Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 120 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
ako moze ?
Dedicny hriech. Zabudli sme?
Ziaden dedicny hriech neexistuje.
To uz som tu ukazal a NIKTO nebol schopny to tvrdenie vyvratit.
Pokial sa clovek vyvinul evoluciou, neexistuje v dejinach ziadna moznost urcit konkretneho Adama, ktory "neposluchol Bozi prikaz" ...
Vsetky pokusy o "interpretaciu" (=je to "obecna hriesnost ludi" atd.) su irelevantne a, povedal by som, aj protibiblicke.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
romanh píše:
Vespa píše:
ono nemôže umrieť hriechu?
ako moze ?
1) dedičný
2) vďaka milosti "začlenenia do Kristovho Tela" aj budúcemu - to je tá milosť ktorú deťom odmietači krstu bránia.

mimochodom, neodpovedal si mi na otázku.

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
No tak iny koment som ani neocakaval...

napísal 17999 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
No tak iny koment som ani neocakaval...
No, ani ja konkretnejsiu odpoved/dokaz. ;)
Takze sme na tom rovnako ... :)

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
Tieto odpovede nepostacuju, lebo nie su vysvetlujuce.
Ocakavam sirsiu odpoved s vysvetleniami.

Otazka znie:
Ako moze nemluvna byt pokrstene podla Rim 6,3-11 ?
Akym sposobom moze nemluvna to co sa o krste v biblii pise naplnit ?

Dedicny hriech ? A ako to nemluvna umiera dedicnemu hriechu, ked ani len netusi ze ho ma ? Kto namiesto neho zomiera hriechu, rodicia ?
Alebo ze milost z buduceho zaclenenia do Kristovho tela ? - To je co prosim ?
Lebo ak taka milost je, potom ju ma kazdy clovek aj bez krstu, lebo Kristus zomrel za hriechy sveta.

Prosim teda serioznu odpoved s vysvetleniami na otazku.
Ako moze nemluvna byt pokrstene podla Rim 6,3-11 ?

Rim 6,3-11
3 Alebo neviete, že všetci, čo sme boli pokrstení v Kristovi Ježišovi, v jeho smrť sme boli pokrstení?
4 Krstom sme teda s ním boli pochovaní v smrť, aby sme tak, ako bol Kristus vzkriesený z mŕtvych Otcovou slávou, aj my žili novým životom.
5 Lebo ak sme s ním zrástli a stali sa mu podobnými v smrti, tak mu budeme podobní aj v zmŕtvychvstaní.
6 Veď vieme, že náš starý človek bol s ním ukrižovaný, aby bolo hriešne telo zničené, aby sme už neotročili hriechu.
7 Lebo kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu.
8 Ale ak sme zomreli s Kristom, veríme, že s ním budeme aj žiť.
9 Veď vieme, že Kristus vzkriesený z mŕtvych už neumiera, smrť nad ním už nepanuje.
10 Lebo keď zomrel, zomrel raz navždy hriechu, ale keď žije, žije Bohu.
11 Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
To uz som tu ukazal a NIKTO nebol schopny to tvrdenie vyvratit.

Pokial sa clovek vyvinul evoluciou, neexistuje v dejinach ziadna moznost urcit konkretneho Adama, ktory "neposluchol Bozi prikaz" ...
Vsetky pokusy o "interpretaciu" (=je to "obecna hriesnost ludi" atd.) su irelevantne a, povedal by som, aj protibiblicke.
Boh = ideál dokonalosti. ( Všetky pozitívne vlastnosti rozvinuté k dokonalosti. )
Človek = bytosť, ktorá progresiou môže smerovať k dokonalosti.
Neuposlúchnutie Boha = nedodržovanie zdravých ideálov a tým následná dekadencia človeka.
Dedičný hriech = geneticky presnosné vady vyplávajúce z nedodržovania zdravých ideálov čo obohacujú ľudský genofond.
( Príklad. rozvíjanie kognitívnych schopností napr. http://referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/psychologia/46909/?print=1
atď. )

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Dedicny hriech ? A ako to nemluvna umiera dedicnemu hriechu, ked ani len netusi ze ho ma ? Kto namiesto neho zomiera hriechu, rodicia ?
No nemluvna o nom vediet nemusi, ale vies o nom ty. A preto ty akozto veriaci a zodpovedny rodic, ktory chape mozne dosledky by si mal zabezpecit aby pripadne neumrelo s nim...teda ak nebodaj take nieco hrozi..

Citácia:
lebo Kristus zomrel za hriechy sveta.
Za hriechy sveta ano, ale nie za hriech Adamov.

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Vidim tu jeden dolezity a zasadny rozdiel. Debatujes o veci, v ktorej neexistenciu si presvedceny uz z principu. Neexistuje sila na tejto planete, ktora by ti dokazala vysvetlit co to je dedicny hriech, pokial vychadzas z predpokladu,ze Boh neexistuje a tym padom akekolvek vysvetlovacky su zbytocne kedze sa stavias k tejto otazke dopredu zaujato. To uz skor presvedcim nabytok aby sa premiestnil sam od seba od jednej steny k druhej.

napísal 17999 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Vidim tu jeden dolezity a zasadny rozdiel. Debatujes o veci, v ktorej neexistenciu si presvedceny uz z principu. Neexistuje sila na tejto planete, ktora by ti dokazala vysvetlit co to je dedicny hriech, pokial vychadzas z predpokladu,ze Boh neexistuje a tym padom akekolvek vysvetlovacky su zbytocne kedze sa stavias k tejto otazke dopredu zaujato. To uz skor presvedcim nabytok aby sa premiestnil sam od seba od jednej steny k druhej.
Nie, mylis sa.
Keby si pozornejsie cital, vedel by si, ze toto tvrdenie nepodkladam "neexistenciou Boha" (pretoze to by aj tak nebol dokaz), ale iba jednoduchou LOGIKOU.
"ak plati, potom plati" ...

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
romanh píše:
1)Dedicny hriech ? A ako to nemluvna umiera dedicnemu hriechu, ked ani len netusi ze ho ma ?
2) Kto namiesto neho zomiera hriechu, rodicia ?
3)Alebo ze milost z buduceho zaclenenia do Kristovho tela ? - To je co prosim ?
4)Lebo ak taka milost je, potom ju ma kazdy clovek aj bez krstu, lebo Kristus zomrel za hriechy sveta.

1) ako mohlo byť dieťa vyliečené alebo vzkriesené, keď nevedelo a neverilo - verila matka a veril otec.
2) dieťa umiera hriechu samé - veď sa krstí dieťa, nie rodičia.
3) preskočil ti slovosled a vyšla ti hlúposť *- a pretože sa zas ukázalo, že nevieš poriadne čítať, tak sa zas pýtam a stále nemám odpoveď - ako vieš, že to Cirkev nevie vysvetliť lepšie ako ty?
4) takže krst vôbec netreba?

a kukni napríklad sem: http://apo-logia.blogspot.com/2007/04/kest-vra-kest-dt.html
*vďaka milosti "začlenenia do Kristovho Tela" aj budúcemu - to znamená, že má milosť byť pripravené zomrieť aj budúcim osobným hriechom - zatiaľ umrelo dedičnému, ale získava milosť pomáhajúcu, aby bolo schopné odolávať (z dôvodu začlenenia) aj budúcim pokušeniam.
Je bližšie Bohu, teda Boh vie dať viac milostí.

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
No nemluvna o nom vediet nemusi,
Nemusi vediet o hriechu ?
Rim 6,3-11
11 Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.

Zmysla tak nemluvna po krste ?

tomix píše:
ale vies o nom ty.
Cize kto pri tom krste zomiera hriechu, nemluvna, alebo ty ?

tomix píše:
A preto ty akozto veriaci a zodpovedny rodic, ktory chape mozne dosledky by si mal zabezpecit aby pripadne neumrelo s nim...teda ak nebodaj take nieco hrozi..
Ty ako rodic si zodpovedny dieta vychovat a ohlasit mu evanjelium - vysvetlit, aby bolo schopne ho prijat.

2Tim 3,15
15 Od útleho detstva poznáš Sväté písma, ktoré ti môžu dať poučenie na spásu skrze vieru, ktorá je v Kristovi Ježišovi.

poznat pisma, potom poucenie a z toho viera - a to sluzi na spasu
Ak ti zalezi na spase tvojich deti, musis zacat pri poznani pisma, ktore dava poucenie na spasu skrze vieru.

Clovek, ktory je krsteny musi chapat a vediet co to znamena. Inak je len namoceny do vody.

Ci tak vychovavas svoje deti aby od utleho detstva poznali Svate pisma ?
Deti su schopne poznavat Boziu pravdu.

tomix píše:
Citácia:
Mk 3,28
28 Veru, hovorím vám: Ľuďom sa odpustia všetky hriechy i rúhania, ktorými by sa rúhali.

Kol 2,13
13 Aj vás, čo ste boli mŕtvi v hriechoch a neobriezke svojho tela, oživil s ním a odpustil nám všetky hriechy.

Vespa píše:
1) ako mohlo byť dieťa vyliečené alebo vzkriesené, keď nevedelo a neverilo - verila matka a veril otec.
Viera veriaceho moze uzdravit, ale nie pokrstit, alebo nahradit pri krste.
Peter s Janom uzdravili choreho, lebo oni dvaja mali vieru a chory nemal. A bol uzdraveny pre ich vieru.
Ale nemohol byt pokrsteny pre ich vieru. Nato by musel chory uverit.
Sk 3,16
16 A jeho meno pre vieru v toto meno upevnilo tohoto človeka, ktorého vidíte a poznáte, a viera, ktorá je skrze neho, dala mu toto úplné zdravie pred očami vás všetkých.

A ani viera Petra s Janom nie je podkladom pre krst pre tych co ten zazrak videli.
Ale co im Peter hovori ?
Sk 3,19
19 Kajajte sa teda; obráťte sa, aby sa zotreli vaše hriechy

Teda viera druheho nemoze byt podkladom, ci akousi nahradou pre krst druheho.
Kazdy musi uverit sam. Musi sam spoznat ze je hriesnik a robit pokanie, obratit sa aby sa zotreli hriechy.
Cize zotretiu hriechov predchadza pokanie a obratenie sa.
Ako moze byt teda nemluvnatu zotrety hriech ak nerobi pokanie a neobratilo sa ?

Vespa píše:
2) dieťa umiera hriechu samé - veď sa krstí dieťa, nie rodičia.
ak umiera same, potom asi robi aj to co sa pise o krste v liste Rimanom dalej:
Rim 6,3-11

Zmysla nemluvna o sebe, ze je mrtve hriechu a ze uz zije Bohu ?

Vespa píše:
3) preskočil ti slovosled a vyšla ti hlúposť *
*vďaka milosti "začlenenia do Kristovho Tela" aj budúcemu - to znamená, že má milosť byť pripravené zomrieť aj budúcim osobným hriechom - zatiaľ umrelo dedičnému, ale získava milosť pomáhajúcu, aby bolo schopné odolávať (z dôvodu začlenenia) aj budúcim pokušeniam.
Je bližšie Bohu, teda Boh vie dať viac milostí.
Nie je mozne zaclenit hriesnika do Krista.
Nie je mozne len "ciastocne" zomriet hriechu.
Clovek musi zomriet hriechu cely.
Rim 6,11
11 Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu ...

mrtvi hriechu - ma sa na mysli vsetkemu hriechu, nie len jednemu.

2Kor 6,15
15 Aká zhoda je znedzi Kristom a Beliarom?! Aký podiel má veriaci s neveriacim?!

Hriesnik musi najskor zomriet svojmu hriechu.

Lk 5,36-38; Mk 2,21-22; Mt 9,16-17
16 Nik predsa neprišíva na starý odev záplatu z novej látky, lebo záplata sa z odevu vytrhne a diera bude ešte väčšia.
17 Ani nové víno nevlievajú do starých mechov, lebo mechy sa roztrhnú a aj víno vytečie, aj mechy sa zničia. Ale nové víno vlievajú do nových mechov, a tak sa oboje zachová."

Nove vino sa leje do novych mechov
1Kor 15,36
36 Hlupák! Čo ty seješ, neožije, ak prv neodumrie.

V Kristovi sme odumreli
Kol 2,20
20 Ak ste s Kristom odumreli živlom sveta ...

A tak najskor musi odumriet to stare, aby sa v krste zrodilo to nove.
Stare zomrelo a bolo pochovane - aby sme zili novym zivotom.
Rim 6
4 Krstom sme teda s ním boli pochovaní v smrť, aby sme tak, ako bol Kristus vzkriesený z mŕtvych Otcovou slávou, aj my žili novým životom.

Nemluvna neodumrelo a nebolo pochovane.

7 Lebo kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu.

Nemluvna nemalo ako zomriet, lebo ani neuverilo a preto sa este ani neobratilo, nerobilo pokanie.
Sk 3,19
19 Kajajte sa teda; obráťte sa, aby sa zotreli vaše hriechy ...

po pokani je krst, nie naopak
Sk 2,38
38 Peter im povedal: "Robte pokánie a nech sa dá každý z vás pokrstiť v mene Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov a dostanete dar Svätého Ducha.

Vespa píše:
Ano hned v uvode sa pise:
Citácia:
Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko, které si povolá Pán, náš Bůh. (Sk 2,38-39)
Cize znova - najskor sa mame obratit az potom dat sa pokrstit.
Ale tento detail sa akosi prehliada.
Nevidiet ho ?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
ešte jednu vec si vynechal.
Prečo myslíš, že Cirkev to robí zle a sám to vieš vykladať lepšie?

Citácia:
Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko, které si povolá Pán, náš Bůh. (Sk 2,38-39)
lebo ty si tvrdil, že o deťoch sa v Písme nič nepíše - a vidíš, píše - už len toto nevieš a tvrdíš, že to vieš lepšie vykladať?
prečo?
romanh píše:

Zmysla tak nemluvna po krste ?

zatiaľ nie - ale časom môže.
romanh píše:
Cize kto pri tom krste zomiera hriechu, nemluvna, alebo ty ?
zomrelo, aj keď o tom nevie.
romanh píše:
poznat pisma, potom poucenie a z toho viera - a to sluzi na spasu
zrazu ti na presnom slovoslede záleží?
pretože:
romanh píše:
Clovek, ktory je krsteny musi chapat a vediet co to znamena. Inak je len namoceny do vody.
toto je omyl - či chceš, či nie, krst má viac účinkov, ako len zmytie hriechu - ak to zredukuješ len na jednu vec, tak sa nečuduj, že ti to nevychádza.
romanh píše:
Peter s Janom uzdravili choreho, lebo oni dvaja mali vieru a chory nemal. A bol uzdraveny pre ich vieru.
Ale nemohol byt pokrsteny pre ich vieru. Nato by musel chory uverit.
Ale na základe ich viery dostal DAR uzdravenia - a dieťa dostáva dar uzdravenia na základe viery rodiča - ale či bude spasené už závisí od neho, keď začne samé veriť.
romanh píše:
Kazdy musi uverit sam.
to nik nepopiera - až na jednu vec - krst nie je LEN preukázanie viery.
romanh píše:
Ako moze byt teda nemluvnatu zotrety hriech ak nerobi pokanie a neobratilo sa ?
pretože krst to robí aj sám o sebe.
lebo hoci si si vybral:
romanh píše:
mrtvi hriechu - ma sa na mysli vsetkemu hriechu, nie len jednemu.
stavím sa, že nik nevie presne vymenovať a spomenúť si na absolútne všetky hriechy, ktoré spravil...
pretože dieťa dostáva krst a už teraz zomrelo hriechu, hoci o tom nevie, ale už má milosť, ktorá mu pomôže byť mŕtve aj prípadným ďalším hriechom, keď sa potom bude za ne kajať.

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 20:45:12
napísal 642 príspevkov
Citácia:
Za hriechy sveta ano, ale nie za hriech Adamov.[/quote] A toto odkial vieme? :roll:

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Spero píše:
Citácia:
Citácia:
A toto odkial vieme? :roll:
Krst?

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 20:45:12
napísal 642 príspevkov
Tomix, stale nerozumiem. Kristus zomrel za vsetky hriechy, okrem toho Adamovho? Rozumiem spravne? Mohol by si to vysvetlit? /to som si myslel, ze uz ma nic neprekvapi/ Rad by som cital jasnu a zrozumitelnu odpoved. Dakujem.

[ Príspevkov: 120 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť