, ho obliekol - aby nechodil ako somrak s figovym listom.
A cloveka aby ho nemusel potrestat mal pre cloveka plan, ako ho zachrani.

A ten plan to je ta cela cesta odkedy zacal clovek vidiet iba ako 'yada' k tomu aby znova videl ako - 'raah'.

Clovek cez yada spoznava Boha a zacina vidiet ako ra'ah - teraz zatial este len nejasne ako Pavol pise - ako v zrkadle, ale potom z tvare do tvare. V plnosti, tak ako predtym.
Jezis prisiel zachranit to co sa stratilo - toho ducha, to vnutorne videnie 'raah'.
Lk 19,10 Lebo Syn človeka prišiel hľadať a zachrániť, čo sa stratilo."

Ked sa ukazal po zmrtvychvstani ucenikom dychol na nich ten isty dych co na pociatku a povedal prijmite Ducha Svateho.
Jn 20,22 Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: "Prijmite Ducha Svätého.

To bol presne ten isty dych zivota co vdychol Boh pri stvoreni do nozdier cloveka.
Jezis obnovil to co sa stratilo a clovek zacal znova v Duchu vidiet 'raah' - zatial vsak ako len v zrkadle - kym sa cely neobnovi na dusi a tele - preto mame usilovne pracovat na svojom spaseni.
Flp 2,12 A tak, moji milovaní, jako ste vždycky poslúchli, nie len ako v mojej prítomnosti, ale tým väčšmi teraz v mojej neprítomnosti, s bázňou a s trasením pracujte na svojom spasení;

Boh ma s clovekom dobry zamer.
Jer 29,11 Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami - hovorí Pán. Sú to myšlienky pokoja a nie súženia: dám vám budúcnosť a nádej.

A tie myslienky o zlom Bozom zamere ti uspesne, tak ako predtym Eve, predklada ten klamar a diabol, ktory klame uz od pociatku.
Ale nie je to pravda co hovori. Kym vsak poznas Bozie 'raah' musis prejst cestou, ze sa ty sam rozhodnes obratit naspat k Bohu.
Lebo iba tak zacnes vidiet tym 'raah'.

Lebo pokial si chrbtom k nemu nemozes od neho prijat to co ti chce dat - ten povodny vecny zivot, ktory si mal predtym nez Adam zhresil.
Ak chces nieco prijat musis sa otocit tvarou k nemu ako by si to inak mohol zobrat ?
Pozri. Boh nam dal moc stat sa Bozimi detmi. Ale na to sa musis najskor tvarou obratit k nemu, ostatne urobi ti uz da on sam.

Jn 1,12-13
12 Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno,
13 čo sa nenarodili ani z krvi ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha.

Preto Jezis hovoril, ze sa musis znova narodit.
Vsetko to co si sa doteraz naucil cez tvoje 'yada', pozorovanim a skusenostou, tak vsetko to musis odlozit, lebo je v tom zamiesane aj klamstvo nepriatela. A potom ako Jezis dychol na ucenikov, dychne aj na teba a zacnes vidiet ako on 'raah'.

takto:
2Kor 3,15-16
15 A tak až do dnešného dňa leží na ich srdci závoj, keď čítajú Mojžiša.
16 Keď sa však obráti k Pánovi, závoj spadne.

Ked sa obratis k nemu, potom tvoje 'yada' spadne a zacnes vidiet ako 'raah', lebo ti da svojho Ducha.
Zatial zo zaciatku len ako v zrkadle, ale potom z tvare do tvare.

Poslať 04.02.2016 17:40:58   Re: Sekty alebo občianské združenia

napísal 17999 príspevkov
romanh píše:
Preco si myslis ze islo o pascu ?
ja si myslim, ze ak nas niekto stvoril tak nas nestvoril preto, lebo ma zalubu v niceni toho co stvoril.
Skor naopak. Ak je pravdou, ze ma niekto stvoril, potom pravdepodobne aj chcel aby som ostal zit.
Nemyslis ?
...
Cize, za predpokladu ze by mi moj pes rozumel a mal by slobodnu volu. Ked mu poviem "nezer tu cukoladu, lebo ked ju zozeries istotne zomries".
Tak podla teba som tomu psovi nastrazil pascu ? Chcem aby tu cukoladu zozral, len preto aby som ju mohol z neho potom vymlatit ?
Nie, ale ho upozornujem, ze hoci ta cukolada je pekna na pohlad a mozno aj pekne vonia, tak pre neho je nebezpecna.
Presne preto hovorim o pasci.
Co urobis, ked NECHCES, aby dieta zjedlo nebezpecne lieky ?
Zamiesas ich medzi cukriky, privedies dieta k nim a povies: "Z tejto nadobky nesmiete jest, lebo zomriete!" ?
Naozaj to urobis ???
Alebo radsej tie lieky SCHOVAS tak, aby deti NEPOKUSALI ?!
To nie Satan, ale Boh POKUSAL Evu a Adama !
A vyslo mu to ... :lol:
romanh píše:
Nemyslis, ze strom poznania dobra a zla, mohol byt urceny pre uplne niekoho ineho, ked ho tam Boh stvoril ?
Urcite nie !
To sa da lahko dokazat.
Boh povedal, ze zomru. Ale nezomreli. Aspon nie fyzicky. Odkial mali vediet, ze Cirkev si o par storoci vymysli "genialne" vysvetlenie, ze zomreli "inak" ? :)
Satan povedal, ze budu ako On, ze budu poznat dobro a zlo. A mal PRAVDU - stalo sa !
Cize kto z neho jedol, "bol ako Boh".
A ktoru VYSSIU bytost Boh stvoril a umiestnil do Rajskej zahrady okrem cloveka ?
Boli tam len Adam, Eva a zvierata, ktore vsetky Adamovi a Eve PODRIADIL.
Takze, ak nahodou nechcel, aby sa z toho stromu najedol HAD (Satan) (a "bol ako Boh" ;) ), potom jedina odpoved je, ze to BOLA PASCA NA LUDI.

Poslať 04.02.2016 17:48:38   Re: Sekty alebo občianské združenia

napísal 3656 príspevkov
Nepovedal som o vyssej bytosti. Jednoducho len tolko, ze to nebolo urcene pre cloveka. Mozeme uvazovat ze snad z toho stromu jedol len Boh.
Ale to nie je dolezite. Proste to ovocie bolo pre cloveka toxicke.
Ak by moj pes mal rozum a poznal moj zamer, tak by nepotreboval aby som tu cukoladu schovaval.
To som sa ti snazil vysvetlit. Clovek uz bol ako Boh, pozeral ako on - raah - Boh nepotreboval nic schovavat, lebo clovek vedel sam pochopit, ze to ovocie je prenho toxicke. Clovek nebol dieta. Clovek mal Bozieho Ducha a poznal Bozi zamer - ved pomenoval vsetky zvierata, ktore Boh stvoril.
Chapes ? Ked pomenoval zvierata, tak asi nebol ako dietatko bez rozumu. Bol uz hotovy rozumny, chapavy, ako Boh, na Bozi obraz. Nemusel nikam dospievat. On uz mal Bozie poznanie a chapavost.
Clovek jednoducho neposluchol. A preto stratil - raah - a zacal vidiet len ako - yada. Precitaj si este raz prosim co som napisal.

Poslať 04.02.2016 17:54:39   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Precitaj si este raz prosim co som napisal.
Skus prosim ta vynechat pre tuto debatu nepotrebne hebrejske vyrazy, ktorym sam nerozumies..

Poslať 04.02.2016 17:59:15   Re: Sekty alebo občianské združenia

napísal 17999 príspevkov
romanh píše:
Nepovedal som o vyssej bytosti. Jednoducho len tolko, ze to nebolo urcene pre cloveka. Mozeme uvazovat ze snad z toho stromu jedol len Boh.
Tak si to mal schovat do spajzky. :)
romanh píše:
Ale to nie je dolezite. Proste to ovocie bolo pre cloveka toxicke.
Ak by moj pes mal rozum a poznal moj zamer, tak by nepotreboval aby som tu cukoladu schovaval.
Prave v tom sa velmi mylis !
Potreboval.
Ked svojmu (rozumnemu) psovi (so slobodnou volou) vedla normalneho zradla kazdy den podstrcis pod nos cokoladu, je len otazkou casu, kedy ju "ochutna".
To je ISTOTA !

P.S. Normalny pes to mozno neurobi, lebo ma instinkty. ROZUM a SLOBODNA VOLA instinkty potlacaju - vzdy potlacali. Preto nie sme "ako zvierata". Skumame, prekracujeme hranice. Sme "ako Boh" ... :)

Poslať 04.02.2016 20:59:35   Re: Sekty alebo občianské združenia

napísal 3656 príspevkov
legionar píše:
Ked svojmu (rozumnemu) psovi (so slobodnou volou) vedla normalneho zradla kazdy den podstrcis pod nos cokoladu, je len otazkou casu, kedy ju "ochutna".
To je ISTOTA !
Ked viem, ze mi napr. kava skodi, tak ju jednoducho nepijem. A moze ju pit vedla mna aj tisic inych, ja si dam len vodu.
Ty nieco zjes, alebo vypijes, ked vies ze ti to uskodi ?
To je obraz rozumu, ze si to jednoducho nedas, lebo vies ze ti to uskodi.
Napil si sa niekedy farby ? Aj ked je taka pekna, tak sa jej nenapijes, lebo vies ze by ti uskodila.
A toto bolo podobne. Adam vedel ze ked zje ovocie, ze mu to uskodi.
Pes zozerie aj spongiu, lebo nema rozum. Clovek rozum ma.
Na ovocie ani nepomyslel, az kym ho neoklamal satan.

Poslať 04.02.2016 21:50:28   Re: Sekty alebo občianské združenia

od 28.06.2014 20:30:22
napísal 285 príspevkov
Skúsme ešte inú úvahu. Ak prijeme ako pravdu teóriu, že existencia ide vždy tou ľahšou cestou /bublina má tvar gule lebo takto je to pre ňu energeticky efektívne/, tak znova existencia živej prírody nedáva zmysel. Zanedbajme riešenie dôvodov, že prečo vlastne došlo k nejakému veľkému tresku a berme to ako fakt. Aké existujú dôvody na to, aby sa z neživej prírody vyvinula živá? Povedzme, že to bola náhoda, že náhodným pohybom atómov základných prvkov vznikli organické molekuly alebo nejaké zlúčeniny. No, ale ak existencia ide vždy tou ľahšou cestou, tak to nedáva zmysel. Lebo energeticky najmenej náročnou je stále neživá príroda. Nič nepotrebuje, len si tak existuje. Akákoľvek forma živej prírody je už energeticky náročnejšia. Ak by teda náhodou takto vznikli aj nejaké organické zlúčeniny, tak by mali ihneď zaniknúť pretože ich existencia sa stala energeticky náročnejšou ako keď neboli. Tak prečo si ten život nedá pokoj a stále chce existovať?

Poslať 04.02.2016 22:50:02   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
stefan píše:
Skúsme ešte inú úvahu. Ak prijeme ako pravdu teóriu, že existencia ide vždy tou ľahšou cestou /bublina má tvar gule lebo takto je to pre ňu energeticky efektívne/, tak znova existencia živej prírody nedáva zmysel. Zanedbajme riešenie dôvodov, že prečo vlastne došlo k nejakému veľkému tresku a berme to ako fakt. Aké existujú dôvody na to, aby sa z neživej prírody vyvinula živá? Povedzme, že to bola náhoda, že náhodným pohybom atómov základných prvkov vznikli organické molekuly alebo nejaké zlúčeniny. No, ale ak existencia ide vždy tou ľahšou cestou, tak to nedáva zmysel. Lebo energeticky najmenej náročnou je stále neživá príroda.Nič nepotrebuje, len si tak existuje. Akákoľvek forma živej prírody je už energeticky náročnejšia. Ak by teda náhodou takto vznikli aj nejaké organické zlúčeniny, tak by mali ihneď zaniknúť pretože ich existencia sa stala energeticky náročnejšou ako keď neboli. Tak prečo si ten život nedá pokoj a stále chce existovať?
To nemusí byť nutne pravda. Guľa je efektívna vzhľadom na čo? Efektivitu ti určuje vždy vzťah k inému predmetu viď napr naše dve končatiny. Tie sú síce efektívne ale ako sa mohli vyvinúť? Veď efektívnejšie je plaziť sa ako had. Jednoduchá odpoveď v prírode neexistujú iba najefektívnejšie riešenia ale existujú všetky ktoré môžu vzniknúť pri daných podmienkach.

Poslať 05.02.2016 12:30:00   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
K téme: ja som zjedla viac luxusných cukríkov na narodeniny a odvtedy ma pichá v boku a mám zlé pečeňové testy. Pritom tie cukríky oficiálne neobsahovali nič hrozné.

Poslať 05.02.2016 12:55:59   Re: Sekty alebo občianské združenia

napísal 17999 príspevkov
teta píše:
K téme: ja som zjedla viac luxusných cukríkov na narodeniny a odvtedy ma pichá v boku a mám zlé pečeňové testy. Pritom tie cukríky oficiálne neobsahovali nič hrozné.
Skus zihlavovu kuru.

Poslať 05.02.2016 14:12:07   Re: Sekty alebo občianské združenia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Skúsim. Cukríkov richer netreba jesť zaveľa. K tej vašej diskusii : je aj nepriamy úmysel alebo priama, nepriama nedbanlivosť. Takže človek ani nechce a ublíži. Napr. ak páchateľ "vedel, že môže svojím konaním porušiť alebo ohroziť záujem chránený zákonom, ale bez primeraných dôvodov sa spoliehal na to, že tento záujem neporuší alebo neohrozí" - stačí.

[ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť