Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy


 [ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 
Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 14387 príspevkov
Pomerne podrobne informacie o tejto sekte, jej zakladatelovi a cinnosti v clankoch publikovanych casopisom Rozmer.

Čím je a čo robí Scientologická cirkev?
http://rozmer.sk/sk/articles/show/427

Scientologická cirkev
1
http://rozmer.sk/sk/articles/show/39
2
http://rozmer.sk/sk/articles/show/92
3
http://rozmer.sk/sk/articles/show/660

Silnejšia ako droga
http://rozmer.sk/sk/articles/show/779

Lafayette Ronald Hubbard
http://rozmer.sk/sk/articles/show/995
http://rozmer.sk/sk/articles/show/498

Zákulisie Scientologickej cirkvi
http://rozmer.sk/sk/articles/show/855

Scientológia a financie
http://rozmer.sk/sk/articles/show/497

Scientológia – svet len pre čistých
http://rozmer.sk/sk/articles/show/496
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
Stojí za povšimnutie:
https://www.cs.cmu.edu/~dst/Library/Shelf/xenu/sk/xenu00.html
Doslov prekladateľa:
V roku 1986 zomrel zakladateľ Scientologickej cirkvi, Lafayette Ron Hubbard. Scientológ by povedal, že dobrovoľne opustil svoje telo. V nasledujúcich mesiacoch bolo obrovské množstvo scientológov (vrátane najvyšších postov) vyhlásených za Supresorov a vylúčených. V boji o moc zvíťazili Poslovia, deti scientológov, ktoré odmalička vyrastali na Lodi, fanatická elita scientológie.

„Technika“ úspešne pokračuje i po smrti svojho vynálezcu. Dnes máme scientológov aj na Slovensku. Knihu Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví nájdete v kníhkupectvách; inde vám ponúknu „Oxfordský osobnostný test“, po ktorého vyhodnotení vás „nasmerujú“ ďalej. Možno si váš zamestnávateľ objedná u scientologickej firmy niektorý z marketingových programov; potom budete na pracovisku vypĺňať dotazníky s nepatrične osobnými otázkami (viď kapitola 12), ktoré skončia v diskrétnej opatere Scientologickej cirkvi. Skutočným cieľom marketingových programov je „umiestniť správnych ľudí na správne miesta“, to jest presadiť do manažérskych pozícií ľudí naklonených scientológii a postupne prevziať vedenie firmy.

Po prečítaní tejto knihy možno lepšie pozorumiete filmu Bojisko Zem (na základe rovnomennej Hubbardovej knihy), ktorý je variáciou „Ronovej“ večnej témy: Sprisahanie zločinných psychiatrov (vo filme ich predstavujú mimozemšťania Psychloni), ktorí zotročia ľudstvo, ale statočný hrdina objaví správnu techniku a zničí ich.

Možno si položíte otázku, či scientológovia pôsobia aj vo vašom okolí. Na túto otázku je ťažké odpovedať. Mnohí scientológovia sa ku svojej cirkvi na verejnosti nepriznávajú. V reklamách na Dianetiku sa scientológia nespomína. K scientológom sa nehlásia ani „dobročinné“ organizácie ako Narconon (strediská pre drogovo závislých), Kriminon (strediská pre bývalých zločincov), Asociácia pre lepší život a výchovu (ABLE), a mnoho ďalších… Bývalí scientológovia sa proti svojej cirkvi boja vypovedať; sú ľahko zraniteľní a vydierateľní informáciami, ktoré „dôverne“ prezradili svojim auditorom. Vedia, čo znamená stav „lovná zver[1]“ a pochopiteľne sa doň nechcú dostať.

Na Slovensku pôsobia scientológovia v marketingových a počítačových firmách. Jeden z ich produktov, program ScienoSitter, po nasadení vo firme alebo v škole cenzuruje internetové stránky kritizujúce scientológiu. Scientológovia sa u nás pokúšali získať zákazky na vládne počítačové siete.

V niektorých krajinách bola Scientologická cirkev zakázaná alebo obmedzená, čo samozrejme podnietilo sťažnosti na obmedzovanie náboženskej slobody. Scientológia však nie je o náboženstve a už vôbec nie o slobode. Totalitná organizácia, ktorá potláča slobodu slova, odopiera svojim neposlušným členom (a nepohodlným nečlenom) základné ľudské práva, pravidelne sa uchyľuje k zločinom… je ťažko zlučiteľná s demokraciou. Zostáva otázkou, akým spôsobom sa možno v rámci demokracie proti takejto organizácii brániť, aby sme sa, ako povedal už Nietzsche, v boji proti netvorom sami nestali netvormi.

Najúčinnejšou obranou je prevencia a najlepšou prevenciou proti nebezpečným sektám je informovanosť. Skutoční veriaci akéhokoľvek náboženstva nepotrebujú o svojej viere klamať, lákať na ňu druhých manipuláciami, a izolovať ich od rodín.

Zuzana Kalvínová
_________________
"Reason obeys itself; and ignorance submits to whatever is dictated to it." - Thomas Paine
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
Dokumentárny film špióni scientology v slovenskom jazyku:
http://www.youtube.com/watch?v=1x6Vdim-yzE
Informácie o scientológii:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Scientol%C3%B3gia_%28hnutie%29
_________________
"Reason obeys itself; and ignorance submits to whatever is dictated to it." - Thomas Paine
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1168 príspevkov
a teraz mi kvôli scientológom navyše prihorela ryža :lol:
som čítala ten článok "silnejšia ako droga" a zrazu hups...
_________________
"Veď Boh nám nedal Ducha bojazlivosti, ale Ducha sily, lásky a rozvahy." (2Tim, 1, 7) ... "Ale vaša reč nech je "áno - áno", "nie - nie"." (Mt, 5, 37)
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6509 príspevkov
...nieco o scientologoch mame aj v archive v teme Sekta versus rodina, tiez clanky prebrate z Rozmer-u, o vychove deti v roznych sektach...
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4572 príspevkov
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/nachytali-ho-kiska-prednasal-scientologov-2.html

Taký láskavejší pohľad a vysvetlenie spojenia Kiska - scientológia

Nachytali ho? Prezidentský kandidát Kiska prednášal pre scientológov
22. august 2013, 21:00 71
Sekta scientológov podporila prezidentského kandidáta Andreja Kisku. On o tom vraj nevedel.

Nevedomý: Kandidát na prezidenta údajne netušil, že mu knihu vydali ľudia z ekonomickej sekty.
Nevedomý: Kandidát na prezidenta údajne netušil, že mu knihu vydali ľudia z ekonomickej sekty.
Foto: Matej Kalina

Podpora sekty?: Na žiadosť scientológov im Kiska prednášal o podnikaní. Pozlátka z Hollywoodu: Vo svete robí sekte reklamu Tom Cruise.
Slovenskí predstavitelia kontroverznej scientologickej sekty sa intenzívne zapojili do kampane prezidentského kandidáta Andreja Kisku. Vydali mu knihu, venovali mu titulku svojho časopisu a zorganizovali pre neho dve verejné prezentácie.

Andrej Kiska tvrdí, že o tom nemal ani potuchy. V každom prípade predstava, že by po Kiskovom úspechu v prezidentskej voľbe mohli hoc aj z nevedomosti mať na prezidentský úrad vplyv ľudia z nebezpečnej sekty, je trochu nepríjemná.

Sekta v kampani

„Až z vášho e-mailu som sa dozvedel, že ma niekto spája s aktivitami tejto organizácie,“ uvádza vo svojom stanovisku prezidentský kandidát Kiska. Podľa jeho slov sa vždy snažil dostať svoje názory o podnikaní či transparentnosti medzi všetkých ľudí, ktorí sa o to zaujímajú. O rozhovor do časopisu ho vraj požiadal Ladislav Pavlík, prívrženec scientológie a riaditeľ scientologickej Vysokej školy Rona Hubbarda, zakladateľa sekty v USA.

„O pánovi Pavlíkovi som vedel, že pracuje ako manažér v spoločnosti Business Success a na základe žiadosti som poskytol rozhovor časopisu Úspešní manažéri,“ tvrdí Kiska. Následne sa dohodli, že mu Pavlík vydá knihu Vezmi život do svojich rúk.

„Nemám žiadne vedomosti, že by sa pán Pavlík alebo vydavateľstvo Alert hlásili k scientológii, alebo presadzovali jej myšlienky. Ak by som mal o takom niečom čo len najmenšiu informáciu, určite by som na základe svojho svetonázoru a viery v Boha nesúhlasil s rozhovorom a následne s vydaním knihy,“ zareagoval prekvapený prezidentský kandidát Andrej Kiska na otázky týždenníka PLUS 7 DNÍ týkajúce sa jeho vzťahu k scientologickej sekte.

Zrejme mal smolu, že časť jeho kampane sa odohrala v réžii scientológov, ktorí prevádzkujú v Košiciach manažérske školiace stredisko volajúce sa po zakladateľovi scientológie Ronovi Hubbardovi.

Podpora sekty?: Na žiadosť scientológov im Kiska prednášal o podnikaní.
Foto: facebook.com

Manažérske mimikry

Scientologická cirkev na Slovensku nemá štatút cirkvi. V princípe však ani o náboženstvo v klasickom zmysle slova nejde. Je to totiž najmä ekonomická sekta. Prostredníctvom dianetických centier, kde školia vo zvyšovaní duševných schopností a testov osobnosti, získava citlivé informácie ekonomickej aj osobnej povahy. Do svojich radov láka úspešných či menej úspešných podnikateľov. Tím na sérii svojich školení, ktoré často stoja tisíce eur, sľubuje, že ich naučí, ako založiť nesmrteľné firmy, ako zlepšiť podnikanie či ako vyťažiť zo svojich zamestnancov maximum.

Nie je teda prekvapujúce, že scientológovia prejavili záujem aj o úspešného biznismena Andreja Kisku. Bol by pre nich rozhodne dobrým reklamným médiom. Divné však je, že kandidát na prezidenta, od ktorého sa očakáva v prvom rade spoločenský rozhľad, vie o rizikách scientológie len toľko, že ju propagujú a financujú hollywoodski herci, ako napríklad Tom Cruise alebo John Travolta.

Prívrženec scientológie Ladislav Pavlík oslovil Andreja Kisku so žiadosťou o rozhovor pre časopis, ktorý vydáva jeho firma hlásiaca sa k sekte. „Pravidlom je, že na titulke časopisu sú podnikatelia nejako spojení so scientológiou alebo takí, ktorí aplikujú jej poznatky vo svojom podnikaní. Preto ma zarazilo, že sa Kiska na titulke vôbec ocitol,“ hovorí nemenovaný podnikateľ, ktorý na to upozornil.

Aj Kiskova kniha Vezmi život do svojich rúk vznikla formou riadeného rozhovoru, kde otázky zostavil a kládol scientológ Pavlík. A aby toho nebolo málo, scientológovia zorganizovali s Kiskom aj prednášky pre „svojich“ podnikateľov v Bratislave a Banskej Bystrici a propagovali ich vo veľkom na sociálnej sieti.

„Neviem o tom, že túto diskusiu mali organizovať scientológovia. Na prednáške sa zúčastnilo asi päťdesiat manažérov, riaditeľov firiem, živnostníkov, podnikateľov. Hovoril som o mojom podnikaní v minulosti, charite a aktuálnych problémoch podnikateľov,“ reagoval na prepojenie so scientológmi prezidentský kandidát Kiska.

V prospech sekty?

Ešte vo februári 2008 hlavný správny súd v nemeckom Münsteri potvrdil rozsudok súdu v Kolíne nad Rýnom, že nemecký Spolkový úrad na ochranu ústavy (BfV) - obdoba kontrarozviedky Slovenskej informačej služby - môže spravodajsky rozpracovávať, monitorovať a dokumentovať činnosť scientologickej organizácie v Nemecku. Scientológovia totiž žalovali nemeckých kontrášov, že sú predmetom ich záujmu.

Podľa nemeckého súdu scientológovia obmedzujú alebo potláčajú slobodu, rovnosť práv a dôstojnosť človeka. Preto ich tajní sledujú oprávnene. Týždenník PLUS 7 DNÍ sa teda Kisku opýtal, či mu neprekáža, že aj on sám pomáha vytvárať pozitívny obraz organizácii podozrivej z potláčania slobody, práv a dôstojnosti človeka. Navyše, vo viacerých krajinách Európy boli vedúci scientológovia odsúdení za spreneveru členských peňazí.

„Odmietam moje spájanie s týmto hnutím,“ dôrazne sa ohradil Kiska. Škoda len, že si to neuvedomil, keď tomuto hnutiu, hoci aj nevedome, prepožičal svoju tvár.

Čo je to scientológia

Scientológovia sa označujú za nové náboženstvo, ktoré v USA pred päťdesiatimi rokmi založil Lafayette Ronald Hubbard na princípoch dianetiky - sebazlepšovania. Ich najznámejším predstaviteľom je Tom Cruise, na snímke, a John Travolta. Scientológia stojí na troch dogmách: 1. Človek je nesmrteľná bytosť. 2. Jeho skúsenosti siahajú ďaleko za jeden život. 3. Jeho schopnosti sú neobmedzené, i keď si ich momentálne nie je vedomý.

Scientológovia cez drahé školenia postupujú v hierarchii a nakoniec sa môžu dostať až k najvyššiemu poznaniu pôvodu sveta, ktoré je, mimochodom, už vyzradené na internete. Podľa Hubbarda pred 75 miliónmi rokov krutovládca Xenu ovládal desiatky planét v našej galaxii. Tie boli preplnené, a tak Xenu zobral bilióny bytostí, nasypal ich do sopiek na planéte Zem a zahádzal bombami.

Ich rádioaktívne duše sa v súčasnosti majú pripájať k ľudským bytostiam a sú pôvodcami všetkých problémov. Scientológovia na školeniach sebaovládania využívajú aj nekontrolovanú hypnózu, ktorá môže narušiť psychické zdravie školených. Ich praktiky kritizujú pre možné porušenie ľudských práv, vymývanie mozgov a zneužívanie členov na vlastný prospech.

Členov nútia úplne sa odstrihnúť od rodiny a neraz sa to končí prepísaním celého majetku na „cirkev“. Poplatky za školenia sú pomerne vysoké a vyberajú sa pod nátlakom, čo dosvedčili viacerí bývalí členovia. Vysokí funkcionári sekty boli vo Francúzsku, v Španielsku alebo Belgicku súdení pre spreneveru v miliónoch eur.

Nemecko patrí medzi najostrejších kritikov scientológie, čo viedlo k malej diplomatickej vojne s USA na začiatku 90. rokov. Austrália dokonca scientológov dočasne zakázala a označila za organizovanú zločineckú skupinu. (lm)

Autor: Plus 7 Dní/al
_________________
"...žije Pán zástupov, pred tvárou ktorého stojím..." (2 Kr 3, 14)
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11056 príspevkov
teta píše:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/nachytali-ho-kiska-prednasal-scientologov-2.html

Taký láskavejší pohľad a vysvetlenie spojenia Kiska - scientológia
tak veru, nie je to scientológ, ale naopak, dištancuje sa od nich a pokladá ich za nezlučiteľných s jeho vierou v Boha. Aby som to celé stručne zhrnul:
    Za Kiskom (ktorý bol známy manažér, svojho času dokonca získal titul "manažér roka") chodili novinári z rôznych manažérskych časopisov a on každému dával rozhovory, pričom netušil, že pár z toho kvanta prípadov boli scientológovia, keďže navonok nevystupovali ako scientológovia, ale len ako obyčajný časopis pre manažérov.

    Ba čo viac, dodáva, že keby bol vedel, že sú to scientológovia, tak - ako doslova vraví - „ak by som mal o takom niečom čo len najmenšiu informáciu, určite by som na základe svojho svetonázoru a viery v Boha nesúhlasil s rozhovorom a následne s vydaním knihy.“

    Teda od scientológie sa nielenže dištancuje, ale pokladá ju za nezlučiteľnú s jeho vierou v Boha - čo je pochopiteľné, keďže scientológia nehlása vieru v Boha, ale skôr človeka zbožstvuje. - A aby ho nemohol niekto podozrivať, že to len hrá, tak spomína ako príklad to, že aj svoje deti dáva v škole na kresťansko-katolícke náboženstvo - čo by sektár ťažko mohol urobiť. Ba vlastne o ňom predsa ani nikto netvrdí, že je sektár, ale jediné, čo sa naňho vytiahlo, že medzi tými tisíckami ľudí, ktorých v živote stretol, bolo aj pár sektárov, ktorí navonok vystupovali len ako manažéri, takže to ozaj nemal odkiaľ vedieť - a podobné by sa mohlo stať komukoľvek. Napr. nejaký novinár sa niečo spýta Fica a Fico odpovie, a potom vysvitne, že ten novinár bol sektár, a budeme to vyťahovať proti Ficovi, že Fico má blízko k sekte? Čo je to za logiku?

    Jediný, kto tej sekte naozaj robil reklamu, bol práve Fico... Takú reklamu, čo im urobil posledné dni, za to by ho mohli vyhlásiť za čestného člena...
A konkrétne o tomto kandidátovi už obšírnejšie rozoberáme skôr v téme o voľbách: viewtopic.php?p=263731#p263731

Takže aby som skôr všeobecne ešte k scientológii ako takej: http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology
_________________
Už nemať žiadnej vlastnej prosby z lásky k slobode. Veď stačí nám žiť iba o chlebe a o vode a spávať bez podušky na bukovej lavici, len nech tí druhí majú šťastie, radosť na líci. (Janko Silan)
Hore
 Profil  
 
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4572 príspevkov
Film o scientológii odvysielaný na stv.

http://www.gloria.tv/?media=509641
_________________
"...žije Pán zástupov, pred tvárou ktorého stojím..." (2 Kr 3, 14)
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 8 ] 

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: