Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 18.01.2015 10:14:52   Re: Fatima zmenila dejiny sveta

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 14:21:23
napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
to proste ber ako urcitu zauzivanu terminologiu a folklor v RKC ked je zvykom rozbasnit sa o Panne Marii aj viac ale teologia to vysvetluje a usmernuje
No tú modlitbu, ktorá spomína nekonečné zásluhy dal fatimským deťom anjel. Tak potom by vlastne teológia mala usmerniť anjela či ako? :-D

misojogi píše:
netrapil by som sa kvoli tomu ze niekto sa prilis vzletne vyjadri o Panne Marii
Jasné pokiaľ by to povedal takto nejaký človek tak to beriem presne ako hovoríš ;) , no tu to spomenul anjel ( tú modlitbu ) .

S tými ostatnými vecami čo si spomínal súhlasím.

Inak Od Scotta Hahna mám viacero kníh, medzi nimi som už prečítal aj Kto si Mária. Musím uznať, že naozaj dobrá kniha.

Poslať 18.01.2015 14:05:41   Re: Fatima zmenila dejiny sveta

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
No tú modlitbu, ktorá spomína nekonečné zásluhy dal fatimským deťom anjel. Tak potom by vlastne teológia mala usmerniť anjela či ako? :-D
mozno aj cloveka co to od anjela prijal ...
a tiez su mozne rozne vyznamove odtienky oproti portugalstine atd ...
ale sukromne zjavenei je vzdy sukromne, nie je povinne ho brat vazne ...

ale mne sa ako najpravdepodobnejsie vysvetlenie vidi to ze sa tym mysli ta nekonecnost "skrze Krista" ako tu uz bolo povedane
napr. Marii sa obcas hovori "Klaciaca vsemohucnost", pretoze od Boha vyprosi uplne vsetko
(ako hovori Pismo "mnoho zmoze modlitba spravodliveho") a neznamena to bozsky atribut pre Mariu ale len jej postavenie

Poslať 18.01.2015 19:16:01   Re: Fatima zmenila dejiny sveta

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 14:21:23
napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
. Marii sa obcas hovori "Klaciaca vsemohucnost", pretoze od Boha vyprosi uplne vsetko
No myslím, že úplne všetko až vyprosiť nemôže. Predstav si situáciu, kde by dva ľudia prosili Máriu o dve protichodné navzájom si odporujúce veci. Takže bud jedno, alebo druhé. ;)
Ale inak súhlasím, že jej modlitba zmôže veľa.

Poslať 19.01.2015 2:50:46   Re: Fatima zmenila dejiny sveta

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
No myslím, že úplne všetko až vyprosiť nemôže. Predstav si situáciu, ...
suhlas :-D

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť