Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
šanca je - kto vezme, vezme, ponuka trvá.
a všetky aspekty až tak nepoznáme.

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Ale o tom pisem, ze ta ponuka nie je pre vsetkych. Vlastne je len pre mizive percento stvorenia. Aspon tu to tak prezentujete.
Pisem o tom, ze Boh sice miluje masoveho vraha, ale podla vas mu je moj pes ukradnuty. Ked ja mam rada svojho psa, ktoreho som nestvorila, ako je mozne ze Bohu, jeho stvoritelovi, ktory je udajne Laska, by bolo jedno, ze bude jednoducho zniceny?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
inak som nad tým dnes rozmýšlal - on jeden obraz mesiánskych čias je o dieťati, čo sa hrá nad skrýšou hada...
ale inak - aj v SZ sú náznaky úcty k živým tvorom ako príkaz pre ľudí.
na druhej strane - je rozdiel medzi rôznymi stvoreniami.

napísal 646 príspevkov
jj, presne na nieco take som myslela.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3782 príspevkov
hladajuca píše:
Ale o tom pisem, ze ta ponuka nie je pre vsetkych. Vlastne je len pre mizive percento stvorenia. Aspon tu to tak prezentujete.
Pisem o tom, ze Boh sice miluje masoveho vraha, ale podla vas mu je moj pes ukradnuty. Ked ja mam rada svojho psa, ktoreho som nestvorila, ako je mozne ze Bohu, jeho stvoritelovi, ktory je udajne Laska, by bolo jedno, ze bude jednoducho zniceny?
:o chyba! Kde si vzala že tá ponuka nie je pre všetkých? Tá ponuka je skutočne pre všetkých! Boh všetkých miluje a všetkých che spasiť = zachrániť. Je len na každom či tú ponuku príjme alebo odmietne.
Depresívne a pesimistické je práve ateistické ponímanie sveta. Sveta raz zanikne - vesmír sa zrúti do singularity t.j. prestane exitovať. Ale Kresťanstvo je optimistické a dáva nádej - Boh nezanikne On je večný a človek tiež bude žiť v Ňom. "Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú"

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Nepochopili ste, čo hľadajúca myslí. Vesmír zanikne. S trochou irónie musím povedať, že by chcela vytknúť Bohu, že stvoril svet tak, ako ho stvoril, že všetko, čo sa zrodilo, v prenesenom zmysle vrátane Vesmíru, musí zomrieť, iba jedna časť stvorenstva, t.j. človek má šancu žiť večne. Uhynú rastliny, živočíchy aj hviezdy....
Ona kladie svojho psa na úroveň človeka, resp. seba znižuje na úroveň živočícha. Berie totiž človeka ako súčasť prírody, čiže nie je viac, ako baktérie, huby, riasy, či slimáky.
Chcem poznamenať, že to, že život zaniká a stále sa obnovuje ešte neznamená, že Boh nemá v láske svoje stvorenstvo...
Nakoniec, to, čo som písal o zániku Vesmíru je výsledok prírodovedeckého bádania. Ako to v skutočnosti bude, to nevieme. Osobne verím, že nekonečne múdry a nekonečne láskavý Boh to zariadil optimálne...

napísal 646 príspevkov
Presne! Dakujem dakl, ze si to pochopil :)
A btw ja neznizujem cloveka na uroven zvierata, akoby to mala byt nejaka nadavka, ale naopak, priznavam hodnotu vsetkemu stvorenemu a verim, ze Boh ma rad cele stvorenie, nielen ludi. Ved zvierata ani rastliny nikdy nezhresili, tak ako by ich mohol zatratit?
Skor sa mi paci teisticka evolucia, tzn predstava, ze keby sme mali evoluciu vesmiru nakreslit graficky, tak by to bol kuzel, ktoreho vrcholom a cielom je Boh. Vesmir bude v tomto bode opat singularitou, ako na zaciatku a spocinie v Bohu. Vtedy bude Boh vsetko vo vsetkom.
Samozrejme som to vyjadrila nedokonalymi ludskymi slovami pomocou metafory. (aby som nebola obvinena z plagiatorstva- inspiracia z: T. de Chardin: Miesto cloveka v prirode)

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Aj ja verím, že evolúcia smeruje k bodu Omega - vesmírny Kristus

napísal 646 príspevkov
Cool :)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3782 príspevkov
Tak v tomto mame absolutnu zhodu :D