Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 244 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
Výborne Martin verím že aspoň sám dodržiavaš čo doporučuješ nám. Totiž že každý má písať sám za seba. To čo si napísal tete-txt je teda tvoj osobný postoj, je to chvályhodné a obdivuhodné že si sa takto otvoril, akurát nechápem prečo píšeš v množnom čísle ked to píšeš o sebe?

Ja pevne verím Ježišovi a Jeho slovám v Evanjeliu: "Nebojte sa", "Zošlem Vám Ducha sv" , "Ja budem sa vami po všetky dni do skončenia sveta" "Peter na tebe postavím svoju cirkev a brány pekelné ju nepremôžu" "ešte aj vlasy na hlave máte spočítane" "neboj sa a ver" "kto mna vyzná pred ludmi toho jaa vyznám pre svojim Otcom" a mnoho ďalších. Evanjelium je radostná zvesť, posolstvo nádeje a zvesť o velľkej Otcovej láske ku nám.

Tak sem prosím nezanášaj rarachove výplody, strach a pochybnosť o Kristovej cirkvi a výnimočnom poslaní "zorietovaných" alebo informovaných katolíkoch. Boh je víťaz a my zvíťazíme s Ním.

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Nepis co som tvrdil ja - ak treba radsej ma cituj, mas tendenciu prekrucat.
Rarachovi daj pokoj, to co tvrdim nema s nim nic spolocne.

Citácia:
Boh je víťaz a my zvíťazíme s Ním.

Toto je pravda, Boh hovori, ze ostane malicky zbytok, par tych co ostanu verni, moj mily. Konecne to pochop.
Iba ak si zachovas vieru a budes podla nej zit a nielen hovorit, iba vtedy je to pravda.
Ale to nebude plosne, ziadne velke davy a oslava, o tom je Pismo.

Tam sa pise, ze aj velki aj mali aj chudobni aj bohati budu musiet prijat znak na pravu ruku alebo na celo
inak nebudu moct ani predavat ani kupovat.
Lenze to je znamenie, ktore nesmies prijat lebo tym padnes v Bozich ociach a pre Neho budes strateny.

Uz si to premyslel?
Tak prestan juchat, ked netusis ake rozhodnutia ta cakaju a Boh v tebe nie je dost velky aby konal ponad taketo obmedzenia.
Je taky velky aby si ocakaval, ze pre Jeho narok na teba a na tvoj zivot sa budu diat veci co teba presahuju a uz teraz sa maju diat aby si to zil aj ked to pride inak?
Toto nie je o vedomostiach a informovanosti a spravnom katechizme (rarach), ale o schopnosti vieru zit za kazdych okolnosti.

Mozes zomriet? OK je to v poriadku ak tvoj Boh aj kriesi ale je taky TVOJ Boh?

Tvoje dieta raz moze hladom alebo tazkostami trpiet a ty nebudes mat moznost NIC mu kupit.
Je tvoj Boh ten, ktory uzdravuje? Ako to vies, ked to stale popieras ako nejaku Jeho zahadnu volu, ktora raz mozno je a raz mozno nie je a ktovie kedy a ako a ci sa mozes modlit za uzdravenie?
Boh je neisty ale lekara volas okamzite, ci?
Ked ti dieta bude horiet horuckou a zomierat potom bude tvoj Boh dost velky?
Dovtedy nebol?
Co je teda stale nasa absolutne akutna potreba?
Lekar v batohu alebo Vsemohuci Boh v srdci?

O tom aby On bol v nas Vsemohuci sa toci neustale vsetko.
Mozes Ho milovat, lebo taky JE.
Miluje ta Vacsi ako chapes a myslis, ze je mozne ale maj taku vieru a zi ju uz dnes.
Ty sa musis zmenit!
Boh sa vobec nezmeni, On je dokonaly.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Tam sa pise, ze aj velki aj mali aj chudobni aj bohati budu musiet prijat znak na pravu ruku alebo na celo
inak nebudu moct ani predavat ani kupovat.
Lenze to je znamenie, ktore nesmies prijat lebo tym padnes v Bozich ociach a pre Neho budes strateny.

to je metafora ktora vychadza zo zidovskeho zvyku a sposobu modlitby
na pravu ruku a na hlavu si pripevnia remienkami citaty z Pisma(najcastejsie Desatoro a jeho uvod ShemaIsrael)
a tak sa modlia podobne ako charizmatici a to aj pohybmi a dvihanim ruk
(mimochodom takto sa modlia aj v dnesnej dobe nielen v Jezisovej)
Tie citaty z Desatora znamenaju ze symbolicky vyjadruju ochotu mysliet ako bozi Zakon=Desatoro a konat ako chce bozi zakon Desatoro
preto na hlavu a na ruku

a opacne znak na ruke a na cele od selmy znamena mysliet a konat sposobom selmy, cize hriesne myslienky a hríesne konanie
preto aj vo sv omsi vyznavame
...myslienkami slovami skutkami a zanedbavanim dobreho , moja vina moja vina ...

ci to brat aj doslovne je otazne(kedze zjavne, ze je to OBRAZ z prorockeho videnia sv Jana)

zasa mi chyba zdovodnenie preco by sa to malo tykat poslusnosti voci papezovi opat nevidim ziaden suvis

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Ak nezijeme vierou teraz, ked ta nik pre vieru neprenasleduje, preco si myslis, ze zrazu budes zit z viery ked pojde o zivot?

toto s Tebou suhlasim a prenasledovania cirkvi v dejinach budu vzdy

ale nejako si zabudol na pokracovanie argumentacie, ze papez a jeho urad bude nahradeny Antikristom alebo ako to vlastne myslis
namiesto toho sa zosiroka rozpisujes o viere a potrebe doverovat Jezisovi
v tom s Tebou suhlasim, ale prosim nezabudaj na zmysel temy a drz sa prosim merita veci ...

Citácia:
Tu sa vsak vravi, ze niekto ide zmenit zakon a vyhlasit seba za Boha.

toto sa uz udialo v staroveku ked rimsky cisar sa chapal ako bozi syn a bozstvo
ale zial opakovalo sa to aj v dnesnej dobe
co si myslis ze bol Stalinov kult?
a co To hovori Leninovo mauzoleum ?
a kult tychto osobnosti dodnes ?
podobne za Velkej francuzkej revolucie bola oslavovana Bohyna Rozumu a krestania vrazdeni

snazim sa ukazat ze prakticky vsetko z Zjavenia sa da vysvetlovat aj ako urcita sablona a archytypy a prototypy nepriatelov Krista
Je mozne ze na konci sveta to bude najviac dotiahnute do dosledkov
ale vsimni si opat ze papez stale stoji a stal pevne = je to Skala ako nam prislubil Jezis

a myslienku jeho nahradenia Antikristom si zatial z Pisma neukazal(nedal si stale k dispozicii slova Pisma ktore by na to poukazovali)

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Je tvoj Boh ten, ktory uzdravuje?

Mily Martin!
je super ze rozoberas rozne vlastnosti Boha
ale patri to do inej temy
viewtopic.php?f=53&t=5153

je to rovnake ako keby sa Ta niekto spytal na to ake biblicke zdovodnenie ma Eucharistia
a ty si mu namiesto toho zacal rozoberat zosiroka stvrty bozi prikaz z Desatora o tom ze treby ctit otca i matku
a zacal sa zosirovka rozpisovat o tom ze mas rad svojich rodicov
same chvalihodne veci ale s temou nesuvisia ani trosku

napisal si uz minimalne tri s i a h o d l h e prispevky ktore s temou likvidacie papezstva na konci sveta nesuvisia ani trocha

pisem Ti to preto lebo s Ti nieco podobne stava dost casto

takze pripominam Tvoje tvrdenie a prosi o uvedenie relevantnych biblickych citatov:
Citácia:
Antikrist podla mna bude zvoleny na papezsky stolec ale to z neho neurobi platneho a kralujuceho papeza, je to stale iba podvodnik.
Hoci bude uznany, nebude platny, hoci kler prijme zmenu liturgie nebude platna
a neposlusnost podvodnikovi nie je neposlusnostou papezovi.
Je to podobny stav ako ked boli antipapezi v minulosti. Antipapez nie je papez a nemas ho preco posluchat.

Kde mas v Pisme napisane ze na papezsky stolec sa dostane podvodnik ?

kde mas v Pisme napisane ze nebude rozpoznany ostatnymi a ze naopak takmer vsetci krestania sa mu podrobia ?

Kde mas v Pisme napisane ze zlo ktore spravi bude spocivat v zmene liturgie na neplatnu ?

v com bude spocivat neplatnost tejto zmeny liturgie? Vo formulaciach?

akeho dovodu by forma liturgie(vonkajsia vec) mala mat vplyv na platnost alebo neplatnost vysluhovania sviatosti ?(kedze platnost spociva v knazskej moci a nie vo forme)

Kde mas v Pisme napisane ze Eucharistia nebude platne premienana? chces povedat ze knazi stratia svoju vysviacku ktora je podla ucenia cirkvi nezmazatelna ?

Citácia:
Obsadenie stolca bude iba navonok platnym keby sa aj uskutocnilo volbou kardinalmi lebo obsahovo bude neplatne. Antikrist nie je Bozi papez, teda nie je papez.

Kedy je podla Teba volba papeza platna a kedy nie ?(poznas pravidla volby papeza?)
Co to znamena obsahovo neplatna?
kto ma podla Teba pravo konstatovat neplatnost volby ak ju uskutocnia kardinali na konklave ?
Na zaklade coho neplatnost papeza bude konstatovat Ty ? to su vazne veci preto je dolezite aby si to napisal
Ak zabezpecis aby si sa vyhol omylu prave Ty ?

Citácia:
hoci kler prijme zmenu liturgie nebude platna

chces povedat ze Cirkev a ted aj papez nema pravo na zmenu liturgie?
a ked tak odkial pokial je Tvoja predstava a co hovori na to cirkev?
a ako chces rozlisit - teda co uz je neplatna zmena liturgie?

????
to su otazky okolo ktorych sa tocime
a nie rozoberanie kresenie mrtvych a podobne
to si prosim nechaj do druhej temy

.

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11018 príspevkov
misojogi píše:
Mily Martin! ... napisal si uz minimalne tri s i a h o d l h e prispevky
čo sa siahodlnosti týka, tento tvoj príspevok bol značne siahodlhejší než ktorýkoľvek z tých Martinových príspevkov tejto témy ; )

každopádne súhlasím, že MP si tu vymýšľa dosť podivné scenáre :o
MP píše:
Antikrist podla mna bude zvoleny na papezsky stolec ale to z neho neurobi platneho a kralujuceho papeza, je to stale iba podvodnik.
Hoci bude uznany, nebude platny, hoci kler prijme zmenu liturgie nebude platna
a neposlusnost podvodnikovi nie je neposlusnostou papezovi.
Je to podobny stav ako ked boli antipapezi v minulosti. Antipapez nie je papez a nemas ho preco posluchat.
otázkou je, ako by to ľudia mohli zistiť, že je to podvodník? Lebo keď spomínaš antipápežov, s nimi to predsa bolo tak, že niekto si niekoho vyhlásil za pápeža v čase, keď platný pápež ešte žil, a teda ten tzv. "vzdoro-pápež" (nazývaný aj "anti-pápež") bol samozrejme neplatný, a zjavne sa to takto dalo preukázať. Ty však hovoríš práve o dosť "šialenej" situácii, že by žiadneho platného pápeža nebolo, a bol by zvolený nový, ktorý by však aj napriek tomu, že bol zvolený, by nebol pápežom... :o

Takýto scenár mi príde nielen šialený sám o sebe, ale najšialenejšia na ňom mi príde otázka, akoby si to teda chcel akože zistiť, že je to podvodník? Tak, že to nejaký anonym na internete o ňom povie? Lebo takýmto prístupom skončíš akurát tak v Poprade, alebo v nejakej inej obci, napr. ako tamtí z príslovia: "Kto zíde z Cesty, skončí v Járku"...

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Takto neutralne to nikoho z poucenych krestanov nezdvihne od cajika a dalej sa mozete pozerat z okna ci sa to tam vonku uz deje ako ste si to nastudovali...

nejaky koniec sveta ma moze vytocit, ale neber to zufalo, mame info, ze nakoniec aj tak Boh bude "rozdelovat korist"
takze sem tam sa nejak bitka prehrat moze, ale vojnu vyhrame.
navyse, pokial mam info, tak zaklad vedenia nebude poruseny, hoci teda ty tvrdis nieco ine.

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
"Kto zíde z Cesty, skončí v Járku"...

vraj sa prestahovali do Ziliny a su uz vsetci biskupi a biskupuju ostosest
:-D

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12133 príspevkov
Vespa píše:
Martin Petrovic píše:
Takto neutralne to nikoho z poucenych krestanov nezdvihne od cajika a dalej sa mozete pozerat z okna ci sa to tam vonku uz deje ako ste si to nastudovali...

nejaky koniec sveta ma moze vytocit, ale neber to zufalo, mame info, ze nakoniec aj tak Boh bude "rozdelovat korist"
takze sem tam sa nejak bitka prehrat moze, ale vojnu vyhrame.
navyse, pokial mam info, tak zaklad vedenia nebude poruseny, hoci teda ty tvrdis nieco ine.

Tak-tak. . .citatel si moze vybrat ci bude pocuvat a riadit sa tym, co tvrdi Martin Petrovic, alebo tym, co hovori Pismo. Bud-alebo. Bud falosni proroci-alebo Pravda. . . Nuz a za seba zodpovedne vyhlasujem, ze sa budem drzat vylucne toho, co je od Boha-teda Svateho Pisma. ;-)

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
každopádne súhlasím, že MP si tu vymýšľa dosť podivné scenáre :o

ja by som bol velmi rad keby pokracoval v argumentacii

chapem ze musi prozmyslat
ale aby namiesto toho pisal o nieco uplne inom sa mi zda od veci .,...
takto komunikacia nie je mozna

MP
prosim kludne napis ze si este veci musis prestudovat
alebo ze chces porozmyslat
alebo ze Tebe samtnemu este nie je vsetko jasne a chces o tom vediet viac
pripadne ze este googlis

ale v kazdom pripade nepis _ujoviny
tie nechaj staremu _ujovi I.G.
z Organizacie spojenych nadorov
:-)

niekto tu chcel proroctvo o poslednom papezovi
nema velku hodnotu, ale je to zaujimave:
http://www.2012.huu.cz/menu/proroctvo-o-poslednom-papezovi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3711 príspevkov
Ad: "Tam sa pise, ze aj velki aj mali aj chudobni aj bohati budu musiet prijat znak na pravu ruku alebo na celo
inak nebudu moct ani predavat ani kupovat."

Počuli ste čosi o elektronických kolkoch? NO jo, ono doba pokročila. Keď pôjdeš na úrad budeš môcť platiť len elektronicky.

Ad: "Kto zíde z Cesty, skončí v Járku"...

:-) Moc sa mi páči, že sa ujalo toto príslovie :-). Už len k sloganu pridať logo nejakej poisťovne, ktorá to zaplatí, a bude to 100 %-tné.

Ad: "pokial mam info, tak zaklad vedenia nebude poruseny, hoci teda ty tvrdis nieco ine"

Dík za info, i keď by si mohol časom prezradiť, čo je skryté pod slovami "základ vedenia".

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
citatel si moze vybrat ci bude pocuvat a riadit sa tym, co tvrdi Martin Petrovic, alebo tym, co hovori Pismo.

nevidim to az takto
MP pise same pekne veci ze mame zit podla Bozieho slova ze mame doverovat Bohu
ze mame ostat verni v krize a prenasledovani
ale k danej teme:
nahradenie papeza falosnym na konci sveta
nenapisal ani makke F

inak povedane pise od veci a ziadne argumenty
a ja cakam a cakam a cakam a cakam ....

Halo MP si tam ?
ci nepocut ?
:-D

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Martin Petrovic prosim zacni uz konecne pisat k teme

a nepis *ujkoviny

prispevok som skratil
ale nieco som este nechal

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
tak som si nasiel
irska vizionarka pise ze B16 bude posledny pravy papez a po nom pride Podvodnik
http://jezis-kristus-varovanie.webnode. ... lstvo-011/
Všetkých vás žiadam, aby ste sa modlili za Môjho milovaného, vytrvalého, statočného pápeža, ktorý je posledným pravým pápežom. Vy, moji učeníci, ste zavádzaní Podvodníkom. Zahniezdil sa v koridoroch Mojej Cirkvi spolu so svojimi viditeľnými intrigami. Pre tých, ktorí majú otvorené oči, majte sa na pozore pred tým, čo sa odohráva pred a za vami. On - Satan - sa zmocní vašej duše, ak sa poddáte jeho podvodu.
Viac tu: http://jezis-kristus-varovanie.webnode. ... lstvo-011/

a dalsie je tu co napisal otec Eirene:
takze vyklulo sa sidlo z vreca:
Citácia:
STRÁNKA "JEŽIŠ KRISTUS VARUJE ĽUDSTVO" (6)
Budúci pápež nebude pápež?!

Citácia:
Na stránke JKVS je, - zo všetkých asi najzávažnejšie, - posolstvo, v ktorom sa tvrdí, že budúci pápež (po Benediktovi) "nebude od Boha" bude to "Falošný prorok". Ježišovi nasledovníci majú byť V STREHU pred AKÝMKOĽVEK NOVÝM PÁPEŽOM [po Benediktovi]. Hlavným nebezpečenstvom od "nového pápeža" bude UČENIE, ktoré bude v protive s Ježišovou pravdou.

Citácia:
Cez moc a riadenie z Nebies a pod vedením Mojich prorokov nanovo vzplanie viera v Mojich deťoch.
- Takže ako hovorím, bude to PRIAME riadenie z Nebies cez vizionárov, pomimo pápeža, ako nanovo vzplanie viera.

Citácia:
Prečo sa neriadite učením Písma?... Posolstvo biskupom... Otvorte svoje oči, svoje srdcia a navráťte sa k učeniu Mojej svätej knihy.
- UFF! Takže Ježiš Kristus je protestant!!! Tak to som nevedel.
- Katechizmus katolíckej Cirkvi tvrdí, že kresťanská viera NIE JE "NÁBOŽENSTVOM KNIHY" (108). Nuž komu mám veriť?
- Teraz neviem komu mám veriť, či Písmu, či Cirkvi? Asi budem veriť Písmu, lebo Písmo "hovorí", že CIRKEV JE STĹP A OPORA PRAVDY (1 Tim 3:15)

https://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/news---noviny/buduci-niepapez

takze Martin Petrovic
tvrdil si ze si k uvedenemu nazoru dospel na zaklade studia sv Pisma
tu mas cierne na bielom ze je to vysledok Tvojho studia tej irskej viziuonarky

co chces viac ?

prestan okamzite verit tej falosnej carodejnici a spamataj sa
je to falosny prorok a vedie ludi na scestie !!!

prestan citat nezmysly a vrat sa k Pismu a uceniu Cirkvi ,., !

este mas cas ! ! !

nie je hanba priznat si chybu
a je tazky hriech zotrvavat v lzi

dobre vies sam ze tie nazory nemas z Pisma a neziskal si ich studiom pisma ani studiom ucenia Cirkvi ....

Comu si to len uveril ???
falosnej vizionarke ! ! !

vrat sa prosim k Jezisovi ! ! ! a k jeho cirkvi ! ! !

a nieco najdes aj tu
Proroctvo o papezoch
viewtopic.php?p=118965
alebo Fatimske proroctvo o papezoch
http://www.fatima-sf.sk/?m=77

alebo nieco tu:
http://www.diskusneforum.sk/tema/co-hov ... eta-biblia

a nieco o falosneych vizionaroch
http://koniecsveta-obnovasveta.blogspot.sk/
pekne vysvetlene metody ako rozlisovat

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
misojogi: Ty si taky saso pocmarany, dokedy sa budes
predvadzat ako maly Janko s furikom. Povedal som, ze napisem z Pisma.
Paci sa mi, ze si si precital cely web ale nepaci sa mi ako sa trasies aby ta bolo pocut.
Chvilu vydrz pisem na mobile tak sa kludni.
Ty si fakt jaso.
Uz nepi...

Frederika si uplne pomylil, pise ako kedysi stranici o Nekolik vetach aj ked ich necitali.
Normalne politicke vyznanie lasky strane a vlade bez ohladu na obsah.
Mam sa smiat alebo plakat?

Teta-txt a admin tento krat klobuk dolu jedine prispevky k veci.

Vespa ty si Vitazoslavne zopakoval moje tvrdenie?
Zasnem. Snad Pismo citas pozornejsie.

Snad si nemyslite, ze to bude takato estrada ked sa antikrist vyhlasi za Boha?

Ak budete blbnut a prispievat ako kedysi stranici do Pravdy
odkomunikujem si to s misojogim niekde pomimo.

[ Príspevkov: 244 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť