Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.09.2013 9:37:26   Re: Krst malých detí

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3650 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
roman uz asi v tamtom pokracovat nechce, kedze na tvoje prispevky nereagoval ani po tvojej opatovnej vyzve.
to sa mi zda blbe
tak najprv rozprudi diskusiu a potm ked vsetkych nazhavil tak sa stiahne a ostatni vyzeraju ako korunovani trotli ....
ci niekam chcem, alebo nechcem pokracovat nenalezi mne samemu ?
Ak som sa teda rozhodol zmenit smer mojich reakcii, preco mi to vycitas ?
Ale ak chces poznat odpoved, tak takto:
- o krste knazov uz nemam momentalne zaujem dalej rozoberat, lebo mi stacili prispevky, ktore tu vznikli. Neboli pochopene a namiesto toho tu vznikol len spor a zacal sa prehadzovat zemiak ze kto koho vlastne osocuje - dakujem, nemam zaujem pokracovat v zacykleni.

uplne by som bol za, keby sa cela diskuzia presunula niekam do kosa a tema by startovala mojim poslednym prispevkom "Z tej druhej strany"
A poziadavkou davat sem normalne argumentacie - logicke, apologeticke - zdovodnujuce pravdu katolickeho ucenia.
A mozno aj nazvat temu rozdiely medzi reformovanymi a katolikmi v krste a zdovodnenie katolickeho ucenia.

Ak totiz chcem zdovodnit niekomu, koho stretnem, ze sa myli, musim vediet aj preco.
Uz mi nestaci, ze naucilli ma tak, ale musim vediet aj preco - iba takto totiz mozem svojho oponenta presviedcat o opaku - je to jasne co chcem ?

Vespa sa troska odklonil a zacal hodnotit v zmysle a zasa ti protestanti...
Takto som si to nepredstavoval. Ak chcem totiz seriozne nieco vysvetlit tak normalna, bez sudov.
Ak viem ze protestanti sa mylia a viem aj zdovodnit preco a v com, tak to viem vysvetlit uplne normalne.
Lebo ak zdovodnis protestantovi v zmysle - jaj ty pomyleny protestant - tak aky bude jeho postoj voci tebe a vobec voci tvrdeniam proti jeho nazoru ?
V case, ked ty toto vyslovis uz ta prestava pocuvat - lebo on je nauceny niecomu inemu a z tvojich slov jasne citi odsudenie.

najmensi - alebo kto to napisal - myslim si ze tie clanky su dostatocne hodnoverne a vystihujuce uvenie reformovanych cirkvi. Preto nerozumiem, preco spochybnujes serioznost tychto clankov.
Mal som pocit ze sa mi podarilo najst co vlastne o krste reformovane cirkvi ucia.
Ak mas iny lepsi vystihujuci zdroj, tak daj sem.

Mna zaujmaju rozdiely a seriozne zdovodnenie toho preco sa reformovany mylia a preco maju katolici pravdu.
Nie je nahodou apologetika o tomto ? - Zdovodnit to comu verime a co ucime.
Alebo o com je ucitelsky urad cirkvi - ved to predsa nemozu byt len same axiomy bez zdovodnenia.
Ved aj cirkevna dogma sa da predsa na niecom vysvetlit a postavit.

Predstavujem si to tak ze na konci tejto temy budu 2 stlpceky s porovnanim reformovanych a katolikov s vysvetlenim v com sa mylia a preco je katolicky pohlad spravny.
Uvital by som keby sa do diskuzie zapojil aj nejaky reformovany krestan aby zasa on obhajoval svoju pravdu.
Ale taky sa tu asi nenajde, tak aspon katolici by mali vediet zdovodnit comu veria a nie len tvrdit takto ma to naucili a je to tak.

Takze asi tak.
Neopierajte sa o to co by som mal a co nemal vediet.
Zacnite teda hypoteticky - ked uz to mam povedat - ako by ste vysvetlili reformovanemu preco ma katolicka cirkev pravdu.
Snad ucitelsky urad cirkvi ma dost podkladov nato, aby vedel zdovodnit svoje ucenie.

Poslať 19.09.2013 10:58:14   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Tu je ale trochu problem v tom, ze nie je protestant ako protestant. Su medzi nimi niekedy az priepastne rozdiely a preto je dobre vediet, so stupencom ktoreho prudu mas do cinenia-to aj pokial ide o zdroj, z ktoreho citujes.

Inak s tebou suhlasim, aj ti rozumiem, len tie stlpceky si asi budes musiet na konci urobit sam. . . ;-)

Kazdopadne oddelit temu od povodneho vlakna nie je vobec zly napad.

Poslať 19.09.2013 12:43:34   Re: Krst malých detí

napísal 3650 príspevkov
frederik píše:
Tu je ale trochu problem v tom, ze nie je protestant ako protestant. Su medzi nimi niekedy az priepastne rozdiely a preto je dobre vediet, so stupencom ktoreho prudu mas do cinenia-to aj pokial ide o zdroj, z ktoreho citujes.
To ja ale vobec neviem o ktory prud sa jedna.
Kam ma google poslal, a zdalo sa mi to ze sa tam pise o tom co hladam, tak som to tu dal.
Ale ak chceme, aby sme tomu dali nejaku jednotnu liniu, tak napr. co je na Slovensku rozsirena (predpokladam) - apostolska cirkev.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tolsk%C3%A1_cirkev_na_Slovensku
Citácia:
Apoštolská cirkev na Slovensku je protestantská cirkev. Špecificky je zameraná evanjelikálne, letnično-charizmatického smeru. Je súčasťou celosvetového cirkevného spoločenstva Assemblies of God (AoG), ktoré spolu s ostatnými letničnými a charizmatickými cirkevnými spoločenstvami má asi 750 miliónov členov - znovuzrodených kresťanov. V rámci Európy patrí do Letničného Európskeho spoločenstva (PEF), ktoré má 4 milióny členov.
http://www.acsr.sk

Poslať 19.09.2013 12:58:36   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Aha. . .ta stranka, ktoru si vygooglil patri nejakej inej odnozi, uz raz sme tu s nou mali do cinenia, pisali tam o katolickej cirkvi velmi nepriatelsky, az nenavistne, ironiou bolo, ze citacia z nej tu bola odprezentovana ako nieco "echt katolicke" :-) /to len tak na okraj/

Mame na Slovensku viac protestantskych cirkvi-ecav, cirkev bratsku, apostolsku atd, treba si pozriet, ako je to tam, lebo toto, co ti google ponukol protestantov plosne nereprezentuje, skor len take uletenejsie skupinky.

Poslať 19.09.2013 13:08:22   Re: Krst malých detí

napísal 3650 príspevkov
frederik píše:
Mame na Slovensku viac protestantskych cirkvi-ecav, cirkev bratsku, apostolsku atd, treba si pozriet, ako je to tam, lebo toto, co ti google ponukol protestantov plosne nereprezentuje, skor len take uletenejsie skupinky.
Neviem ako apostolska, ale myslim ze babtisti maju krst iba v dospelosti. Tak sa venujme im.

Poslať 19.09.2013 13:17:04   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Dobre, tak si k tomu nieco najdi a zaloz novu temu, lebo neviem, ci ma zmysel z tejto nieco oddelovat. . .
Mozes si vyhladat ako pristupuju ku krstom aj v inych protestantskych cirkvach, kazda z tych relevantnych to ma niekde uvedene na svojich strankach.

Poslať 19.09.2013 13:32:15   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Este sa vratim k tomuto
romanh píše:
misojogi píše:
Citácia:
roman uz asi v tamtom pokracovat nechce, kedze na tvoje prispevky nereagoval ani po tvojej opatovnej vyzve.
to sa mi zda blbe
tak najprv rozprudi diskusiu a potm ked vsetkych nazhavil tak sa stiahne a ostatni vyzeraju ako korunovani trotli ....
- o krste knazov uz nemam momentalne zaujem dalej rozoberat, lebo mi stacili prispevky, ktore tu vznikli. Neboli pochopene a namiesto toho tu vznikol len spor a zacal sa prehadzovat zemiak ze kto koho vlastne osocuje - dakujem, nemam zaujem pokracovat v zacykleni.
Adresujem zvlast uzivatelom misojogi a Martin Petrovic
Viac si vsimajte co a ako ten druhy pise, roman vam dal jasne najavo, ze uz nechce v tej teme dalej pokracovat. Zopakujem to aj tu-neznasilnujte diskusiu a ani diskutera. V tejto teme to uz bolo uplne zjavne, ze to robite.

Poslať 19.09.2013 15:10:43   Re: Krst malých detí

napísal 3650 príspevkov
frederik píše:
Dobre, tak si k tomu nieco najdi a zaloz novu temu, lebo neviem, ci ma zmysel z tejto nieco oddelovat. . .
Mozes si vyhladat ako pristupuju ku krstom aj v inych protestantskych cirkvach, kazda z tych relevantnych to ma niekde uvedene na svojich strankach.
To som zbezne skusal, zatial sa mi to nepodarilo aby to mali aj vysvetlene preco - jedine co som nasiel je ten site gotquestions, takze zatial sa mozeme toho chytit, viac nemam.
Takze zacnime tu
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=180#p252719
ked najdem nieco dalsie dam vediet.
Tiez nemam tolko moznosti venovat tomu momentalne prilis vela casu na studium - Tiez predpokladam ze su tu ludia, ktori uz skusili aj druhu stranu - volakedy tu taki boli.
Ale na zaciatok by mohli stacit vysvetlenia z tych stranok vyssie - voci tomu moze zacat zdovodnovanie katolickej nauky - teraz cakam na odpovede teologov co su tu ze sa chytia toho zdovodnovania seriozne.

Poslať 19.09.2013 16:14:00   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
no pôvodná téma bola o inom, nie že prečo sa niekto nechal vraj znova pokrstiť, ale že či je správny krst detí, alebo sa ľudia majú krstiť až ako dospelí...
špekulovať o úmysloch tých kňazov, je to irrelevantné k otázke, ktorá sa tu riešila, že či je správne, že krstiť by sa mali len dospelí. - Lebo tá otázka je nezávislá od toho, či sa teraz našlo pár ľudí, ktorí z dôvodu takej či onakej nevedomosti, či podobnej okolnosti sa vraj nechali prekrstiť...
nie je to pravda je to jeden okruh otazok ktore spolu suvisia
nie je to ziaden offtopic ani znasilnovanie temy
co sa tyka dovodov, tak vsetko je to okruh sviatosti krstu a jej chapania
a z toho logicky vyplyva vsetko ostatne.
asi poriadne nečítaš, čo hovorím. Reagoval som na MP, ktorý mi vravel, že vraj RH chcel začať týmto, no on začal niečim iným, a síce, že krst detí nie je správny, či také čosi... a k tomu už len ako "argument" uviedol tých kňazov, no pritom sme o tom nemali žiadne detaily. Špekulovať o nich nám zakazoval on sám, že vraj je do domýšľavosť - hoci nič iné než špekulácie nám neostávali, keď žiadne detaily neuviedol.... Špeciálne smerom k letničiarskym - ako to chcel MP, ako inak - výslovne RH poprel, že by tí kňazi boli takí...

Samozrejme ja nehovorím, že tu nesmieme diskutovať o argumentoch letničných, ale nech sa tu nemieša piate cez deviate!!!

Lebo jedna otázka je, ako to bolo u tých kňazov - a to hovorím, že je irrelevantné v tejto diskusie špekulovať, a navyše to ani nie je možné, keďže nemá žiadne údaje, mohlo ísť trebárs aj o niečo podobné ako s tou "3x pokrstenou", proste nič nevieme vylúčiť...

Takže tých kňazov proste nechajme taaaaak a hotovo... nevieme totiž o nich absolútne nič z čoho by sa dalo niečo konkrétne jednoznačné dedukovať...

Čím nevravím, že nesmieme diskutovať o argumentoch letničných...

Poslať 19.09.2013 16:22:28   Re: Krst malých detí

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
frederik píše:
Este sa vratim k tomuto
romanh píše:
misojogi píše:
Citácia:
to sa mi zda blbe
Adresujem zvlast uzivatelom misojogi a Martin Petrovic
Viac si vsimajte co a ako ten druhy pise, roman vam dal jasne najavo, ze uz nechce v tej teme dalej pokracovat. Zopakujem to aj tu-neznasilnujte diskusiu a ani diskutera. V tejto teme to uz bolo uplne zjavne, ze to robite.
zagagal

Poslať 19.09.2013 16:27:24   Re: Krst malých detí

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
nαjmεnší píše:
misojogi píše:
Citácia:
no pôvodná téma bola o inom, nie že prečo sa niekto nechal vraj znova pokrstiť, ale že či je správny krst detí, alebo sa ľudia majú krstiť až ako dospelí...
špekulovať o úmysloch tých kňazov, je to irrelevantné k otázke, ktorá sa tu riešila, že či je správne, že krstiť by sa mali len dospelí. - Lebo tá otázka je nezávislá od toho, či sa teraz našlo pár ľudí, ktorí z dôvodu takej či onakej nevedomosti, či podobnej okolnosti sa vraj nechali prekrstiť...
nie je to pravda je to jeden okruh otazok ktore spolu suvisia
nie je to ziaden offtopic ani znasilnovanie temy
co sa tyka dovodov, tak vsetko je to okruh sviatosti krstu a jej chapania
a z toho logicky vyplyva vsetko ostatne.
asi poriadne nečítaš, čo hovorím. Reagoval som na MP, ktorý mi vravel, že vraj RH chcel začať týmto, no on začal niečim iným, a síce, že krst detí nie je správny, či také čosi... a k tomu už len ako "argument" uviedol tých kňazov, no pritom sme o tom nemali žiadne detaily. Špekulovať o nich nám zakazoval on sám, že vraj je do domýšľavosť - hoci nič iné než špekulácie nám neostávali, keď žiadne detaily neuviedol.... Špeciálne smerom k letničiarskym - ako to chcel MP, ako inak - výslovne RH poprel, že by tí kňazi boli takí...

Samozrejme ja nehovorím, že tu nesmieme diskutovať o argumentoch letničných, ale nech sa tu nemieša piate cez deviate!!!

Lebo jedna otázka je, ako to bolo u tých kňazov - a to hovorím, že je irrelevantné v tejto diskusie špekulovať, a navyše to ani nie je možné, keďže nemá žiadne údaje, mohlo ísť trebárs aj o niečo podobné ako s tou "3x pokrstenou", proste nič nevieme vylúčiť...

Takže tých kňazov proste nechajme taaaaak a hotovo... nevieme totiž o nich absolútne nič z čoho by sa dalo niečo konkrétne jednoznačné dedukovať...

Čím nevravím, že nesmieme diskutovať o argumentoch letničných...
Takze "teda nevieme nic" ale odsudeni tu zaznelo viac ako papier znesie.
A spekulujes a spekulujes a podsuvas a podsuvas, same psycho neanalyzy takmer bez konca no najma bez uzitku.
Jeden spekuluje, druhy macho, dalsi ryje do osob.

Toto je katastrofa.

romanh, hadam radsej zaloz dalsiu temu...

Poslať 19.09.2013 16:41:14   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
MP píše:
Takze "teda nevieme nic" ale odsudeni tu zaznelo viac ako papier znesie.
jj, roman odsudzoval Cirkev, to je fakt... ale ja som písal len podmienečne, že AK to berú takto, TAK sa mýlia, etc., to je ISTÉ...
romanh píše:
Takto som si to nepredstavoval. Ak chcem totiz seriozne nieco vysvetlit tak normalna, bez sudov.
to si proste zrejme nepochopil Vespu, atď... to TY si totiž začal argumentovať tým, že tí kňazi boli KATOLÍCI a robili to... a tak Vespa mal podozrenie, či to nie sú nejakí takí nejakí "katolíci onakého typu"... - proste skúmal, že o čo išlo... že čo to bolo za katolíkov, na ktorých sa ideš odvolávať... Keby si toto nezačal TY miešať, tak všetko by bolo OK, keby si proste len uviedol argumenty prostestantov, tak OK, mohli by sme o tom diskutovať, keby si to tak jasne stanovil... Ale keď si to takto začal miešať, tak z toho vznikol naozaj len zbytočný chaos... takže potom sa nediv...
romanh píše:
- o krste knazov uz nemam momentalne zaujem dalej rozoberat, lebo mi stacili prispevky, ktore tu vznikli. Neboli pochopene a namiesto toho tu vznikol len spor
tvoje argumenty boli pochopené, čo hovorili, no boli mylné, keďže si argumentoval tým, že kňazi to vraj robia, teda na tom asi niečo bude. Taký argument však v skutočnosti neplatí, už aj preto, že oveľa viac kňazov robí opak, ale tam už prečo nepovieš, že "asi teda bude čosi skôr na opaku"? ba čo viac, veď si vravel, že ešte aj tamtí vraj krstia deti... - proste tvoja argumentácia bola jasná, no nekorektná...
romanh píše:
a zacal sa prehadzovat zemiak ze kto koho vlastne osocuje - dakujem, nemam zaujem pokracovat v zacykleni.
chápem, že nemáš záujem pokračovať, keďže zemiak skončil jednoznačne u teba...
romanh píše:
uplne by som bol za, keby sa cela diskuzia presunula niekam do kosa
PLNÝ SÚHLAS, lebo v týchto 14 stranách diskusie sa riešili úplne irrelevantné veci, príliš sa diskutovalo o niečom, čo sa ani vôbec radšej nemalo dávať do diskusie, keďže k tomu neboli uvedené detaily, a tak sa dalo len špekulovať, za čo však spoludiskutujúcich dotyčný odsudzoval, atď...

Čo však chcem apelovať, že ak by sa teda téma dala do koša, tak nech nevznikajú zasa takéto nevhodnosti, napr. také suverénne ľahkovážne posmešné prehlasovanie dogmy o krste za "zvláštny princíp" a iné ešte posmešnejšie frázy na podobné veci - už to tu radšej nebudem ani opakovať... Proste nech sa to už neopakuje...

romanh píše:
A mozno aj nazvat temu rozdiely medzi reformovanymi a katolikmi v krste a zdovodnenie katolickeho ucenia.

Ak totiz chcem zdovodnit niekomu, koho stretnem, ze sa myli, musim vediet aj preco.
Uz mi nestaci, ze naucilli ma tak, ale musim vediet aj preco - iba takto totiz mozem svojho oponenta presviedcat o opaku - je to jasne co chcem ?
vporiadku, môžeme dať takú dajakú diskusiu, kde by sme riešili argumenty "pre a proti", no v praxi ti tak poviem, že ono to býva o inom než o takýchto argumentoch. Reformované cirkvi totiž krstia aj deti! Pojem "Reformovaná cirev(cirkvi)" totiž označuje kalvinistov a ich odnože. "Cirkvi, ktoré vzišli z reformácie" označuje aj lutheránov, a pod., avšak aj tí všetci klasickí protestanti, ktorí vzišli z tej reformácie, uznávajú krst detí.

Jedine anabaptisti a pod., letniční a pod. (kam patrí napr. tá apoštolská cirkev) a plus ešte nejaké úplne uletené sekty ako jehovisti, adventisti, a spol., len táto minoritná hŕstka kresťanov odmieta krst detí. No drvivá väčšina kresťanov - i nekatolíkov - krst detí uznáva.

Aj z tohto sa dá teda tušiť, že existujú proste argumenty PRE i argumenty PROTI, kde väčšina protestantov nasleduje prvé, menšina druhé, no všetkých im chýba AUTORITA, ktorá by ROZHODLA, kde je pravda, na ktorú stranu sa priloniť....

Citácia:
najmensi - alebo kto to napisal - myslim si ze tie clanky su dostatocne hodnoverne a vystihujuce uvenie reformovanych cirkvi. Preto nerozumiem, preco spochybnujes serioznost tychto clankov.
Mal som pocit ze sa mi podarilo najst co vlastne o krste reformovane cirkvi ucia.
Ak mas iny lepsi vystihujuci zdroj, tak daj sem.
Samozrejme, že to, čo si dal nebolo seriózne!!! Dôvody som tu uviedol vo svojej reakcii... tí ľudia nevedeli ani, čo učia katolíci, ale hlavne že to písali ako svoj atak proti katolíkom... a pritom ich "argumenty" si mohol vyvrátiť aj sám, tak triviálne povrchné boli...

A už duplom nemôžeš tvrdiť, že "vystihuje reformované cirkvi", keďže reformované cirkvi učia opak... Bol to len jeden amatérsky web nejakej sekty, pravdepodobne letničnej...

Ak ťa zaujíma nejaký normálny prehľad argumentov odporcov krstu detí, tak ho tu môžem uviesť... A môžeme o ňom potom diskutovať...

Poslať 19.09.2013 17:38:58   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
romanh píše:
A poziadavkou davat sem normalne argumentacie - logicke, apologeticke - zdovodnujuce pravdu katolickeho ucenia.
Ale ako sa ukazuje, nie je argument, na ktorý by si niekto nenašiel svoj protiargument.
romanh píše:
musím sa trocha ospravedlniť a vysvetliť.
existuje niekoľko prúdov nekatolíckeho kresťanstva.
najbližšie máme k ortodoxným čo sa týka náuky a dogiem.
najďalej sú rôzne sekty - neviem ako by sa dali nazvať súhrne, ale majú pár spoločných vecí.
vznikali prevažne v protestantskom prostredí ktoré sa vyznačovalo niekoľkými vlastnosťami
"len písmo" "žiadna jednotiaca autorita" "len osobné prežívanie vzťahu k Bohu"
evanjelici, anglikáni sú niekde v strede medzi katolíkmi a sektami - pretože mnohé tieto denominácie aj ich kritizujú, že sa ešte príliš podobajú na katolíkov (napr vznik puritánov sa týka práve tohto problému, iné zas odmietajú akúkoľvek hierarchiu a podobne)
najmä v takýchto spoločenstvách sa stáva, že "zistia" čo Písmo "naozaj chce"
ale jedna základná podvedomá črta je, že to nesmie mať nič spoločné s tým, čo učia katolíci - len aby sa proti nim vyhranili.
a zrazu len pozerám, že kto všetko sa opovažuje nazvať kresťanom :(
a ako sa správne poznamenáva - ani nevedia, čo katolíci učia, ale hlavne aby to kritizovali.
preto som sa už skôr pýtal, či náhodou nečítaš nejaké pochybné kresťanské spoločenstvá (a asi som predbehol dobu, bo si začal až teraz :D )
romanh píše:
myslim si ze tie clanky su dostatocne hodnoverne a vystihujuce uvenie reformovanych cirkvi. Preto nerozumiem, preco spochybnujes serioznost tychto clankov.
práve to sa týka odmietania hierarchie - každý sám sebe pápežom - pretože správne sa povedalo, že mnohí deti krstia, a len niekoľkí nie - takže ťažko povedať, kto a prečo práve toto píše (pretože aj mnohí protestanti odmietajú odmietanie krstu detí)
romanh píše:
Predstavujem si to tak ze na konci tejto temy budu 2 stlpceky s porovnanim reformovanych a katolikov s vysvetlenim v com sa mylia a preco je katolicky pohlad spravny.
scholastika ;)

ale tá poznámka o sviatosti platnej len vtedy, ak sa dá rozumovo zdôvodniť a prijať ma naozaj zaujala v zmysle odmietania neviditeľného Božieho pôsobenia cez sviatosti - budem mať pár dní o čom rozmýšlať.

Poslať 19.09.2013 22:20:27   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
Martin Petrovic píše:
zagagal
...nie si na taketo primitivne reakcie pristary, martin? Nerob sam sebe hanbu...

Poslať 20.09.2013 0:12:59   Re: Krst malých detí

napísal 3650 príspevkov
dam moju terminologiu pod jasne svetlo...
pod reformovanymi som myslel vsetky cirkvi pochadzajuce z Lutherovej reformy...
nielen tie co si spominal najmensi - ja sa v tom az tak zasa neorientujem, tak aby bola jasna aj moja terminologia, ze tym myslim vsetkych po Lutherovi mimo KC
inak som si myslel ze ta apostolska cirkev je vo vacsine (teda okrem evanjelikov)

vespa - nie nezacal som ich citat ani davno ani dnes :-)
iba som si googlil v tejto suvislosti nieco o krstoch z tej druhej strany ale pravdu povediac som toho vela nenasiel - iba tu spominanu kontroverznu stranku

najmensi - pokial sa pamatam tak ten zemiak skoncil nakoniec u teba :-)
ale nechajme to uz.

martin - prosim nereaguj na ich blbe poznamky, skoda to komentovat, nenechaj sa vyviest z rovnovahy, lebo bude nakoniec ten zemiak u teba a to by bola skoda, staci ze zemiak bol u mna, nechaj ho u nich a nevsimaj si to.

vsetci - ak na niekoho analyzu mojich slov nebudem reagovat, to neznamena ze s tym suhlasim, ale len tolko ze tie reci mam v pazi... hovorte si co chcete... na hlupe reci uz reagovat nebudem, ale len na seriozne veci k teme.

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť