Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.12.2014 19:28:32   Re: Duša & evolúcia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18195 príspevkov
Vespa píše:
milujúci manžel a milovník zvierat ako zamestnanie má síce vedenie koncentráku, ale čo tam po nejakých untemensch.
aj oni chceli zabíjať aby národ (ten správny) mohol prežiť.
A tak aj dopadli, tak boli ludmi a dejinami "ohodnoteni".
A tak si aj sami urcili svoju "cenu" ...

Poslať 06.12.2014 2:23:53   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Suhlasim, ale ak clovek vznikol evoluciou, tak od urcuteho bodu uz mal dusu. Jeho rodicia teda nie? To je dost absurdna predstava.
Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha . Takze dve moznosti. Evolvovat s okolitym svetom k totalnemu ateizmu alebo panteizmu alebo si priznat ze o stvoreni cloveka nevieme okrem strucnej spravy z Genesis zhola nic.

Poslať 06.12.2014 2:55:50   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
Cloe-Clement píše:
najmensi-Keby si cital pozorne predchadzajuce prispevky, tak by si si vsimol, ze sam upozornujem na to, ze ten rozdiel medzi detmi a rodicmi bol biologicky minimalny. Cize si prvy clovek mohol kludne upiect rodicov na veceru, to by bolo uplne v pohode, ved by zabil iba obycajne zvierata bez duse...
Ides na to dobre. Ziadna evolucia nebola. Ak bola, celu bibliu mozme zabalit a ist na panaka do nejakeho bistra. Pretoze cela biblia je o stvoreni, nie o evolucii, o dedicnom hriechu prvych rodicov a naslednej smrti (zabitie prvych zvierat Bohom aby sa zaodeli, (clovek jedol len vegansku potravu, vid pripomienka na ovocie v raji a stromu z ktoreho jest mozes a nemozes) vyhnanie z raja (strata nadprirodzeneho (vtedy uplne prirodzeneho ) spojenia s Bohom) , dosledok straty spojenia ~Boh, clovek, zena rodi v bolestiach, namaha, boj o prezitie, choroby (na pociatku vsetko Boh stvoril " a Boh videl ze je to dobre" . Nasledne zachranny plan Boha, vytvorenie naroda ktoreho priamo vyucuje Boh, a konecne vo vyvolenom narode narodienie sa mesiasa, noveho Adama ktrory opat naprava pad cloveka a cez vykupenie a zmrtvychvstanie opatovne nastoluje stratene spojenie Boh clovek cez Ducha Svateho ktoreho dostanu ti ktori uveria v ukrizovaneho a zmrtvychvstaleho Krista ako spasitela a vykupitela pred vecnym trestom zatratenia.

Cize mame dve moznosti. Evoluciu alebo kreacionizmus, teda stvorenie. Evolucia Boha nepotrebuje pretoze sa vysvetluje nezavisle na Bohu (nema sice logiku ale mnohym to zjavne nevadi), kreacionizmus uznava ze tvorcom vesmiru i cloveka je Boh . Ako to vsak robil nemame najmensej potuchy. Mozno to naozaj bude len takto ako s tou otazkou co bolo skor, sliepka ci vajce. Co bolo skor, strom alebo semienko. Kreacionisticka odpoved je : Strom so semienkom. Clovek Adam s Evou ktori sa mohli rozmnozovat.

Poslať 06.12.2014 3:24:11   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:

Citácia:
Máš taký dojem z toho čo píšem?
ano, pretoze nepovazujes evoluciu za fakt, ale za nejaku hypotezu
Prepac ze sa ti miesam do diskusie ale evoluciu povazovat za fakt je viac nez odvazne. Je to myslienkova spekulacia. Tato teoria ma dier ako emental a pracuje s predpokladmi ktore nemozu fungovat. Samozrejme kreacionisti maju uz par svojich chytakov ktore dostanu evolucionistu do uzkych z ktorych sa vyvlecie len s velkou davkou fantazie a domyslania. Ludia veria evolucii pretoze nepoznaju dokladne predpoklady s ktorymi evolucni vedatori pracuju . ked sa s nimi dokladnejsie oboznamia tak zistia ze je tvorena vyslovene na spekulaciach.

Poslať 06.12.2014 11:23:54   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11753 príspevkov
Citácia:
Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha .
vidim to inak a rozpor co vidis ty pre mna neexistuje

ozaj mrkni na oficialny nazor RKC na tieto veci (podotykam, ze to nie dogma)

Poslať 06.12.2014 12:36:55   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 226 príspevkov
Roman Bača píše:
Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha.
Povedal kto ?

Poslať 06.12.2014 18:56:52   Re: Duša & evolúcia

napísal 18195 príspevkov
Roman Bača píše:
Ides na to dobre. Ziadna evolucia nebola. Ak bola, celu bibliu mozme zabalit a ist na panaka do nejakeho bistra. Pretoze cela biblia je o stvoreni, nie o evolucii, o dedicnom hriechu prvych rodicov a naslednej smrti (zabitie prvych zvierat Bohom aby sa zaodeli, (clovek jedol len vegansku potravu, vid pripomienka na ovocie v raji a stromu z ktoreho jest mozes a nemozes) vyhnanie z raja (strata nadprirodzeneho (vtedy uplne prirodzeneho ) spojenia s Bohom) , dosledok straty spojenia ~Boh, clovek, zena rodi v bolestiach, namaha, boj o prezitie, choroby (na pociatku vsetko Boh stvoril " a Boh videl ze je to dobre" . Nasledne zachranny plan Boha, vytvorenie naroda ktoreho priamo vyucuje Boh, a konecne vo vyvolenom narode narodienie sa mesiasa, noveho Adama ktrory opat naprava pad cloveka a cez vykupenie a zmrtvychvstanie opatovne nastoluje stratene spojenie Boh clovek cez Ducha Svateho ktoreho dostanu ti ktori uveria v ukrizovaneho a zmrtvychvstaleho Krista ako spasitela a vykupitela pred vecnym trestom zatratenia.
Cize mame dve moznosti. Evoluciu alebo kreacionizmus, teda stvorenie. Evolucia Boha nepotrebuje pretoze sa vysvetluje nezavisle na Bohu (nema sice logiku ale mnohym to zjavne nevadi), kreacionizmus uznava ze tvorcom vesmiru i cloveka je Boh . Ako to vsak robil nemame najmensej potuchy. Mozno to naozaj bude len takto ako s tou otazkou co bolo skor, sliepka ci vajce. Co bolo skor, strom alebo semienko. Kreacionisticka odpoved je : Strom so semienkom. Clovek Adam s Evou ktori sa mohli rozmnozovat.
No, ani som netusil, ako hlboko vazis v rozpravkach ... :roll:
S evoluciou uz dnes nema problem ani samotny papez, ktory je predsa "zarukou ochrany viery". :)
Lebo, byt dnes takymto tvrdym kreacionistom, to chce naozaj hodnu davku ignorantstva (=ignorovania FAKTOV na ukor rozpravok).

Poslať 06.12.2014 20:17:09   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 11753 príspevkov
Citácia:
S evoluciou uz dnes nema problem ani samotny papez, ktory je predsa "zarukou ochrany viery". :)
musim potvrdit ze Legi ma pravdu a ze v RKC to platilo uz pred koncilom cize naozaj dobre davno
dokonca uz sv Augustin nieco take naznacoval ale teraz si nespomeniem na konkretny citat

Poslať 06.12.2014 20:20:00   Re: Duša & evolúcia

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
Vyznania, niekde na konci knihy.

Poslať 06.12.2014 21:42:47   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3869 príspevkov
Biblia nas uci kto je autor sveta a preco ho stvoril. Neuci nas ako ho stvoril. Veda nas uci ako ho stvoril - evoluciou! Ale nas uz neuci preco ho stvoril

Poslať 06.12.2014 22:08:47   Re: Duša & evolúcia

napísal 18195 príspevkov
misionar3 píše:
Biblia nas uci kto je autor sveta a preco ho stvoril.
A ine stare pisomnosti nas "UCIA" presne to iste, akurat ze uplne inak. :)
misionar3 píše:
Veda nas uci ako ho stvoril - evoluciou!
Ak ano, stale platia paradoxy, ktore boli tu a aj v inych temach uvedene a neboli NIKDY tou Bibliou (=ucenim) zodpovedane.

Poslať 07.12.2014 2:44:12   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
misionar3 píše:
Biblia nas uci kto je autor sveta a preco ho stvoril. Neuci nas ako ho stvoril. Veda nas uci ako ho stvoril - evoluciou! Ale nas uz neuci preco ho stvoril
Som rad ze tema evolucie sa uz konecne dostalaaj na slovenske portaly.

Slovensky krestan vie o evolucii prakticky nic. Respektive vie to co ho naucili komunisti v skole ci co sa dozvedel o nej z novodobej skoly. Mysli si ze evolucia je vlastne nejaka tvorba sveta skrze Boha. Lenze tato predstava nie je to co tvrdi disciplina zvana Darwinova evolucna teoria. Ta rata s nahodou a s Bohom nerata pri vzniku zivota ani nahodou. Evolucna predstava krestanov je mackopes ktory ma uspokojit ich nezrovnalost medzi stvorenim Bohom a tym co uci evolucna teoria. Cinia tak len preto ze netusia ze cela evolucna teoria je jeden velky podvod. Podvod ktoremu ludia s radostou veria, pretoze im dava falosnu predstavu neexistencie Boha. Ak totiz evolucna teoria nepotrebuje Bozi zasah do vzniku zivota, tak Boh ani nie je. Je to samozrejme loz. Evoluciu odsudil aj papez Benedikt.

legionar píše:
Roman Bača píše:
No, ani som netusil, ako hlboko vazis v rozpravkach ... :roll:
Lebo, byt dnes takymto tvrdym kreacionistom, to chce naozaj hodnu davku ignorantstva (=ignorovania FAKTOV na ukor rozpravok).
Rozpravka pre ateistov je evolucna teoria.
Papez o evolucii ex cathedra nic nepovedal. Posledny Frantiskov preslov sa tykal tzv teistickej evolucie, co je jedna z pohladov sucasnej teologie na vznik sveta a je kreacionisticky pohlad, teda pocita s Bohom.
Davku ignoranstva treba pri ignorovani sucasnych poslednych objavov DNA a sveta bunky ktore coraz viac ukazuju ze tak zlozite a komplexne systemy prenosu dat a vnutrobunkovych procesov nemozu byt dielom nahody.

Poslať 07.12.2014 2:46:23   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha .
vidim to inak a rozpor co vidis ty pre mna neexistuje

ozaj mrkni na oficialny nazor RKC na tieto veci (podotykam, ze to nie dogma)
No to by si mal omrknut ty. Ziadny oficialny nazor RKC ex cathedra na evoluciu ako teoriu oficialne prijatej ako ucenie RKC nie je. Naopak Papez Benedikt zavrhol evoluciu vo velkonocnej kazni par rokov dozadu. Frantisek sice nieco hovoril posledne o evolucii ale podla definicie ktore pri nej pouzil sa jedna o tzv teisticku evoluciu, jedna s viacerych tez kreacionizmu.

Vlkodlak píše:
Roman Bača píše:
Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha.
Povedal kto ?
Ja. A medzi inymi odsudil evoluciu papez Benedikt. Ak by ti nestacila moja malickost. Co keby si sa pokusil vyvratit to co som napisal: Clovek nemohol vzniknut evoluciou pretoze evolucia vylucuje Boha. Alebo si skusit nastudovat preco.

Poslať 07.12.2014 3:53:33   Re: Duša & evolúcia

Obrázok užívateľa

napísal 11753 príspevkov
Citácia:
Lenze tato predstava nie je to co tvrdi disciplina zvana Darwinova evolucna teoria.
povodna Darwinova teoria je uz davno prekonana

Citácia:
Naopak Papez Benedikt zavrhol evoluciu vo velkonocnej kazni par rokov dozadu.
tak to si poprosim link
neverim

Poslať 07.12.2014 10:41:42   Re: Duša & evolúcia

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
No to by ma mrte zaujimal ten zdroj, na zaklade ktoreho tvrdis, ze Benedikt zavrhol evoluciu :) Ked tak zavrhol evoluciu, ktora nevidi v pozadi Bozi zamer. Ale sucasne poznatky z biologie poukazujuce na evolucny proces celkom urcite nezamietol.
Tu sa dokonca aj ja musim zastat Benedikta, lebo je to jeden vysoko inteligentny muz, ktoreho diela si vazim. Hovoril mozno o teistickej evolucii, to ano. Ale urcite nehovoril, ze treba prijat taky slepy kreacionizmus ako vyznavas ty.
No chapem ta, aj ja som bola jednu kratku dobu kreacionistkou. Dovtedy, kym som si neuvedomila, ze ideologicky podfarbena kreacionisticka literatura nie je tak celkom doveryhodny zdroj informacii :)

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť