Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 171 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Správa
Poslať 26.12.2014 19:32:26   Re: Dedicny hriech

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
jj, sak tuna na tomto fore asi ani nik netvrdi, ze ateisti su horsi ludia

hoci ked som chodila do studentskeho spolku evanjelikalov tak moja "veduca" mi tvrdila, ze nik iny okrem veriaceho nikdy v zivote nemoze z principu spravit dobry skutok. Vraj aj keby ateista zachranil inemu zivot, aj tak to nie je dobry skutok. Kratko na to ma odtial vyhodili, lebo som sa neprisposobila ich viere :DDD

Poslať 26.12.2014 20:27:05   Re: Dedicny hriech

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
hladajuca píše:
jj, sak tuna na tomto fore asi ani nik netvrdi, ze ateisti su horsi ludia

hoci ked som chodila do studentskeho spolku evanjelikalov tak moja "veduca" mi tvrdila, ze nik iny okrem veriaceho nikdy v zivote nemoze z principu spravit dobry skutok. Vraj aj keby ateista zachranil inemu zivot, aj tak to nie je dobry skutok. Kratko na to ma odtial vyhodili, lebo som sa neprisposobila ich viere :DDD
Vyvediem Ta z omylu - to mi niektori tvrdia aj tu ... :D

Poslať 26.12.2014 22:45:13   Re: Dedicny hriech

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10969 príspevkov
Citácia:
to mi niektori tvrdia aj tu ...
poznam tu teoriu, zaujimalo by ma kto to tu tvrdi pretoze je to v rozpore s ucenim RKC o dedicnom hriechu

RKC tvrdi ze clovek je hriechom naruseny zatial co niektore cirkvi tvrdia ze skrz naskrz zly a niet v nom nic dobreho
dal sa ale povedat ze veriaci v zasade ma nadprirodzenu motivaciu zatial co neveriaci tuto nadprirodzenu motivaciu nema (kedze v Boha neveri)

bral by som podobne teorie preto s nadhladom

Poslať 26.12.2014 22:47:51   Re: Dedicny hriech

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
hladajuca píše:
ono to je tak, ze pre krestanstvo neexistuje ziadny hardcore dokaz a ked sa nad tym zamyslis, nedava to logiku.
Fakt nie. Rozumovy dokaz je nemozne najst, lebo krestanstvo je nelogicke.
Prisla som na to, ze je to fakt len o tom rozhodnuti vo voli, ci chces aspon vyskusat taky zivotny styl alebo nie.
Lebo cakat, ze ta niekto presvedci v debate je marnost nad marnost.
Bohuzial. Netusim preco -ak je to pravda- si Boh zvolil prave takyto sposob, ale bolo by fajn sa na tom zhodnut a podla toho sa dalej zariadit...
Mas uplnu pravdu! Krestanstvo je nelogicke, az blaznovstvo. Rovnako ako aj laska je nelogicka, az sialena

Poslať 27.12.2014 12:18:24   Re: Dedicny hriech

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
legionar píše:
a HLAVNE - snazia sa to "svoje" natvrdo zakomponovat do ZAKONOV pre vsetkych ludi.
Do zákonov pre všetkých sa snažíme zakomponovať to, čo je správne. Napr. dnes sa silne presadzujú práva detí na jednej strane, na druhej strane sa zákonom umožňuje uprieť dieťaťu právo narodiť sa, právo na život. Ak by som naložil svojmu neposlušnému dieťaťu na zadok, poruším zákon. Ale ak by som ho nechal zabiť ešte pred narodením, nič sa nedeje. Ak zabijem dieťa pred narodením, je to v poriadku, ak matka zahrdúsi novorodenca, neschopného samostatného života, spácha trestný čin.
Presadzovať to, čo je z môjho pohľadu správne, nie je nič zlé. Aj do zákonov. Ak by si sa ocitol v spoločnosti kanibalov, považoval by si za správne presadzovať zákon proti kanibalizmu, či nie? Alebo, považuješ za správne, že naše zákony zakazujú incest?
A ešte jedna vec. Nik nežiada trest za spolužitie napr. dvoch osôb rovnakého pohlavia. Ale silne mi vadí, keď ma niekto zo zákona núti považovať takéto spolužitie za "normálne". Keď niekto chce vnútiť mojim deťom, že je to normálne. Keď chce niekto, aby som "zo zákona" považoval za normálne a prípustné vziať niekomu život (aj keď si to sám želá). Aby som "zo zákona" nemohol prehlásiť interrupciu za vraždu.

Poslať 27.12.2014 17:58:04   Re: Dedicny hriech

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10969 príspevkov
Citácia:
je to fakt len o tom rozhodnuti vo voli, ci chces aspon vyskusat taky zivotny styl alebo nie.
castokrat zistis ze ten zivotny styl stoji za to ... (ak ho skusis zit naplno)
a to je prave na tom to krasne
a mimochodom to drzi pri krestanstve prave mna ...

[ Príspevkov: 171 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť