Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 12.11.2014 15:50:16   Re: Čo je skutočná sloboda ?

od 07.11.2014 21:55:10
napísal 2 príspevkov
Kód:
Dovolim si tvrdit, ze tam je cela hromada protireceni !

Ked sa na Sväte Pismo prvykrat pozrie clovek, tak sa mu to moze vidiet ako blaznovstvo.

A aj vsetko o Bohu. A dokonca aj Boh samotny. Ale vo Svatom Pisme je napisane na tuto temu toto:

Kód:
Múdrosť kríža. – 18Lebo slovo kríža je bláznovstvom pre tých, čo idú do záhuby, ale pre tých, čo sú na ceste spásy, teda pre nás, je Božou mocou. 1919Veď je napísané:
„Múdrosť múdrych zmarím
a rozumnosť rozumných zavrhnem.“
20Kdeže je múdry? Kde je zákonník? A kde mudrák tohto veku? Neobrátil Boh múdrosť tohto sveta na bláznovstvo? 2121Lebo keď svet v Božej múdrosti nepoznal svojou múdrosťou Boha, zapáčilo sa Bohu spasiť veriacich bláznovstvom ohlasovania. 2222Lebo aj Židia žiadajú znamenia a Gréci hľadajú múdrosť, 23my však ohlasujeme ukrižovaného Krista, pre Židov pohoršenie, pre pohanov bláznovstvo, 24ale pre povolaných, tak Židov ako Grékov, Krista – Božiu moc a Božiu múdrosť. 25Lebo čo je u Boha bláznivé, je múdrejšie ako ľudia, a čo je u Boha slabé, je silnejšie ako ľudia.
26Len sa pozrite na svoje povolanie, bratia, že tu niet veľa múdrych podľa tela ani veľa mocných, ani veľa urodzených, 27ale čo je svetu bláznivé, to si vyvolil Boh, aby zahanbil múdrych, a čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby zahanbil silných; 28čo je svetu neurodzené a čím pohŕda, to si vyvolil Boh, ba aj to, čoho niet, aby zmaril to, čo je, 29aby sa pred Bohom nik nevystatoval. 30Vy ste z neho v Kristovi Ježišovi, ktorý sa pre nás stal múdrosťou od Boha i spravodlivosťou, posvätením a vykúpením, 3131aby, ako je napísané: „Kto sa chváli, nech sa chváli v Pánovi.“
Pavol, apoštol múdrosti kríža. – 1Ani ja, keď som prišiel k vám, bratia, neprišiel som vám zvestovať Božie tajomstvo vysokou rečou alebo múdrosťou. 2Rozhodol som sa, že nechcem medzi vami vedieť nič iné, iba Ježiša Krista, a to ukrižovaného. 32, 3A bol som u vás slabý, bojazlivý a veľmi prestrašený. 4Moja reč a moje ohlasovanie nespočívali v presvedčivých a múdrych slovách, ale v prejavoch Ducha a moci, 5aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci.
66Medzi dokonalými hovoríme aj múdrosť – no nie múdrosť tohto veku ani múdrosť kniežat tohto veku, ktoré spejú k záhube, 7ale hovoríme tajomnú Božiu múdrosť, ktorá bola skrytá a ktorú Boh pred vekmi určil nám na slávu. 8Nik z kniežat tohto veku ju nepoznal. Veď keby ju boli poznali, nikdy by neboli ukrižovali Pána slávy. 99Ale, ako je napísané: „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú.“
1010-14Ale nám to Boh zjavil skrze Ducha, lebo Duch skúma všetko, aj Božie hlbiny. 11Veď kto z ľudí vie, čo je v človeku, ak nie duch človeka, ktorý je v ňom? Tak ani čo je v Bohu, nepozná nik, iba Boží Duch. 12A my sme nedostali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme vedeli, čo nám Boh daroval. 1313A o tom hovoríme nie slovami naučenými od ľudskej múdrosti, ale slovami, ktoré nás naučil Duch; duchovné veci duchovne vysvetľujeme. 14Živočíšny človek neprijíma veci Božieho Ducha; sú mu bláznovstvom a nemôže ich pochopiť, lebo ich treba duchovne posudzovať. 1515No duchovný posudzuje všetko, a jeho nik nemôže posúdiť.
1616
Veď kto poznal Pánovo zmýšľanie,
aby ho poúčal?
My však máme Kristovo zmýšľanie.

Kód:
Lenze, akonahle sem hociktore z nich uvediem, je mi iba povedane:
[code]frederik píše:
uz tu stepujes tolko rokov, ale nic ti to neosozilo.[/code]

To, ci niekomu nieco osozi - zalezi od nas samotnych. Co si zvolime, to aj budeme mat a dostaneme. Vyber je len na nas. Boh respektuje nasu slobodnu volu, ktoru nam dal z lasky k nam.

Boh je Laska. Pamätam sa trosku na to, co sa odohralo v minulosti.

Mozno sa ti to bude zdat ako blaznive, ale po tom, co som odpozoroval u ludi, tak pevne verim, ze pochopis. Lebo kazdy 1 z nas bud mal, alebo este stale ma nieco proti Bohu. Niektori uz proti Nemu nieco nemaju a niektorim uz nevadi nic.

Za seba - svoje svedectvo - ti podam - ze ked Boh je Laska - ocakaval som, ze ma bude milovat a bude mi davat veci z lasky a tak dalej ale potom som zistil, ze toto uz nie je laska a teda naozaj Boh je laska, ale nie podla nasich meritok, ale podla Bozich.

A ze veci nie su vsetko. Slava, moc, bohatstvo a take... lebo Boh sa ku nam sprava tak ako chceme aby sa ku nam spraval, tak On len respektuje nasu slobodnu volu.

Ukazal nam, kam vedie nasa vlastna vola. A aj to ukazuje. Neustale a bez prestania. To, v akom stave sme teraz kazdy 1 z nas je len ukazka toho, kam smeruje nasa vlastna vola.

Svata sestra Faustina napisala do svojho dennicku, ze ked by nebolo vlastnej slobodnej vole, nebolo by hriechu.

Lenze naco nam Boh potom dal tu slobodnu volu - v prirodzenosti sa v nas ozyva takato otazka.

Na 1 strane - ked uz Boh chce, aby bola Jeho vola, nech si to tak urobi, aby bola Jeho vola, ale ked zacne konat, znepaci sa nam to. Lebo vtedy je velmi kruty a prisny.

A ked chceme trochu slobody kludu harmonie a pokoja a casu na zmyslanie a premyslanie a dobrovolne vybratie si Boha tak hned ako nam Boh vyhovie, tak zas ani to sa nam nepaci, lebo je sice pravda, ze ked by bolo keby.. ale realita je realita. Clovek mysli, ze ked by bolo keby, bolo by to take.. a take.. ale ked nastane dany okamih, tak.. proste z toho je vidiet akymi vlastne sme kazdy 1 z nas.

A ajtak. Kto sme my v porovnani s Bohom.. sme nic. Lebo ked by nebolo Jeho, nebolo by nas.

Nielen to, co nam Boh dava, je od Neho. Ale aj prvotne dary su od Neho. My sami - to nie sme my, ale je to On - Boh - Otec, Jezis Kristus a Duch Svaty v "nas".

A to, ze my sme my a Boh je Boh - to je vdaka tymto 2 slovam: slobodna vola. Boh z nas nechce mat robotov, ani otrokov. Chce z nas mat slobodne bytosti.

A naco Mu to je.. On to nepotrebuje k svojmu jestvovaniu a bytiu. Ale neviem preco, ale jednoducho je Laska. On je uz raz taky. A 1 knaz raz povedal, ze Boh nepotrebuje druhych k svojmu bytiu, vystaci si aj sam a zaroven nemoze byt sam a ani sam byt nechce, lebo On je rodina. On potrebuje nasu lasku. On potrebuje lasku, ktora dava a prijima z lasky. Potrebuje nas samotnych. Chce nas a tuzi po nas. Chce nas milovat. Jeho vlastnym sposobom. A chce, aby sme aj my milovali a boli milovani. Boh nam ukazuje, ak nieco chceme vediet, dozvieme sa to, ci skor alebo neskor alebo vobec, lebo nie vsetko musime vediet.

Cim viac clovek nepozna Boha, v tym vacsom je nebezpecenstve. A cim viac si nepripomina, kto vsetko je On, tym v este väcsom a hrozostrasnejsom je nebezpecenstve.

Kazdemu 1 z nas dal Boh nejake poznanie, talenty. Proste nam dal, co dal.

Kto ma, tomu sa este prida a bude mat hojne, a kto nema, tomu sa vezme aj to, co ma. Lebo to mat nechce. Lebo Boh respektuje nasu slobodnu volu.

Boh vzdy napriek vsetkemu ma pravdu. Ci sa nam to paci alebo nie, je to proste tak.

Takze mne je to uz vsetko jedno po tom vsetkom a s hadkami som prestal a ked sa aj nieco objavi nemam ani len ten najmensi zaujem to skumat a patrat, lebo vsetko je uz raz take, ake je a naozaj take poucenie si z toho vezmi legionar, ze hadat sa s Bohom nevyplaca. Nema to zmysel a ani vyznam a ani nic podobneho.

Boh je Boh a my sme nic v porovnani s Nim. Kto je ako Boh? Nikto. Nikto. Nikto. A esteraz: nikto.

Boh nekonecne vsetko presahuje a naozaj nikto nie je ako On.

Boh to vsetko, co urobil, urobil preto, lebo je to, co je - podla Neho sameho.

Slova su slova, myslienky su myslienky, dojmy su dojmy, pocity su pocity, ale Boh je Boh a On je tym vsetkym, cim je podla seba.

Boh je Laska a mozeme byt vobec radi, ze ak chce od nas, aby sme sa darovali druhym, ze nas za to odmiena, lebo toto vobec nemuselo byt. Nie vsetkym Boh odplaca dobro dobrom.

Lebo Boh pysnym odporuje, ale pokornym dava milost. A obcas sa zmiluje aj nad pysnymi.

Boh miluje prirodzenost a z nej sa najviac mozeme toho naucit a poucit, z nasich chyb, nedostatkov, z minulosti, co sme spravili, ake chyby, ake pokroky, mame svedomie a z neho budeme aj sudeni, podla Kristovej Cirkvi je svedomie Bozi Hlas v nas a je to naozaj tak.

Kto chce, moze sa nechat Bohom samotnym poucit. Jezis Kristus povedal, ze kde je pycha, tam Ho niet, preto teda uz viem, ze vzdy, ked som si myslel, ze ma Boh opustil, tak to bolo pre moju pychu a jednoducho ked chcem byt s Bohom, viem co mam robit, ale bez Boha to nedokazem, bez Boha nedokazem urobit nic dobreho.

Nepotrebujem dokazy, aby som to vedel, ze je to tak a zaroven ich potrebujem, lebo:
Kód:
…36 Šimon Peter sa ho opýtal: Pane, kam ideš? Ježiš mu odpovedal: Kam ja idem, tam teraz so mnou ísť nemôžeš. No pôjdeš za mnou neskôr! 37 Peter mu povedal: Pane, prečo nemôžem ísť za tebou teraz? Aj život za teba položím! 38 Ježiš mu odpovedal: Život za mňa položíš? Amen, amen, hovorím ti, kohút ešte ani nezaspieva, a ty ma tri razy zaprieš!

Lebo je jedno, ako sa citime. Ci mame silu alebo ju nemame. Ajtak je to vsetko jedno, lebo vzdy to dopadne tak, ako si zaumieni Boh a ako to On uzna za vhodne, tak to bude. Vzdy.

Jeho Voli sa nic nemoze vzopriet. Absolutne nic.

Preto pred Bohom len pokora. A ajtak, ked by sme si mohli robit, co sa nam len zachce.. nemame nic zneuzivat.

Zaver: Vsetko, co sa mi nepacilo na Bohu, tak ja sam som bol takym.

A ak som dobry, tak je to vdaka Bohu. Zazil som, co som zazil. Ale to vsetko je to len kvapka z nekonecneho oceanu. Videl som svoju slabost, bezmocnost, ubohost.

Videl som, ze bez Bozieho zlutovania a milosrdenstva sa nezmozem na nic, co sa Bohu paci.

Bez Boha nemozem plnit Jeho vlastnu Volu.

Bez Boha sa nezmozem na ziaden dobry skutok a som na Neho plne a uplne odkazany.

Som uplne bezmocny pred Bohom.

To, ze mame slobodnu volu a mozeme sa hybat a pohybovat tak kazdy 1 takyto pohyb mozeme spravit len vdaka Bohu a ked sa nam nieco zleho stane, tak z toho obvinujeme Boha, pritom si neuvedomujeme, ze On nam naozaj daroval slobodnu volu a to nie On nam zle spravil, ale my sami sme si zle spravili, ked sme Ho neposluchali, Jeho napominanie, karhanie, rady..

A ked vsetko robime, co mame robit podla Boha, ale myslime tym na seba, Boha taketo pocinanie popudzuje skor ku trestu ako ku odmene. A ked ziadame odmenu, zabudame na to, ze sme taki ubohi, ze bez odmeny dobro konat ani len nedokazeme a aj ked by sme ho mohli urobit, tak len kvoli tej dobrej odmene, taki sme zli a nevdacni voci Bohu.

A takto, cim viac nam Boh daruje dobra, tym viac sme Mu nevdacni.

Nuz potom sa necudujme spravodlivosti, ktoru na nas zosiela. Skor by sme sa mali cudovat, ze na nas tej spravodlivosti nezosiela este viac.

A ajtak. Aj ked by bolo vsetko v poriadku. Ajtak by sme sa mali cudovat, ze Boh je dobry. Nemali by sme zabudat na to, ze On je Ten, Ktory Je, existuje, Vsemohuci Boh, Ktory je naozaj Bohom, jedinym Bohom, len On je Boh, nikto iny.

A kto sa vyvysuje nad Boha, bude Nim ponizeny a kto sa ponizuje, bude povyseny.

A cim viac nam Boh ukazuje taketo blaznovstva, tym viac nam ukazuje, o com to vsetko je - o laske.

Jezis povedal:
Kód:
Ak nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva

My pred Bohom vzdy budeme detmi, este aj to je zla ukazka, sme skor batolatami malickymi a este ani to nestaci na ukazanie toho, cim sme my pred Bohom.

Aj ked syn alebo dcera vyrastu, vzdy budu v ociach rodicov ich vlastne deti. Vzdy bude platit v rodine, ze syn je syn a dcera je dcera, aj napriek tomu, ze jedneho dna vyrastu.

A este - to, co sme mali, tak hodnotu toho si uvedomime, ked sme nevdacni, az ked to stratime. Az vtedy zistime, aku velku cenu a hodnotu to nielenze malo, ale aj ma a bude mat naveky.

A ked sme vdacni, tak je to sice pekne, ale Boh chce, aby sme svoju pozornost upriamili na druhych, aby sme mysleli na druhych a nie na seba. Aby tu bol naozaj kazdy pre kazdeho.

Boh je taky dobry, ze ani sa nemozeme nad tym vsetkym poriadne zamysliet. Az taky je dobry, ze vzdy aj napriek vsetkemu bude dobrym, inym ani nemoze byt, lebo je Laska a lebo Laskouaj byt chce.

Znie to desivo a hrozne, ale naozaj laska bez kriza uz nie je laska. Bez kriza lasku nenajdes, a bez lasky kriz neunesies, hovori 1 citat.

Preto Boh ziada od kazdeho jedneho z nas lasku s krizom. Kriz je neodmyslitelnou sucastou lasky.

Kriz robi lasku laskou pravou, cistou, pokornou a dokonalou pred Bohom.

A k tomu, co ti hovoria, tak ak si neveriaci, tak toto je forum zamerane na vieru a je divne ak neveriaci je na veriacom fore, ale ked uz na nom je, tak by mal respektovat veriacich, ale zasa aj veriaci neveriaceho, mali by mu vyhoviet a poradit mu, ak potrebuje s niecim poradit ohladom viery napr.

Ak niekto chce sa nieco dozvediet, tak sa to nakoniec dozvie. A ak nie, tak odpoved pride vzdy, lebo naozaj Boh chce od nas, aby sme Ho respektovali a naozaj nie vsetko musime vediet. Lebo kto miluje, vie vsetko, aj ked nevie nic. Takze tak. Viac nam ani vediet netreba.

Koniec koncov, kto je mudry v tomto veku, bude hlupym v tom buducom a kto je hlupy v tomto veku, bude mudry v tom buducom, - lebo kto je medzi Bozimi sluzobnikmi najmensi, ten bude v Nebeskom Kralovstve najvacsi zo vsetkych a kto je medzi Bozimi sluzobnikmi najvyssi, ten bude v Nebeskom Kralovstve najmensi, lebo kto sa povysuje, bude ponizeny a kto sa ponizuje, bude povyseny, lebo Boh pysnym odporuje, ale pokornym dava milost. A obcas sa zmiluje aj nad pysnymi, ale aha - kam to vedie. Takze kto ma, tomu sa este prida, a kto nema, tomu sa vezme aj to, co ma. Vyber je len na nas a kazdy 1 z nas, co si zvolime, to budeme aj mat.

Na konci vsetkeho sa dokona tato veta: ...Sklizime, co jsme zaseli..."

Boh kazdemu odplati podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele.

Boh nenecha nic bez trestu.

Z dennicka svätej sestry Faustiny: Bozia Spravodlivost je z lasky.

Ak teda uz chceme, aby tu zavladla spravodlivost, v prvom rade musime byt spravodlivymi my sami a potom to uz pojde. Bolo by to pekne, ked by v tomto svete bola spravodlivost. Treba ukazovat ludom, ze aj tak to ide. Jezis Kristus nam dal priklad lasky. Ak by naozaj kazdy robil, co ma robit, skoro by sa stal zo Zeme Raj. A preco? Vdaka Voli Bozej. Ked by vsetko plnilo Boziu Volu, hned by sa nam vsetkym zilo viac ako dobre. A co je to vlastne Nebo - Bozia Vola.

Hovori o tom aj modlitba Otce nas - aby nastala tu v tomto svete Vola Bozia, ako je v Nebi, tak nech je i tu na Zemi.

Nebo - to su ti druhi.
Peklo - to su ti druhi.

Zalezi len od nas, ako sa budeme spravat k druhym. 1 clovek raz chcel vidiet rozdiel medzi peklom a nebom ci co a tak mal sen - 2 rovnake miestnosti s 1 velkym kotlom a dlhymi varechami, ale rozni ludia. v tej 1 kazdy myslel len na seba a boli nestastni ti ludia a v tej 2 kazdy myslel na kazdeho a vzajomne sa krmili pekne 1 druheho a boli stastni.

Boh predtym, ako stvoril, co stvoril, premyslal, ako to vsetko urobi tak, aby to bolo stastne. Aby sme boli stastni, chcel Boh. Preto vytvoril takyto system. Boh je Laska a Nebo je jedina rozpravka, ktora je pravdiva a skutocna a nie je to ziaden vymysel.

A aj ked by si niekto myslel, ze je, tak:
Kód:
Kniha žalmov - kapitola 34
2 Pána chcem velebiť v každom čase, moje ústa budú ho vždy chváliť.
3 V Pánovi sa bude chváliť moja duša; nechže to počujú pokorní a nech sa tešia.
4 Velebte so mnou Pána a oslavujme jeho meno spoločne.
5 Hľadal som Pána a on ma vyslyšal a vytrhol ma zo všetkej hrôzy.
6 Na neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou.
7 Úbožiak zavolal a Pán ho vyslyšal a vyslobodil ho zo všetkých tiesní.
8 Ako strážca sa utáborí anjel Pánov okolo bohabojných a vyslobodí ich.
9 Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán; šťastný človek, čo sa utieka k nemu.

Poslať 15.12.2014 16:00:53   Re: Čo je skutočná sloboda ?

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
carmenis píše:
Ahojte priatelia !

V prvom rade, som tu nová :-)

No a teraz k danej téme. Už dlho sa zamýšľam nad pravým zmyslom významu slova : " sloboda ". Pre väčšinu neveriacich ľudí je sloboda typu alá robím si čo chcem a z vlastnej vôle. No ak chápem správne, z pohľadu kresťanstva je človek skutočne slobodný vtedy, ak hľadá len Božiu vôľu. Ježiš hovorí - spoznajte Pravdu a Pravda vás oslobodí ( asi parafrázujem, nechce sa mi teraz konkrétne hľadať z Písma ). A spoznať Pravdu t. j. spoznať Krista pre mňa znamená celkom zaprieť sám seba a následovať ho, vyhýbať sa hriechu a pod. Čo však v praxi znamená, že vlastne prestávam byť ale slobodná v tom prvom význame, ktorý som spomenula :-) Dúfam, že ma zatiaľ chápete :-)
Na strane druhej, hovorí sa, že Boh nám dal slobodu resp. slobodnú vôľu, aby sme si vybrali medzi dobrom a zlom. Ale ak si vyberiem zlo, prestávam byť slobodný v tom zmysle, o ktorom zase hovorí Ježiš. A chcem sa opýtať to, že v akom ponímaní mám chápať tento typ slobody čo nám Boh dal na rozhodovanie sa ? Sú to teda 2 typy slobody s iným významom ?
A nechcem sa dotknúť niekoho, ale táto téma ma zaujíma len z pohľadu katolíckeho učenia ( aby to zbytočne nezachádzalo do iných smerov ).
Vopred ďakujem za vaše názory
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 11
28 Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním.
29 Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu.
30 Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.

Sloboda spociva v pokoji ktory dava Kristus a zaroven je to sloboda od hriechu. To co nas zotrocuje je hriech. V slebode ktoru nam dava Boh sme slobodny od skutokov tmy pokial ich nechceme konat, Kristov duch dava odpocinok pre dusu, pokoj ktory neveriaci nepozna. Lahke bremeno a prijemne jarmo znaci ze sa hriechu vzdavame co by niektorym mohlo pripadat ako nesloboda konat si co chcem, je to obmedzenie jarma, avsak za toto obmedzenie je pokoj v dusi a sloboda ducha ktoru dava len Boh.

Poslať 15.12.2014 16:24:27   Re: Čo je skutočná sloboda ?

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
abcd píše:
ked Boh je Laska - ocakaval som, ze ma bude milovat a bude mi davat veci z lasky a tak dalej ale potom som zistil, ze toto uz nie je laska a teda naozaj Boh je laska, ale nie podla nasich meritok, ale podla Bozich.
Boh, ked je to potrebne ti aj ruky nohy necha dolamat ked ti to pomoze k obrateniu a najdeniu Spasy ktora je v Jezisovi Kristovi.
Dnes sa bojime napomenut cloveka co samotna cirkev uci v prikazani Blizneho napominat ako skutok milosrdenstva len aby sa dotycny neurazil nahodou .
To je v prikrom rozpore ako s nami jedna Boh.

Poslať 15.12.2014 17:29:10   Re: Čo je skutočná sloboda ?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
abcd:
To je ale strasny gulas! :roll:
Totalne nelogicke zlataniny.
Keby som to tu mal zacat rozoberat, tak zapiseme zase 10-20 stran a aj tak to bude uplne k nicomu.
Pretoze na logiku sa vy nehrate a mne nezmyselne PROTIKLADY jednoducho nestacia ...

Poslať 17.12.2014 21:54:03   Re: Čo je skutočná sloboda ?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
mne nezmyselne PROTIKLADY jednoducho nestacia ...
ono je to naozaj problem prelozit to do reci zrozumitelnej pre technika

[ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť