Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.09.2013 5:04:47   Re: Krst malých detí

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
romanh píše:
vsetci - ak na niekoho analyzu mojich slov nebudem reagovat, to neznamena ze s tym suhlasim, ale len tolko ze tie reci mam v pazi... hovorte si co chcete... na hlupe reci uz reagovat nebudem, ale len na seriozne veci k teme.
Veľmi rozumný postoj! :palec: Držme sa ho všetci!

Poslať 20.09.2013 10:06:14   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
romanh píše:
najmensi - pokial sa pamatam tak ten zemiak skoncil nakoniec u teba :-)
teraz neviem, či si len nečítal celú diskusiu, alebo len ináč chápeme, čo myslíš tým zemiakom, takže to poviem teda jasnejšie: krivo si ma tu zo všeličoho osočoval a potom si sa začal vyhovárať, že to ja som teba... tak si aj niečo zacitoval, na čo som ti vysvetlil, že ako to som to myslel, že prečo to osočovaním nebolo: viewtopic.php?p=252512#p252512 a teda že ja som teba neosočoval, no ty mňa už hej... - a pri tom to skončilo...

Martin Petrovic píše:
nαjmεnší píše:
Reagoval som na MP, ktorý mi vravel, že vraj RH chcel začať týmto, no on začal niečim iným, a síce, že krst detí nie je správny, či také čosi... a k tomu už len ako "argument" uviedol tých kňazov, no pritom sme o tom nemali žiadne detaily. Špekulovať o nich nám zakazoval on sám, že vraj je do domýšľavosť - hoci nič iné než špekulácie nám neostávali, keď žiadne detaily neuviedol.... Špeciálne smerom k letničiarskym - ako to chcel MP, ako inak - výslovne RH poprel, že by tí kňazi boli takí...

Samozrejme ja nehovorím, že tu nesmieme diskutovať o argumentoch letničných, ale nech sa tu nemieša piate cez deviate!!!

Lebo jedna otázka je, ako to bolo u tých kňazov - a to hovorím, že je irrelevantné v tejto diskusie špekulovať, a navyše to ani nie je možné, keďže nemá žiadne údaje, mohlo ísť trebárs aj o niečo podobné ako s tou "3x pokrstenou", proste nič nevieme vylúčiť...

Takže tých kňazov proste nechajme taaaaak a hotovo... nevieme totiž o nich absolútne nič z čoho by sa dalo niečo konkrétne jednoznačné dedukovať...

Čím nevravím, že nesmieme diskutovať o argumentoch letničných...
... A spekulujes a spekulujes a podsuvas a podsuvas, same psycho neanalyzy takmer bez konca no najma bez uzitku.
Jeden spekuluje, druhy macho, dalsi ryje do osob.
a ty všetky tri veci naraz a ešte aj dodatkom... bežne tu používaš iróniu (vieš čo o irónii vravela TTT?) a takéto škôlkarské reakcie, ktorými si sa inšpiroval od škôlkarských reakcií RH... keby si sa v niečom dobrom a rozumnom nechal inšpirovať od druhých, a nie tým najprimitívnejším... keď RH nevie ako reagovať, tak to odpinká nálepkou "psycho analýzy", a nechá tak, ty si si to osvojil, a keď si bol na to upozornený, tak si to ešte ironicky zmenil na "psycho neanalýzy"... také tvoje reakcie sú ešte horšie než tie detisnké reakcie romana... :o :(

ozaj toto celé vlákno súce len do koša....

...ale keby si v tom aspoň potom už prestal pokračovať!!! v takýchto zákerne primitívnych detinských výsmechoch druhých... - veď to so serióznou slušnou diskusiou nemá absolútne nič, čo tu predvádzaš... žiaľ... a ešte by si v tom chcel druhých poučovať...

romanh píše:
Ak mas iny lepsi vystihujuci zdroj, tak daj sem.
dal som anglickú wikipédiu, kde môžu svoje argumenty dopĺňať všetky možné cirkvi a sekty na svete. Takže je to dosť neutrálny zdroj na reprezentovanie všehochuti.

A dal som to do novej témy, ako si chcel: viewtopic.php?t=5570

Poslať 20.09.2013 10:50:41   Re: Krst malých detí

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
nαjmεnší píše:
romanh píše:
najmensi - pokial sa pamatam tak ten zemiak skoncil nakoniec u teba :-)
teraz neviem, či si len nečítal celú diskusiu, alebo len ináč chápeme, čo myslíš tým zemiakom, takže to poviem teda jasnejšie: krivo si ma tu zo všeličoho osočoval a potom si sa začal vyhovárať, že to ja som teba... tak si aj niečo zacitoval, na čo som ti vysvetlil, že ako to som to myslel, že prečo to osočovaním nebolo: viewtopic.php?p=252512#p252512 a teda že ja som teba neosočoval, no ty mňa už hej... - a pri tom to skončilo...
Ja som hovoril o osocovani, znevazovani, zosmiesnovani, ... a inom "ovani", tak si uz zarad sam, co si myslel tou nornalnostou...
navyse tam boli dalsie veci, dalsich diskutujucich, vsetci ste spolu... nielen ty sam... naozaj nemam chut sa o tom bavit...
ked si myslis o tom svoje a citis sa nevinny, co ma do toho, ale ja si myslim ze ty, frederik, anuk a dakl ste v tomto pripade nieco povedali, co sa nepatri medzi slusnymi ludmi. Asi tak. jedine misojogi sa ospravedlnil, co si naozaj velmi vazim.
A tymto som uz skoncil o tejto veci.

Poslať 20.09.2013 10:52:36   Re: Krst malých detí

napísal 3656 príspevkov
nαjmεnší píše:

A dal som to do novej témy, ako si chcel: viewtopic.php?t=5570
Super, dakujem.
toto mozes dat do kosa.

Poslať 20.09.2013 11:11:25   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Citácia:
ale ja si myslim
No a ini si myslia, ze tych nevhodnych vyrokov si tu povedal az prilis prave ty. To ti zily netrha.

Najprv tu vyrobis bordel a potom nech druhi po tebe upratuju, nech su k tebe ustretovi-lebo ty to pozadujes. Sam uz taky nie si. Ked som sa ta zastal, nech ta uz ti dvaja netahaju do diskusie, v ktorej nechces pokracovat, co si to o mne napisal? . . . Hodime temu do kosa a tym je to vyriesene? No to by sa ti tak hodilo.

Didymu sa cudujem, ze po tom vsetkom si este dal tu namahu a cely vcerajsi vecer zabijal tym, ze na tvoje zelanie daval dokopy temu pre teba. . .
Bude si romanh priat este nieco?

Poslať 20.09.2013 12:38:02   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
romanh píše:
Ja som hovoril o osocovani, znevazovani, zosmiesnovani, ... a inom "ovani", tak si uz zarad sam, co si myslel tou nornalnostou...
navyse tam boli dalsie veci, dalsich diskutujucich, vsetci ste spolu... nielen ty sam... naozaj nemam chut sa o tom bavit...
ked si myslis o tom svoje a citis sa nevinny, co ma do toho, ale ja si myslim ze ty, frederik, anuk a dakl ste v tomto pripade nieco povedali, co sa nepatri medzi slusnymi ludmi. Asi tak. jedine misojogi sa ospravedlnil, co si naozaj velmi vazim.
A tymto som uz skoncil o tejto veci.
problém je v tom, že - ako tu už bolo viac ráz uvedené - stále hľadáš chyby len na ostatných... akoby všetci sme tu tí zlí, len ty si ten nevinný, správny, atď...

Ja som ti tu vysvetlil tie MOJE príspevky, ktoré si mi vytkol. Lenže ty si sa mi tu doposiaľ ani len nepokúsil vysvetliť tie TVOJE príspevky, v ktorých si sa navážal do Cirkvi a do druhých ľudí z fóra...

A toto je problém aj Martina Patroviča - druhých by rád len poučoval o ich chybách, ale svoje už akosi nevidí...

Ja UZNÁVAM, že aj na teba tu azda padli aj nejaké nepekné označenia, napr. ten vtip, ktorý sa ti tak nepáčil: lenže za to si už môžeš sám, že si sa tu správal podobne ako ten v tom vtipe... takže vôbec za toto celé si môžeš hlavne ty sám, ktorý si to vyprovokoval... Ty sám si sa tu začal suverénne navážať do Cirkvi znevažujúc/zosmiešňujúc dogmy a pod... A uvádzal si pritom nekonzistentnú logiku, a celkovo tvoja argumentácia a správanie voči ostatným, keď si najprv uviedol čosi bez dôležitých detailov, no keď už niekto začal nad nimi hypotetizovať, tak si ho za to odsudzoval, že si domýšľa, atď...

...A keď potom niekto nejako pomenuje tvoje správanie, tak sa ideš urážať - a pritom sám si si príčinou toho, že tamto bolo napísané, napr. ten vtip s tým "cigáňom a jeleňmi", veď to keby aj nikto nenapísal na teba, tak by si to aj tak ľudia pomysleli na základe toho, ako sa správaš, že sa tomu podobáš. Za to aj keby sa ti ktokoľvek akokoľvek ospravedlnil, že to povedal, čo to zmení na fakte, že tvoje správanie v tejto téme bolo naozaj také?

V prvom rade by si si ty sám mal priznať chybu... Lebo sám si si týmto pošpinil svoje meno... Aj keď by to nikto nepomenoval... Ak by aj druhí nenapísali svoje slová, alebo sa ospravedlnili, to ťa neočistí... Len sám sa môžeš od toho očistiť... Vravíš, že si vážiš mišojogiho, že sa ospravedlnil... No seba si teda asi veľmi vážiť nemôžeš, keďže ty si sa tu za tamto svoje neospravedlnil...

Poslať 20.09.2013 12:47:43   Re: Krst malých detí

napísal 3656 príspevkov
nαjmεnší píše:
lenže za to si už môžeš sám
:lol:
nαjmεnší píše:
No seba si teda asi veľmi vážiť nemôžeš, keďže ty si sa tu za tamto svoje neospravedlnil...
Uz som to tu raz napisal a napisem to este raz a naposledy.
To ze som vas oznacil ze ma osocujete, znevazujete, ... "ujete"... to samo o sebe nie je ziadnym osocovanim.
Nemam sa naozaj zaco ospravedlnovat, iba som pomenoval vase praktiky, ktore pouzivate v takmer kazdej reakcii.
Opat opakujem, len prehadzujes zemiak zodpovednosti a snazis sa z toho vykrutit, len aby si sa nemusel ospravedlnit.
Hough dohovoril som.

Poslať 20.09.2013 13:07:24   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
romanh píše:
nαjmεnší píše:
za to si už môžeš sám, že si sa tu správal podobne ako ten v tom vtipe.
:lol:
nαjmεnší píše:
No seba si teda asi veľmi vážiť nemôžeš, keďže ty si sa tu za tamto svoje neospravedlnil...
Uz som to tu raz napisal a napisem to este raz a naposledy.
To ze som vas oznacil ze ma osocujete, znevazujete, ... "ujete"... to samo o sebe nie je ziadnym osocovanim.
Nemam sa naozaj zaco ospravedlnovat, iba som pomenoval vase praktiky, ktore pouzivate v takmer kazdej reakcii.
k tomu podčiarknutému - to práve robili tí druhí voči tebe, a ty si ich za to žiadal o ospravedlnenie... Ja som sa len pravdivo vyjadril o tom, čo si robil ty, a ty si sa na tom išiel urážať, pritom to bola pravda.

Podobne ťa vraj urážalo či čo, keď dakl uviedol nejaký vtip, na ktorom ťa urážalo, že sa ti podobal, ale ako vravím - hoci sa tomu smeješ - kto ti za to môže, že si sa tvoje správenie tomu vtipu podobalo, ak nie ty sám?

Lenže ty si o mne tvrdil napr. že píšem bez myslenia, a nič nedávam k téme - a podobnými výrokmi si ma šiel znevažovať a zosmiešňovať NEPRAVDAMI...

Podobne o Cirkvi, jej učení atď. si sa tu vyjadroval posmešne a znevažujúco...

A ešte vravíš, že ty sa nemáš za čo ospravedlniť... - tak to je naozaj potom už ťažký stav...

obzvlášť keď to boli práve tie tvoje nevhodnosti, ktoré spustili aj to ďalšie, čo nasledovalo, a čo ti tak vadilo...

Poslať 20.09.2013 13:44:13   Re: Krst malých detí

napísal 3656 príspevkov
stale si pleties to svoje dookola.
len aby si z toho akoze vysiel spravodlivo a nemusel sa ospravedlnit.

Poslať 20.09.2013 14:08:21   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
romanh píše:
stale si pleties to svoje dookola.
len aby si z toho akoze vysiel spravodlivo a nemusel sa ospravedlnit.
Toto je aplikovatelne skor na teba.

A ty nielenze si sa neospravedlnil, ale navyse este drzo pozadujes od tych, ktorych si poosocoval, aby ti predlozili seriozne argumenty na tvoje neseriozne linky a citacie. Nehnusi sa ti takto spravat? Nehanbis sa vobec este sem liezt a tvarit sa, ze ty nic-to vsetko vy? A "hodte temu do kosa", aby uz nikto nemal sancu pozriet sa, co a ako romanh povodne vypisoval.

Ty si toto vsetko vyprovokoval, pretoze ti to rychlejsie pisalo ako myslelo. Si ako decko, co si zakryje oci a mysli, ze tak ako ono vtedy nevidi, ani ostatni nevidia jeho.
( Schvalne davam takuto analogiu, kedze skolkarske sposoby su ti blizke. . .)

Poslať 20.09.2013 14:40:02   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
môžem uzatvárať stávky o to, že koho to skôr prestane baviť?

Poslať 20.09.2013 14:47:43   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Vespa píše:
môžem uzatvárať stávky o to, že koho to skôr prestane baviť?
Myslis, ze mna to bavi? Ani najmenej. Ale roman sa proste nemoze tvarit tak pokrytecky. A ak si mysli, ze moze, tak nech je to memento pre ostatnych do buducnosti, aby boli na toto od neho pripraveni.

Poslať 20.09.2013 15:14:50   Re: Krst malých detí

napísal 3656 príspevkov
frederik ty si tiez v tej skupine o ktorej som pisal.
Dobre ze si napisal, aspon sa potvrdzuju moje slova.
Zapierat, zapierat, aj nos medzi ocami, len aby si si nemusel priznat co si urobil.
A este pritvrdzujes.... no pekne ...

Poslať 20.09.2013 15:33:38   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Hlboky omyl, roman. Ja nezapieram-pomenoval som tvoje sposoby komunikacie na tomto fore a vsetci to videli, mozu posudit, ci mam, alebo nemam pravdu.
Nos medzi ocami zapieras iba ty-aj vyrokom, ze predsa mozes mat kazdy den iny nazor
- ze doterajsie tvoje prispevky uz akoby neboli, lebo teraz chces toto a tamto-hodte temu do kosa
- ze za to, aky si vlastne mozu druhi, nie ty
- romanh zavelil, ako si on predstavuje, ze mu mame pisat a ak nie, ma nas v pazi atd, atd.

Nemas v sebe kusok sebareflexie-ok. Ale v takom pripade nemas nijake pravo od ostatnych nieco pozadovat. Si zodpovedny za to, ake hluposti si tu popisal, nemozes sa od toho distancovat a tvarit sa, ze sa nic nestalo.
Vyprovokoval si nas k neprimeranym reakciam. Nebyt tvojich neuvazenych polopravd, nikto by ti nic z nasledovneho nepovedal. A z tohoto sa nevyvlecies vyhlasenim, ze to mas v pazi.

Ak sa chces dalej takto spravat, bude pre vsetkych lepsie, ked opustis forum.

Poslať 20.09.2013 15:41:24   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
nαjmεnší, 17.09.2013 19:01:11 píše:
Martin Petrovic píše:
...
je maximálne podivné, ako ideš zrovna mňa obviňovať, že vraj znevažujem romana - hoci nič necituješ - ale už akosi ignoruješ, aké znevažujúce výroky tu práve ten roman písal o CIRKVI, keď dogmu o tom, že krst je možné platne prijať len raz nazval "zvláštny princíp", podmienečné krsty nazval "fraška", jedného spoludiskutujúceno prirovnal ku svojim trojdňovým ponoškám, a podobne...
nαjmεnší, 20.09.2013 14:07:24 píše:
romanh píše:
...
si o mne tvrdil napr. že píšem bez myslenia, a nič nedávam k téme - a podobnými výrokmi si ma šiel znevažovať a zosmiešňovať NEPRAVDAMI

Romanova autodiagnóza = keď roman pomenuje romanov problém...
romanh píše:
Nemam sa naozaj zaco ospravedlnovat, iba som ...
    romanh, 20.09.2013 13:47:43 píše:
    snazis sa z toho vykrutit, len aby si sa nemusel ospravedlnit.
    romanh, 20.09.2013 14:44:13 píše:
    stale si pleties to svoje dookola. len aby si z toho akoze vysiel spravodlivo a nemusel sa ospravedlnit.
    romanh, 20.09.2013 16:14:50 píše:
    Zapierat, zapierat, aj nos medzi ocami, len aby si si nemusel priznat co si urobil.
    A este pritvrdzujes.... no pekne ...

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť