Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.09.2013 15:51:15   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
nαjmεnší píše:
kde si nám úplne zamlčal, že tie ďalšie krsty boli PODMIENEČNÉ, čo je už V PLNOM SÚLADE s tamtým princípom, že krst možno platne udeliť LEN RAZ:
nezamlcal som nic.
hovoris ako by som to mal urobit zamerne a naschval.
už to, že si sa NÁS pýtal, keď pritom si odpoveď i detaily poznal, hovorí za všetko... je to neseriózne bez ohľadu na to, či by si to robil naschvál alebo nie... akurát že ak to nerobíš naschvál, tak to dáva otáznik aj na logickosť tvojich myšlienkových pochodov ako takých... tak si vyber, čo je menej horšie...

romanh píše:
Inak si myslim ze ten druhy krst nebol podmienecny - jednoducho neuznali krst u evanielikov - lebo ten krst bol urcite zaznamenany.
A tak bola minimalne 2x riadne krstena.
to si len myslíš... domýšľanie, predudky... navyše ničím nepodložené...

romanh píše:
Dokonca sv. Pavol hovoril na jednom mieste ze ani nekrstil a bol rad - to je napisane tam kde sa hovori ze krestania sa chvstali Ja som Apollov ja Kefasov,...
veď nemusel krstiť, keďže krstili iní...

romanh píše:
nαjmεnší píše:
Proste absolútne neseriózna reakcia z tvojej strany... už to, že nás sa ideš pýtať, že PREČO bola pokrstený 3x, keď v skutočnosti SI ODPOVEĎ POZNAL, A VEDEL SI AJ TO, že tvoja otázka je zavádzajúca
Nic nebolo zavadzajuce z mojej strany. O podmienecnych krstoch si myslim ze su zavadzajuce.
Lebo bud je niekto pokrsteny a prijal v krste spasu Pana Jezisa, alebo nie.
Ziaden podmienecny krst netreba. ... verim ze aj tato fraska odpadne na dalsom koncile
Samozrejme, že buď niekto je platne pokrstený alebo nie - ale čo ak nie je dôkaz o tom, že už bol platne pokrstený? Lebo jedna vec je, či bol alebo nie, tam iná možnosť nie je, ale iná vec je, či my vieme, ktorá z tých možností nastala. A ak nevieme, tak pre istotu sa udelí PODMIENEČNE, kde sa v tej formuli výslovne hovorí podmienka "AK SI NEBOL (platne) POKRSTENÝ, tak ťa krstím v mene Otca, i Syna i DS"...

btw. a zasa, vravíš tu, že buď niekto prijal krst, alebo nie, že iná možnosť nie je, no paradoxne že už si si tu zatával toho kňaza, ktorý vraj sa nechal znova pokrstiť, hoci už vraj bol pokrstený ako dieťa...

romanh píše:
A hovorit ze davam neseriozne podklady... haha :-)
Nato aby som diskutoval nepotrebujem seriozne podklady, ak sa chcem rozpravat iba hypoteticky.
Ale opat je tu snaha z niecoho akoze zakerneho ma obvinit.
Uplne si mimo. Ja sa chcem len normalne bavit.
A v akom pomere su realne veci s hypotetickymi je uplne jedno.
Pretoze aj v tej nerealnej = hypotetickej situacii sa nachadza na tomto svete vela ludi, ktori by sa dali najst.
Preto sa hypoteticky v podstate rozpravame o realnych ludoch.
ozaj ťažko s tebou, lebo keby si povedal, že "poďme sa rozprávať o hypotetickej situácii, čo by bolo keby", tak OK, lenže ty si to tu opakovane vykladal ako konkrétny príklad, s ktorým si sa stretol, atď... a NAVYŠE keď niekto o tom príklade hypotetizoval, že o aké okolnosti mohlo ísť - čo iné mu neostávalo len hypotetizovať, keďže si detaily neuviedol - tak si ho začal kritizovať, že si domýšľa... takže kto sa má už vysomáriť z tvojich reakcií... raz tak, raz naopak... ako som spomínal aj vyššie, ako na jednej strane odsudzuješ udelenie podmienečného krstu, keď chýba doklad o krste, t.j. keď sú dôvodné pochybnosti, no na druhej strane si tu obhajuješ tamtých (po novom už len hypotetických?) kňazov, ktorí sa nechali prekrstiť, hoci už boli pokrstení ako deti...

Poslať 13.09.2013 15:56:26   Re: Vtipy

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
[Presunuté z témy Vtipy. SF.]

frederik píše:
toto je opat reakcia na urovni tych skolkarov. :lol:
moj milovany frederik, neustale ma prekvapujes.
Ani nevies ako sa tesim na tvoje dalsie prispevky.
Som od nich uz poriadne zavisly.
Vojtech Kodet nazval toto co robis "trusenie duchovneho smradu" :-)
celkom sa to na teba hodi, kade chodis, tam trusis, je jedno v akej teme, raz tu a raz tam.
Uz som z toho smradu celkom navykovy :-)

Poslať 13.09.2013 16:06:35   Re: Krst malých detí

od 24.01.2010 10:53:43
napísal 886 príspevkov
romanh píše:
Inak si myslim ze ten druhy krst nebol podmienecny - jednoducho neuznali krst u evanielikov - lebo ten krst bol urcite zaznamenany.
A tak bola minimalne 2x riadne krstena.
Inak si myslím.... Zase domienka, vydávaná za pravdu. Iste si pri tom krste nebol. Ja som pri prijímaní konvertitu z Evanjelickej cirkvi bol (bol som krstným otcom) v roku 1972. Pri krstnej formuli tam bolo slovíčko AK. Teda bol to krst podmienečný. Rovnako som bol krstným otcom pri krste dieťaťa, ktoré bolo pre nebezpečenstvo smrti pokrstené vlastnými rodičmi, ale potom mu bol udelený oficiálne aj podmienečný krst, čiže zasa slovíčko AK. Cirkev nie žeby ten krst neuznávala, ale istí sa. A videl som zápis vo farskej krstnej matrike, kde bolo zapísané dieťa, ktoré zakrátko po pôrode zomrelo. Ako krstiaca tam bola zapísaná zdravotná sestra. Zápis bol urobený na základe svedectva tej sestry a matky dieťaťa.
Teda podmienečný krst nie je žiadna fraška. Každý musí uznať, že je lepšie podmienečne pokrstiť, akoby mal niekto ísť na večnosť bez milosti z krstu vyplývajúcej. Podmienečným krstom sa nič nepokazí, naopak, ak niekto túži byť členom Katolíckej Cirkvi, ak by jeho predošlý krst bol z nejakých príčin neplatný, vznikla by nenapraviteľná škoda.

Poslať 13.09.2013 16:08:47   Re: Krst malých detí

napísal 3748 príspevkov
nαjmεnší píše:
logickosť tvojich myšlienkových pochodov
do logickosti mojich myslienkovych pochodov ta vobec nic nie je.
dnes si mozem mysliet jedno, zajtra druhe a logiku v tom nenajdes.
Ja som sa tu prisiel iba porozpravat. Vidim len ze s tebou a spol. uplne stracam cas.
Nedokazes sa povzniest uplne nad nicim.
Si zamotany vo svojich vlastnych psychoanalyzach a o osobu cloveka ti ide viac ako vlastne o temu.
Neustale sa snazis spochybnit, ociernit, ...

Poslať 13.09.2013 16:14:08   Re: Krst malých detí

napísal 3748 príspevkov
nαjmεnší píše:
ozaj ťažko s tebou, lebo keby si povedal, že "poďme sa rozprávať o hypotetickej situácii, čo by bolo keby", tak OK
Myslim si ze netreba nijako upresnovat kedy sa chcem bavit hypoteticky a kedy nie.
Ja nie som pocitac aby som povedal teraz rozpravam tak, a teraz inak.
Ty mozno tak fungujes, ja nie.
Bolo by fajn keby si to prijal ze sme rozdielny, keby si prestal znevazovat, povzniesol sa nad situaciou a normalne sa bavil o teme.
Naco je dobre spekulovat ci som nieco povedal tak ci onak.
nαjmεnší píše:
tak OK
toto by som bol rad keby si to vzdy povedal pri kazdom pisani tvojho prispevku a zabudol by si sa venovat mojej osobe a tomu ci je nieco realne, alebo hypoteticke.

Poslať 13.09.2013 16:16:17   Re: Krst malých detí

napísal 3748 príspevkov
dakl píše:
bol udelený oficiálne aj podmienečný krst, čiže zasa slovíčko AK. Cirkev nie žeby ten krst neuznávala, ale istí sa.
Comu sa vlastne isti, to nema zmysel.
Bud clovek je, alebo nieje. a ked vie ze krst bol tak bol.
Ci nie ?
Kto skuma krst prvych krestanov ci na nich kropili alebo liali vodu ?

Poslať 13.09.2013 16:17:44   Re: Krst malých detí

napísal 3748 príspevkov
dakl píše:
Teda podmienečný krst nie je žiadna fraška.
Myslim si, ze je to iba pre byrokraciu, aby niekoho zapisali do krstnej matriky.

Poslať 13.09.2013 16:18:18   Re: Krst malých detí

napísal 886 príspevkov
Citácia:
Pretoze aj v tej nerealnej = hypotetickej situacii sa nachadza na tomto svete vela ludi, ktori by sa dali najst.
Toto som prečítal asi 10x a je to riadny nelogický guláš.

Poslať 13.09.2013 16:40:50   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
nαjmεnší píše:
logickosť tvojich myšlienkových pochodov
do logickosti mojich myslienkovych pochodov ta vobec nic nie je.
pokiaľ by si si ich nechal len pre seba, tak nie, ale keď nás tu zaplavuješ takými úvahami, ktoré logiku postrádajú, tak je to zbytočne na obtiaž celému fóru...

romanh píše:
dnes si mozem mysliet jedno, zajtra druhe a logiku v tom nenajdes.
akurát, že ak si teda obrátil názor v danej veci, tak by bolo dobré to teda aspoň v diskusii povedať, lebo ináč človek samozrejme predpokladá, že stále zastávaš v tej veci to, čo si napísal... lebo často ľudia nie že zmenili názor, ale si proste len protirečia, no ani si to neuvedomujú... a preto je dobré ich na to upozorniť... Ak by však nešlo o protirečenie, ale o zmenu názoru, tak nech to teda jasne uvedú, aby ich potom druhí nemuseli zbytočne upozorňovať v snahe pomôcť im...

romanh píše:
Vidim len ze s tebou a spol. uplne stracam cas.
nikto ťa tu nedrží... isteže je to strata času - a nielen tvojho, ale všetkých... a nielen času - keď sa takto správaš...

romanh píše:
nαjmεnší píše:
romanh píše:
sa hypoteticky v podstate rozpravame
ozaj ťažko s tebou, lebo keby si povedal, že "poďme sa rozprávať o hypotetickej situácii, čo by bolo keby", tak OK, lenže ty si to tu opakovane vykladal ako konkrétny príklad, s ktorým si sa stretol, atď... a NAVYŠE keď niekto o tom príklade hypotetizoval, že o aké okolnosti mohlo ísť - čo iné mu neostávalo len hypotetizovať, keďže si detaily neuviedol - tak si ho začal kritizovať, že si domýšľa...
Myslim si ze netreba nijako upresnovat kedy sa chcem bavit hypoteticky a kedy nie. ... Bolo by fajn keby si to prijal ze sme rozdielny, keby si prestal znevazovat, povzniesol sa nad situaciou a normalne sa bavil o teme.
akurát že ty sám si sa správal opačne, keď druhí hypotetizovali nad rôznymi alternatívami, že o čo mohlo tam ísť, a ty si ich kvôli tomu odsudzoval, že si "domýšľajú"!!! pritom nič iné než také "domýšľanie" tam vlastne ani neostávalo, keďže si neuviedol detaily, že o čo išlo...

a to je potom z tvojej strany dosť trápne v diskusii, keď niečo uvedieš akože konkrétny príklad, no neuvedieš detaily a keď niekto uvažuje nad možnými detailami, tak ho odsudzuješ, že si domýšľa, a nakoniec ešte sa tváriš, že to ja sa neviem povzniesť nad tým, že si tomyslel len hypoteticky? :o no nemám slov ozaj...

romanh píše:
frederik píše:
Navyse sa za svoje osocovanie doteraz neospravedlnil
Z osocovania som obvinil frederika, anuk, didyho... (ako prvy a to akoze ma byt osocovanie ze vam hovorim ze osocujete :-) potom frederik ty mna teraz osocujes, ked hovoris ze osocujem ) ... si nevedia uznat svoje preslapy a nevedia povedat ani tolko ze "odpust mi, nechcel som sa ta dotknut", alebo nieco podobne.
ak mi ukážeš konkrétne, že čo a prečo je osočovanie z mojej strany voči tebe, tak potom sa môžeme o tomto rozprávať, no zatiaľ tu vidím len opačný prípad, keď ty si napr. mňa krivo poobviňoval zo všeličoho, ale tam sa už neriadiš týmto pravidlom, ktoré tak premúdro druhým ideš radiť, že majú povedať "odpust mi, nechcel som sa ta dotknut", kedy to druhým povieš? viď.: viewtopic.php?p=251995#p251995

Poslať 13.09.2013 17:14:47   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov

romanh píše:
dakl, si vtipny ako moje ponozky po troch dnoch.
romanh píše:
Vojtech Kodet nazval toto co robis "trusenie duchovneho smradu" :-)
mne ako "trúsenie smradu" pripadajú napr. tvoje reči o tvojich ponožkách po troch dňoch... možno si ani neuvedomuješ, ako sa niekomu môže až fyzicky dvíhať žalúdok, keď tu začneš rozprávať o takom... - a navyše že si k tomu prirovnával dakla, tak to už je dosť primitívny výsmech zo spoludiskutujúceho... takéto správanie na fórum nepatrí... nehovoriac o tom, že to niečo vypovedá aj o tebe... žiaľ...

Poslať 13.09.2013 17:24:29   Re: Vtipy

napísal 3748 príspevkov
nαjmεnší píše:
takéto správanie na fórum nepatrí...
na toto forum nepatri co tu predvadyate vy...
ta reakcia o ponozkach je adekvatna tomu co on napisal ako vysmech na mna...
uz nemam chut sa o tom opakovat... co stale robite... je to nechutne...

Poslať 13.09.2013 17:45:23   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
čiže ty si jeho reakciu pochopil ako výsmech z teba a tak si mu to chcel "vrátiť"? :roll:

ale keď si vraj myslíš, že to jeho bolo nechutné, tak to tvoje bolo už chutné?

ja nemám slov už ozaj na takéto tvoje reakcie... - fakt ako v škôlke...

Poslať 13.09.2013 17:49:13   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov

Dakl patri na tomto fore k najslusnejsim a najserioznejsim diskuterom-osobne si ho velmi vazim.
Vysmieval sa ti? Nie. Tvoje spravanie mu iba pripomenulo jeden vtip-a bolo to teda trefne-vidi to tu kazdy, moze porovnat.

Nuz co, z tvojej reakcie nanho a potom aj na mna je tiez jasne, kto tu co siri.
A co horsie-kazdorocne do toho klesas hlbsie.

Poslať 13.09.2013 18:35:31   Re: Vtipy

napísal 886 príspevkov
romanh píše:
nαjmεnší píše:
takéto správanie na fórum nepatrí...
na toto forum nepatri co tu predvadyate vy...
uz nemam chut sa o tom opakovat... co stale robite... je to nechutne...
Nuž, nerád sa zapájam do osobných súbojov, ale v tej téme, kde prišlo suverénne tvrdenie o opätovnom krste kňazov, nad čím zostala značná časť účastníkov fóra zhrozená... Nakoniec vysvitlo, že na tom bolo asi toľko pravdy, ako na tých sto srncoch. Možno niekde, niekedy nejaký šuchot bol. Autor toho príspevku chcel robiť (veľmi nešikovne) advokáta hypotetickému kňazovi, ktorý sa údajne dopustil neuveriteľného faux pas voči učeniu Cirkvi. No a trafená hus zagága. Poniektorým, ak chcú slušne diskutovať a neverklíkovať svoje fantazmagórie dookola - a ak ich niekto vyvracia, tak sa hrať na urazeného, sa treba ešte hodne o diskusii, či slušnej debate učiť...

Poslať 13.09.2013 21:14:26   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
dakl píše:
Citácia:
Toto som prečítal asi 10x a je to riadny nelogický guláš.
...made in romanh. Cele dni sem vypisuje o veciach, ktore predklada ako realne, potom odrazu uz nie vsetko musi byt realne, moze ist ledn o hypotezu, co nepovazuje za potrebne uviest a tak dalej a tak podobne. Zasadne zli su ti druhi, ktori sa mu odvazia povedat, ze jeho sposoby su neseriozne. On ma pravo byt neseriozny. :-) To medzi riadkami povedal a ja mu to neberiem. Co mi vadi je, ze od ostatnych vyzaduje trpzlivost a seriozny pristup k jedho nedotknutelnej osobe. A toto sa opakuje kazdorocne, resp. niekedy aj dva-trikrat do roka.

Tak aky zmysel vobec ma pustat sa do debaty s niekym, kto sa permanentne takto chova? Lepsie je taku osobu ignorovat a usetrite si kopu casu a energie na nieco uzitocnejsie...

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť